Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 16-18/6....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα !!

Στη Χρυσούπολη Περιστερίου απ' τη κακοκαιρία έχουμε βάλει συνολικά 18.2 χιλιοστά, εκ των οποίων:

6 mm προχθές, 5.2 mm χθες και 7 mm σήμερα, σε ένα τριωράκι ποτιστικής.... ακούστηκαν και μπουμπουνητά ... το σκηνικό σήμερα φθινοπωρινό 100% !

Η Τ αυτή την ώρα 19.6°C και πατάμε πλέον στο μεσημέρι !! Η ελάχιστη 17.7°C καταγράφηκε κατά τη διάρκεια των φαινομένων νωρίτερα, ενώ η μέχρι στιγμής μέγιστη 21.1°C τα μεσάνυχτα, σε ένα βράδυ που κυριάρχησε ένας δροσερότατος ΒΔ άνεμος!

 

Προτιμότερος αυτός ο καιρός απ' τα 40αρια κι ας μην βλέπω καταιγίδες με ραγδαιότητες! Ούτε κι εμένα μ' αρέσει το μπάνιο με τέτοιες θερμοκρασίες (αν και γενικότερα δε τρελαίνομαι) και φυσικά και προτιμώ το κλιματιστικό! Το ιδανικό για εμένα θα ήταν ένα καλοκαιρι με τις μέσες μέγιστες γύρω στους 28-29 για τις ηλιόλουστες ημέρες (βολτάρεις και τέλεια ετσι!), ενώ για τις πιο θερμές να μη ξεπερνά τους 33-34°C ... + να έχει και τις καταιγίδες του!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει το σημερινο, εννοειται μακραν καλυτερο απο χθες, αυτη την στιγμη στον σταθμο μου 17,6 βαθμοι με 87 υγρασια ψιλοβροχο και 8,4mm, ενω με το βοριαδακι η αισθηση ειναι περιπου στους 15...ολα αυτα 12:20 18 Ιουνιου!!! ΕΠΟΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Δεν υπαρχει το σημερινο, εννοειται μακραν καλυτερο απο χθες, αυτη την στιγμη στον σταθμο μου 17,6 βαθμοι με 87 υγρασια ψιλοβροχο και 8,4mm, ενω με το βοριαδακι η αισθηση ειναι περιπου στους 15...ολα αυτα 12:20 18 Ιουνιου!!! ΕΠΟΣ

Ακριβως...χθες κ προχθες ηταν ασταθεια τοπικοτητα λοτταρια...

Σημερα ειναι ΒΑΘΥ φθινοπωρο παναθεμα τον ΟΛΟ το Νοεμβρη τετοια ημερα δεν εκανε στολιζαμε δεντρο με κοντομανικα θυμαμαι κ 22αρια....

Βαρια συμπαγης νεφωση 8/8 ψιλοβροχο ασταματητο κ 18.7 παρακαλω νταλα.καταμεσημερο κι εδω σε εμενα....η αισθηση εντωμεταξυ με το βοριαδακι σε τρυπαει κανα 16-17αρι το πολυ....

Επεσαν κ οι εσωτερικες εκ νεου 21-21.5 κ συνεχιζεται ενας ΑΠΙΘΑΝΟΣ ιουνιος που σε λιγες ημερες αποχαιρετα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Moυ έστειλε μήνυμα ένας φίλος από την Εύβοια, ότι αγόρασε κλιματιστικό για τις ζεστές καυτές ημέρες του καλοκαιριού και σήμερα το έβαλε να βγάζει ζέστη!!!

8mm ως τώρα εδώ στα Μελίσσια.....16,5-17οC στην περιοχή μας....από Ανω έως κάτω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά έφτασα Λετονία χτες, παρόμοιος καιρός για πρώτη φορά νε Ελλάδα νε τη μέγιστη στους 19. Μέχρι προχτές είχαν 30αρια. Τούμπα η κατασταση. Καταλαβαίνω τα παιδιά που θέλουν βα πάνε για μπάνια κ γουστάρουν καλοκαίρι. Ειμαι ένας από αυτούς. Αλλά μη ιαχηανε ότι αυτό θα γίνει σίγουρα και θα ψήνουμε. Οδό και αν το καθυστερεί. Κ είναι λίγο κάπως να βρίζουμε τις βροχές που και έχει ανάγκη ο τόπος και που τος περιμένουν πως και πως πολύ καιρό φίλοι. Μη πω για τους καταιγιδακιδες που γουστάρουν πιο πολύ ξαι από τα χιόνια. Δε νομίζω γα σας άρεσε να βγαίνουν διάφοροι και να λένε άντε να σταματήσει η Στούπα να πάω καμία βόλτα στη λιακάδα. Μη ξεχνάνε σε τι φόρουμ είμαστε. Όλοι οι εκεί έξω «κανονικοί» ήλιο θέλουν. Πείτε τα ξε αυτούς. Εδώ ο καταιγιδακιας έρχεται να πει τον πόνο του, να πανηγυρίσει και όχι να ακούει για μπάνια. Ξαναπάω κ εγω μπάνια θέλω αλλά δεν το κάνω θεμε. Η ζέστη θα έρθει έτσι και αλλιώς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Xόχλια 15mm σήμερα και 11-15οC η θερμοκρασία.....περιττό να πω ότι οι ξυλόσομπες και τα τζάκια παίζουν άκοπα!!!

