Jump to content
teo_73

Αναφορές Μαίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πεντελη , η πολύ ασθενής βροχη που έχουμε κανα μισάωρο … έχει μετατραπεί σε δυνατή βροχη τώρα…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

27 χιλιοστά στην Αγιά από την καταιγίδα σήμερα. Εδώ και η εικόνα της από την ταράτσα μου.

 

IMG_20230518_175545.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4mm συνολικά εδω ,δεν μας επιασε καλα η μπορα. Βλέπω κι απέναντι στον Διονυσο 10+ mm ο σταθμος . Καλα πήγαμε . Δεν αποκλείεται να ριξει καμια βροχουλα και το επομενο 2ωρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος έβγαζε φαινόμενα για τα βόρεια της Αττικής απόψε...και εδώ για κάνα τέταρτο καλή ποτιστική βροχή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις ξεκινησε κ.Ζωγραφου ωραια ποτιστικη βροχουλα ολα.μουσκεμα !!!!! Για λιγο θα επιανε πριν τα μεσανυχτα να εχουμε αλλες 2 ημερες υετο αλλα.ο φετινος Μαιος ειναι ΑΠΙΘΑΝΟΣ!!!!

ΠΑΜΕΓΕΡΑ να πιασουμε 10 μμ ως το πρωι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τωρα θα εγραφα ναι υπεροχη βροχουλα που φθανουμε 1 μμ σιγα σιγα εδω η γειτονια 1.5 μμ Παπαγου και ηδη 2-2.5 στα πιο βορεια προς Μαρουσο-Μελισσια βλεπω....

Διψηφια ηδη στη βορεια Αττικη αυτος ειναι ο στοχος ως το πρωι....

Καταπληκτικη δροσουλα εξω περα απτη βροχη 16.5 ηδη και μονο 20 Μαιου δεν θυμιζει η νυχτα αυτη κ ο καλος μας ο καιρος γενικα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατακλυσμός στα Τρίκαλα προ μισής ώρας περίπου, έχει κόψει εντελώς τώρα.

*Έστω και τώρα θα θελα να δώσω τα συλλυπητήριά μου στον @sakis13, είχα καιρό να μπω και το διάβασα σήμερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μωρέ μπράβο απόψε....τι ωραίο φθινοπωράκι είναι απ έξω με βρεγμένους ξανά τους δρόμους από την ήρεμη βροχή εδώ στα Μελίσσια και 15,7οC!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα σας!!Συννεφια,17 βαθμοι,βροχη και 0.6mm στην Καλλιθεα...Αλλη μια μερα βροχης..Μπορει να μην βρεχει αρκετα αλλα βρεχει συχνοτατα!!Εφτιαξα το καφεδακι μου και απολαμβανω τη βροχουλα και τη μυρωδια της στο μπαλκονι...Το καλοκαιρι πλησιαζει...Αλλα κερδος τεραστιο ειναι που εχουμε ηδη γλυτωσει τοσες μερες χωρις βαρετοκαιρια η με πολυ υψηλες θερμοκρασιες...Εαν εκανε και καμια καταιγιδουλα θα ηταν το τελειο!!

Τις καλημερες μου απο την Καλλιθεα..

20230519_060912.jpg

Εξι μερες εβρεξε τον Απριλη και αλλες τοσες ηδη στον Μαη...

Επισης για να μην ξεχναμε..Σημερα ειναι μερα μνημης..Γενοκτονια των Ποντιων...!!Με οτι αυτο συνεπαγεται...Καλη Παρασκευη.

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα 

Από 2-3mm κατέγραψαν οι σταθμοί στην περιοχή μου τη νύχτα 

2mm ο δικός μου και 15.4 ελάχιστη θερμοκρασία ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες και καλό ΠΣΚ σε όλους.

Χθες έβρεξε με καλή ενταση για μισή ώρα σε Πέραμα και Κερατσίνι. Σήμερα τα ξημερωματα έβρεξε πάλι έως τις 6.30.

2.9mm χθες και 1.1mm σήμερα, σε μια Άνοιξη που πρέπει να πάει κανείς πολλά χρόνια πίσω, για να θυμηθεί μια αντίστοιχη με τόσο λίγη Ηλιοφάνεια συνολικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες.εκ νεου βροχο περασμα.το πρωι και φθασαμε.τα.2.5 - 3.0 μμ εδω στη γειτονια....5 μμ ο Παπαγος κ διψηφια τα υπερβορεια...

