Jump to content
baristrs

Ανάλυση χαρτών Αυγούστου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Ούτε καν!!!!λόγος για προσηνεμο χιόνια φέτος...σας εύχομαι να εχετσι 50 χαμηλά βροχής μέσα στο φθινόπωρο και άλλα 500 χιλιοστά πάλι βροχής μέσα στον χειμώνα αλλά για πεδινό χιόνι μόνο πάνω από την μαύρη ξυρισμένη γούνα της μαύρης γάτας👹👹👹😎😎😎😎🤣🤣🤣

Υπάρχει χειμώνας χωρίς προσήνεμο χιονιά ; 😄😄😄😄 Μόνο αν δεν υπάρξει χειμώνας ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ενας Μπαλος θα μας σωσει,παναττικα και πανελλαδικα!!!

vroxi11.jpg

Ετοιμαστειτε για ακροτητες απο Οκτωβρη!!!Και δε με απασχολουν καθολου οι συνεπειες!!!Εξιλεωση και δικαιωση... 

rain-scene-in-shawshank-redemption.gif

Η δριμύτερη βροχοκαιρία στα Πατήσια μετά το 2000. Δεν ξέρω αν την κοντράρει η 22/2/13 ή κάποια καταιγίδα του καλοκαιριού του 2002

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ παιδιά από Θεσσαλία και βορειότερα το δηλώνω σήμερα, 3 Αυγούστου 2023, ότι το Χειμώνα θα είμαι με την Προσήνεμη Ταξιαρχία και "Αυλώνας στο Αιγαίο" 😛 Ο χαμός που έγινε φέτος εδώ ήταν άλλο πράγμα, δεν έχει βγει κάτι τέτοιο με κλασσικό χαμηλό απ' τα δυτικά.

Έτσι κι αλλιώς εσάς σας βγάλαμε κόκκινη κάρτα😋  η συμμαχία είναι από Λάρισα και πάνω ...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Υπάρχει χειμώνας χωρίς προσήνεμο χιονιά ; 😄😄😄😄 Μόνο αν δεν υπάρξει χειμώνας ! 

Καλό μελετά κι έρχεται....🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας είναι προσήνεμος χειμώνας. Αρκεί η σιβηρική εισβολή να καθίσει κεντρική Μεσόγειο.😝

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τιποτένια βελτίωση από ευρωπαίο δυστυχώς. [για εδώ]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε μη μαλώνετε από τώρα.... Βαγγέλη εγώ έχω ανεβάσει πολύ το πήχη! Θέλω χιόνι Πειραιώτικο, ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΚΟ, τον πατέρα όλων των ιστορικών! Αλλιώς δικό σας! Κι ο πατέρας και η μητέρα και όλη η οικογένεια! Άνεταα....

Μαζί σου επίσης, αν είναι να μας φέρεις παλιακό φθινόπωρο, με πολλές πολλές βροχές το τρίμηνο Οκτώβρη - Δεκεμβρη!! Μας έχουν λειψει και αυτά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Coming back soon 😀!!

soon όντως αν το συγκρίνουμε με την ηλικία του σύμπαντος😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγνοειται ο ιστορικος απο τις 16/12/2001...Χαθηκε στη Θεσσαλονικη...Τη μερα που χαθηκε φορουσε -6 στα 850 και σιγουρα κατω απο  -30 στα 500.. Πληροφοριες λενε οτι εδω και μια 20ετια κρυβεται στην Αττικη...🤣Καποιοι τον ειδαν στην Ανδρο,αλλοι στη Θηβα,αλλοι στη Κυμη,αλλοι στο βολο....Αλλοι στην Κρητη.. Ακομα και στη Μυκονο εχουμε αναφορες...

αρχείο λήψης.jpeg

Μιας και δεν υπαρχει κατι ενδιαφερον,λιγη πλακιτσα δε βλαπτει..😉

Μα τι μου λετε κυριε προσηνεμε...Τον βρηκατε τον ιστορικο και σας ειπε οτι δεν θελει να ξαναπαει στη θεσσαλονικη???Πρωτακουστο...!!

