Jump to content
WEATHER-FUN

Αναφορές Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Μάλλον δεν θυμάσαι καλά Γιώργη μου θαρρώ.....Πέρυσι μόλις είχε γίνει της ταραχής στην Πίνδο....και 2-3 ακόμη χρόνια θυμάμαι τρομερά χιόνια στα βουνά πριν φτάσεις στο 2012, γιατί τότε είχε χειμώνα 50-60ετίας.....Σας πήρε από κάτω φέτος αρκετούς, αλλά είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας...ούτε καιρός, ούτε κλιμα, ούτε περιβάλλον έχουν αλλάξει, όμως κάνουν κύκλους.....Αν δεν αλλάζανε με την ευρεία έννοια, δεν θα είχαμε να συζητάγαμε για καιρό, αλλά για τάβλι και σκάκι θαρρώ.....

Μελίσσια σήμερα σε ανοιξιάτικο φόντο 9,5-18οC....αλλά δεν θα κρατήσει πολύ.....έρχονται και φθινοπωρινά και χειμωνιάτικα μονοπάτια!!!

Η Παναγιά μαζί μας.....

Οι προβλέψεις δίνουν 19-23 χειμερινό διάστημα. Τα μερομήνια έβγαλαν 15-18 αλλά σχετικά ήπιο, 26-30 το δυνατό και δυνατό επίσης 6-14/4 δλδ κοντά στη Μεγαλοβδομάδα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καιρός μουντός με ανοίγματα προς το απόγευμα εδώ Πολίχνη. 9-19 η Τ σήμερα στους 15 τώρα σε αναμονή για τις βραδινές καταιγίδες την πτώση της Τ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Delsnow είπε:

Απιστευτα πραγματα αποψε...εντελως καλοκαιρινη βραδια....

Κριμα που εχει καλοκαιριασει απο τωρα οσο και να μην θελουμε να το πιστεψουμε..

Screenshot_20230310_213156_Samsung Internet.jpg

Κι εδώ στα βόρεια έχουμε ζεστούλα για την εποχή αλλά και πάλι δεν έχει ήδη καλοκαιριάσει...μάλιστα αν το πάμε κλιματολογικά η άνοιξη αρχίζει 5/10 Μαρτίου μέχρι 5/10 Ιουνίου οπότε η άνοιξη μόλις μπήκε ουσιαστικά. Καλό βράδυ σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατες ριπες αερα στο Κοκκινο Βοιωτιας..Ξαστερια και ευελπιστω να με ξυπνησει δυνατη βροχη!!

Λιτοχωρο..Φεγγαρι και Ολυμπος σε πρωτο πλανο...Καληνυχτα σας!!!

330352863_955705932101077_829186419093132342_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Μάλλον δεν θυμάσαι καλά Γιώργη μου θαρρώ.....Πέρυσι μόλις είχε γίνει της ταραχής στην Πίνδο....και 2-3 ακόμη χρόνια θυμάμαι τρομερά χιόνια στα βουνά πριν φτάσεις στο 2012, γιατί τότε είχε χειμώνα 50-60ετίας.....Σας πήρε από κάτω φέτος αρκετούς, αλλά είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας...ούτε καιρός, ούτε κλιμα, ούτε περιβάλλον έχουν αλλάξει, όμως κάνουν κύκλους.....Αν δεν αλλάζανε με την ευρεία έννοια, δεν θα είχαμε να συζητάγαμε για καιρό, αλλά για τάβλι και σκάκι θαρρώ.....

Μελίσσια σήμερα σε ανοιξιάτικο φόντο 9,5-18οC....αλλά δεν θα κρατήσει πολύ.....έρχονται και φθινοπωρινά και χειμωνιάτικα μονοπάτια!!!

Η Παναγιά μαζί μας.....

Μωρέ Κώστα μου λόγω ηλικίας αναπολω την Πίνδο με χιόνια πολλά που ξεκιναγανε από μέσα Νοεμβρίου περίπου και βγαζανε ολη την άνοιξη....με χιονιουρες μαλιστα που περίμεναν το καινούργιο χιόνι.....ακόμα και στην Μουργκάνα την δεκαετία του 70 υπήρχαν χρονιές που κράταγε χιονιουρες όλο το καλοκαίρι τεσπά απλά θεωρώ ότι ο κύκλος που κάνει ο καιρός σαμα να κρατάει πολύ....ειδωμεν αδελφέ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπερθέαμα από αστραπές χωρίς υπερβολή από τις 2 (εδώ και μια ώρα δηλαδή) στην Πάτρα!!! Αυτή τη στιγμή η καταιγίδα είναι από πάνω και ξεκίνησε δυνατή βροχή! Οριακά με το που μπήκα σπίτι από τη βραδινή έξοδο... Κλειστά φώτα και απόλαυση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΑΣΗ ΘΟΛΟΥΡΑ ΚΑΙ ΘΥΕΛΛΑ! ΤΙ ΓΛΥΤΩΣΑ ΦΙΛΕΕ!!!! Από το blitz μπορεί να καταλάβει κανείς τι γίνεται περίπου... πολυκυτταρική καταιγίδα το λιγότερο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.

Χθες ήμουν Μόνη Κλειστών στο φαράγγι της Γκούρας δυτική Πάρνηθα και μου έκανε εντύπωση για αρχές Μάρτη που δεν έτρεχε καθόλου νερό, παρόλο που έριξε τόσο χιόνι. Άρα είναι σημαντικό να υπάρχει μια ομαλή κατανομή ποσοτικά και ποιοτικά στις ημέρες υετού, προκειμένου να εμπλουτιστεί ο υδροφόρος ορίζοντας και να τρέχουν τα ποτάμια κλπ. Μια κακοκαιρία τελικά δεν αρκεί, έστω και αν έριξε πάρα πολύ χιόνι, που υποτίθεται λιώνει αργά και προλαβαίνει το νερό να ποτίσει το έδαφος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλό ΣΚ από Bοιωτία. Γύρω στις 04:30 με ξύπνησε η βροχή και κανά δυό μπουμπουνητά . 7,6mm έπεσαν. Λιακάδα τώρα , με Δυτικό άνεμο και την Θ στους 14 βαθμούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Καλημέρα και καλό ΣΚ από Bοιωτία. Γύρω στις 04:30 με ξύπνησε η βροχή και κανά δυό μπουμπουνητά . 7,6mm έπεσαν. Λιακάδα τώρα , με Δυτικό άνεμο και την Θ στους 14 βαθμούς.

Χαμπαρι δεν πηρα ρε φιλαρακι..Η γιαγια μου ειπε οτι εριξε καλα...Τωρα θα παμε Χαλκιδα για καφε και ψαρακι μετεπειτα..Ξερεις τωρα...

Θα μιλησουμε..Παντως απολαμβανω τα πρωινα στο χωριο..Φραπεδια και κουβεντα με την γιαγια..Οτι καλυτερο!!Μου θυμιζει τα καλοκαιρια μου οταν πηγαινε στη Κρητη στη δικια μου τη γιαγια..Δεν υπαρχει καλυτερο...!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...