Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρυονέρι δεν έχει σταματήσει από τις 7 το πρωί , ακόμη κι όταν άνοιξε ο καιρός νωρίτερα προς τα Ανατολικά μας εδώ συνέχισε να ρίχνει. Ρίχνει ,ρίχνει και τίποτα δεν κάνει βέβαια 🙂.Εκεί στο 20ποντο είμαστε ενώ την τελευταία 1 ώρα φαίνεται να είναι πιο ξηρό το χιόνι που πέφτει.

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσιά Αττικής πλέον συνεχίζει με μικρότερη ένταση η χιονόπτωση και έχουμε περί τους 20 πόντους χιόνι...στα ψηλότερα τουλάχιστον...και 10-15 εκ στο κέντρο της πλατείας...όχι άσχημα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dionisis00 είπε:

Χαμηλότερη Τ από τα 500μ της Παλαιάς Πεντέλης. Δυτικό τόξο power.

Μπορεί να μένουμε απ'έξω κάποιες φορές, όταν ενεργοποιείται όμως βλέπουμε εντυπωσιακά πράγματα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Κρυονέρι δεν έχει σταματήσει από τις 7 το πρωί , ακόμη κι όταν άνοιξε ο καιρός νωρίτερα προς τα Ανατολικά μας εδώ συνέχισε να ρίχνει. Ρίχνει ,ρίχνει και τίποτα δεν κάνει βέβαια 🙂.Εκεί στο 20ποντο είμαστε ενώ την τελευταία 1 ώρα φαίνεται να είναι πιο ξηρό το χιόνι που πέφτει.

Εμείς εδώ πάνω, " άλλος θεός"... Χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τι βλέπω έχουμε γυρίσει σε βορειοανατολικό ! Η τ έχει ανεβεί αλλά όχι πολύ 1-1,5 έχουν όλοι οι σταθμοί γύρω μου . Μετά από βόλτα με τα πόδια η κηφισια είναι στολισμένη με χιονάκι στις εύκολες ενώ ρίχνει ένα ρυζάκι κακής ποιότητας  μια πιο δυνατά μια πιο χαλαρά . Πανέμορφη μέρα ! Και τα καλύτερα έρχονται . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Νομίζω για εδώ οι 1.5β είναι το Μαξ που μπορεί να ανέβει η θερμοκρασία σήμερα,η δε "βροχή" που ρίχνει δεν κάνει καν ζημιά στις χιονόστρωσεις ακόμα και στην παραλία της Αυλίδας 

Σε ποια περιοχή της Αυλίδας μένεις;;; Γιατί ο σταθμός στο κέντρο του χωριού δείχνει… 2.6c

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.facebook.com/stories/10218494985994323/UzpfSVNDOjg1NjQxOTg2NTU5MTUyOQ==/?view_single=1&source=shared_permalink

 

Γεροπαρνηθα ο κουμπάρος την έκανε με ελαφρά απο το Φλαμπούρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ραδιοβοληση ελληνικού -4.9 και -32.7 στα 850 και 500 αντίστοιχα, με τα 850 να βρίσκονταν μόλις στα 1388 μέτρα...αν αναλογιστούμε ότι λίγο αργότερα είχε -5.5 είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα δεδομένου του λιγότερου υετού σε σχέση με το αναμενόμενο, εδώ στα 255 είδα οριακή χιονόστρωση σε εύκολες επιφάνειες που ακόμα διατηρείται στα χόρτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γαλάτσι ασθενές-μέτριο χιονόνερο-χάλαζο. 

Να πω την αλήθεια γουστάρω που αυτή τη στιγμή ευνοούνται οι περιοχές που πέρσι έζησαν τον εφιάλτη ενός χιονόφιλου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, KapelosG said:

Ραδιοβοληση ελληνικού -4.9 και -32.7 στα 850 και 500 αντίστοιχα, με τα 850 να βρίσκονταν μόλις στα 1388 μέτρα...αν αναλογιστούμε ότι λίγο αργότερα είχε -5.5 είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα δεδομένου του λιγότερου υετού σε σχέση με το αναμενόμενο, εδώ στα 255 είδα οριακή χιονόστρωση σε εύκολες επιφάνειες που ακόμα διατηρείται στα χόρτα 

Θα μου στείλεις link ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Θα μου στείλεις link ?

https://earth.nullschool.net/#current/wind/isobaric/850hPa/overlay=temp/orthographic=-336.53,37.33,8158/loc=23.715,37.981

Νομίζω ότι και αυτό είναι οκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Ραδιοβοληση ελληνικού -4.9 και -32.7 στα 850 και 500 αντίστοιχα, με τα 850 να βρίσκονταν μόλις στα 1388 μέτρα...αν αναλογιστούμε ότι λίγο αργότερα είχε -5.5 είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα δεδομένου του λιγότερου υετού σε σχέση με το αναμενόμενο, εδώ στα 255 είδα οριακή χιονόστρωση σε εύκολες επιφάνειες που ακόμα διατηρείται στα χόρτα 

Άρα με το -8 τα ξημερώματα έχουμε ελπίδες και στα νότια για στρώσιμο,ο υετός μένει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Σε ποια περιοχή της Αυλίδας μένεις;;; Γιατί ο σταθμός στο κέντρο του χωριού δείχνει… 2.6c

Μένω πιο ψηλά,κοντά στο Σχηματάρι,πάντα έχω 1 βαθμό διαφορά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Michael είπε:

αυτο δεν ειναι ραδιοβοληση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dimitris27 είπε:

Άρα με το -8 τα ξημερώματα έχουμε ελπίδες και στα νότια για στρώσιμο,ο υετός μένει 

Αν υπάρξει ικανοποιητικός υετός λόγω σύγκλισης δεν είναι απίθανο, αλλά θέλει να κάτσουν όλα τέλεια τα νότια για στρώσιμο, βασικό είναι να το δούμε να πέφτει πάλι και σε ώρες χωρίς ύπαρξη ηλίου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Michael said:

Δεν νομίζω οτι είναι real time...  γενικά μιλώντας δεν νομίζω οτι υπάρχει real time μετρηση των 850... μόνο ραδιοβόλιση με μπαλόνι κάποιες ώρες της ημέρας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Αν υπάρξει ικανοποιητικός υετός λόγω σύγκλισης δεν είναι απίθανο, αλλά θέλει να κάτσουν όλα τέλεια τα νότια για στρώσιμο, βασικό είναι να το δούμε να πέφτει πάλι και σε ώρες χωρίς ύπαρξη ηλίου 

δασκαλε για εμας κοντα στον υμμητο πως τα βλεπεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Θα μου στείλεις link ?

http://weather.uwyo.edu/upperair/sounding.html

Στον κωδικό θέλει 16716 και ώρα 5/2 12ζ ως 5/2 12ζ παλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...