Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Βλεπω ντελιβεραδες καταμεσημερο ολες αυτες τις μερες σε πληρη «οργασμο» δρομολογιων λες και ειναι Απριλιος και σκεφτομαι, ποσο εγωιστες και ταυτοχρονα ωχ αδερφε ειμαστε τελικα; Δεν μπορουν επιτελους να σκεφτουν τους εργαζομενους συμπολιτες τους και να μην γα@@ παραγγελνουν; Δεν μπορουν να παρουν τα γ@@@@@να ποδια τους, ποδηλατα, αυτοκινητα να πανε να παρουν οτι σκατα χρειαζονται; Ας φτιαξουν μονοι τους το γ@@@@@νο καφε τους η το φαγητο τους επιτελους για λιγες μερες! Καθολου οικτος;;;Πως εχουμε γινει ετσι επιτελους;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Βλεπω ντελιβεραδες καταμεσημερο ολες αυτες τις μερες σε πληρη «οργασμο» δρομολογιων λες και ειναι Απριλιος και σκεφτομαι, ποσο εγωιστες και ταυτοχρονα ωχ αδερφε ειμαστε τελικα; Δεν μπορουν επιτελους να σκεφτουν τους εργαζομενους συμπολιτες τους και να μην γα@@ παραγγελνουν; Δεν μπορουν να παρουν τα γ@@@@@να ποδια τους, ποδηλατα, αυτοκινητα να πανε να παρουν οτι σκατα χρειαζονται; Ας φτιαξουν μονοι τους το γ@@@@@νο καφε τους η το φαγητο τους επιτελους για λιγες μερες! Καθολου οικτος;;;Πως εχουμε γινει ετσι επιτελους;;

Εν τω μεταξύ οι περισσότεροι αναίσθητοι μένουν μεσα στον αστικό ιστό, όπου φυσικά θα εχει στο άλλο στενό κάποιο υποτυπώδες γυραδικο ή κατι τέτοιο.. μπορεί ο άλλος να ξυπνήσει 12 και σου λέει ας πάρω ενα φρέντο να έρθει ο δούλος να μου το φέρει 

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Πάντως Αγιόκαμπο η θάλασσα ειναι αφύσικα ζεστή για την εποχή... θερμαινόμενη 

ετσι, Μεσάγκαλα ένιωσα το ίδιο ότι ήταν σχετικά εύκολο να μπω ακόμα και για εμένα. Και όλα αυτά ενώ μέχρι πρόσφατα ήταν κάτω από το κανονικό. Α μην ξεχάσω φυσικά τις γιγαντιαίες σαλούφες που είδα ήδη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, quarantine είπε:

Μενίδι 40,7⁰  Ψυχικό 40⁰

Τα έχω πει και θα τα ξαναπώ .....με τα στοιχεία που δίνουν οι σταθμοί στο Ψυχικό και Φιλοθέη γελάνε και οι αισθητήρες θερμοκρασίας.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

ετσι, Μεσάγκαλα ένιωσα το ίδιο ότι ήταν σχετικά εύκολο να μπω ακόμα και για εμένα. Και όλα αυτά ενώ μέχρι πρόσφατα ήταν κάτω από το κανονικό. Α μην ξεχάσω φυσικά τις γιγαντιαίες σαλούφες που είδα ήδη...

Σαλουφες εδω δεν είδα αλλα σκέφτομαι πόσο ακόμη μπορεί.να ζεσταθεί με τε καύσωνες,;, Πηρε μεντα που λένε και οι ντόπιοι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Χτυπάει άσχημα αυτό.. Μια ζωή ο μπαμπάς μου πάνω στο μηχανάκι ήταν όλο τον καιρό,  είτε με καύσωνα είτε με παγωνιές.. 25 χρόνια.. Και πραγματικά υπάρχει χαζός κόσμος.. Το πόσες φορές μας έχουν πάρει τηλέφωνο 7 το πρωί, για να μας πουν "Που είναι η εφημερίδα"? Ενώ έξω έχει 30 πόντους χιόνι δεν λέγεται!! Που θες να πάει το μηχανάκι με την εφημερίδα παιδί μου?? Να πετάξει? Τι να του πεις τώρα αυτού? Να βάλει την εφημερίδα εκεί που ξέρει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Το διημερο σε βουνο ανω των 1700μ γιατι το εχεις εκτος επιλογων; Που το βραδυ θα θελεις και ενα φουτερακι μακρυμανικο; Αν μπορουσα να φυγω εστω και 2-3 μερες, βουνο θα επελεγα οπως το εχω κανει πολλακις….

Καλησπερα!

Έχεις δίκιο!!! Τέτοιες ημέρες πέρυσι κοιμήθηκα στο καταφύγιο στον Όλυμπο. Στα 2100. Με 38 στα πεδινά. Ξέρεις πόσο είχε εκεί το βράδυ; Γύρω στους 8!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Τα έχω πει και θα τα ξαναπώ .....με τα στοιχεία που δίνουν οι σταθμοί στο Ψυχικό και Φιλοθέη γελάνε και οι αισθητήρες θερμοκρασίας.....

Ένα χιλιόμετρο στην ευθεία παίζει να είναι από νομισματοκοπειο και γράφει 2.5 βαθμούς πάνω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Έχεις δίκιο!!! Τέτοιες ημέρες πέρυσι κοιμήθηκα στο καταφύγιο στον Όλυμπο. Στα 2100. Με 38 στα πεδινά. Ξέρεις πόσο είχε εκεί το βράδυ; Γύρω στους 8!! 

