Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές Απριλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γινεται ρε παιδια....εχουν αλλαξει οι Πολοι και παμε για αλλαγη ημισφαιριου...

Απο ΚΛΑΣΙΚΗ ημερα ανοιξιατικης η καλοκαιρινης ασταθειας, η Αττικη εκανε ΠΑΛΙ τα δικα της....δεν εριξε με κεραυνιδια και καταιγιδατα, ΔΕΝ εκανε το κλασικο μπαμ και μετα ηλιο

Αντιθετα εβγαλε ΒΟΡΙΑ !!!!! ναι αρκετα δυνατο, με 35-40αρες ριπες, που μας επιασε στον υπνο και θα μας κατεστρεφε τις γλαστρες...

Και παρολη την αποκοσμη μαυριλα, ριχνει ποτιστικα ομορφα μεν, αλλα σαν καιρο βορειου ρευματος τελη Νοεμβρη - αρχες Δεκεμβρη.....τι κι αν σε λιγες ημερες μπαινει Μαιος, ο καιρος δεν καταλαβαινει τιποτα !!!!

13,8 παρακαλω στο βορειο μπαλκονι πια, και δροσια ως κρυουλακι, η αισθηση ειναι αρκετα χαμηλοτερη με την υγρασια της βροχης και το βορια και δεν στεκεσαι ανετα και ευκολα εξω χωρις κατι χοντρο απο πανω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αττικη νομιζω γλυτωσαμε την μουφα μιλοντας για το κεντρο και κατω μιας και τα βορεια εχουν παει καλα και τις προηγουμενες ημερες.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απολαυστικη δυνατη ποτιστικη τωρα Ζωγραφου.....δεν καταγραφουν ακομα υετο οι γειτονικοι σταθμοι και δεν ξερω γιατι...επαθαν πλακα κι αυτοι απο το χειμωνιατικο σκηνικο....

Ενα ΑΠΙΘΑΝΟ Σαββατοβραδο, 13,2 η Τ πεφτει κατακορυφα με το που δυναμωσαν τα φαινομενα, εχω ελαχιστα κουτσουρακια πλεον, αλλα τα φυλαω για τις χιονοκαιριες που θα κανει ο Μαιος....μετα σομπιτσα μεχρι το βαθυ καλοκαιρι !!!!!!!! θα κανει και λιγο ηλιοφανεια, καπως θα την παλεψουμε !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελεος!!!Ας σταματησει επιτελους η βροχη...Παρασερνονται μυρμηγκια...Κριμα απο τον θεο..Μολις αρχισαν να μαζευουν προμηθειες για τον χειμωνα και δεν θα προλαβουν να ζησουν ουτε τις αναφορες του καυσωνακια..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Ελεος!!!Ας σταματησει επιτελους η βροχη...Παρασερνονται μυρμηγκια...Κριμα απο τον θεο..Μολις αρχισαν να μεζευουν προμηθειες για τον χειμωνα και δεν θα ζησουν ουτε τις αναφορες του καυσωνακια..

Σε εσένα παρασέρνονται μυρμήγκια Σάκη, εδώ όμως παρασερνονται μικρόβια!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί να μην βρέχει όπως περιμέναμε αλλά η αίσθηση είναι χειμωνιάτικη ....12.9 και βοριάς στα 35χλμ/ώρα με μονοψήφια αίσθηση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Οι κατοικοι στο τροπικο Μαιαμι τρεχουν πανικοβλητοι..Μπουμπουνιζει,ψιχαλιζει,σκοτεινιασε..Στιγμες που δεν τις ζουμε συχνα εδω κατω...It's a miracle!!🤣

Κι εδώ ρε Σάκη Βενετία... και από πάνω μου δυστυχώς δεν έχω ούτε τη κυρα Μαρία🤣

1.8 mm και κανα δυο κυριολεκτικά μπουμπουνητά σήμερα, στη Χρυσούπολη Περιστερίου... καλύτερα βέβαια από τη Τρίτη με τα 0.2 mm... θα μου πεις.. τι σχολιάζω τώρα...... ;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απογευμα προς βραδυ 22ης Απριλιεμβριου....υπενθυμιζω νυχτωνει 20,05 πλεον, ασχετα που σκοτεινιαζει απο καταμεσημερο !!!!

12,2 και 2 mm στα ψηλα 300 μ του Παπαγου

12,9 ο Γιωργης, 12,5 τα ψηλα 230 μ του Ζωγραφου και 13,0 νταν το μπαλκονι μου....0,5 - 1 μμ, εχω την αισθηση οτι χαθηκε λιγος υετος απο το ανεμοβροχο

ΦΟΥΛ χειμωνιατικη η αισθηση, με βαρια συμπαγη συννεφια, καμια σχεση με ανοιξιατικη και καλοκαιρινη ασταθεια παντως

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γραμμος Καστοριας..Στο παρκο εθνικης συμφιλιωσης.22/04.Σφοδρη χαλαζοπτωση!!

342868668_931211191419677_7372521077505957907_n.jpg

342919549_909766703606019_5453863659286232400_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βορεια Προαστεια και Βορεια Αττικη, νουμερα απο Δεκεμβριο η Ιανουαριο καλων υετικα ετων....κι ομως ειναι Απριλιος !!!!!

88 mm η Ιπποκρατειος για το μηνα, 18 mm μονο σημερα, και σε 14 ημερες βροχης/φαινομενων (απο τις 22 μεχρι στιγμης)

40 mm το Μαρουσι για το μηνα, 4 mm για σημερα, και σε 11 ημερες βροχης/φαινομενων

Εδω στα νοτιοτερα και ανατολικοτερα, τωρα φθανουμε τα 25-30 mm για το μηνα, αλλα απλωμενα σε πολλες ημερες φαινομενων, 8 η 9 για εδω εχω την εντυπωση και 7-8 στο Γκαζι-καρακεντρο

Θερμοκρασιες δεν εκανα γραφημα, αλλα θεωρω οτι ο μηνας θα βγει αρκετα πιο κατω απο τα κλιματικα....το θεσπεσιο ειναι η εισοδος του Μαιου με ΝΕΑ ψυχρη εισβολη και ισως απτα οψιμοτερα χιονακια στα ψηλα Παρνηθας την ερχομενη Παρασκευη και Σαββατο !!!!!! για να δουμε !!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να προσθεσω οτι ακομα και σε χρονιες που μπορει να εκανε ψυχρουλες στις αρχες του, ο Απριλης ΓΚΑΖΩΝΕ μετα τα μεσα και τετοια εποχη πανω - κατω, λιγο πριν η συνηθως μετα το Πασχα, εσκαγαν τα πρωτα 27-28αρια γερα, οι πρωτες παραλιες, τα πρωτα μαγθιιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...