Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά και οι δείκτες πρόβλεψη των μοντέλων δεν είναι ή κάνω λάθος; Πως είμαστε σίγουροι ότι θα βγουν; Ή είναι γενικά ευκολότεροι στην πρόβλεψη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Βασικά και οι δείκτες πρόβλεψη των μοντέλων δεν είναι ή κάνω λάθος; Πως είμαστε σίγουροι ότι θα βγουν; Ή είναι γενικά ευκολότεροι στην πρόβλεψη;

Δεν μιλαω για του τζιφου αλλα του ευρωπαικου τους δεικτες που εχουν αξια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δουμε.... όλα τα μοντέλα στα 112άρια τζεμ ικον τζίφος ούκμο δίνουν κατάβαση αυλώνα δυτική Μεσόγειο δημιουργία εκεί ισχυρού χαμηλού και ανέβασμα σε εμάς του υποτροπικού και θερμότατη εισβολή με 10+ στα 850...... το τριήμερο 26-28...... η πλάστιγγα γέρνει αρκετά .....δεν υπάρχει πλέον μοντέλο που να δείχνει κάτι διαφορετικό ώστε να εξισορροπήσει ... πολύ δύσκολα μας βλέπω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Για να δουμε.... όλα τα μοντέλα στα 112άρια τζεμ ικον τζίφος ούκμο δίνουν κατάβαση αυλώνα δυτική Μεσόγειο δημιουργία εκεί ισχυρού χαμηλού και ανέβασμα σε εμάς του υποτροπικού και θερμότατη εισβολή με 10+ στα 850...... το τριήμερο 26-28...... η πλάστιγγα γέρνει αρκετά .....δεν υπάρχει πλέον μοντέλο που να δείχνει κάτι διαφορετικό ώστε να εξισορροπήσει ... πολύ δύσκολα μας βλέπω....

Κοίταξε Σωτήρη, επειδή έχουμε περίπου 7 μέρες μπροστά, μπορεί να γύρη η πλάστιγγα...είναι πολύ οριακή η κατάσταση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Κοντρόλ του τζίφου σοκ και δέος όπως έλεγε ο Βαγγέλης....

Οριακά και εδώ τελικά είμαστε εκτός...οπότε συνεχίζουμε να ελπίζουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλήρης ταύτιση μοντέλων περιμένουμε τον παιο να ρίξει το χώμα για σήμερα...όταν προκειτε για αρνητικό σενάριο που να μην βολεύει τα κεντροβορεια το μοντέλο που θα το δείξει είναι ο νικητής....προφανος και μιλάμε για κατάρα...ναι χρόνος υπάρχει ρευστότητα υπάρχει αλλά αφού δεν...δεν ρε παιδί μου δεν θέλει ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Πλήρης ταύτιση μοντέλων περιμένουμε τον παιο να ρίξει το χώμα για σήμερα...όταν προκειτε για αρνητικό σενάριο που να μην βολεύει τα κεντροβορεια το μοντέλο που θα το δείξει είναι ο νικητής....προφανος και μιλάμε για κατάρα...ναι χρόνος υπάρχει ρευστότητα υπάρχει αλλά αφού δεν...δεν ρε παιδί μου δεν θέλει ...

120 ώρες είναι και είναι τόσο δυτικά που για να πάει τόσο ανατολικά ώστε να μας επηρεάσει κάτι μοιάζει απλά σενάριο επιστημονικής φαντασίας....... προσωπικά θέλω να πάει πολύ δυτικότερα ο όποιος αυλώνας και η όποια κυκλογέννηση μπας και στηθεί καλύτερα η φάση για το μετά και να βγει  πολύ θερμή εισβολή Ιταλία και όχι εδώ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πλήρης ταύτιση μοντέλων περιμένουμε τον παιο να ρίξει το χώμα για σήμερα...όταν προκειτε για αρνητικό σενάριο που να μην βολεύει τα κεντροβορεια το μοντέλο που θα το δείξει είναι ο νικητής....προφανος και μιλάμε για κατάρα...ναι χρόνος υπάρχει ρευστότητα υπάρχει αλλά αφού δεν...δεν ρε παιδί μου δεν θέλει ...

Όντως ... Ας περιμένουμε και τον Ευρωπαίο που εκτός από το τρέξιμο θα ανανεώσει και τα επιμέρους στοιχεία πρόγνωσης (ζωνικους , δείκτες και τα χίλια μυρια) μήπως βγάλουμε καποια άκρη η να ρίξουμε αυλαία.... και να πούμε  και του χρόνου με υγεία ...

