Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Σήμερα είναι η τελευταία Παρασκευή πριν αρχίσω τη νέα μου δουλειά, οπότε μέχρι τις 5μιση περίπου κοίταγα όλους τους σταθμούς από τα νπ απο Άλιμο μέχρι Βάρη... σε καμία περίπτωση με οποιοδήποτε άνεμο κανενας δεν πλησίασε το γκολφ ούτε καν στο βαθμό! Μονίμως 1β++ πάνω από όλους και όλα! Έβαλε κάτω ακόμα και την άνω Γλυφάδα με ΝΔ άνεμο όσο εκεί είχε γυρίσει σε Α!! Ακόμα και το Ελληνικό πιστεύω στη μέγιστη θα υστερεί πάνω από 1β..ως συνήθως δηλαδή. Θα το μάθουμε στις 9 και κάτι...

Μετά και από αυτό δεν ξανά ασχολούμαι με αυτόν το σταθμό! Αν κάποιος ψήνεται να βρει τον ιδιοκτήτη για να μάθουμε περί τίνος πρόκειται εδώ θα μαστε να τα συζητήσουμε!

@KapelosG @South καυσωνάκιας

@geornik

Πάντως οτι το Ελληνικό έβγαλε την ίδια ώρα το 40άρι με όση μέγιστη τελικά κλείσει κάτι μας λέει πιστεύω.

Δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά. Για μένα ακόμα και αν ελαφρώς υπερκαταγράφει το Γκόλφ (που προσωπικά δε το πιστεύω έτσι αβίαστα) είναι μάλλον προφανές οτι είναι σε τοποθεσία που πιάνει λίγο καλύτερα από το Ελληνικό τα φοενιάσματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Απροσμενα θετικη εξελιξη η αυρα στη σημερινη ημερα, που κρατησε την ευρυτερη περιοχη στο 38 - 38,5 max....

Καλα ζεστη καραζεστη καυσωνας ειναι, αλλα δεν ειναι τα 40-42αρια που περιμεναμε

Μακαρι να εχουμε τετοια και αυριο μεθαυριο αν και η τυχη μας νομιζω καπου εδω τελειωνει

Οι θερμοκρασίες μπορεί να κρατήθηκαν στην Αθήνα πράγματι λιιιγο πιο χαμηλά από το αναμενόμενο, αλλά οι σχετικές υγρασιες στους περισσότερους σταθμούς του λεκανοπεδιου ήταν πολύ ανεβασμένες, με αποτέλεσμα υψηλοτατους δείκτες δυσφορίας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Τρομερό πάντως ότι σε προβληματίζει το ΕΑΑ της Λάρισας που έδωσε 0.8 παραπάνω από Λάρισα ΑΤΑ αλλά δεν σε προβληματίζει το γκολφ με 4 βαθμούς πάνω απ' τον σταθμό του Χαροκόπειου στην Γλυφάδα. Στην Γλυφάδα είναι οι μοίρες του ανέμου , στην Λάρισα ότι πάει λάθος!

Που όντως ο ΕΑΑ της Λάρισας ίσως υπερκαταγραφει λίγο αλλά γκολφ είναι σε άλλο λεβελ. Αττική να ναι και ότι να ναι!

Έτσι ακριβώς. Ο λόγος που έχουμε πιο υψηλές Τ εδώ σε σχέση με το αεροδρόμιο είναι επειδή η θαλάσσια αύρα εκεί έχει δεχτεί λιγότερη θερμική επιρρροή από το έδαφος, αφού έχει μικρότερη απόσταση [έστω και αυτό το λίγο ] από την θάλασσα. Και οι 2 σταθμοί της Λάρισας όπως σωστά ανέφερες Γιώργο εγραψαν σχεδόν ίδιες Τ. Μάλιστα από ότι βλέπω το 40αρι ήταν πρόσκαιρο κατά την διάρκεια του μικρού χρονικού παραθύρου στο οποίο είχε πέσει ο βορειοανατολικός. Με το που φύσηξε πιο έντονα μετά έπεσε κατευθείαν. Όλα φυσιολογικά φαίνονται από τον σταθμό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

 μικρού χρονικού παραθύρου στο οποίο είχε πέσει ο βορειοανατολικός. Με το που φύσηξε πιο έντονα μετά έπεσε κατευθείαν. Όλα φυσιολογικά φαίνονται από τον σταθμό.

