Jump to content
sakis13

Αναφορές Ιουλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις καλημερες μου σε ολους...Καλο μηνα ευχομαι με υγεια!!Και το εννοω...Μπαινουμε σιγα σιγα στο κυριως πιατο του καλοκαιριου μας...Το πρωτο κυμα αδειουχων μαζικα αποχωρει απο τα αστικα κεντρα...Για μας υπομονη μεχρι να ερθει ο Αυγουστος...

Αγαπημενος μηνας για μενα ο Ιουλιος...Εχω ζησει εντυπωσιακες καταιγιδες αυτον τον μηνα...8 Ιουλιου 2002 με 94mm στο θησειο..Δυστυχως αλλοι σταθμοι δεν υπηρχαν τοτε στο κεντρο..Και φυσικα το καλοκαιρι του 2018 με 65mm απο 2 ισχυρες καταιγιδες..Η μια ξεσπασε μια μερα μετα τον γαμο μου,συμπτωματικα παλι 8 Ιουλιου και αλλη μια προς τα τελη του μηνα...

Ευχομαι και ο φετινος Ιουλιος να μας χαρισει αναλογες στιγμες...Δροσερο πρωινο...Φραπεδακι,μπαλκονι και απολαυση..Πραγματικα ειναι ευλογια να μπορεις να καθεσαι εξω και να μην ιδρωνεις..Μακαρι να παει ετσι ολο το καλοκαιρι...

Καλο μηνα λοιπον..Να προσεχετε τους εαυτους σας και τους αγαπημενους σας...Ο καιρος παντα ειναι σε δευτερη μοιρα μπροστα σε αλλα ζητηματα...

Απο τον Ιουλιο του 2018!!!Μπορει να εχουμε επαναληψη της παρακατω εικονας???Μακαρι θα ελεγα εγω!!

Οσο το δυνατον πιο ανεκτες ζεστες..Να ερθουν και βροχες να σπαμε τη βαρετοκαιρια και φυσικα εαν γινεται ελαχιστες φωτιες!!Δεν εχουμε την πολυτελεια ειδικα εδω στην Αττικη να χασουμε ουτε ενα δεντρο!!Καλο μηνα λοιπον σε ολους φιλαρακια..Καλες διακοπες σε οσους φευγουν και προσοχη...Ολοι να γυρισουμε στις βασεις μας με γεματες μπαταριες...

IMG_4303pp_CC.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαγάσα μου πήρες το άνοιγμα χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Μπαγάσα μου πήρες το άνοιγμα χεχεχε

Ο επομενος μηνας σου ανηκει δικαιωματικα αλλα θελω να δειξεις ελεος...🙏

Επιπλεον θα σε παρακαλουσα να σταματησεις να χορηγεις-δωροδοκεις ιδρυτικα στελεχη του φορουμ..Ωρες και φορες αισθανομαι οτι μπαινω ατο weather club miami beach...You know i mean...🤣

Εσενα και τον Geornik σας φοβαμαι..Εαν βρεθειτε σε μερα μπορειτε να μας δωσετε και 48αρι!!!🤣Μακρυα απο σας τετοια ρεντα...

271b0e5b6e1a45a2b82c2328ec8452ff.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσιά και σήμερα εδώ, αν και θα ανέβει η μέγιστη. Ελάχιστη 21 βαθμοί, για να δούμε πόσο νότια θα φτάσουν οι καταιγίδες σήμερα

 

χαμηλές νεφώσεις στον Όλυμπο, παντα όταν έβλεπα στα Μεσάγκαλα αυτή την εικόνα κατά την διάρκεια του μπάνιου μου, το συνέδεα με κάποιου είδους αστάθεια αργότερα

image.png.6bca6db074bd24c86a596063b32a6ce6.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δροσιά και σήμερα εδώ, αν και θα ανέβει η μέγιστη. Ελάχιστη 21 βαθμοί, για να δούμε πόσο νότια θα φτάσουν οι καταιγίδες σήμερα

 

χαμηλές νεφώσεις στον Όλυμπο, παντα όταν έβλεπα στα Μεσάγκαλα αυτή την εικόνα κατά την διάρκεια του μπάνιου μου, το συνέδεα με κάποιου είδους αστάθεια αργότερα

image.png.6bca6db074bd24c86a596063b32a6ce6.png

Ευτυχισμένος ο καιρόφίλος που μένει κοντά σε αυτό το βουνό! πιστεύω ότι χειμώνα καλοκαίρι δεν πρέπει να του λείπουν τα σύννεφα ή τα οποία φαινόμενα! 

