Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Επικρατεστερο σεναριο αυτη τη στιγμη συμφωνα με τα ensembles του ευρωπαιου ειναι σκασιμο αυλωνα μας δυτικα μας,δημιουργια χαμηλου στη ν.ιταλια-σικελια με ανατολικη πορεια και μερικη αποκοπη του αυλωνα.Απο κει και περα τα σεναρια πληθαινουν.Κατα 60-70% θα βγει χιονοκαιρια.

Μοιρασμενες θα ελεγα οι πιθανοτητες μεταξυ κ.β και προσηνεμων ως ευρυτερες περιοχες με τα κ.β ΠΕΔΙΝΑ και ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΑ να υπερτερουν λογω "κλειδωμενων" θερμοκρασιων εναντι των αντιστοιχων αν.προσηνεμων.

Φαβορι για μεγαλυτερο χιονι-χιονοστρωση οι πεδινες περιοχες της θεσσαλιας και οι ανω των 300-350 των αν.προσηνεμων.

Αυτα,απο.εμενα,δεν εχει νοημα προσωπικα να κρεμομαι πανω απο καθε ραν,μακαρι να βγει κατι πολυ δυνατο.Υπαρχει ενα σημαντικο 30-40% να μη βγει σοβαρη κακοκαιρια.

Tι υπάρχει? 😂 Δοκίμαζε τη γεννήτρια να δουλεύει φέτος.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teopap7 είπε:

Είναι κάνεις εδώ να δούμε στις 288 τι θα γίνει;; Χαχαχα

Έχουμε και το παράλληλο και μο. Αλλά ναι μια ματια θα τη ρίξουμε κ εκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Επικρατεστερο σεναριο αυτη τη στιγμη συμφωνα με τα ensembles του ευρωπαιου ειναι σκασιμο αυλωνα μας δυτικα μας,δημιουργια χαμηλου στη ν.ιταλια-σικελια με ανατολικη πορεια και μερικη αποκοπη του αυλωνα.Απο κει και περα τα σεναρια πληθαινουν.Κατα 60-70% θα βγει χιονοκαιρια.

Μοιρασμενες θα ελεγα οι πιθανοτητες μεταξυ κ.β και προσηνεμων ως ευρυτερες περιοχες με τα κ.β ΠΕΔΙΝΑ και ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΑ να υπερτερουν λογω "κλειδωμενων" θερμοκρασιων εναντι των αντιστοιχων αν.προσηνεμων.

Φαβορι για μεγαλυτερο χιονι-χιονοστρωση οι πεδινες περιοχες της θεσσαλιας και οι ανω των 300-350 των αν.προσηνεμων.

Αυτα,απο.εμενα,δεν εχει νοημα προσωπικα να κρεμομαι πανω απο καθε ραν,μακαρι να βγει κατι πολυ δυνατο.Υπαρχει ενα σημαντικο 30-40% να μη βγει σοβαρη κακοκαιρια.

γιατι ομως τετοια απαισιοδοξια; στη νελπιδα το εδειχνει 6 μερες μετα αν το τσεκαρεις. και η αληθεια ειναι το πηγε πολυ καλα απο τις 192 ωρες σε γενικες γραμμες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

ρε τον διαολο. μετα πως να μην σκεφτεσαι "μηπως ζησουμε επικο φλεβαρη με συνεχομενα έπη ".
λογικα θα δουμε και το cfsv2 με μπλεδακια πρωτη φορα φετος στην περιοχη μας. ηδη αποχρωματισε τα κοκκινα!
 

euT2mMonInd1.gif

Αυτο ας το κρατησουμε για μερικες ημερες ακομα εδω μεσα, για να δουμε ποσο θα κρατησει η κωλοτουμπα που θα κανει

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spyros Snowstorm είπε:

Αυτο ας το κρατησουμε για μερικες ημερες ακομα εδω μεσα, για να δουμε ποσο θα κρατησει η κωλοτουμπα που θα κανει

 

εντωμεταξυ προχτες κοκκινα ηταν στην ανατολικη μεσογειο ολα ομως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Tι υπάρχει? 😂

Αυτο που γραφω.Αν ριξει εδω 20εκ.και σε σενα βρεχει θα θεωρηθει σοβαρη κακοκαιρια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζίφε άντε γεια ρεε.. δε σε πιστεύω ρε! Πάω για ύπνο (σιγά μη πάω δηλαδή) αχαχαχαχα

.. να θυμίσεις λίγο cfs μπορείς καρνάβαλε;; Κάνε το κι άμα βγεις σφύρα μου χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Αυτο που γραφω.Αν ριξει εδω 20εκ.και σε σενα βρεχει θα θεωρηθει σοβαρη κακοκαιρια?

Αν η γιαγια μου είχε ρουλεμαν, θα ηταν πατινι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, SnowNurse said:

Για ανύψωση.. ηθικού!

Modele GFS - Carte prévisions

Έχουν μπουκάρει τα -35 στο Αιγαίο, δεν είναι καταδικαστικό, απλώς μπορούμε καλύτερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

γιατι ομως τετοια απαισιοδοξια; στη νελπιδα το εδειχνει 6 μερες μετα αν το τσεκαρεις. και η αληθεια ειναι το πηγε πολυ καλα απο τις 192 ωρες σε γενικες γραμμες. 

Κοιτα μεσα σε ενα χειμωνα που ομοιο του δεν εχουμε ζησει ως τωρα δεν το λες και απαισιοδοξο το 60-70% για σοβαρη χιονοκαιρια.Τα υπολοιπα που γραφω ειναι βασει των ensembles του παιου,δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.Εκτος αν μου ξεφυγε κατι,στα γρηγορα τα ειδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, GEORGE SNOWMAN said:

Κοιτα μεσα σε ενα χειμωνα που ομοιο του δεν εχουμε ζησει ως τωρα δεν το λες και απαισιοδοξο το 60-70% για σοβαρη χιονοκαιρια.Τα υπολοιπα που γραφω ειναι βασει των ensembles του παιου,δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.Εκτος αν μου ξεφυγε κατι,στα γρηγορα τα ειδα.

- Γεννητρια, τσεκ

- Καυσοξυλα, τσεκ

- Αλυσιδες, τσεκ

- Γαλα μπέμπας, τσεκ

- Προβατινα, τσεκ

- Αλυσοπριονο, τσεκ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...