Προσωπικά βγάζω από την εξίσωση κάποιους ιδιωτικούς ειδικά στη Λάρισα γιατί είμαι πολύ υποψιασμένος.

Κρατώντας όμως συγκρίσεις αυστηρά μεταξύ ΕΑΑ και ΕΜΥ μου κάνει εντύπωση η διαφορά. Χθές μάλιστα πρόσεχα οτι για πολύ ώρα ήταν εντελώς σε άπνοια ο σταθμός του ΕΑΑ. Άρα ενδεχομένως να ψήνεται και να υπερκαταγράφει, πράγμα που είναι εντυπωσιακό δεδομένου οτι πρόσφατα συντηρήθηκε. Εγώ κρατάω μια vigilant ματιά ειδικά όταν έχουμε μέρες με άπνοια ή υποπνέοντες ανέμους . Είναι το κλασικό bias πχ που βλέπουμε στους περισσότερους σταθμούς σε μεγάλες πεδιάδες διεθνώς με τρανό παράδειγμα τους πολλούς άκυρους που βλέπουμε κατά καιρούς στο Γουαλδακιβίρ, Ανδαλουσία κτλ .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Πάντως οτι το Ελληνικό έβγαλε την ίδια ώρα το 40άρι με όση μέγιστη τελικά κλείσει κάτι μας λέει πιστεύω.

Δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά. Για μένα ακόμα και αν ελαφρώς υπερκαταγράφει το Γκόλφ (που προσωπικά δε το πιστεύω έτσι αβίαστα) είναι μάλλον προφανές οτι είναι σε τοποθεσία που πιάνει λίγο καλύτερα από το Ελληνικό τα φοενιάσματα. 

Το θέμα είναι ότι γράφει πιο ψηλά και από αυτούς που φοενιαζουν όταν εκεί έχει αύρα 😂 θα το δεις ξεκάθαρα σήμερα αν το ψάξεις!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, alkis91_2.0 said:

Το θέμα είναι ότι γράφει πιο ψηλά και από αυτούς που φοενιαζουν όταν εκεί έχει αύρα 😂 θα το δεις ξεκάθαρα σήμερα αν το ψάξεις!

Ναι δε τα έχω δει καλά σήμερα γιατί είχα πανικό στο γραφείο. Πιστεύω μέχρι το βράδυ θα έχω καλύτερη εικόνα. 

Αλλά ακόμα και να υπερκαταγράφει για λίγο επιμένω οτι πρέπει να είναι σε πιο προνομιακό σημείο ο σταθμός στο Γκόλφ για να πιάνει τις subtle εναλλαγές ανέμου που μετράνε για την αύξηση των Τ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Ναι δε τα έχω δει καλά σήμερα γιατί είχα πανικό στο γραφείο. Πιστεύω μέχρι το βράδυ θα έχω καλύτερη εικόνα. 

Αλλά ακόμα και να υπερκαταγράφει για λίγο επιμένω οτι πρέπει να είναι σε πιο προνομιακό σημείο ο σταθμός στο Γκόλφ για να πιάνει τις subtle εναλλαγές ανέμου που μετράνε για την αύξηση των Τ.

Βρίσκεται σε ίση απόσταση με το Ελληνικό από τη θάλασσα και περίπου 1χλμ σε ευθεία στα νότια του..δεν αλλάζει τίποτα ως προς το ανάγλυφο ανάμεσα στους 2 για να δικαιολογεί συστηματικά 1 και 2 βαθμούς διαφορά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, alkis91_2.0 said:

Βρίσκεται σε ίση απόσταση με το Ελληνικό από τη θάλασσα και περίπου 1χλμ σε ευθεία στα νότια του..δεν αλλάζει τίποτα ως προς το ανάγλυφο ανάμεσα στους 2 για να δικαιολογεί συστηματικά 1 και 2 βαθμούς διαφορά!