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα κι από μένα με όσο το δυνατόν λιγότερες ζέστες και όσο το δυνατόν λιγότερα επεισόδια καύσωνα! 

Νοτιαδάκι σήμερα, υγρασία και τα πρώτα τζιτζίκια να ακούγονται στο λόφο της Αγίας Μαρίνας! 

21,7c η ελάχιστη… 

Ο Ιούνιος έκλεισε δύο βαθμούς χαμηλότερα από ότι πέρσι στους 24,9 °C… με τον βοριά να αγνοείται! Μέγιστη τιμή 34.6c
9 χιλιοστά υετού… 

Νέος Πύργος βόρειας Εύβοιας… 

Εγγλεζονησι Δροσιάς 

Χρονια Πολλά στους εορτάζοντες!! 

8CA1CF7D-911F-4DF0-B7F0-AA020273AFD3.jpeg

D9365861-F6EB-49F0-901B-9D3AA2D053F6.png

B6173D1A-653F-439E-A082-72C0E08F6441.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπέροχες εικόνες από τον Άγιο Νικήτα Λευκάδος τώρα.....τα δυτικά είναι σε καταπληκτικό δθτικό καιρικό μονοπάτι....Το πρωί μου έστειλε ένας φίλος το σκόλουθο μήνυμα από Αγρίνιο!!! "Κώστα καλό μήνα ιδανικός καιρός κ για το Αγρίνιο απίστευτο μου φαίνεται, κλιματιστικό ούτε λόγος ακόμη στο σπίτι μου"....

FB_IMG_1688206023886.jpg

FB_IMG_1688206019803.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε Σάκη παραλές Μετοχίου και Χιλιαδούς Ευβοίας, με θέα την Δίρφυ αδελφέ μου;;; Είσαι έτοιμος;; Τώρα οι φωτό από φίλο που πάει εκεί!!! Με το ζόρι 29οC Μελίσσια και ελάχιστη 20,5οC!!!

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτικο και στα ορια του δροσερου θα ελεγα πρωινο, ακομα και για τα καρα-μπετα της μεγαλουπολης που απο εδω και περα καθε ημερα θα αδειαζει απο αδειουχους

20,8 στο πισω μπαλκονι και δεν το πιστευα, ωσπου ειδα στη γειτονια 20-21αρακια και 18,5 στον Παπαγαρο....για ΙΟΥΛΙΟ πλεον, τετοιες ελαχιστες ειναι οαση, σεντονακι και παραθυρα ανακλιση

29,2 η μεγιστη μεχρι στιγμης, δεν εχει διαθεση για παραπανω, παρα τη λαμπρη λιακαδα και με μεταβλητους ανεμους, το πρωι Δυτικο, μετα ΒΒΔ τωρα Νοτιαδακι...

Αυριο μια υποψια ζεστης απο Δευτερα ασταθεια - μαλλον βροχουλα η γιδα ακομα και στην Αττικη και βλεπουμε....

ΥΓ: ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ απο εδω και περα, που περναει, αναιμακτα, και δεν ξαναπερναει, σβηνει απτην καρδια του Κτηνους.....τικ τακ η κλεψυδρα του Σιχαματος αδειαζει και ερχεται ολο και πιο κοντα η Αγαπημενη μας Εποχη !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερό μέτωπο καταιγίδων βόρεια της χώρας! Αχ και να ήταν νοτιότερα η λίμνη! Πάντως κάποιες μπόρες φαίνεται βγήκαν προς δυτική Μακεδονία.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικα ισα που 30αρισε ετσι για τα ματια του κοσμου...και του φιλου μας απτη Γλυφαδα...

30.4 εγω 30.1 τα πολυ ψηλα του Ζωγραφου και 30.8 ο Παπαγος ισως καμια αυρα τοπικη τον ανεβασε...

