Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Μα είναι λάθος το 48.8 αφού σκισμένο radiation shield είχε ρε παιδιά! Εδώ θα είμαστε όταν επίσημα ο WMO δε θα το αναγνωρίζει.

Εμένα μου αρέσει οτι όλες οι ακραίες Τ στην Ελλάδα είναι άκυρες πλην όμως όλοι οι άχρηστοι σταθμοί διεθνώς σίγουρα πάνε καλύτερα. Υπάρχει και αυτή η ανάγνωση ε 😏

1) Εγώ δεν είπα ότι οι τιμές της Ελλαδας είναι άκυρες και η τιμή της Σικελίας είναι έγκυρη. Αντίθετα εσύ κάνεις συστηματικά και επίμονα το ακριβώς αντίθετο, σε σημείο που καταντάει υποκριτικό.  Και αυτό ακριβώς έθιξα.

2) Προσωπικά δεν μπαίνω στη διαδικασία να ασχοληθώ καν με όλα αυτά περί σταθμών και θερμών ρεκόρ και γιατί προτιμώ να με γδάρουν ζωντανό, να με αλατίσουν και να με περιφέρουν στην Ομόνοια παρά να ασχοληθώ με τα θερμά ρεκόρ και το κατά πόσο ισχύουν. Τα σιχαίνομαι και αδιαφορώ.

3) Είσαι σίγουρος ότι ο Λαγκαδάς έχει κανονικό radiation shield και δεν είναι πχ σκισμένο? 

4) Μακάρι ο WMO να δεχθεί το ρεκόρ της Σικελίας μόνο και μόνο για τα lulz

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα με αναγκάσετε να πάω να βρω τον σταθμό στη Φιλοθέη και να πάω να σταθώ δίπλα με δικό μου αισθητήρα όπως έκανα και στο Λαγονήσι και φυσικά αποκαταστάθηκε η αλήθεια αφού σταθερά έγραφε +2+3 παραπάνω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

40.2 Φιλοθέη με ΔΝΔ

39άρι κοντεύει το Θησείο!!!

39άρι και από ΕΜΥ το ΟΑΚΑ

Ήπειρος άλλος θεός... Δεν παίζει τίποτα πάνω από 32,33 βαθμούς!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 βαθμοί εδώ στην Λάρισα... Το λέει το θερμόμετρο μου εξάλλου το οποίο έτυχε να ήταν μέσα στην κλ@νι@ της αγελάδας που δεν έχω. μπουχαχαχαχαχα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Χιών said:

1) Εγώ δεν είπα ότι οι τιμές της Ελλαδας είναι άκυρες και η τιμή της Σικελίας είναι έγκυρη. Αντίθετα εσύ κάνεις συστηματικά και επίμονα το ακριβώς αντίθετο, σε σημείο που καταντάει υποκριτικό.  Και αυτό ακριβώς έθιξα.

2) Προσωπικά δεν μπαίνω στη διαδικασία να ασχοληθώ καν με όλα αυτά περί σταθμών και θερμών ρεκόρ και γιατί προτιμώ να με γδάρουν ζωντανό, να με αλατίσουν και να με περιφέρουν στην Ομόνοια παρά να ασχοληθώ με τα θερμά ρεκόρ και το κατά πόσο ισχύουν. Τα σιχαίνομαι και αδιαφορώ.

3) Είσαι σίγουρος ότι ο Λαγκαδάς έχει κανονικό radiation shield και δεν είναι πχ σκισμένο? 

4) Μακάρι ο WMO να δεχθεί το ρεκόρ της Σικελίας μόνο και μόνο για τα lulz

Ε ας μας δώσει εξήγηση το ΕΑΑ γιατί δεν στέκει και τότε να το πω. Επίμονος είμαι στις εξηγήσεις που ζητάω απλά μη μπερδεύεις τη στάση μου με κάτι άλλο.

Μέχρι τότε για ρίξε μια ματιά στον τραγέλαφο σταθμό του 48.8 και μετά μου λες. 

1855763491_Screenshot2023-07-14at11_59_17AM.png.2de7dd6d742f51ec385dc4ef48d3db23.png1744851096_Screenshot2023-07-14at11_59_28AM.png.378e8da0eee393bed4b74ebb1dc127c6.png

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40.8 Αυλώνας!!!

Κάψα όλη η Α Αττική σήμερα γενικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ήπειρος άλλος θεός... Δεν παίζει τίποτα πάνω από 32,33 βαθμούς!!!! 

Εσύ έχεις μέλλον ακόμα .....από μεθαύριο και φυσικά όλον τον Αύγουστο που επικρατεί λυσασμενο μελτεμι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μούφααααα το Θριάσιο σήμερα με αύρες της πλάκας. 