Χμμ.. ένα τσακ πιο μακριά από τη θάλασσα μου κάνει το Γκόλφ συν με το actual Γκολφ της Γλυφάδας να μεσολαβεί και την σχετική υψομετρική διαφορά. 1 χιλιόμετρο στην Αττική κλιματολογικά είναι η απόσταση μεταξύ Milky Way και Andromeda σε νορμάλ προβολές 😛

Τεσπά κάτσε να δούμε τι θα δώσει και το Ελληνικό σήμερα και τα συζητάμε καλύτερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι έξω στο κέντρο!!!!αναγκάστηκα να περπατήσω...ζω μια κόλαση το τζην έγινε κολάν το μπλουζάκι από γκρι μπλε από τον ιδρώτα...πρέπει να χει τρομερή υγρασία ...η κόλαση η ίδια....και ακόμη δεν είδαμε τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, geornik said:

Υπαρχει αλλος σταθμος Γλυφαδα που να εδειξε εστω 41c?

Το ελληνικό μόνο 40 οριακά με ΝΝΑ και η άνω Γλυφάδα γουεδερλινκ για λίγη ώρα με ΑΝΑ αέρα!

 

12 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Χμμ.. ένα τσακ πιο μακριά από τη θάλασσα μου κάνει το Γκόλφ συν με το actual Γκολφ της Γλυφάδας να μεσολαβεί και την σχετική υψομετρική διαφορά. 1 χιλιόμετρο στην Αττική κλιματολογικά είναι η απόσταση μεταξύ Milky Way και Andromeda σε νορμάλ προβολές 😛

Τεσπά κάτσε να δούμε τι θα δώσει και το Ελληνικό σήμερα και τα συζητάμε καλύτερα. 

Σκέψου ότι από Ελληνικό ως Γλυφάδα πάλι μια φλατ πλαγιά είναι, δεν αλλάζει τίποτα..γιατί να αλλάξει η Τ! Και μιλάμε πάντα για σχεδόν ίδιους ανέμους. 

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, alkis91_2.0 said:

Σκέψου ότι από Ελληνικό ως Γλυφάδα πάλι μια φλατ πλαγιά είναι, δεν αλλάζει τίποτα..γιατί να αλλάξει η Τ! Και μιλάμε πάντα για σχεδόν ίδιους ανέμους. 

Έχουμε τους ίδιους ανέμους όμως καθόλη τη διάρκεια των θερμών ωρών? Ιδού το ερώτημα..

Με έναν Υμηττό από πάνω μας αυτό μπορεί να κάνει όλη τη διαφορά.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυριο και μεθαυριο τα δυσκολοτερα ομως στα κοντινα, γιατι η Τριτη-Τεταρτη δειχνει την απολυτη κολαση. Ευχη να μας λυπηθει και να ξεκουμπιστει επιτελους, δεν υποφερεται αυτη η καψα. Κοιτωντας τα διαγραμματα, μονο θλιψη…ποσο υπομονη να κανεις χωρις ανασα….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Έχουμε τους ίδιους ανέμους όμως καθόλη τη διάρκεια των θερμών ωρών? Ιδού το ερώτημα..

Με έναν Υμηττό από πάνω μας αυτό μπορεί να κάνει όλη τη διαφορά.

 

 

Μόνο η άνω Γλυφάδα φοενιασε για λίγη ώρα με ανατολικό, και πάλι δεν κατάφερε να περάσει το Γκόλφ με αύρα από ΝΔ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Μόνο η άνω Γλυφάδα φοενιασε για λίγη ώρα με ανατολικό, και πάλι δεν κατάφερε να περάσει το Γκόλφ με αύρα από ΝΔ!!

