Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, ο,τι και να λένε οι άνεμοι επιφανείας στους σταθμούς, όταν έχουμε τέτοια ώρα αυτήν την ακραία είσοδο ΒΑ θερμού ρεύματος σε όλο το νομό στα 925hpa, ποιες Τ να αντέξουν ακριβώς;

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow sick said:

Σ.Ε.Θ τι ώρα περιμένεις τα φαινόμενα εδώ Χαλάνδρι-Αγία?

Γύρω στις 2 το πρωί πάνω κάτω αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να είμαστε σε επιφυλακή και νωρίτερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιδες εοειδη δεν εχω μπει σχεδον καθολου,στενη και ευβοια γενικα τι γινεται?Αττικη ως που εχει στρωσει ως τωρα;;;

Ούτε Κηφισια-Ν.Ερυθραθα δεν έχει χιόνι Γιωργη. Χαλάνδρι ούτε νιφάδα δεν έχει πέσει. Καλη απόλαυση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Παιδες εοειδη δεν εχω μπει σχεδον καθολου,στενη και ευβοια γενικα τι γινεται?Αττικη ως που εχει στρωσει ως τωρα;;;

Φοοοοοολλλ

φολλοου απ θες δηλαδη ε; 
 

Οχι κατι ιδαιτερο ως τωρα παντου νομιζω αλλα το hype για το βραδυ υπαρχει ανα τα στρωματα του επιτελειου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Γύρω στις 2 το πρωί πάνω κάτω αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να είμαστε σε επιφυλακή και νωρίτερα. 

Πωωω ξενύχτι σήμερα. Αχ αυτές οι ώρες. Να μη το ρίχνει πρωί..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, GEORGE SNOWMAN said:

Παιδες εοειδη δεν εχω μπει σχεδον καθολου,στενη και ευβοια γενικα τι γινεται?Αττικη ως που εχει στρωσει ως τωρα;;;

Σε εμάς από Ερυθραία και από Βαρυμπόμπη και πάνω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Χιών said:

Παιδιά, ο,τι και να λένε οι άνεμοι επιφανείας στους σταθμούς, όταν έχουμε τέτοια ώρα αυτήν την ακραία είσοδο ΒΑ θερμού ρεύματος σε όλο το νομό στα 925hpa, ποιες Τ να αντέξουν ακριβώς;

Modele GFS - Carte prévisions

Ναι, αλλά για να μπει αυτό το θερμό ρεύμα πρέπει να έχει ΒΑ συνιστώσα? Σώστα δε λέω? Γιατί θα τρελαθούμε.Εδώ λέμε με κάργα ΒΔ διάφορες περιοχές ανεβάζουν εκθετικά τις Τ.

Διόρθωσε με αν μου διαφεύγει κάτι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να ηρεμήσετε περιμένοντας το βράδυ, βάλτε να δείτε κάμερα στη Σέττα. Πρέπει να έχει βάλει μισό μέτρο από τα ξημερώματα και συνεχίζει ακάθεκτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ο Υμηττός είναι άδειος μέχρι τις κεραίες. Στην Αγία Παρασκευή είχαμε 5ωρη χιονόπτωση 11:00-16:00 με χλαπατσα στα αυτοκίνητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Πάντως ο Υμηττός είναι άδειος μέχρι τις κεραίες. Στην Αγία Παρασκευή είχαμε 5ωρη χιονόπτωση 11:00-16:00 με χλαπατσα στα αυτοκίνητα.

Άδειος??

IMG_20230205_164857.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νεάπολη Νίκαιας γίνεται χαμός και εχει στρωσει απο τα 100 μέτρα και πάνω. Πρώτη φορά βλέπω δυστικά να χιονίζονται έτσι και στην υπόλοιπη Αττική να μην κάνει κάτι ιδιαίτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

 Δυστυχώς τσίμπησε και στο λιμάνι του Πειραιά τώρα και από 1.9 πήγε 2.3 και ανέβηκε και το dew

γιατί?