Πρεπει να φτιαχτουν νεες πολεις στα 2100μ τελικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Βλεπω ντελιβεραδες καταμεσημερο ολες αυτες τις μερες σε πληρη «οργασμο» δρομολογιων λες και ειναι Απριλιος και σκεφτομαι, ποσο εγωιστες και ταυτοχρονα ωχ αδερφε ειμαστε τελικα; Δεν μπορουν επιτελους να σκεφτουν τους εργαζομενους συμπολιτες τους και να μην γα@@ παραγγελνουν; Δεν μπορουν να παρουν τα γ@@@@@να ποδια τους, ποδηλατα, αυτοκινητα να πανε να παρουν οτι σκατα χρειαζονται; Ας φτιαξουν μονοι τους το γ@@@@@νο καφε τους η το φαγητο τους επιτελους για λιγες μερες! Καθολου οικτος;;;Πως εχουμε γινει ετσι επιτελους;;

Εντούτοις, να σου πω ότι πλέον οι ντελιβεραδες πληρώνονται με βάση τα δρομολόγια - παραγγελία. Επομένως, αν δεν κάνουν δρομολόγια, δεν θα πληρωθούν. Και όταν 2 λίτρα γάλα έχουν 4 € σχεδόν, καταλαβαίνεις ότι το μεροκάματο είναι πολύ σημαντικό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Τα έχω πει και θα τα ξαναπώ .....με τα στοιχεία που δίνουν οι σταθμοί στο Ψυχικό και Φιλοθέη γελάνε και οι αισθητήρες θερμοκρασίας.....

Ερχομαι και λεω εγω τωρα... με ποια κριτηρια γελανε; Συγκρισης; Οκ που ειναι λοιπον ενας αξιοπιστος σταθμος να δουμε γιατι γελανε; Υποτιθεται για να βγαλουμε ακυρο ενα νουμερο ΠΡΩΤΑ βλεπουμε αν υπαρχει σταθμος για συγκριση γειτονικος. Εαν οχι, τοτε περιμενουμε ανακοινωση απο τον ιδιωτη ή τον φορεα. Μου φαινεται βγαζουμε ακυρο οποιονδηποτε σταθμο οταν δεν συμφωνει με μια πλειοψηφια μονο και μονο για να εχουμε ενα ενιαιο συνολο. Να ελεγα πως η τοπογραφια και το ανεμολογικο της περιοχης μπορει να φτιαξει το ενιαιο συνολο να πω οκ. Η οτι ειναι εδαφος. Μιλαμε για φοβερα πυκνο αστικο ιστο και για περιεργη γεωμορφολογικη περιοχη...image.png.3e0e3df19dca81a106418a41c4be6b09.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χτυπάει άσχημα αυτό.. Μια ζωή ο μπαμπάς μου πάνω στο μηχανάκι ήταν όλο τον καιρό,  είτε με καύσωνα είτε με παγωνιές.. 25 χρόνια.. Και πραγματικά υπάρχει χαζός κόσμος.. Το πόσες φορές μας έχουν πάρει τηλέφωνο 7 το πρωί, για να μας πουν "Που είναι η εφημερίδα"? Ενώ έξω έχει 30 πόντους χιόνι δεν λέγεται!! Που θες να πάει το μηχανάκι με την εφημερίδα παιδί μου?? Να πετάξει? Τι να του πεις τώρα αυτού? Να βάλει την εφημερίδα εκεί που ξέρει...

Εφημερίδα με  χιονι;; Μόνο τα καρντασια της συμπρωτεύουσας καταφέρνουν και συνδυάζουν ταυτόχρονα ΚΑΙ τα 2 🤣

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα Δυτικα μεχρι στιγμης πουθενα ουτε ενα 40αρι και στην πρεβεζα ακομη ποιο χαμηλα το μεγιστο heat index με την θαλασσια αυρα και μετα βιας εφτασε τους 48,2 βαθμους.

Στα Γιαννενα μεσα στο σπιτι με το κληματιστικο εχει ωραια αισθηση η θερμοκρασια τωρα.Εξω δεν ξερω και ουτε θελω να ξερω. 

Να γραφουμε παιδια και την θετικη πλευρα του καλοκαιριου με τις ωραιες στιγμες μας και οχι μονο τα αρνητικα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από το χωριό Ροδιά Τυρνάβου εχθές, η καταιγίδα έριξε έσπασε δέντρα

202307210902545838.png

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες έχουν ξηλωθεί κεραμοσκεπές, στην πλατεία έπεσε κολώνα ηλεκτροδότησης ενώ δέντρα έπεσαν. Μάλιστα ένα αυτοκίνητο όπως αναφέρουν οι ίδιες πληροφορίες καταπλακωθηκε από δέντρο χωρίς να σημειωθουν τραυματισμοί. 

 

Άντε βρες άλλον νομό που σου κάνει γενικευμένα 40αρια και μετά σου φέρνει τέτοιες καταιγίδες. χεχεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, geornik said:

41c Νεα Φιλαδελφεια

Μέγιστες Αττικής ως τώρα

41.1 Φιλοθέη Ντέιβις

41 Ν.Φιλαδέλφεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Ένα χιλιόμετρο στην ευθεία παίζει να είναι από νομισματοκοπειο και γράφει 2.5 βαθμούς πάνω 

Τυχαίνει εδώ και 1-2 χρόνια λόγω δουλειάς να βρίσκομαι πολύ συχνά Π.Ψυχικο και Φιλοθέη.....καμία επαφή οι θερμοκρασίες των σταθμών στις ταράτσες με αυτές του αυτοκινήτου μου .....τουλάχιστον 2 βαθμούς πάνω δείχνουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μερικά βίντεο από τις περιοχές

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...