Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο υετοφόρος ο μέσος όρος του τζούφιου.

Κατά τα άλλα αν μπορούσα να κλειδώσω ένα αποτέλεσμα από τα 12αρια, θα έκανα το αικον. Θα ήταν αξιολογότατο χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Το Τζεμ ήταν τιμωρός όμως. Ουκμο Τζεμ καταδίκη. Ο βραδινος παιος κρίσιμος. Αν κρατήσει τότε κάποιος τρέχει λάθος. 

Τζεμ και Ουκμο δεν κοιτάω. Συμφωνώ για τον Παίο και επαναλαμβάνω οτι μιλάω για χιονόπτωση... Δεν είμαστε κάθε χρόνο για 20ποντα και κλειστούς δρόμους στην Αττική... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον μέσο όρο φαίνεται χαρακτηριστικά οδό αδυνατίζει ο Αυλώνας και τα 500 άρια τόσο κρυώνουν τα 850 και αυξάνεται ο υετός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις αναλύσεις των παιδιών από κάτω επειδή δεν ξέρω πολύ βόρειο ρεύμα σας βολεύει; η είναι καλύτερα το ΒΑ που έχεται όλο το βάθος του Αιγαίου; θέλω να πω ότι μήπως θα έχεται λιγότερο υετο από αυτό που έχεται μάθει; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχουν και σενάρια σαν το γαλλικό, που δεν κατεβάζουν ούτε αυλωνίσκο. τραγικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο μεσο όρο του τζίφου φαίνεται χαρακτηριστικά ότι υπάρχουν πολλά σενάρια προς ανατολή. Κανένα Αυλώνας στρινγκ Ιταλία κτλ 

gens-31-1-150.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Seventower said:

Στις αναλύσεις των παιδιών από κάτω επειδή δεν ξέρω πολύ βόρειο ρεύμα σας βολεύει; η είναι καλύτερα το ΒΑ που έχεται όλο το βάθος του Αιγαίου; θέλω να πω ότι μήπως θα έχεται λιγότερο υετο από αυτό που έχεται μάθει; 

8-9 μέρες νωρίτερα κανεις δεν κοιτάει υετο, νόμος .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο αζόρ επιμένει όμως και γι αυτό πάει να φέρει κι άλλη κατεβασιά στις 300+. Προσωπικά κρατάω το 1050 προς Ιρλανδία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Στις αναλύσεις των παιδιών από κάτω επειδή δεν ξέρω πολύ βόρειο ρεύμα σας βολεύει; η είναι καλύτερα το ΒΑ που έχεται όλο το βάθος του Αιγαίου; θέλω να πω ότι μήπως θα έχεται λιγότερο υετο από αυτό που έχεται μάθει; 

ΒΑ λογω οτι φερνει και περισσοτερη υγρασια απο αιγαιο μερια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η διαταξη αυτη δεν μας ευνοει καθολου στην Αττικη γιατι θα εχουμε ΒΔ και σκετο κρυο... 

Αλλα στις 6/2 αλλαζει ο ανεμος... Εχουμε ακομα καιρο, με τα σημερινα δεδομενα σε καμια περιπτωση δεν παιρνουμε το 3/3. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, galatsioths said:

Ο αζόρ επιμένει όμως και γι αυτό πάει να φέρει κι άλλη κατεβασιά στις 300+. Προσωπικά κρατάω το 1050 προς Ιρλανδία

Σωστα. Καλυτερα να κοιταμε τι κανει ο αζορικος γιατι μιλαμε ακομα για μακρινες ωρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Βρέθηκε και το χειρότερο μοντέλο Άθλιος Γάλλος δεν ριτζάρει καν ο αζορικός ....

arpegeeur-0-114.png?12

 

Πολύ υπαρκτό σενάριο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δίνει πόνο ο μέσος όρος!!!!ξέχασε να σταματήσει να χιονίζει..ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΛΕΜΕ!!!!😎😎😎....ΥΓ ΝΑΙ σωτο ο Γάλλος είναι κακός αλλά κακό ήταν και το αικον και είδαμε το έβγαλε.το θέμα είναι να επιμείνει ο παιος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Βρέθηκε και το χειρότερο μοντέλο Άθλιος Γάλλος δεν ριτζάρει καν ο αζορικός ....

arpegeeur-0-114.png?12

 

να δεις κηδεια αμα βγει ετσι κανενας παιος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιο Γαλλικό βρε παιδιά τώρα, λολ δηλαδή. Προσωπικά μόνο ensembles Ευρωπαϊκού κοιτάω. 00z και 12z. Και τέλος, αλλιώς θα πάθω εγκεφαλικό με 15 μοντέλα με 15 διαφορετικά σενάρια.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μερικά από τα επιθυμητά σενάρια για τη δεύτερη φάση. Ειδικά το 10 είναι τόσο στάσιμο που θα είχε τεράστια διάρκεια πέρα από πολύ υετό. Επίσης οι βόρειοι δείτε το 29 μετά τις 132 ώρες, είναι πολλοί οι χάρτες για να τους βάλω όλους, αλλά πρέπει να είναι από τα μεγαλύτερα εικονικά που έχουν βγει ποτέ

gens-7-1-174.png

gens-10-1-174.png

gens-11-1-174.png

gens-17-1-174.png

gens-25-1-174.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε λίγο σενάρια. Κοιτάξτε πόσα έχει τον Αυλώνα πάνω μας. Κάνει πέρασμα στα. Βόρεια και μετά θαψιμο εδώ κάτω 

https://www.meteociel.fr/cartes_obs/gens_panel.php?modele=0&mode=1&ech=174

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Δίνει πόνο ο μέσος όρος!!!!ξέχασε να σταματήσει να χιονίζει..ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΛΕΜΕ!!!!😎😎😎....ΥΓ ΝΑΙ σωτο ο Γάλλος είναι κακός αλλά κακό ήταν και το αικον και είδαμε το έβγαλε.το θέμα είναι να επιμείνει ο παιος....

Το σενάριο 10 και το 29 να δεις....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιος ασχολείται με Γάλλο Γερμανό κτλ, ας έχουμε με το μέρος μας τζιφο παιο και μια μάτια σε Τζεμ ουκμο και μια χαρά θα πάει. Ποτε δεν έχω ανοίξει χάρτη από αυτά τα μοντέλα και ούτε έχω σκοπό ακόμα κι αν μου τάζουν 3μ χιόνι…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Πολύ υπαρκτό σενάριο. 

Εγώ πάντως εαν μου έδινες τη δυνατότητα να ανταλλάξω το σενάριο των άλλων με το ουκμο, με σοβαρή πιθανότητα για καλύτερη καταβασιά στη συνέχεια, με ριντζ πάλι του Αζορ αλλά με πολύ καλύτερο ψύχος (τύπου να κατεβαίνουν και -16αρια στα Βαλκάνια), θα το έκανα εννοείται.. και με μεγαλύτερο κίνδυνο να βγούμε χαμένοι λόγω των ωρών.... θα το έπαιρνα το ρίσκο! Έτσι γίνεται το σωστό 3/3.. όλα τ' άλλα είναι λίγο πολύ υπερβολές.. εκτός εάν δεν εννοούμε το 3/3 που αφορά και τον μέσο πεδινό Αθηναίο! Τότε πάσο... κι επίσης στη Μήδεια είχαμε είχαμε γεμάτο -9αρι!!!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...