Jump to content
teo_73

Αναφορές Μαίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα σας..Εφυγα με ψιχαλες απο Καλλιθεα...Ποτιστικη στη Νικαια λιγο πιο μετα και τωρα εκ νεου ποτιστικη στον Ασπροπυργο..Λονδρεζικη μερα...Για πολλους λογους...🙃

Ομιχλες σημερα το πρωι σε Ναουσα και Εδεσσα..

345260946_9561993307158930_7097046433507619182_n.jpg

345574855_1475923019830775_5807515708127129283_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξέχασα να αναφέρω την πολυ υψηλή ελάχιστη σήμερα .....17.2 ολόκληροι βαθμοί στην ταράτσα μου....στους 17.5 τώρα με συνεχόμενη ποτιστική βροχουλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα αδερφια.Ολο και δυναμωνει η βροχη στον Ασπροπυργο.Μου φτιαξε λιγο τη διαθεση γιατι δεν ειμαι και πολύ καλα τελευταια,τελος παντων.
Δροσοπηγιωτη χαλαλι σου ρε μπαγασα σ αγαπαω.Αντε φιλακια.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ενα πρωταθλημα και μια καταιγιδα ρε παιδια...Οποιος εχει την ευχαριστηση ας προσφερει..20230509_101312.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημέρα! Καλά ξεκίνησε η ημέρα σήμερα εδώ στον Τύρναβο αφού έχουν πέσει μέχρις στιγμής 14,2 χιλιοστά και συνεχίζει να βρέχει ποτιστικά με ομίχλες στα γύρω ορεινά-ημιορεινά.

Εδώ και το διάγραμμα ραγδαιότητας του σταθμού (Davis).

recent-data-select-a-cha (3).jpeg

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημέρα, τίποτα απολύτως στην Λάρισα, μόλις 0.4 χιλιοστά, αέρας συννεφιά και βαρεμάρα, και υπομονή μια εβδομάδα για να έρθουν διατάξεις που μπορούν να δώσουν νερό, αλλά και νερό με ραγδαιοτητες.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απόκοσμο πρωινό 9ης Μαΐου, με πέπλο ομίχλης πέριξ του Βράχου και στον δρόμο από Καρπενήσι προς Φουρνά και τα υπόλοιπα χωριά μας στα ΒΑ του νομού Ευρυτανίας!!

IMG_20230509_110321.jpg

IMG_20230509_110505.jpg

IMG_20230509_110339.jpg

IMG_20230509_110522.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Απόκοσμο πρωινό 9ης Μαΐου, με πέπλο ομίχλης πέριξ του Βράχου και στον δρόμο από Καρπενήσι προς Φουρνά και τα υπόλοιπα χωριά μας στα ΒΑ του νομού Ευρυτανίας!!

IMG_20230509_110321.jpg

IMG_20230509_110505.jpg

IMG_20230509_110339.jpg

IMG_20230509_110522.jpg

Θεούλη μου, πόσο επικίνδυνη πρέπει να είναι η οδήγηση εκεί με αυτές τις συνθήκες!!! Σε πιάνει τρόμος ειδικά στην πρώτη φωτο (φαντάσου να ήταν κιόλας η ομίχλη στο ύψος του δρόμου!)

Πανέμορφες εννοείται φωτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Θεούλη μου, πόσο επικίνδυνη πρέπει να είναι η οδήγηση εκεί με αυτές τις συνθήκες!!! Σε πιάνει τρόμος ειδικά στην πρώτη φωτο (φαντάσου να ήταν κιόλας η ομίχλη στο ύψος του δρόμου!)

Πανέμορφες εννοείται φωτος

Σε τέτοια σκηνικά εμαθα να οδηγώ ψύχραιμα μέρα ή νυχτα και με συνθηκες απολυτης πυκνης ομιχλης....μεχρι τοτε ημουν με πολλους σφυγμους οταν ειχα μπροστά μου αυτά τα περιορισμένης ορατότητας περάσματα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

image.png.658c4ed8b53c7f7bcec48228308b793c.pngΤρικυμία στο χωριό μου, βλέπω με τόσο κρύο καιρό την άνοιξη να κάνουμε μπάνιο από Αύγουστο και έπειτα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, MeteoTirnavos είπε:

Καλημέρα! Καλά ξεκίνησε η ημέρα σήμερα εδώ στον Τύρναβο αφού έχουν πέσει μέχρις στιγμής 14,2 χιλιοστά και συνεχίζει να βρέχει ποτιστικά με ομίχλες στα γύρω ορεινά-ημιορεινά.

Εδώ και το διάγραμμα ραγδαιότητας του σταθμού (Davis).

recent-data-select-a-cha (3).jpeg

Παίζει να ήταν καμιά μπορα όπως φαίνεται, καθώς ο Τυρναβος και γύρω γύρω έχουν καλά χιλιοστά στην Θεσσαλία, όπως ο σταθμός στα Πλαταυλια με 17.4 mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Ασσηρο Θεσσαλονίκης σήμερα όσο πλησιάζουμε στο μεσημέρι πέφτει η θερμοκρασία το πρωί είχε 15 τώρα έχει 13 πάντα με βροχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΛΛΟΣ ΚΑΙΡΟΣ σημερα που μονο 9 Μαιου δεν θυμιζει....βροχες κ Νοεμβριος στα Βορεια αρκετη συννεφια κ ψιλοβροχο νωριτερα κ.Ζωγραφου...

Πολυ μικρη θερμοκρασιακη διακυμανση υψηλοτατη ελαχιστη μεν με 17.5 παρακαλω (ισως υψηλοτερη ετους μεχρι στιγμης) αλλα μολις 18.9 μεγιστη κ υπεροχη ημερα.γενικως...

Απο αυριο πτωση κ ισως περισσοτερη βροχουλα την Πεμπτη! Δωσεεεεε Μαιεεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, brainstorm είπε:

Θεούλη μου, πόσο επικίνδυνη πρέπει να είναι η οδήγηση εκεί με αυτές τις συνθήκες!!! Σε πιάνει τρόμος ειδικά στην πρώτη φωτο (φαντάσου να ήταν κιόλας η ομίχλη στο ύψος του δρόμου!)

Πανέμορφες εννοείται φωτος

Ανάλογες συνθήκες και στο δρόμο της Πάρνηθας!! Πολλές φορές, από τα 1000μ και πάνω, δλδ από το σανατόριο και πέρα, δεν βλέπεις τη μύτη σου!!! Αλλά και πιο κάτω μερικές φορές! Πηγαίνεις πολύ αργά και με αναμμένα φώτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την καλησπέρα μου από το άκρως φθινοπωρινό Φίλυρο. Σταθερή ποτιστική βροχή από χθες το βράδυ με 10χιλ βροχής εκ των οποίων τα 7σημερα. Η θερμοκρασία στους 11,5β με την μέγιστη στους 13,8β να σημειώνεται στην αλλαγή της μέρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αρκοχωρι Ημαθιας...Και Βλαστη Κοζανης με 9 βαθμους..Μονο σε Μαη δε παραπεμπουν οι εικονες..Ομιχλη και βροχη.

webcam.jpg

αρχείο λήψης (1).jpeg

Και Φλωρινα..

webcamimage.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...