Εκτός αν γυρίσουν οι άνεμοι πιο μετά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εσύ έχεις μέλλον ακόμα .....από μεθαύριο και φυσικά όλον τον Αύγουστο που επικρατεί λυσασμενο μελτεμι

Μόνο ένα καλοκαίρι θυμάμαι είχαν κοπεί μαχαίρι αυτά με το μελτέμι, καλοκαίρι 2014, το πιο δροσερό της 20ετιας για δυτική Ελλάδα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτήν την ώρα 

Ζωγράφου 35.4

Καλάβρυτα 35.1

Ποταμός Κέρκυρας 28.8 

Φυσικά εδώ στη γειτονιά μου και γενικά σε όλες τις περιοχές στους πρόποδες του κεντρονότιου Υμηττού δεν τίθεται θέμα καύσωνα παρά μόνο φυσιολογικής για την εποχή ζέστης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

μούφααααα το Θριάσιο σήμερα με αύρες της πλάκας. 

Εκτός αν γυρίσουν οι άνεμοι πιο μετά. 

Δεν γυριζουν σημερα...αυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, KapelosG είπε:

Μόνο ένα καλοκαίρι θυμάμαι είχαν κοπεί μαχαίρι αυτά με το μελτέμι, καλοκαίρι 2014, το πιο δροσερό της 20ετιας για δυτική Ελλάδα!

Το λες και υπερσπανιο αφού ο επικρατέστερος άνεμος συνολικά τους 3 καλοκαιρινούς μήνες στην Ελλάδα είναι ο ΒΒΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39.1 το Θησείο αλλά αν καταλαβαίνω καλά από το διάγραμμα πρέπει να πήγε ένα τσακ πιο πάνω λίγο νωρίτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Το λες και υπερσπανιο αφού ο επικρατέστερος άνεμος συνολικά τους 3 καλοκαιρινούς μήνες στην Ελλάδα είναι ο ΒΒΑ

40,5 λεει ο σταθμος σου ρε κι εχεις και εναν γειτονικο που λεει 42

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 τώρα εδώ. Αυτό που άλλαξε σε σχέση με εχθές είναι ότι έχουμε και περισσότερη υγρασία σήμερα. Στην Θρακη θα βγουν και καταιγίδες.. Εντωμεταξύ σκέφτομαι τα 2 φιλαράκια μου που στα σπίτια τους εδώ στην Λάρισα δεν έχουν καν κλιματιστικό, πως θα την παλέψουν με αυτά που έρχονται...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

40,5 λεει ο σταθμος σου ρε κι εχεις και εναν γειτονικο που λεει 42

Αφού δεν είναι αεριζόμενοι ρε ....έχω και δεύτερο αισθητήρα σε σκιερό μέρος στην ταράτσα .....

Ο πιο κοντινός μου που μετράει σωστά είναι αυτός 

https://app.weathercloud.net/d0028179635#current

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZOGRA14

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απ το πρωι κουβαλημα μες στη δουλειας τα παθη,βαρεσα μπιελα κι αρχισα να κανω παλι λαθη..

Μου τα σκασε ο καυσωνας ιδρωτα σταζω παλι,παπι απο τα ποδια μου μεχρι και το κεφαλι..

Η φατσα μου κοκκινισε και τα αυτα μου καινε αργια ταξανε τ αφεντικα μα ψεματα μου λενε..

Ακομα ειναι 12 που ελεγε κι η Βισση σε κανα τριωρο γοργα αρχιζει το γ....σι..

Τα ρουχα μου κολλανε στο δερμα μου επανω ιδρωτας τρεχει παλαβος ακομα κι οταν κλ@νω..

Κοιταξτε ρε παιδια πως εχω καταντησει παναθεμα τον Κλεωνα με εχει ξεφτιλισει...

Κοιταξτε δω τρομαρα μου εναν καταιγιδακια,το σιχαμα σκορπα χαρα μονο στον Καυσωνακια...

ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ!!!

20230714_122836.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες για Φιλοθέη τα έχουμε ξαναπεί... 

Α) τοποθέτηση = σωστή.

Β) συντήρηση = έχει γινει.

Έχω έρθει σε επικοινωνία με τον ιδιοκτήτη ακόμα και πριν από 3 μέρες λόγω του επερχόμενου καύσωνα και μου το είπε ο ίδιος όλα εντάξει λειτουργεί το ανεμιστήρακι κανονικά και είναι εκεί που είναι ο σταθμός. 

Επίσης το είχα γράψει εδώ πέρα. Δείτε διαφορές στην μέση μέγιστη μεταξύ Χαλανδρίου και ψυχικού που είναι εξίσου κοντά αυτές τις μέρες. Δείτε το! Δείτε επίσης διαφορές ανάμεσα σε εμένα και τους 2 Ντέιβις στο δάσος που είχα 2 βαθμούς διαφορά σε απόσταση 1χλμ!!!! Επειδή ο λόφος μου κόβει τον ΝΑ. Δεν μιλάμε για φοεν Τουρκοβουνιων, είχα στείλει και την εικόνα. Μιλάμε για άπνοια!!!! Και η άπνοια είναι δύναμη όταν πρόκειται για καύσωνα με τις γνωστές διεργασίες.

Επισης υπάρχει ένας μη αξιόπιστος σταθμός στο wunder που γράψει πολύ υψηλότερα από τον Ντέιβις.

Πάντως από την στιγμή που έχει γίνει επικοινωνία με τον ιδιοκτήτη και ξέρουμε για τον σταθμό υπάρχει κάποιος οποιοσδήποτε λόγος να τον βγάλουμε εκτός; 

received_1311115212847609.webp

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...