AgTriada16Ioyn1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακά γεμάτο από νερό, ένα ρέμα στ ανατολικά Μελίσσια στο γεφυράκι, που είναι γενικά ξηρό!!!

IMG_20230618_123431.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την πιο τρελη συμπτωση δεν σας την εχω πει ακομα ομως, πριν 6 χρονια ακριβως 18/6/2017 ειχαμε ακριβως τον ιδιο καιρο, και μαλιστα αποτελει την πιο κρυα μερα Ιουνιου τα τελευταια 15 χρονια στο β μισο Ιουνιου...μιλαμε ειναι σαν να πατησες κοπι πειστ και να βγηκε ιδια μερα μετα απο 6 ετη!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κινήθηκε όλο το σύστημα πιο ανατολικά και δεν μπήκαμε σε επικίνδυνα φαινόμενα.....Αποτυχία Ευρωπαϊκού και ΕΜΥ, που έβγαζε κόκκινους συναγερμούς στα μεσάνυχτα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 minutes ago, KapelosG said:

Την πιο τρελη συμπτωση δεν σας την εχω πει ακομα ομως, πριν 6 χρονια ακριβως 18/6/2017 ειχαμε ακριβως τον ιδιο καιρο, και μαλιστα αποτελει την πιο κρυα μερα Ιουνιου τα τελευταια 15 χρονια στο β μισο Ιουνιου...μιλαμε ειναι σαν να πατησες κοπι πειστ και να βγηκε ιδια μερα μετα απο 6 ετη!!

 

Επικός και εκείνος ο Ιούνιος με πολλά μμ σε Αττική!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, Beach-snow NG said:

Κινήθηκε όλο το σύστημα πιο ανατολικά και δεν μπήκαμε σε επικίνδυνα φαινόμενα.....Αποτυχία Ευρωπαϊκού και ΕΜΥ, που έβγαζε κόκκινους συναγερμούς στα μεσάνυχτα!!

Έπρεπε να πιστέψουν τζιφο! Ούτε εμείς δεν τον πιστεύαμε αλλά βγήκε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Επικός και εκείνος ο Ιούνιος με πολλά μμ σε Αττική!

Μας τα χάλασε στο φινάλε αλλά ως τότε ήταν απ' τους καλύτερους ευκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 minutes ago, Beach-snow NG said:

Κινήθηκε όλο το σύστημα πιο ανατολικά και δεν μπήκαμε σε επικίνδυνα φαινόμενα.....Αποτυχία Ευρωπαϊκού και ΕΜΥ, που έβγαζε κόκκινους συναγερμούς στα μεσάνυχτα!!

37mm Αγιοι Απόστολοι Ευβοίας από το πρωί και συνεχίζουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκλεισε παλι ο καιρος στα ΒΑ και ριχνει καλη βροχούλα. 

 

20230618_132829.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Από το απόγευμα έρχεται βελτίωση και όλη η άλλη εβδομάδα θα είναι ονειρική. 

Επιτέλους να βγει ο κόσμος έξω και τα παιδιά στις πλατείες!!!

κλεισαν τα σχολεία και είναι μέσα ατα σπίτια τους αραγμένα τ αγρίμια!!!

να πάμε για μπάνια ψαροντούφεκα και ότι συνάδει με την εποχή!!!

υπαρχουν και τα βουνά για τα πλάσματα της υγρασίας!!!

Vamos 4εποχάκιδες 

στα λαγούμια σας μουντοκαιράκιδες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Επιτέλους να βγει ο κόσμος έξω και τα παιδιά στις πλατείες!!!

κλεισαν τα σχολεία και είναι μέσα ατα σπίτια τους αραγμένα τ αγρίμια!!!

να πάμε για μπάνια ψαροντούφεκα και ότι συνάδει με την εποχή!!!

υπαρχουν και τα βουνά για τα πλάσματα της υγρασίας!!!

Vamos 4εποχάκιδες 

στα λαγούμια σας μουντοκαιράκιδες!!!

D6WE8tFXsAA_haw.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια υπεροχη ακρως φθινοπωρινη μερα..6.2 χιλιοστα στην Καλλιθεα...Η θερμοκρασια καταφερε να ξεπερασει τους 20 βαθμους μονο οταν σταματησαν τα φαινομενα...

Ενα βιντεακι στο πικ των φαινομενων....Στα 34.4mm ο μηνας..Μποριτσα εκ νεου Καλλιθεα. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...