Δε πρόσεξες παραπάνω τη φωτό που έβαλα οτι έβγαλε ΑΒΑ το Γκόλφ εκείνη την ώρα περίπου?

Και μερικές άλλες παρακάτω.

Κράτα οτι υπάρχουν φορές που ανανεώνει 3-4 φορές το λεπτό ο άνεμος στο σταθμό της WeatherLink και γενικά σήμερα είχε πολλές εναλλαγές ανέμου. 

Δυστυχώς όμως την ώρα των απόλυτα μεγίστων ήμουν εν κινήση και δεν πρόσεξα αλλά προφανώς την ίδια εικόνα των συνεχών εναλλαγών ανέμων από ΝΔ σε ΒΑ σε ότι να ναι θα είχε. Αυτό το βλέπω πολύ συχνά στο σταθμό του Γκόλφ. 

 

446489568_Screenshot2023-07-21at5_42_57PM.png.406a5a538d4432fb0ac02f4471f2e2b2.png307387254_Screenshot2023-07-21at5_50_38PM.png.20a3eb3ea9d630bd31e524bbc425624c.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Δε πρόσεξες παραπάνω τη φωτό που έβαλα οτι έβγαλε ΑΒΑ το Γκόλφ εκείνη την ώρα περίπου?

Και μερικές άλλες παρακάτω.

Κράτα οτι υπάρχουν φορές που ανανεώνει 3-4 φορές το λεπτό ο άνεμος στο σταθμό της WeatherLink και γενικά σήμερα είχε πολλές εναλλαγές ανέμου. 

Δυστυχώς όμως την ώρα των απόλυτα μεγίστων ήμουν εν κινήση και δεν πρόσεξα αλλά προφανώς την ίδια εικόνα των συνεχών εναλλαγών ανέμων από ΝΔ σε ΒΑ σε ότι να ναι θα είχε. Αυτό το βλέπω πολύ συχνά στο σταθμό του Γκόλφ. 

 

446489568_Screenshot2023-07-21at5_42_57PM.png.406a5a538d4432fb0ac02f4471f2e2b2.png307387254_Screenshot2023-07-21at5_50_38PM.png.20a3eb3ea9d630bd31e524bbc425624c.png

Ακόμα και έτσι, σχεδόν 2β διαφορά με την άνω Γλυφάδα? Δεν γίνεται! Δηλαδή γίνεται εάν ο ήλιος έχει τα Ριντινγκς μονίμως 1-2 β πιο ψηλά, αυτό εννοώ! Και με αύρα το ίδιο γίνεται. 

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, alkis91_2.0 said:

Ακόμα και έτσι, σχεδόν 2β διαφορά με την άνω Γλυφάδα? Δεν γίνεται! Δηλαδή γίνεται εάν ο ήλιος έχει τα Ρέντινγκ μονίμως 1-2 β πιο ψηλά, αυτό εννοώ! Και με αύρα το ίδιο γίνεται. 

Όλα γίνονται Άλκη μου στον καιρό.

Αφού μένω εγώ εδώ. Κάτι ήξερε το σύμπαν που με έφερε σε αυτό τον ευλογημένο τόπο 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Προσωπικά βγάζω από την εξίσωση κάποιους ιδιωτικούς ειδικά στη Λάρισα γιατί είμαι πολύ υποψιασμένος.

Κρατώντας όμως συγκρίσεις αυστηρά μεταξύ ΕΑΑ και ΕΜΥ μου κάνει εντύπωση η διαφορά. Χθές μάλιστα πρόσεχα οτι για πολύ ώρα ήταν εντελώς σε άπνοια ο σταθμός του ΕΑΑ. Άρα ενδεχομένως να ψήνεται και να υπερκαταγράφει, πράγμα που είναι εντυπωσιακό δεδομένου οτι πρόσφατα συντηρήθηκε. Εγώ κρατάω μια vigilant ματιά ειδικά όταν έχουμε μέρες με άπνοια ή υποπνέοντες ανέμους . Είναι το κλασικό bias πχ που βλέπουμε στους περισσότερους σταθμούς σε μεγάλες πεδιάδες διεθνώς με τρανό παράδειγμα τους πολλούς άκυρους που βλέπουμε κατά καιρούς στο Γουαλδακιβίρ, Ανδαλουσία κτλ .

