Jump to content
teo_73

Αναφορές Μαίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως θα πω την αμαρτία μου ότι συνολικά προτειμώ αυτό το μοτίβο. Ναι είναι βαρετά, αλλά το σπίτι έχει 20-21 βαθμούς, ιδανική Τ, δεν χρειάζεται ότι ψύξη, ούτε θέρμανση, ωραίες ποτιστικές βροχές με ουσία που βοηθούν τη φύση. Οι καταιγίδες είναι καλές στο μάτι φυσικά, μέχρι να αρχίσουν οι καταστροφές σε περιουσίες. Δεν ξέρω κατά πόσο θα χαίρεσαι με τις καταιγίδες αν πληρώνεις τα σπασμένα (ειδικά αν είσαι αγρότης και ζεις απ' τη γη και έρθει ένα χαλάζι και στα διαλύσει όλα). Εγώ είμαι πολύ χαρούμενος με τον καιρό αυτές τις μέρες. Μπορώ να κάνω τα πάντα, χωρίς να ζεστένομαι. Τέλεια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

IMG_20230505_130233.jpg.747df8a4d6a0ef5251828e6bf005c1f6.jpgIMG_20230505_125834.jpg.c56418145cd9e499d62280be8d382b89.jpg

 

Άλλη μια πανέμορφη ημέρα της φετινής άνοιξης σε εξέλιξη ,αν είχαμε και περισσότερα φαινόμενα στην Αττική θα ήταν ιδανική...

Λίγες εικόνες από τον σημερινό μου περίπατο στον πανέμορφο Βοτανικό κήπο. Στο βίντεο βλέπουμε προς το Θριάσιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Λιγο πανω απο την Αραχωβα..Βροχη ομιχλη και χαμηλες νεφωσεις...Φθινοπωρο!!

arachova (1).jpg

Μικρολιμανο.

343260414_617185563670230_3864461220737867009_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Μολις ειδα σταθμο Χαροκοπειο Καλλιθεας...Αρχιζω να τρομοκρατουμαι..Εφτασε το 1mm για την μερα...Εαν δε σταματησει φοβαμαι για νεκρους...🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δαιμονισμένος βοριάς με ριπές στα 50χλμ την ώρα ....προφανώς κάπου εδώ χάσαμε και την τελευταία μας ελπίδα στην Αθήνα για κάτι καλό σε βροχή ......κρίμα 

Παρόλα αυτά πολύ κρύο για την εποχή....15.3 τώρα με αίσθηση 13

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλη βροχή κατα περιόδους εδώ στο Μενίδι. Ειδικά στις 13.00 έπιασε δυνατά!! Πολύ νερό. Αλλα και τώρα ρίχνει καλα. Βασικά...πριν 10 λεπτά που κοίταξα έξω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ρε φιλαρακια τι γραφετε..Θελετε να συνεχισει να βρεχει??1mm φτασαμε..Αδιανοητο...Ακουγονται σειρηνες,πυροσβεστικα...Μικρα παιδια κλαινε.....Ας σταματησει επιτελους...Το εδαφος εχει κορεστει...Ο Κηφισος στα ορια του...Ο Ιλισσος ηδη ξεπερασε τα ορια..Η Ποσειδωνος εκλεισε...Ο Θεος να βαλει το χερι του...

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τοπικοτητες λες και ζουμε χιονοεισβολη. το δυτικο τοξο ξεκιναει με πολυ νερο και μαλλον θα ακολουθησουμε οι ανατολικοι του λεκανοπεδιου...
τερμα εκτος εποχης η κακοκαιρια και αχρειαστο το ψυχος κατα την αποψη μ. η βροχη οκ καλοδεχουμενη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα ωραίο συννεφάκι το οποίο δεν αποκλείεται να αφήσει τοπικά φαινόμενα σε λίγο πιο νότια από εδώ όμως λογικά.

 

IMG_20230505_160817.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιασμένος ο καιρός εδώ στη ΒΔ Θεσ/νίκη με τη θερμοκρασία έως 21-22 σήμερα. Ελάχιστη 11 το πρωί. Μακάρι να φτιάξει λίγο ο καιρός διότι από 3/4 και μετά συνέχεια βρέχει εδώ. Τουλάχιστον είχαμε ένα θεϊκό φθινόπωρο κι έναν εξίσου θεϊκό χειμώνα. Ο Μάρτης ίσως ο πιο αδιάφορος μήνας εβερ ο φετινός ενώ από Αύγουστο - Σεπτέμβρη 2022 κι εντεύθεν μέχρι Απρίλη 2023 ήταν μια εξαιρετική κλιματικά περίοδος για εδώ. Καμία σχέση με περιόδους - εκτρώματα όπως 20/2-15/6/2018, 20/9-5/11/2020, 15/11/2018-4/1/2019, 8-24/12/2021, 10/3-30/6/2022, 5/6-27/8/2012, 27/8/2014-28/4/2015, 1/9-5/11/2016, 9/9-11/10/2017, 14-31/5/2012 κ.α. που δε θυμάμαι. Στα ΤΣΑΚΙΔΙΑ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μετά τα 0.4mm τα ξημερώματα παλι εδώ το απόλυτο ΜΗΔΕΝ .....συνεχόμενο ασταμάτητο  drizzling με 15 βαθμούς 

