Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Αντι να βρέχει αυτες τις μερες πρωτίστως στα καμμένα, βρέχει αποκλειστικά εκεί όπου έχει ξεσκιστεί από τον Μάιο. Ακόμα και ο καιρός δεν μας ευνοεί με τίποτα. Δεν μας πάει τίποτα γενικά.

Δεν το ξέρεις ρε συ? Η ανωμαλία στο κλίμα είναι μόνο όταν χιονίζει στα προσήνεμα........

Τωρα είναι οκ....(μεταξύ μας αυτό που σου λέω)

Το χειμώνα θα έχει ξεχαστεί το παρανάλωμα που φάγαμε. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαλονικα Σκοτος...Σε λαθος μερη ρε γμτ...Αλλα βαρεθηκα αναφορες για φωτιες...Ριξεεεε..

Βροχοκουρτιναρα!!!Παραλια Σαλονικας!!

thessalonikipyrgos.jpg

thessalonikiport.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Frostfang8 said:

Κατι νεότερο για την παρνηθα; Υπαρχουν ενεργα μετωπα; 

Εχει σβησει απο μπροστα ; 

Από μπροστά όλα ήσυχα φαίνονται. Υπάρχει αρεός καπνός πάνω από το σημείο της χθεσινής αναζοπύρωσης, στην πίσω πλευρά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Δεν το ξέρεις ρε συ? Η ανωμαλία στο κλίμα είναι μόνο όταν χιονίζει στα προσήνεμα........

Τωρα είναι οκ....(μεταξύ μας αυτό που σου λέω)

Το χειμώνα θα έχει ξεχαστεί το παρανάλωμα που φάγαμε. 

Το χειμώνα κλασικά θα ξεχαστούν όλα αυτά, και θα γράφονται οι κλασικές κατάρες για τα κακά προσηνεμα. 

Αλλά πραγματικά φέτος δεν με απασχολεί τόσο αυτό. Εμένα με ενδιαφέρει οσο γίνεται περισσότερα νερά για να μπορέσει  το βουνό να ξανασταθει στα πόδια του 

Οσο και δύσκολο να  φαντάζεται αυτό, με τον κέρβερο (που ονομάζεται άνθρωπος)κάθε καλοκαίρι γύρω του 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σαλονικα Σκοτος...Σε λαθος μερη ρε γμτ...Αλλα βαρεθηκα αναφορες για φωτιες...Ριξεεεε..

thessalonikipyrgos.jpg

Στον Έβρο δεν λέει να ρίξει μια σταγόνα ρε φίλε 

Μαμω το βορειοανατολικο στριμ Μαμω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Αναζωπύρωση στην πλευρά της Φυλης.FB_IMG_1692882195054.jpg.dfe2639198229b02fed119fa14a48099.jpg

Α καλά δεν θα ηρεμήσουμε ούτε και σήμερα από ότι φαίνεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, geopithis είπε:

   Καλησπέρα. Όσο μεγαλώνω αντιλαμβάνομαι όλο κ πιο πολύ το ποσό δύσκολο μου είναι προσωπικά να συμμετέχω σε ένα φόρουμ με "αγνώστους".

   Οποιοδήποτε κ αν είναι το θέμα ενδιαφέροντος αυτού είναι δεδομένο ότι θα υπάρξουν θέματα πολύ πιο σοβαρά από το ίδιο. Αν ήθελα να αποχωρήσω απλά θα το έκανα χωρίς να πω κάτι. Οπότε διαβάζω λιγότερο σε τέτοιες καταστάσεις πλέον κ γράφω την άποψη μου μια στο τόσο κ τέλος. Στα καιρικά μακάρι να υπήρχε γενικότερο ενδιαφέρον κάθε χρόνο που θα με ανάγκαζε να γράφω παραπάνω κ κυρίως σε αναφορές, αλλά δύσκολα..

   Αρχικά εν έτει 2023 δε θεωρώ ότι ο όρος "γύφτος" είναι σωστό να γράφεται σε ένα φόρουμ. Σε μια παρέα μπορεί ο καθένας να τα λέει όπως γουστάρει γενικώς. 

   Ζούμε σε μια χώρα τσίρκο που η λέξη παράνοια είναι λίγη για να περιγράψει την κατασταση κ παρόλα αυτά πρέπει να ψάχνουμε κ να συζητάμε για υβριδικούς πολέμους, πράκτορες, πολιτικούς αντιπάλους κ οτιδήποτε άλλο μπορεί να διαβάσει κανείς εδώ κ οπουδήποτε αλλού εννοείται. Παράλληλα ψάχνουμε αν θα πάμε κ ποιοι σε ενδεχόμενο πόλεμο, ωραία συζήτηση κ αυτή, κ αν υπάρχει λόγος κ γιατί να φύγει κάποιος από τη χώρα. Μη φεύγετε νέοι μας μείνετε να παλέψετε για τη χώρα, σπουδαστε γίνετε επιστήμονες κ μετά μείνετε να δουλέψετε για πενταροδεκαρες σε συνθήκες εργασίας πλησίον τριτοκοσμικής χώρας κ με απλά καταναλωτικά έξοδα πλέον υψηλότερα κ από μητροπόλεις του κόσμου, όπως το Λονδίνο.

   Όπως πολύ σωστά είπε κ ένας φίλος εδώ κάποιοι στον 21ο αιώνα νιώθουμε πολίτες του κόσμου. Πάνω από όλα για μένα είναι ο άνθρωπος κ όχι η πατρίδα. Είμαστε όλοι τόσο δα μικρουληδες, ένα τίποτα πραγματικά απέναντι στο σύμπαν κ την αιωνιότητα. Ένα τίποτα. Κι όμως κ στη χώρα μας δυστυχώς αλλά κ σχεδόν παντού αναλωνομαστε σε δικό μου/δικό σου, σύνορα, θρησκείες, ιδέες και ουσιαστικά δε μπορούμε να αλλάξουμε όσα χρόνια κ αν περάσουν κ όσο κ αν εξελισσομαστε σαν είδος. Ίσα ίσα πάμε από το κακό στο χειρότερο.