Δεν μπορούμε όμως να θεωρήσουμε ψήσιμο τους 0.8 βαθμούς διαφορά από έναν αξιόπιστο σταθμό σε σχέση με τον άλλο. Θεσσαλία είμαστε, η πεδιάδα είναι μικρή σε σχέση με εκτάσεις του εξωτερικού. Προφανώς σε σχέση με την ΑΘήνα είναι μεγάλη, αλλά όχι αρκετά μεγάλη ώστε να έχει παντού τις ίδιες θερμοκρασίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Όλα γίνονται Άλκη μου στον καιρό.

Αφού μένω εγώ εδώ. Κάτι ήξερε το σύμπαν που με έφερε σε αυτό τον ευλογημένο τόπο 😂

Συμφωνώ όλα γίνονται, πόσο μάλλον το να έχει μπει λάθος ένας ανεπίσημος σταθμός, αυτό γίνεται συνέχεια 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Δεν μπορούμε όμως να θεωρήσουμε ψήσιμο τους 0.8 βαθμούς διαφορά από έναν αξιόπιστο σταθμό σε σχέση με τον άλλο. Θεσσαλία είμαστε, η πεδιάδα είναι μικρή σε σχέση με εκτάσεις του εξωτερικού. Προφανώς σε σχέση με την ΑΘήνα είναι μεγάλη, αλλά όχι αρκετά μεγάλη ώστε να έχει παντού τις ίδιες θερμοκρασίες.

Δε μπορώ να μιλήσω για την αξιοπιστία ιδιωτικών σταθμών με σιγουριά. 

Αυτό που παρατηρώ όμως είναι οτι ξαφνικά ξανά φέτος μετά από κάποια χρόνια που πήγαιναν στα ίσια έχουμε σημαντικές διαφορές μεταξύ ΕΑΑ/ΕΜΥ. Τουλάχιστον για αυτές τις 2 μέρες (είναι και μερικές άλλες με λίγο μικρότερες διαφορές). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια μικρη αναφορα φρικης του φετινου Ιουλιου που παει να διαλυσει καθε ρεκορ....

Μεχρι στιγμης, απογευματακι 21/7 εχουμε ΜΕΣΕΣ ΜΗΝΙΑΙΕΣ θερμοκρασιες

Γκαζι: 30,5   (το θεωρω σχεδον θαυμα, και παροτι δεν εχει γραψει ακομα καθαρο 40αρι, εχει ομως απιστευτη και απαλευτη ζεστη ολο το 24ωρο)

Μαρουσι 255 μετρα: 29,9  χωρις σχολια....η αλλιως οπου δεν πιανει η αυρα, τι να σου κανει το υψομετρο

Παπαγος 300 μετρα: 28,8

Προσωπικη μου αποψη, με βαση οσα διαφαινονται το επομενο και τελευταιο 10ημερο, το Γκαζι θα γραψει μεταξυ 32 και 33, που ειναι ισως απιαστο ρεκορ ολων των εποχων (εχω εμπιστοσυνη σε KapelosG και διαφορα αλλα παιδια με στατιστικα), η Μαρουσαρα χαλαρο 31 και ο Παπαγος στο οριο του 30αριου

Το ερωτημα ειναι, ποσο πανω απο την κλιματικη τιμη ??? ενα +6 με +7 υπολογιζω, βεβαια γραφηματα θα εχουμε μονο για Θησειο- Γκαζι οχι για τις αλλες περιοχες

 

EDIT: Βρηκα σχετικα ευκολα τον περυσινο Ιουλιο, που ηταν νορμαλ ζεστος, λιγο πανω απο τα κανονικα οπως το θυμαμαι, χωρις ιδιαιτερες ακροτητες....Γκαζι 29,0 - Μαρουσι 27,5 - Παπαγος 27,0.....