Νικολούλη.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

τιποτένια βελτίωση από ευρωπαίο δυστυχώς. [για εδώ]

Ευχαριστώ για την διευκρινηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αγνοειται ο ιστορικος απο τις 16/12/2001...Χαθηκε στη Θεσσαλονικη...Τη μερα που χαθηκε φορουσε -6 στα 850 και σιγουρα κατω απο  -30 στα 500.. Πληροφοριες λενε οτι εδω και μια 20ετια κρυβεται στην Αττικη...🤣Καποιοι τον ειδαν στην Ανδρο,αλλοι στη Θηβα,αλλοι στη Κυμη,αλλοι στο βολο....Αλλοι στην Κρητη.. Ακομα και στη Μυκονο εχουμε αναφορες...

αρχείο λήψης.jpeg

Μιας και δεν υπαρχει κατι ενδιαφερον,λιγη πλακιτσα δε βλαπτει..😉

Μα τι μου λετε κυριε προσηνεμε...Τον βρηκατε τον ιστορικο και σας ειπε οτι δεν θελει να ξαναπαει στη θεσσαλονικη???Πρωτακουστο...!!

Νικολούλη.jpg

Ε ναι γιατί εδώ ιστορικός σημαίνει 40 πόντοι και πάνω...😎😎😎😎....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ε ναι γιατί εδώ ιστορικός σημαίνει 40 πόντοι και πάνω...😎😎😎😎....

Ποια 40 εκατοστα ρε Βαγγελη..??Εμεις εχουμε ιστορικο και χωρις να χιονισει..Και παιρνουμε και μετρα προληψης!!🤣

329117800_1226234918291475_6961363023866149249_n.thumb.jpg.9d135506cdec43feb5d2f00934b78e31.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτά μου έχουν λείψει. Ο @vorios_polosνα ετοιμάζεται κάθε Χειμώνα για χιόνι ιστορικό, ο @sakis13 να φτιάχνει εικονίδια και να περιμένει στρωσίδια, ο @[weathermaniac] να ψάχνει να βρει τι πήγε λάθος και ο Αυλώνας από Ίμπιζα βρέθηκε στο Ταίναρο, ο @GEORGE SNOWMAN να δηλώνει ότι δεν θέλει χιόνια και θέλει μόνο βροχοχάμηλα και μετά να τον ψάχνουμε με ελικόπτερα της ΕΜΑΚ  ο @nikolas 2365 να ψάχνει το τεράστιο χιόνι στη Χαλκίδα και όχι τα εικοσάποντα. Αλλά .... αυτοί είστε!!!

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα 12αρια μέχρι στιγμής και ιδιαίτερα το γαλλικό έχουν τάση για βορειοποιηση.. ελπίζω να βγει το αικον που βγάζει μια χαρά μέτωπο και εδώ. Πρέπει να βελτιωθεί ο Ευρωπαίος..... Σε αναμονή για τζιφο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κι εγω αυτο θέλω,οποτε μην με υπολογιζεις φετος για αντιπαλο.Ατελειωτα χιλιοστα και χαμηλα και ας μην πεσει ουτε νιφαδα ακομα κι εδω.

Αυτο ,αλλα με μια μονη εξαιρεση.Χιονιας βορειου ελλαδας ιστορικος φετος βεβαιως βεβαιως

Και αν μας ξανακατσει?ενας ιστορικος τυπου 2008 για τα δυτικα του νομου παρακαλω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η χαζή σφήνα μας χσαλάει όλη την δουελιά. Και στο 12αρι του τζίφου έρχεται πιο γρήγορα. Αν ερχόταν τον χειμώνα όμως η σφήνα που δεν ήρθε ποτέ θα βλέπαμε τα χιόνια μας.  ο τζίφος λογικά θα έχει συνολικά ελαφρώς χειρότερη εικόνα. ΑΠλά ελπίζω να περάσει το μέτωπο την Πίνδο όπως το 21, και να έχουμε και εδώ την καταιγίδα μας.