   Προφανώς κ δε μπορώ να έχω ίδιες απόψεις με πολλούς ή όλους ειτε εδώ είτε έξω, αλλά έφτασα 40 κ δεν ανέχομαι πολλά πλέον κ κυρίως χωρίς αντίλογο. Κ επίσης προφανώς αντιλαμβάνομαι ότι όλο αυτό θα γίνεται κ χειρότερο κ χειρότερο δυστυχώς. Κ όχι μόνο εδώ εννοείται απλά εδώ είμαστε κ σε όλα τα άλλα @#€$¥£ οπότε βραστα. 

    

   

   

Με κάθε φιλική διάθεση και χωρίς να έχω καμία απολύτως σχέση με εθνικισμό (το εντελώς αντίθετο μάλιστα) επίτρεψε μου να σου πω με σχετική λακωνικότατα τη γνώμη μου: Για να ήμαστε πολίτες του κόσμου όπου θα θα μπορούμε ελεύθερα να πηγαίνουμε για δουλειά στο Λονδίνο και για να γράφουμε ελεύθερα σε αυτό εδώ το φόρουμ και γενικότερα να εκφράζουμε τις απόψεις μας, κάποιοι στήθηκαν απέναντι στα τανκς, πολυβόλα και σπαθιά αντίπαλων και έχυσαν το αίμα τους. Ειδάλλως, τώρα θα μιλούσαμε τουρκικά, γερμανικά ή δεν ξέρω εγώ τι. Οταν έρθει η χατζάρα του αντιπάλου, εκεί δεν μπορείς να πεις "αααα εγώ είμαι πολίτης του κόσμου". Η μήπως νομίζεις οτι τώρα αν ήμασταν στην Τουρκία, θα μιλούσαμε έτσι ελέυθερα για όλα αυτά?

Οσον αφορά το "γύφτος" και κάτι άλλα ρατσιστικά, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Στο ακέραιο. Δεν πρεπει να λέγονται τέτοιες εκφράσεις σε φόρουμ. Στην παρέα μας οκ. Αλλα το συγκεκριμένο φόρουμ είναι εκκλησία. Μια χαρά είναι. Σοβαρό και δημοκρατικό

Εντελώς  μα εντελώς φιλικά!
 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά αν μπορούσα να στείλω την μισή καταιγίδα στην Πάρνηθα και την άλλη μισή στον Έβρο θα το έκανα.Οποτε τι σχέση έχει ο χειμώνας και το χιόνι με το ότι τώρα δυστυχώς έχει βροχή εδώ και όχι κάπου αλλού που χρειάζεται.Αλλο το ένα άλλο το αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Με κάθε φιλική διάθεση και χωρίς να έχω καμία απολύτως σχέση με εθνικισμό (το εντελώς αντίθετο μάλιστα) επίτρεψε μου να σου πω λακωνικότατα τη γνώμη μου: Για να ήμαστε πολίτες του κόσμου όπου θα θα μπορούμε ελεύθερα να πηγαίνουμε για δουλειά στο Λονδίνο και για να γράφουμε ελεύθερα σε αυτό εδώ το φόρουμ και γενικότερα να εκφράζουμε τις απόψεις μας, κάποιοι στήθηκαν απέναντι στα τανκς, πολυβόλα και σπαθιά αντίπαλων και έχυσαν το αίμα τους. Ειδάλλως, τώρα θα μιλούσαμε τουρκικά, γερμανικά ή δεν ξέρω εγώ τι. Οταν έρθει η χατζάρα του αντιπάλου, εκεί δεν μπορείς να πεις "αααα εγώ είμαι πολίτης του κόσμου". Η μήπως νομίζεις οτι τώρα αν ήμασταν στην Τουρκία, θα μιλούσαμε έτσι ελέυθερα για όλα αυτά?

Οσον αφορά το "γύφτος" και κάτι άλλα ρατσιστικά, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Στο ακέραιο. Δεν πρεπει να λέγονται τέτοιες εκφράσεις σε φόρουμ. Στην παρέα μας οκ. 

Εντελώς  μα εντελώς φιλικά!
 

Μια βοήθεια γιατί όλο και θα μας ξεφύγει κάτι ..τι ακριβώς έχει γίνει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Μια βοήθεια γιατί όλο και θα μας ξεφύγει κάτι ..τι ακριβώς έχει γίνει?

τιποτα ρε συ Βαγγέλη!! Μια χαρά τα λέμε με το παιδί απο Επταπύργιο. Καμία αντιπαράθεση.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

τιποτα ρε συ Βαγγέλη!! Μια χαρά τα λέμε με το παιδί απο Επταπύργιο. Καμία αντιπαράθεση.  

Ποιος είπε γύφτο ποιον?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βόρεια της Ορεστιάδας μπαίνει καταιγίδα βαση δορυφορικής 

Δεν ξερω αν θα καταφέρει να φτάσει Έβρο 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ποιος είπε γύφτο ποιον?

Δεν ξέρω βρε συ. Μάλλον έλεγαν για Ρομά που βάζουν φωτιές χχααχα. Οχι μεταξύ μας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγαλωνει η καταιγιδα απο το Μιτσικελι και αρχισε  βροχη εδω με τρομερο αερα και κεραυνους

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ομορφιές στα Γιάννενα !

16-27-55-ioanninacamimage.jpg

16-29-34-ioanninacamimage.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...