Ας βρέξει τουλάχιστον μιας και έχουμε 0.0μμ και υγρασιες στο 20-30 % τα μεσημέρια κοντραρουμε στα ίσια ερήμους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πλήρης ταύτιση μοντέλων περιμένουμε τον παιο να ρίξει το χώμα για σήμερα...όταν προκειτε για αρνητικό σενάριο που να μην βολεύει τα κεντροβορεια το μοντέλο που θα το δείξει είναι ο νικητής....προφανος και μιλάμε για κατάρα...ναι χρόνος υπάρχει ρευστότητα υπάρχει αλλά αφού δεν...δεν ρε παιδί μου δεν θέλει ...

Αυριο το βραδυ και τριτη πρωι η σουμα 400-500χλμ αλλαζουν πολυ το αποτελεσμα και ειναι νωρις για 8 μερες μπροστα ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, freeze είπε:

Όντως ... Ας περιμένουμε και τον Ευρωπαίο που εκτός από το τρέξιμο θα ανανεώσει και τα επιμέρους στοιχεία πρόγνωσης (ζωνικους , δείκτες και τα χίλια μυρια) μήπως βγάλουμε καποια άκρη η να ρίξουμε αυλαία.... και να πούμε  και του χρόνου με υγεία ...

Ας βρέξει τουλάχιστον μιας και έχουμε 0.0μμ και υγρασιες στο 20-30 % τα μεσημέρια κοντραρουμε στα ίσια ερήμους 

Εδώ θα χωρίσουν οι δρόμοι μου με πολλούς....δεν θέλω να δω ούτε σταγόνα βροχής θέλω ήλιο θέλω ζέστη...θα ήθελα να σπάσει κάθε ρεκόρ μέχρι τον Σεπτέμβριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αυριο το βραδυ και τριτη πρωι η σουμα 400-500χλμ αλλαζουν πολυ το αποτελεσμα και ειναι νωρις για 8 μερες μπροστα ακομα

Το ξέρω μωρέ αλλά είναι τόσα πολλά μαζεμένα εδώ και χρόνια τελειώνει όπως και να χει η σεζόν οπότε το κάθε τι Μ ενοχλεί προσωπικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Το ξέρω μωρέ αλλά είναι τόσα πολλά μαζεμένα εδώ και χρόνια τελειώνει όπως και να χει η σεζόν οπότε το κάθε τι Μ ενοχλεί προσωπικά...

Ας τελειωσει η σεζον και μετα κραξε οσο θες χαχαχα εως 15 μαρτη να κυνηγουσουμε τις ψυχρες εισβολες αλλωστε και να χιονισει ο χειμωνας ανυπαρκτος ειναι φετος δεν αλλαζει αυτο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Εδώ θα χωρίσουν οι δρόμοι μου με πολλούς....δεν θέλω να δω ούτε σταγόνα βροχής θέλω ήλιο θέλω ζέστη...θα ήθελα να σπάσει κάθε ρεκόρ μέχρι τον Σεπτέμβριο...

Τι σου έχει κάνει ο Καυσωνακιας .... Χαχα ... Ότι είναι Βαγγελαρα ... Τα θελω μας δεν επιρεαζουν τα γεγονότα ... Οπότε εδώ για να τα βλέπουμε  και από την στραβή και από την ανάποδη ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Το ξέρω μωρέ αλλά είναι τόσα πολλά μαζεμένα εδώ και χρόνια τελειώνει όπως και να χει η σεζόν οπότε το κάθε τι Μ ενοχλεί προσωπικά...

Α και μην περιμενει σημερα το ευρωπαικο να δειξει κατι διαφορετικο χαχα κοντα με ουκμο θα ειναι σιγουρα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Το ξέρω μωρέ αλλά είναι τόσα πολλά μαζεμένα εδώ και χρόνια τελειώνει όπως και να χει η σεζόν οπότε το κάθε τι Μ ενοχλεί προσωπικά...