Ηδη ξεκινησε παντως πτωση 29.6 με παραδοξως ευχαριστη αυρα απο ΝΝΑ διευθυνσεις αλλους Ιουληδες μας επνιγε αυτος ο ανεμος τωρα ειναι σαν χαδι ισως επειδη δεν εχουν ζεσταθει πολυ τα 850 δεν ξερω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγες ψιχαλες χθες στο εσωτερικό της Πελοποννήσου μετά την Τρίπολη με κατεύθυνση προς Κόρινθο,πιθανόν να έκανε και κάποιες τοπικές καταιγιδες. Έφτασα Κρανίδι νωρίς το απόγευμα με θαλάσσια αύρα και θερμοκρασία στους 29. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30.5 μέγιστη εδώ σήμερα .....περιμένοντας ακόμα τα 35αρια που άκουγα ......

28.8 μέγιστη Καλάβρυτα

30.9 Ποταμός Κέρκυρας με αίσθηση 33

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 minutes ago, kouvanos said:

Τελικα ισα που 30αρισε ετσι για τα ματια του κοσμου...και του φιλου μας απτη Γλυφαδα...

Σήμερα επικράτησε αύρα εδώ στα νότια. Μόλις 31.3 ο Davis της Γλυφάδας αλλά τη τελευταία ώρα με Ν συνιστώσα ήδη έχουν ανέβει πολύ ψηλά περιοχές στην άλλη άκρη της Αττικής

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλλιθεα 32.1 μεγιστη..Μια χαρα!!!Ειπα και γω να παω για μπανιο σημερα...

Παραλια Μπανιερα στην τροπικη Καλλιθεα...🤣Και ομορφα και οικονομικα...Και δωρεαν σκια...

20230701_172044.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στους 35.9 βαθμούς η μέγιστη Τ εδώ, αλλά το γύρισε σε βακο και είμαστε στους 33 τώρα. +4 σε σχέση με εχθές.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.7 μέγιστη Αττικής με Ν στον Davis του Αυλώνα

2039212525_Screenshot2023-07-01at5_21_56PM.png.1c016e7c09633f47cca939722f5a4cf9.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως για να εχουμε και μια εικονα των περιοχων που γραφουμε απο ψηλα ζωγραφου, ψηλα νομισματοκοπειο, ψηλα χολαργο, χαλανδρι, Βριλήσσια, Αγια, Γερακα, Μαρουσι, Πευκη αξιζει να ριξετε και μια ματια σε αυτο που παραθετω παρακατω για να συνειδητοποιήσουμε ποσο χαμηλες ειναι οι μεσες τιμες μεγιστων για τις περιοχες μας τον Ιουλιο, μην νομιζουμε καθε χρονο οτι ζουμε κατι πρωτογνωρο! Εδω δεδομενα 13ετιας 2010-22 Μαρουσι ΕΑΑ (που γενικα απ τις περιοχες που ανεφερα συνηθως ειναι και 0-0,5 θερμοτερος στις μεγιστες)

image.png.1986cceb314059ccc73a114c06e7e173.png

Τις πρωτες 20 μερες δεν ξεπερναμε σε μεση τιμη ποτε το 32,5 ενω φτανουμε ακομα και 31...σημερα ο ιδιος σταθμος ειχε μεγιστη 31,3 και ελαχιστη 22,2...κατι μου λεει οτι εκτος απο σημερα που ειμαστε κατω ολες τις υπολοιπες μερες ο σταθμος θα ειναι ειτε κοντα είτε πανω απ την κλιματικη τιμη μερας τουλαχιστον ως τις 8/7!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 20,6-29,9οC σήμερα κι ένας υπέροχος ΝΑ άνεμος τώρα μας δροσίζει (αύρα εξ Ευβοϊκού)!!

ΥΓ Στο -2,2οC ψυχρότερος ο Ιούνιος με 200%+ στον υετό.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ πιθανώς η Θεσσαλονίκη τις επόμενες ώρες να δει δυνατή καταιγίδα! Το μέτωπο έπιασε ελλάδα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πολύ πιθανώς η Θεσσαλονίκη τις επόμενες ώρες να δει δυνατή καταιγίδα! Το μέτωπο έπιασε ελλάδα!

Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΎΡΙΟ?? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΎΡΙΟ?? 

Τα ξημερώματα μέχρι πριν το μεσημέρι η δυτική Ήπειρος και τα παράλια ίσως έχουν τοπικές, αλλά έντονες καταιγίδες, ενώ μετά το μεσημέρι θα έχουμε δημιουργία καταιγιδών στην ανατολική Ήπειρο, λογικά Γιάννενα και ανατολικότερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...