Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακουσα και δημοσιογραφο στο ραδιο να μιλαει για νομο Αλεξανδρουπολης και νομο Κομοτηνης...Τι να περιμενουμε μετα ρε παιδια...

Και κατι ασχετο αλλα και σχετικο..Το να εγκαταλειψεις το καραβι οταν βουλιαζει δεν ειναι μαγκια..Μεινε και αλλαξε του πορεια για να μην πεσει στα βραχια...Γνωμη μου....Και οποιος καταλαβε,καλως....

Η Ελλαδα μπορει να μας πληγωνει αλλα μην την μπερδευετε με το κρατος...Οι πατεραδες μας θα ειχαν αλλη αποψη απο την φυγη...Ειδα κι αλλους που εφυγαν τα τελευταια χρονια και προκοψαν..Αλλαξανε οι εποχες παντου!!Κανεις και πουθενα δεν θα σας στρωσει ροδοπεταλα επειδη απλα πηγατε σ αλλο κρατος..

Καθιστε και πολεμηστε για την Ελλαδα που θελετε...Φιλικα προς ολους...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι εκρήξεις στη Πάρνηθα έχουν ξεκινήσει από πολύ χαμηλά και πολύ πιο νωρίς.Και αυτό είναι κατι που πρεπει να ερευνηθεί απ' τις αρχες.Η κοπέλα μου έστειλε το βίντεο (από συγγενή της) που ανέβασα νωριτερα καθως και το μνμ αυτο στις 7 η ώρα περιπου.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Που να γινει και και πολεμος δηλαδη ολο το φορουμ θα εγραφε απο το εξωτερικο ,τι αλλο θα διαβασουμε ελεος...

Το τελευταίο που μπορεις να γραψεις ειναι αυτο. 

Και ειλικρινά οτι γουσταρουν θα κάνουν. Και θα φυγουν και θα νιωθουν πιο ανθρωποι απο οτι εδω .

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαι 25 χρονων .

Το 2007 που ειδα μολις 9 χρονων ολη την Εύβοια και την αττικη να καίγεται μου λεγανε ισως αλλαξει κατι. 

16 χρονια μετα τα ιδια. ( απο το 21 και μετα ζουμε απλα επαναληψεις) . Περασαν 4 θητειες . Δεν . Αλλαξε . Τ ι π ο τ α. 

Δεν θα βγαλω τον καρκινο ουτε θα ζω ολη μου τη  ζωή σε μονιμη καταθλιψη για μια χωρα που εν τελει θα φαω σκατα . Μια ζωη θα ζησω και ναι ισως οπως λενε τα παιδιά θα προτιμησω να τη ζησω σε τοπο που θα τη ζησω ευτυχισμένος. 

Αποψη μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, korfalonas said:

Που να γινει και και πολεμος δηλαδη ολο το φορουμ θα εγραφε απο το εξωτερικο ,τι αλλο θα διαβασουμε ελεος...

Αφού εσένα το ελληνικό κράτος σε γεμίζει σιγουριά, ασφάλεια  και σε καλύπτει γεμίζοντας το μέλλον σου με όνειρα μεγάλωσε οικογένεια εδώ, με ενοίκιο 500 ευρώ και μισθό 650. Το να συγκρίνεις όμως το πιο διεφθαρμένο κράτος της Ευρώπης(οκ πίσω από Βουλγαρία οριακά όμως)  που οδήγησε 500.000 χιλιάδες Έλληνες νέους επιστήμονες στην ξενιτιά σε μια δεκαετια με τον πόλεμο με μια ξένη χώρα είναι αφελές και το μόνο που προσπαθείς να κάνεις είναι να κερδίσεις εντυπώσεις .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο για τους πυλώνες της ΔΕΗ, όταν έχουμε πάνω από όλα τη λογική του κέρδους, αυτά θα συμβαίνουν. Μετασχηματιστές δεν έχει εκεί. Έχει καλώδια, τα οποία, αν έχουν καλή συντήρηση, δεν πιάνουν φωτιά. Ο πατέρας μου δούλευε 40 χρόνια στη ΔΕΗ..Όταν υπάρχει καλή συντήρηση, δεν γίνεται τίποτα

 Όταν όμως δεν υπάρχει, πιάνει φωτιά εύκολα. Αν έχεις σοβαρό κράτος, αυτά τα ελέγχεις. Έλεος δλδ. 2 είναι οι αιτίες της πυρκαγιάς. Εμπρησμοί και καλώδια. 

Δλδ τόσο δύσκολο είναι να κόψεις τον κwlo της ΔΕΗ και των εμπρηστων; 

Δεν χρειαζόμαστε ήρωες πυροσβέστες που πέφτουν κάτω ξεροί. 

