Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, South καυσωνάκιας said:

Μου αρέσει οτι a priori έχεις βγάλει πόρισμα οτι δεν τον έχει τοποθετήσει σωστά. 

Πιστεύω ο Χρίστος αργά ή γρήγορα θα τον βρει τον ιδιοκτήτη, είναι μεγάλο λαγωνικό και έτσι θα μας λυθούν οι απορίες. 

Μου φαίνεται απίθανο να του έχει πουλήσει μάπα η Ντέιβις... οπότε δεν μένει κάτι άλλο από τη στιγμή που τα ριντινγκς είναι εξωπραγματικα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, alkis91_2.0 said:

οπότε δεν μένει κάτι άλλο από τη στιγμή που τα ριντινγκς είναι εξωπραγματικα!

Έλα τώρα που δεν μένει κάτι άλλο...

It's the elephant in the room 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Έλα τώρα που δεν μένει κάτι άλλο...

It's the elephant in the room 😇

Εννοείς να τον κλανει κανας κατοικιδιος ελέφαντας όλη μέρα?! Δύσκολο...θα έβγαζε και τη νύχτα οτι ναι τότε 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναφορα απο φιλο, ειχε παει για καφεδακι Γκαζι, ελα μωρε Παρασκευουλα, και τελικα τον ηπιε ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΙΡΚΟ χαχα, εξω μου λεει ρε δεν παλευεται, πιδακες ιδρωτα ξεπηδουν χωρις να κινεισαι καν...

Τωρα ειδα οτι το 33,3αρι μεν αυτη την ωρα, συνδυαζεται με 55% υγρασια και δινει αισθηση 38αρακι....

Νταξει για Κερκυραιους αυτα ειναι νορμαλ πραγματα ε Γιωργη Χελμε ???

Ζωγραφου 33,8 στο μπαλκονι και 39% υγρασια....μεσα με αιρκο οαση, 23αρι σταθερο και ομορφη δροσια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Σε εμένα είναι προφανές οτι μια φλατ πεδιάδα δε μπορεί να έχει σημαντικές διαφορές. Ένας Υμηττός όμως παραδίπλα κάνει θαύματα. Τα έχουμε ξαναπεί αφού.

Εγώ πάντως από την άλλη προβληματίζομαι οτι βρίσκεις συστηματικά σωστά τα στοιχεία της Λάρισας ΕΑΑ , αν θυμάμαι καλά ακόμα και την περίοδο που και ο Ζιακο είχε πει ότι υπερκαταγράφει αλλά αγνοείς ή υποβιβάζεις την σημαντική ορογραφική και γεωμορφολογική πολυπλοκότητα της Αττικής.

Αττική να μην ειναι και ότι να ναι!

Ναι είμαι γέννημα θρέμμα Λαρισαίος, ρε τι ακούμε😂...προφανώς το 45.5 ήταν λάθος το 2017 στην Λάρισα λόγω ανεμιστήρα σταθμου, αλλά εξίσου λάθος είναι και αυτός της Γλυφάδας που μέσα στην θάλασσα με αυρα γράφει 42.5 βαθμούς με διάφορα απ' την γύρω περιοχή 2.5+, δεν υπάρχουν αυτά που βλέπουμε κάθε μέρα. Όσον αφορά την ΕΜΥ Λάρισα ειναι απ' τους ελάχιστους που χει κρατήσει κλωβο Στίβενσον και είναι στην ανατολική μεριά της πόλης που είναι ψυχρότερη, είναι πιθανή μια διαφορά της τάξης του ενός βαθμού βάση τύπου σταθμού και περιοχής που βρίσκεται εκείνος του ΕΑΑ

Εμείς συγκρίνουμε κάθε μέρα τον αυτόματο της νέας Φιλαδελφείας που από τότε που έχει μπει (Νοέμβριο 2005) έχει αυξήσει την διαφορά του σε μέσες μέγιστες Τ τον Αύγουστο (τον θερμότερο καλοκαιρινό μήνα πλέον) από 0.8 με την Λάρισα κάποτε (33.6 vs 32.8 στο 1955-2010) σε 1.5 βαθμό πλέον (35.5 vs 34 στο 2006-2022), και παλι και ενώ βρίσκεται στο κεντρικό λεκανοπέδιο που με αυρα όντως θα έπρεπε να γραφει σχεδόν μέγιστη λεκανοπεδίου, τον ξεπερνάει η Γλυφάδα με 1+ βαθμό. Πες μας έναν ακόμα μηχανισμό που δεν υφίσταται για τις εν λόγω τιμές και πάμε παρακάτω!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, KapelosG said:

Ναι είμαι γέννημα θρέμμα Λαρισαίος, ρε τι ακούμε😂

Κάτι διαφορετικό είπα. Ότι πάντα τις υψηλές Τ της Αθήνας τις βγάζεις άκυρες (αν μετράω καλά έχεις αμφισβητήσει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο όλους τους θερμούς σταθμούς της Αθήνας) και για άλλες περιοχές που κοντραρουν την Αττική παρότι καταφανώς λάθος πάνε μια χαρά. Σωστά δε λέω 😜

17 minutes ago, KapelosG said:

τον ξεπερνάει η Γλυφάδα με 1+ βαθμό

Ε καλά τώρα τι υπερβολάρες είναι αυτές.

