Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπαίνουμε στο κυρίως πιάτο σταδιακά. Το ξέραμε ότι θα συνδυαστεί με κακό timing σε ώρα και θερμοκρασίες. Οι ανατολικοτοξίτες όπου χιονίζει χαρείτε το γιατί θα μπορούσαμε να παλεύουμε και με χιονόνερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πουμε επισης οτι, ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ο Αρχιδαμος μοιαζει με ροζ.γατακι μπροστα στις Μηδεια και Ελπιδα. Θα δουμε ασφαλώς στο τελος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, SNOWBLACK said:

Seth13 είχες δίκιο φίλε μετά τις 12 το μεσημέρι τ καλα

Δεν είναι θέμα δίκιου, τα μοντέλα το έδιναν και απλώς προσθέτεις λίγη εμπειρία γνωρίζοντας ότι συνήθως τα φαινόμενα αργούν να μπουκάρουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, BrainA said:

Να πουμε επισης οτι, ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ο Αρχιδαμος μοιαζει με ροζ.γατακι μπροστα στις Μηδεια και Ελπιδα. Θα δουμε ασφαλώς στο τελος.

Δεν υπήρχε ποτέ σύγκριση. Ας πιάσει τον Τηλέμαχο και βλέπουμε. Προς το παρόν είναι πολύ λάιτ η φάση με απλή χιονόπτωση στα ΒΠ της Αθήνας. Τα υπερβόρεια προφανώς και στρώνονται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα, όπως είπα δεν θα έχανα άλλο χιόνι. Έτσι επειδή μας έφτυσε ο καιρός πάλι στα κεντροβορεια, κατέβηκα εγώ, όπως ήδη ξέρετε! 

Βόλτα με τον @sakis13 Σάκη, Χασιά είχε ήδη χιονόστρωση όταν φτάσαμε, με ένταση της χιονόπτωσης και του αέρα! Τρελές τοπικότητες πάντως, από άνω Λιόσια χιονίζει αλλά δεν το έστρωνε, πεδίο του Άρεως βροχή χιονολυτος, και από Κυψέλη και κυρίως άνω Κυψέλη που είμαι εγώ καθαρό χιόνι. Ελπίζω το βράδυ να μην έχει μουφα, κέντρο είναι και εγώ αλλά στα ψηλά, κάπου στα 200 μέτρα.

Btw , δεν ήρθα με τα ΚΤΕΛ, αλλά με τον ΟΣΕ🤣

IMG_20230205_113018.jpg

IMG_20230205_111530.jpg

IMG_20230205_120231.jpg

IMG_20230205_120453.jpg

IMG_20230205_120252.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, BrainA said:

Να πουμε επισης οτι, ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ο Αρχιδαμος μοιαζει με ροζ.γατακι μπροστα στις Μηδεια και Ελπιδα. Θα δουμε ασφαλώς στο τελος.

Να πούμε επίσης σε όσους έβλεπαν χιονοκαταιγίδες μέσα στο λεκανοπέδιο ότι το cape δεν έχει καμία σχέση με αυτό της Ελπίδας. Παρ' όλα αυτά τα καλύτερα είναι μπροστά μας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Να πουμε επισης οτι, ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ο Αρχιδαμος μοιαζει με ροζ.γατακι μπροστα στις Μηδεια και Ελπιδα. Θα δουμε ασφαλώς στο τελος.

Και να φανταστείς ότι κάποιοι έδιναν....χιονοκαταιγίδες για τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταμάτησε να χιονίζει εδώ, μόνο κάτι ψείρες πέφτουν που και που. Στις κάμερες ανατολικα μας ωστόσο βλέπω συνεχίζει να ρίχνει πολύ καλά, ειδικά Ν. Αγχίαλο βλέπω στουπίζει. Νομίζω από δω και πέρα θα έχουμε ον-οφφ καταστάσεις εδώ.

Και στους Κωφούς στην Όθρυ πάντως βλέπω ψιλοχαμούλης με -3 βαθμούς…

5F43B26D-49D0-448F-A30B-6707C9FB07F2.thumb.jpeg.660738d6208e7626e30c83f4d5ff1fea.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Να πουμε επισης οτι, ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ο Αρχιδαμος μοιαζει με ροζ.γατακι μπροστα στις Μηδεια και Ελπιδα. Θα δουμε ασφαλώς στο τελος.

Μα αυτό φαινόταν και από τα μοντέλα τόσες μέρες... Αρκετά χειρότερα ποιοτικά χαρακτηριστικά. Βέβαια, ευτυχισμένος είμαι και που το βλέπω να πέφτει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λάρισα πρόσκαιρη ασθενής χιονόπτωση όπως μου είπε ο αδερφός, μου, ενώ Γιάννενα στο πανεπιστήμιο προχθές το πρωί χιόνισε και άρχισε να στρώνει πέτσα, αλλά κόπηκε ο υετός. Επίσης στα Γιάννενα, πρόσκαιρη ασθενής χιονόπτωση εχθές, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από την επικαιροποίηση του έκτακτο δελτίο της ΕΜΥ:

ε. Ειδικά για την Αττική πυκνές χιονοπτώσεις θα σημειωθούν ακόμα και σε περιοχές με χαμηλό υψόμετρο, εντός του αστικού ιστού. Οι χιονοπτώσεις θα παρουσιάσουν πρόσκαιρη ύφεση κατά τη διάρκεια της νύχτας. Τη Δευτέρα θα συνεχιστούν οι χιονοπτώσεις οι οποίες κατά διαστήματα θα είναι πυκνές

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Scythe said:

Μα αυτό φαινόταν και από τα μοντέλα τόσες μέρες... Αρκετά χειρότερα ποιοτικά χαρακτηριστικά. Βέβαια, ευτυχισμένος είμαι και που το βλέπω να πέφτει!

Αν κρατήσει 3 μέρες ας κάνουμε την σούμα στο τέλος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...