Επεξεργάστηκε από kouvanos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, South καυσωνάκιας said:

Δε μπορώ να μιλήσω για την αξιοπιστία ιδιωτικών σταθμών με σιγουριά. 

Αυτό που παρατηρώ όμως είναι οτι ξαφνικά ξανά φέτος μετά από κάποια χρόνια που πήγαιναν στα ίσια έχουμε σημαντικές διαφορές μεταξύ ΕΑΑ/ΕΜΥ. Τουλάχιστον για αυτές τις 2 μέρες (είναι και μερικές άλλες με λίγο μικρότερες διαφορές). 

Μην ξεχνάμε ότι παρα πολλοί σταθμοί της ΕΜΥ είναι σε αεροδρόμια μακριά από θερμονισήδες και αρκετοί πιάνουν αναστροφές που οι σταθμοί του ΕΑΑ μπορούν μόνο να ονειρεύονται!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Συμφωνώ όλα γίνονται, πόσο μάλλον το να έχει μπει λάθος ένας ανεπίσημος σταθμός, αυτό γίνεται συνέχεια 😂

Αλλά πάντα υπάρχει αυτό το βασανιστικό αργό ερώτημα της πιθανότητας να πάει καλά. Οι αμφιβολίες σιγά σιγά γιγαντόνονται και κρύος ιδρώτας λούζει τους ψυχρόφιλους της Γλυφάδας...

Μέχρι που σα τη γυναίκα του Λωτ γίνονται στήλη του άλατος όταν ο South δικαιώνει την καυσωνομάνα Γλυφάδα στο τέλος 😛

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, South καυσωνάκιας said:

Αλλά πάντα υπάρχει αυτό το βασανιστικό αργό ερώτημα της πιθανότητας να πάει καλά. Οι αμφιβολίες σιγά σιγά γιγαντόνονται και κρύος ιδρώτας λούζει τους ψυχρόφιλους της Γλυφάδας...

Μέχρι που σα τη γυναίκα του Λωτ γίνονται στήλη του άλατος όταν ο South δικαιώνει την καυσωνομάνα Γλυφάδα στο τέλος. 

Εγώ θα έλεγα να ψάξουμε να βρούμε τον τυπά που τον έχει γιατί αφού τα έχει σκάσει τα λεφτά τουλάχιστον να τον βοηθήσουμε να τον τοποθετήσει καλύτερα ώστε όλοι να έχουμε (πιο) αξιόπιστα δεδομένα !

Κρίμα είναι να χαραμίζεται έτσι ο σταθμός και εμείς να σπάμε τα κεφάλια μας! Αν θέλει να συνεργαστεί και ο ιδιοκτήτης φυσικά.. δεν μας χρωστάει κάτι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, alkis91_2.0 said:

Εγώ θα έλεγα να ψάξουμε να βρούμε τον τυπά που τον έχει γιατί αφού τα έχει σκάσει τα λεφτά τουλάχιστον να τον βοηθήσουμε να τον τοποθετήσει καλύτερα ώστε όλοι να έχουμε (πιο) αξιόπιστα δεδομένα !

Κρίμα είναι να χαραμίζεται έτσι ο σταθμός και εμείς να σπάμε τα κεφάλια μας! Αν θέλει να συνεργαστεί και ο ιδιοκτήτης φυσικά.. δεν μας χρωστάει κάτι. 

Μου αρέσει οτι a priori έχεις βγάλει πόρισμα οτι δεν τον έχει τοποθετήσει σωστά. 

Πιστεύω ο Χρίστος αργά ή γρήγορα θα τον βρει τον ιδιοκτήτη, είναι μεγάλο λαγωνικό και έτσι θα μας λυθούν οι απορίες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...