Λίγη σοβαρότητα χρειάζεται ως κρατικός έλεγχος - μηχανισμοί. Αλλά δεν υπάρχει. Δυστυχώς. Μόνο εμείς οι ίδιοι θα σωσουμε την πατρίδα μας. Οποιος θέλει ας φύγει..

Εγώ θα μείνω στην πατρίδα μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Που να γινει και και πολεμος δηλαδη ολο το φορουμ θα εγραφε απο το εξωτερικο ,τι αλλο θα διαβασουμε ελεος...

αμα ανοιξω το στομα μου και σου πω τι εχω κανει και τι εχω δει και δεν εχω δει οχι μονο θα φυγεις αλλα θα ριξεις και μαυρη πετρα πισω σου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιβεβαιώνω κι εγώ για τις εκρήξεις που λέει  ο Θοδωρής πιο πάνω, άκουσα δύο "αποκοσμα " μπουμ γυρνώντας σπίτι  με τα πόδια. Μπορεί να είναι οτιδήποτε αλλά αξίζει διερεύνησης.

Η φωτιά πάει αργά και σταθερά προς το δρυμό με αντίθετο άνεμο .έχει περάσει την κορυφή που φαίνεται  απ το μενιδι(δε ξέρω πως λέγεται). Έχω τη αίσθηση ότι έχει κατέβει πλέον και στη χαράδρα από πίσω.

Φώτο απ τη ταράτσα κάτω τα φώτα είναι οι θρακομακεδονες

 

DSC_7005.JPG

DSC_7004.JPG

DSC_6999.JPG

DSC_6996.JPG

DSC_6994.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Yianpep said:

Επιβεβαιώνω κι εγώ για τις εκρήξεις που λέει  ο Θοδωρής πιο πάνω, άκουσα δύο "αποκοσμα " μπουμ γυρνώντας σπίτι  με τα πόδια. Μπορεί να είναι οτιδήποτε αλλά αξίζει διερεύνησης.

Η φωτιά πάει αργά και σταθερά προς το δρυμό με αντίθετο άνεμο .έχει περάσει την κορυφή που φαίνεται  απ το μενιδι(δε ξέρω πως λέγεται). Έχω τη αίσθηση ότι έχει κατέβει πλέον και στη χαράδρα από πίσω.

Φώτο απ τη ταράτσα κάτω τα φώτα είναι οι θρακομακεδονες

Δεν είναι οι Θρακομακεδόνες φίλε, τα πάνω σπίτια του Μενιδίου είναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο δημαρχος φυλης μιλησε ξεκαθαρα στο  οπεν για σχεδιο εμπρηστων 

εκτεινεται το μετωπο απο ασπροπυργο μεχρι τον δρυμο της παρνηθας!

εχει ριπες μεχρι 8 λενε, ισχυει? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το σημαντικότερο πρόβλημα είναι ότι σ’εκείνη την πλευρά δεν υπάρχουν δρόμοι. Υπάρχει μόνο ο δασικός του Αγ. Γεωργίου όπως είπε κ ο φίλος πιο πάνω. Άρα όλο το βράδυ πρακτικά θα την κοιτάμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, olaficent είπε:

ο δημαρχος φυλης μιλησε ξεκαθαρα στο  οπεν για σχεδιο εμπρηστων 

εκτεινεται το μετωπο απο ασπροπυργο μεχρι τον δρυμο της παρνηθας!

εχει ριπες μεχρι 8 λενε, ισχυει? 

Ριπες 8 οχι. 

Οι ριπες ειναι 5-6 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

Ριπες 8 οχι. 

Οι ριπες ειναι 5-6 

για αργοτερα  ειπαν και μιλησε κ για ριπες 9 μποφορ ο κλεαρχος

αν βγει αυτο θα μιλαμε για απολυτη καταστροφη του πυρηνα του δρυμου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, olaficent said:

ο δημαρχος φυλης μιλησε ξεκαθαρα στο  οπεν για σχεδιο εμπρηστων 

εκτεινεται το μετωπο απο ασπροπυργο μεχρι τον δρυμο της παρνηθας!

εχει ριπες μεχρι 8 λενε, ισχυει? 