έκανε τα μαγικά του ο τζίφος πάλι.

 

βορειότερα το τζεμ, που αν έβγαινε έτσι 100% ευχαριστημένος θα ήμουν. Ο ευρωπαίος παραείναι χάλια.

 

χάλασε τελείως το ούκμο.. σαν τον ευρωπάιο...

 

παίζει να είναι και μπαγκ

UKMHDOPIT12_54_4.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο θετικό στα 12αρια είναι η αλλαγή της κυκλοφορίας, και επιτέλους ο τζιφος έβγαλε ένα πιο αισιόδοξο για αστάθειες σενάριο 

 

καμία βεελτίωση του ευρωπαίου.😞

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ παιδιά από Θεσσαλία και βορειότερα το δηλώνω σήμερα, 3 Αυγούστου 2023, ότι το Χειμώνα θα είμαι με την Προσήνεμη Ταξιαρχία και "Αυλώνας στο Αιγαίο" 😛 Ο χαμός που έγινε φέτος εδώ ήταν άλλο πράγμα, δεν έχει βγει κάτι τέτοιο με κλασσικό χαμηλό απ' τα δυτικά.

Φυσικά καλύτερα να παίξεις τζόκερ με προσηνεμο παρα να περιμένεις να το γυρίσει οταν το σύστημα απο τα δυτικα θα είναι στα τελειώματα για να σου κάνει μια χλαπατσα ..χαχα αλλα σας χαμογελασε η τύχη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Φυσικά καλύτερα να παίξεις τζόκερ με προσηνεμο παρα να περιμένεις να το γυρίσει οταν το σύστημα απο τα δυτικα θα είναι στα τελειώματα για να σου κάνει μια χλαπατσα ..χαχα αλλα σας χαμογελασε η τύχη 

Το 2014 με σύστημα απ τα δυτικά δεν έκανε χλαπατσα, μισό μέτρο έκανε χαχαχ. Μια χαρα ρίχνει και εδώ με χαμηλό απ τα δυτικά απλά έχω παρατηρήσει μια εμμονή τα τελευταία χρόνια για αυλωνες στο Αιγαίο και όταν τύχει να έρθει χαμηλό απ τα δυτικά έχει σάπιες Τ παντού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μην πας προς ευρωπαίο ρε αικον, θέλω καταιγίδα επιτέλους.. δεν μπορώωωωω

 

νοτιοδυτικότερα ο τζίφος, θα ήταν καταπληκτικό.. αν δεν χαλούσε το Timing

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Ε ναι γιατί εδώ ιστορικός σημαίνει 40 πόντοι και πάνω...😎😎😎😎....

Κάτι σαν τον Θουκυδιδη δηλαδή.Κι αυτός ιστορικός ήτανε.😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κάτι σαν τον Θουκυδιδη δηλαδή.Κι αυτός ιστορικός ήτανε.😅

Mαθαινω οτο ο δημος Θεσσαλονικης ελυσε το προβλημα του ιστορικου...Απο 20 Δεκεμβρη θα δουλευουν πυρετωδως σε ολους τους δρομους..Ερχεται!!!🤣Α

texnito-xioni3.jpg

Περα απο την πλακα..Ας κανει 10 ιστορικους φετος στα βορεια..Εγω θελω να μουλιασω στο νερο...Χαμηλα και καταιγιδες σερι!!!Εαν μας κανει κι ενα ψυχρο διαστημα δε θα με χαλαγε αλλα πρωτιστως θελω νερααααα!!!!!Αμα ειναι για δυο μερες χιονιου να χω παλι 6 μηνες ανομβρια..Μη σωσει να ρθει νιφαδα!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...