Δροσουλα.και.13-15αρια.οι ελαχιστες 18 τωρα.σε ενα ΑΠΙΘΑΝΟ απλα Μαιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ελπίσουμε την υπέροχη αυτή άνοιξη να μην την πληρώσουμε με υδρωτα κουνούπια μύγες σφήκες σαύρες και λοιπά συμπαθή πλάσματα της φύσης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αλλη μια καταπληκτικη μερα στην Αττικη και στο μεγαλυτερο μερος της Ελλαδας, Γερακα 22,3-15,3 η διακυμανση στον σταθμο μου και τωρα 21,6, ο φετινος Μαιος κυνηγαει το απολυτο ρεκορ χαμηλοτερων μεσων μεγιστων στην Αττικη τα τελευταια 15 ετη που ανηκουν στον παγερο Μαιο 2011...εδω πως εχει η κατασταση του Μαιου 2023 ως χθες (18/5)...οι μεσες τιμες για προηγουμενα ετη αφορουν το συνολο του μηνα

image.png.9efb9a4943da87697d00f9d9b83718e5.png

Βλεπουμε και στην συγκριση με 2011 οτι δεν θα ναι ευκολο το εργο να τον καταρριψει αφου εκεινος ηταν πολυ κρυος στα 850 (φαινεται απο Παρνηθα), ενω ο φετινος εχει χαμηλες μεγιστες λογω κυριως συννεφιας και οχι τοσο χαμηλων 850...τα ΒΠ δυσκολα θα σπασουν το ρεκορ αλλα το κεντρο και τα Μεσογεια εχουν ελπιδες (το μεγιστη για ισοφαριση σημαινει τι μεση μεγιστη πρεπει να εχουν οι σταθμοι στις 13 εναπομειναντες μερες ωστε να ισοφαρισουν την μεση μεγιστη Μαιου 2011)

Ας το απολαυσουμε γιατι δεν ερχεται καθε χρονο (ο Μαιος 2011 ηταν λιγο καλυτερος λογω υετου κυριως, αλλα τον κονταρει πολυ καλα ο φετινος)

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεφία και πάλι στη καλλιθεά και γενικά πολυ καλές θερμοκρασιες  όλες τις τελυταίες μέρες και στο σπίτι στην Αγία. Ας ελπίσουμε οτι δεν θα πληρώσουμε το "μαρμαρο" αργότερα μέσα στη χρόνιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1mm βρήκα το πρωί στο αναλογικό μου εδω στα Μελίσσια.....ψυχρουλα και τωρα μεσημερι με αρκετη ασταθεια πετιξ της Πεντελης!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγία Τριάδα Ευρυτανίας σήμερα....Εχουν τρελαθεί με βροχές, ομιχλες, ψύχρα και πολλες ημέρες χωρίς ήλιο!!!

IMG_20230519_133925.jpg

IMG_20230519_133911.jpg

IMG_20230519_133857.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλησπερα...Πριν απο λιγο μαζευτηκα..Τα τρεχαματα ειναι πλεον καθημερινα αλλα χαλαλι για τον πατερα μου...Τοσα χρονια ετρεχε για μας...Ετσι πανε αυτα...

Τοπικες νεφωσεις Καλλιθεα και σχετικα ηπιες θερμοκρασιες αν και στον ηλιο την ακους λιγο...

Λακμος κατω απο τον Μεγα Τραπο..Αλλος θεος ακομα στα βουνα μας..

347799613_196721539938906_2618784102210068050_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα παίδες.10,5μμ αφησε η χθεσινοβραδινη βροχη.Πρωτη φωτο απο ενα σημειο χαμηλα προς Αφιδνες με πλατανια,που ειχε καει απο τη φωτια και κανα 2-3 ακομα γυρω απο το σπιτι. 

20230519_132146.jpg.96d7351947415bffb1696ab699e3eea0.jpg

20230519_132613.jpg.5ecae027b0f2a3b08ef333c71fa47985.jpg

20230519_132826.jpg.54e4233023217c988d4a280da0d61a88.jpg

20230519_132940.jpg.ed5326e78620d8fa45486f5afeab8f6a.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...