Μόνο τις μέρες με καθαρό φόεν ή μικτό ανεμολόγιο ξεπερνάει τη Ν.Φιλαδέλφεια και σήμερα αν πρόσεξες μικτό ήταν το ανεμολόγιο της Γλυφάδας. Προφανώς κάποια στιγμή τον έπιασε καταβάτης τον σταθμό στο Γκόλφ.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπου και να έμενε ο @South καυσωνάκιας θα βλέπαμε τη μέγιστη Ελλάδος κάθε φορά. Γιατί πολύ απλά, είναι μια θερμή εισβολή από μόνος του! Χαχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Κάτι διαφορετικό είπα. Ότι πάντα τις υψηλές Τ της Αθήνας τις βγάζεις άκυρες (αν μετράω καλά έχεις αμφισβητήσει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο όλους τους θερμούς σταθμούς της Αθήνας) και για άλλες περιοχές που κοντραρουν την Αττική παρότι καταφανώς λάθος πάνε μια χαρά. Σωστά δε λέω 😜

Ε καλά τώρα τι υπερβολάρες είναι αυτές.

Μόνο τις μέρες καθαρό με φόεν ή μικτό ανεμολόγιο ξεπερνάει τη Ν.Φιλαδέλφεια και σήμερα αν πρόσεξες μικτό ήταν το ανεμολόγιο της Γλυφάδας. Προφανώς κάποια στιγμή τον έπιασε καταβάτης τον σταθμό στο Γκόλφ.

Παίζεις με τις λέξεις και τις φράσεις και παραθέτεις σχόλια σε δύο γραμμές των σχολίων μου μόνο! Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζεις, δεν πειράζει προχωράμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Ζερίκιος said:

Όπου και να έμενε ο @South καυσωνάκιας θα βλέπαμε τη μέγιστη Ελλάδος κάθε φορά. Γιατί πολύ απλά, είναι μια θερμή εισβολή από μόνος του! Χαχαχαχαχ

Με συγκινείτε 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατρακειο νικαια με 33-34β..ολοι αυτοι που βλεπετε ειναι καυσωνακηδες..🤣υπαρχουν πολλοι ανωμαλοι τελικα..

20230721_211445.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέσα στη ζάλη των θερμών ρεκόρ αξίζει να αναφερθεί και το 11,3 που σημείωσε σήμερα το πρωί η Πολιανή...davis pro o σταθμός χωρίς αεριζόμενο κλωβό, τοποθετημένος σε χωράφι μέσα στο χωριό.

http://www.weather-messinia.gr/poliani/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπειδη με κουράζετε 😉

Ούτε Λάρισα, ούτε Αθήνα

Το ρεκόρ φέτος το έχει η Ρόδος (48°) 😂

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/I815/graph/2023-07-16/2023-07-16/daily

image.png.85bae2050637a79c76618dce577b3f17.png

Να σας δω πως θα φτάσετε το 48.....😂

Επεξεργάστηκε από Zisis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για πρωτη φορα στα 42 μου χρονια βλεπω Σαμιαμιδι στην Αθηνα..Αυτη την ωρα στο μπαλκονι μου κοντα στο ταβανι(τεταρτος οροφος!!...)Ουτε στα Πετραλωνα μεχρι να παντρευτω ειχα δει ποτε μου...Γουρι λενε φερνουν και δεν τα πειραζουμε...Το αφηνω στην ησυχια του λοιπον...Μονο στη Κρητη και στη Μανη στα χωρια των γονιων μου εβλεπα και οπουδηποτε σε εξοχικες περιοχες.. Αλλα μεσα στην Αθηνα. Never...Μηπως ειναι ο καυσωνακιας και ηρθε να με τρολαρει..??🤔

20230721_213807.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Zisis said:

Έπειδη με κουράζετε 😉

Ούτε Λάρισα, ούτε Αθήνα

Το ρεκόρ φέτος το έχει η Ρόδος (48°) 😂

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/I815/graph/2023-07-16/2023-07-16/daily

image.png.85bae2050637a79c76618dce577b3f17.png

Να σας δω πως θα φτάσετε το 48.....😂

Είναι ο σταθμός του εξοχικού μου στη Ρόδο.

Έλεγα να σας το κρατήσω για έκπληξη αλλά είσαι γατόνι και με βρήκες 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, sakis13 said:

Για πρωτη φορα στα 42 μου χρονια βλεπω Σαμιαμιδι στην Αθηνα..Αυτη την ωρα στο μπαλκονι μου κοντα στο ταβανι(τεταρτος οροφος!!...)Ουτε στα Πετραλωνα μεχρι να παντρευτω ειχα δει ποτε μου...Γουρι λενε φερνουν και δεν τα πειραζουμε...Το αφηνω στην ησυχια του λοιπον...Μονο στη Κρητη και στη Μανη στα χωρια των γονιων μου εβλεπα και οπουδηποτε σε εξοχικες περιοχες.. Αλλα μεσα στην Αθηνα. Never...Μηπως ειναι ο καυσωνακιας και ηρθε να με τρολαρει..??🤔

20230721_213807.jpg

εδω στο Ηρακλειο βλεπω καθε χρονο αλλα τα κυνηγανε οι γατες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, gthomasandros said:

image.png.d018537ed963d155a1f28da11d26f085.png

Αύριο η Νέα Φιλαδέλφεια θα φορτσάρει πολύ δυνατά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, geornik said:

Κυριακη αν επαληθευτει ο ευρωπαιος θα παιξουν κ καποια 46αρια στην Αττικη...

Που?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...