Μια χαρα εισαι Γιωργαρα μου..Εγω με 1 ολοκληρο mm ακομα προσπαθω να μαζεψω τα κομματια μου..🤣

Παντως περα απο την πλακα,ομορφη μερα..Χιλιες φορες συννεφια 15αρια και ψιλοβροχο παρα καυσωνες απο τωρα!!Φθινοπωρο κανονινο σημερα!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Φθινοπωρινή μαυρίλα, αλλά το απόλυτο τίποτα στα Πατήσια. Αν δεν ρεφάρουμε το φθινόπωρο, πάμε για υετικές επιδόσεις Παροναξίας φέτος

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3mm εδώ στα Μελίσσια και συνεχίζει ένα ψιχλόβροχο ή βόρισμα και οι συνθήκες παραμέμπουν σε βαθύ φθινόπωρο.....

Απορώ  πραγματικά πως μερικοί λοιδορούν τα λίγα χιλιοστά που πέφτουν σε μια μακρά περίοδο με σχεδόν 15-20 βροχερές ημέρες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπάρχει σημείο της Ελλάδας που να μη έχει βρέξει έστω και λίγο σήμερα! Η Βόρεια  Εύβοια έχει γενικευμένα 20mm η κεντροανατολική 50+mm ενώ ακόμα και Κυκλάδες Δωδεκάνησα Κρήτη έχει ρίξει καλό νερό με τα Χανιά να σέρνουν τον χορό των χιλιοστών. Παραπονεμη λίγο η Βόρεια χώρα κλασικά σε καιρό Βορείου ρεύματος αλλά τουλάχιστον τώρα είναι η εποχή της και έχει ρίξει και θα ρίξει και άλλο μέσα στον μήνα. Εάν δεν κάνω λάθος σε πολλές περιοχές (Και Θεσσαλονίκης)ο Μάιος είναι ο πιο υετοφορος μήνας μαζί με το Νοέμβριο.Και φυσικά και οι θερμοκρασίες οριακά έφτασαν τους 20. Μια υπέροχα δροσερή μέρα !!

Screenshot_20230505185938.png

Screenshot_20230505185924.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αγαπενο φιλαρακι Κωστα...Ειναι δεδομενο πως μας χαροποιει οπως κυλα η ανοιξη...Δεν λοιδορουμε βρε συ τα χιλιοστα απλα διακωμωδουμε αυτο που συμβαινει...Για αλλη μια φορα φιασκο ολκης για την Αττικη..Προφανως και εχει βρεξει αρκετες μερες στην Αττικη τοσο τον Μαη οσο και τον Απριλη αλλα δεν βρεχει αρκετα..100-200mm εχουν πεσει σε πολλες περιοχες απο τον Απριλη και γω με το ζορι αγγιζω τα 25mm..Βρεχει συχνα αλλα ελαχιστα ακομα και οταν ολοι μας ταζουν οπως σημερα..Εχει καταντησει εν μερει γραφικο..

Εγω το ξερεις προσωπικα οτι εχω παψει προ πολλου να γκρινιαζω απλα σατιριζω την ολη φαση..Με τον καιρο δε μπορω να τα βαλω..Εστω και αργα το εμπεδωσα..Η μερα σημερα ηταν πανεμορφη αλλα θα θελα καποια στιγμη 10-15-20mm..Δε νομιζω οτι ζηταω κατι παραλογο..Μαλλον το προφανες..Κατα τ αλλα συνεχιζουμε..Θα γυρισει...Ελπιζω ομως οχι με ακροτητες και θυματα..

Ας γυρισω στο συνηθες..Αναφορες και φωτο απο την υπολοιπη Ελλαδα..Εκει ο καιρος εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον αντικειμενικα..

Τυμφη..Χωρις πολλα πολλα..

345173372_1601272283685347_7573592946160258675_n.jpg

Τρομερη μαυριλα και δεν αφηνει ουτε μια σταγονα..Ουτε να μας φτυσει δεν θελει..🤣

20230505_191149.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...