Όσους δήμαρχους έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια λένε:

1. Πρόκειται για εμπρησμό

2. θέλουμε κι άλλα εναέρια μέσα

Οπότε δε δίνω σημασία. Αν δεις σε τι κατάσταση έχουν τους δήμους τους από μέτρα πυροπροστασίας οι πιο πολλοί (πχ δήμος Ασπροπύργου που τον ξέρω) θα καταλάβεις για την ποιότητα των δηλώσεών τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, majunior είπε:

Όσους δήμαρχους έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια λένε:

1. Πρόκειται για εμπρησμό

2. θέλουμε κι άλλα εναέρια μέσα

Οπότε δε δίνω σημασία. Αν δεις σε τι κατάσταση έχουν τους δήμους τους από μέτρα πυροπροστασίας οι πιο πολλοί (πχ δήμος Ασπροπύργου που τον ξέρω) θα καταλάβεις για την ποιότητα των δηλώσεών τους

Συμφωνω φιλε μου αλλα για να το λεει τοσο ανοιχτα χωρις επιφυλαξη και να εμπλεκουν και την ΕΥΠ πλεον κατι προφανως θα εχουν διαπιστωσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, olaficent είπε:

για αργοτερα  ειπαν και μιλησε κ για ριπες 9 μποφορ ο κλεαρχος

αν βγει αυτο θα μιλαμε για απολυτη καταστροφη του πυρηνα του δρυμου

Οχι δεν παιζει. Και αυριο θα εχει ισχυρό ανεμο αλλα 1 bf λιγοτερο. 

Σημερα πιασαμε 9-10 δλδ; Οχι

Οποτε μην ακους βλακειες. Επισης αν ειχαμε ριπες 8 , καλο θα ηταν πιστευω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχω ερθει με φιλους να βοηθησουμε για τη φωτια, τι να πω μανικες ολες τρυπιες, οι πυροσβεστες με το φιλοτιμο χωρις κανενα σχεδιο, φωναζουν απο τους ασυρματους θελω κοσμο εχω μονο εθελοντες , ενα μπαχαλο. Στα χωρια που εχουμε τα βυτια τα τρακτερια τα πιεστικα μας τα αλυσοπριονα  ειναι καπως διαφορετικα εδω ο κοσμος δεν εχει αλλα μεσα και παλευει με γυμνα χερια, κριμα ρε παιδια αυτο το πραγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

Οχι δεν παιζει. Και αυριο θα εχει ισχυρό ανεμο αλλα 1 bf λιγοτερο. 

Σημερα πιασαμε 9-10 δλδ; Οχι

Οποτε μην ακους βλακειες. Επισης αν ειχαμε ριπες 8 , καλο θα ηταν πιστευω 

Μακαρι φιλε μου να μην το ζησουμε και να μη βγει τετοια προγνωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εαν υπαρχει μια φωτο που με ταρακουνησε σημερα ηταν αυτη...Απο τον Σωστη Ροδοπης...

 

Για να λυσεις ενα προβλημα πρεπει πρωτα να αναγνωρισεις την υπαρξη του!!!Κουραγιο σε οσους απο κοντα ζουν τις φλογες...Βαστα γερα Ελλαδαρα!!!Ο εχθρος σου ειναι μεσα σου...Παντα ηταν!!

369366457_10233217803694009_3712873998376885079_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Koumoustas said:

εχω ερθει με φιλους να βοηθησουμε για τη φωτια, τι να πω μανικες ολες τρυπιες, οι πυροσβεστες με το φιλοτιμο χωρις κανενα σχεδιο, φωναζουν απο τους ασυρματους θελω κοσμο εχω μονο εθελοντες , ενα μπαχαλο. Στα χωρια που εχουμε τα βυτια τα τρακτερια τα πιεστικα μας τα αλυσοπριονα  ειναι καπως διαφορετικα εδω ο κοσμος δεν εχει αλλα μεσα και παλευει με γυμνα χερια, κριμα ρε παιδια αυτο το πραγμα

Έχει να κάνει με το δήμο. Κάποιοι δήμοι (πχ Κηφισιά) έχουν πλέον μεγάλη δύναμη στα δευτερεύοντα οχήματα όπως βυτία κ μπουλντόζες. Αυτό είχε φανεί κ το 2021.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυσκολα σημερα.... πιασαμε 38 το μεσημερι ευτυχως εχει μεγαλωσει η νυχτα και πεφτει η θερμοκρασια... Στους 26 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο βραδυ παιδες...Και ψυχραιμια απ ολους!!!Και το γραφω και για μενα...!!!Ελπιζω να ξημερωσει μια καλυτερη μερα και που ξερετε..Ισως καποια στιγμη να μαθουμε απο τα λαθη μας..Ισως γινουμε σοφοτεροι..Υπομονη και κουραγιο...!!!Καληνυχτα σας!!!

Και καλη τυχη και στην Αεκ...!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Panagiotis είπε:

Οι φωτό από Πολιτεία. Πολύ φοβάμαι ότι το πρωί θα την βλέπουνε στο Καζίνο ή στα καμμένα του Τατοΐου.

IMG_4496.jpeg

IMG_4495.jpeg

Εφιάλτης. Φτάνει. Φτάνει ******. Κάψανε τα πάντα. Η Αττική πλέον δεν θα έχει πράσινο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...