Γιατι υπαρχουν μικροαλλαγες τοπικα στη διευθυνση των ανεμων,που ποτε ανεβαζουν τη θερμοκρασια και το σημειο δροσου και ποτε την κατεβαζουν. Ενα μικρο παραδειγμα απο ρανταρ πως ηταν οι ανεμοι σε καποια ΒΑ προαστεια γυρω στις 15.00.Μπορεις να δικρινεις ολους τους ανεμους. : )

image.png.5865f165633fabc0c50d7689b28c53be.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ναι, αλλά για να μπει αυτό το θερμό ρεύμα πρέπει να έχει ΒΑ συνιστώσα? Σώστα δε λέω? Γιατί θα τρελαθούμε.Εδώ λέμε με κάργα ΒΔ διάφορες περιοχές ανεβάζουν εκθετικά τις Τ.

Διόρθωσε με αν μου διαφεύγει κάτι..

Αν αυτοί οι ΒΔ άνεμοι επιφανείας ξεκινάνε ή περνάνε από περιοχές με υψόμετρο 300-600 μέτρα (950 - 925hpa) στις οποίες έχει ήδη μπει ΒΑ θερμός άνεμος, η αλλαγή διεύθυνσης των ανέμων ξεκινάει από ψηλά και σταδιακά περνάει χαμηλότερα), δεν μπορούν να φέρουν από κάπου κρύο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιδες εοειδη δεν εχω μπει σχεδον καθολου,στενη και ευβοια γενικα τι γινεται?Αττικη ως που εχει στρωσει ως τωρα;;;

Εδώ έχω μια πέτσα ενώ βρέχει εδώ και τεσσερις ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, CATHA said:

Ισχυρές χιονοπτώσεις προβλέπονται τις μεσημβρινές - απογευματινές ώρες σήμερα στην Α-ΝΑ Θεσσαλία (κυρίως στη Μαγνησία), τις Β. Σποράδες, την Εύβοια, τη Φθιώτιδα, τη Βοιωτία και την Αττική, συμπεριλαμβανομένης της Αθήνας. Επίπεδο συναγερμού 3 - κόκκινη προειδοποίηση.

Σε ο,τι αφορά την Αττική η πρόγνωση έπεσε έξω...

Για καλό είναι. Θα γίνει χαμός το βράδυ στα μέρη σου λογικά αφού εγώ στα δυτικά έχω χιόνι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Η ΕΜΥ και επίσημα λοιπόν εκτος στον αρμαγεδονα που έδωσε για σήμερα και ύφεση το βράδυ. Κριμα που δεν κράτησαν την άψογη χτεσινή πρόγνωση 

Εγώ άκουγα στα κανάλια ότι οι επόμενες ώρες θα είναι δύσκολες, αλλά θα ύπαρξη ύφεση στο βράδυ, το αντίθετο δηλαδή από ότι δείχνει πχ ο Τζιφός. Αυτό πάντως και με τα τόξα πολύ σπαστικό, θέλω να πω πχ σε ένα κεντροβορειο χιονια δεν υπάρχουν ούτε τόξα ούτε βέλη, είναι οι κατανομές πολύ πιο σταδιακές. Εδώ από 100 μέτρα έχει άλλο καιρό!.

Πολύς αερας πάντως και εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Και ο δάσκαλος βέβαια τελειως εκτος 

Αναφορες εδω....σταματειστε την γκρινια, εχει πολυ δρομο μπροστα, βγηκε αλλιως το 1ο μερος της κακοκαιριας, μια χαρα πηγε ο συναγερμος, δες που κοπηκεη ΕΟ Αθηνων Λαμιας.....θελει υπομονη, το Χ βαθυνε 997 στη Ροδο αναδιοργανωνεται η φαση και πεφτουν οι θερμοξρασιες.....πρωι αυριο ολα κευκα ....ο Ζιακο χρονικα θα πεσει εξω για καποιες περιοχες, αλλα νικρη σημασια θα εχει!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...