Ετσι μπραβο βαγγελη ...Θέλουμε ζέστες την άνοιξη και καύσωνες το καλοκαίρι κι κ έτσι θα δούμε κατι να ξέρεις...Παλιά που ειχαμε φυσιολογικούς δεκεμβρηδες χιονιζε το Μάρτη καμια φορα αλλα δεν εκανε ουτε τοσο κρυο ουτε χιονιζε οπως τα τελευταία χρόνια το ίδιο και τον Απρίλη...ρίχνει τόσο βροχη πλεον και χιονι Μάρτη Απρίλη Ιούνιο και Ιούλιο που εξισορροπεί ο καιρός με ανύπαρκτο φθινόπωρο και δεκεμβρη ...τόσα χρόνια στο ίδιο έργο θεατές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ετσι μπραβο βαγγελη ...Θέλουμε ζέστες την άνοιξη και καύσωνες το καλοκαίρι κι κ έτσι θα δούμε κατι να ξέρεις...Παλιά που ειχαμε φυσιολογικούς δεκεμβρηδες χιονιζε το Μάρτη καμια φορα αλλα δεν εκανε ουτε τοσο κρυο ουτε χιονιζε οπως τα τελευταία χρόνια το ίδιο και τον Απρίλη...ρίχνει τόσο βροχη πλεον και χιονι Μάρτη Απρίλη Ιούνιο και Ιούλιο που εξισορροπεί ο καιρός με ανύπαρκτο φθινόπωρο και δεκεμβρη ...τόσα χρόνια στο ίδιο έργο θεατές...

Μαρτη μεχρι 15 παντα χιονιζε παιδια ..αλλωστε παλουκοκαφτης ονομαζεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Μαρτη μεχρι 15 παντα χιονιζε παιδια ..αλλωστε παλουκοκαφτης ονομαζεται

Συγγνώμη Κώστα τους τελευταίους 3 μαρτηδες εχει χιονισει γυρω στος 20 μερες μερες εδω και άλλες 5 τους τελευταίους 3 απριληδες .....χιονιζε αλλα οχι ετσι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Συγγνώμη Κώστα τους τελευταίους 3 μαρτηδες εχει χιονισει γυρω στος 20 μερες μερες εδω και άλλες 5 τους τελευταίους 3 απριληδες .....χιονιζε αλλα οχι ετσι 

Μαρτη παντα χιονιζε ο απριλης οκ ειναι εξτριμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να πει και τι να γραψει κανεις...Ανυπαρκτο Φθινοπωρο σε αρκετες περιοχες..Με εξαιρεση τα δυτικα..Ανυπαρκτος χειμωνας για ολους..Με εξαιρεση μιας εβδομαδας για τα προσηνεμα κυριως..Και μαλλον η σεζον τελειωνει οσο αδοξα αρχισε..Για μενα για την περιοχη μου θα ηταν η χειροτερη σεζον αλλα η Μπαρμπαρα εσωσε εν μερει τα προσχηματα..Η συνολικα τραγικη εικονα ομως δεν αλλαζει και παλι..

Η τραγωδια για μενα ειναι αυτο που συμβαινει στα κεντροβορεια εδω και αρκετα χρονια..Με ελαχιστες καλες στιγμες για πεδινα,παραθαλασσια αλλα και σε ημιορεινα..Μετα το φετινο φιασκο δε ξερω ποσο πιο χαμηλα μπορουμε να πεσουμε καιρικα απο του χρονου και μετα...Αλλα εαν εχουμε ανα τακτα διαστηματα αντιστοιχες σεζον σαν τη φετινη μαλλον κοβουμε το χομπι μας...

Η κλιματικη αλλαγη δηλωνει παρουσα...Περα απο συναισθηματισμους,τοπικισμους και το συνδρομο της"πορτας"αυτο που συμβαινει στα κεντροβορεια,σπαει στατιστικες...Χρειαζεται πολλα ξεσπασματα στο αμεσο μελλον για να εξισορροπηθει αυτη η ανωμαλια...Δεν αναφερομαι σε ακραια γεγονοτα,τυπου 88 αλλα πλεον αδυνατει να κανει ακομα και τα αυτονοητα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε πάμε να κλείσουμε τα 12 άρια...προφανος και δεν περιμένω τίποτα από το ευρωπαϊκό τουλάχιστον σήμερα όπου η μέρα ξεκίνησε πολύ καλά και μόλις βγήκε το πρώτο αρνητικό σενάριο τσουπ όλα πήγαν εκεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μαρτη παντα χιονιζε ο απριλης οκ ειναι εξτριμ

Δεν είπα ότι δε χιονίζε αλλά όχι τόσο Κώστα μια χαρά τον θυμάμαι το Μάρτη και ξύλα καίγανε και κρύο έκανε.....Αλλά το τελευταίο καιρό ξεφτιλιστηκε .....ήλιο και ζεστές εύχομαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στη παρέα, με αυτά πού δείχνουν τα μοντέλα πεδινο χιόνι δεν υπάρχει....μακάρι να ρίξει κανένα χιόνι εδώ στο Μαιναλο τουλάχιστον γιατί όπως το είδα σήμερα ούτε μέχρι την άλλη εβδομάδα δεν βγαίνει για σκι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...