Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Δηλαδη μιχαηλ????

Δηλαδή τρέχα γύρευε, αύριο το βράδυ θα μάθουμε στα σίγουρα τι θα γίνει..

 

Εντωμεταξύ δώ γινόταν πανικός

archives-2016-9-7-0-0.png

 

και ο τζίφος εδώ βγάζει το τίποτα παρόλο που είναι ανατολικότερα από το 16! Τι στο καλό!

gfs-0-96.png?12

 

κάτι πρέπει να παίζεται με το στροβιλισμό της λίμνης και με το μέτωπο, δεν εξηγείται αλλιώς από χάρτες γεωδυναμικών.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξερω για το αν θα έχουμε πρόβλημα με τη θέση της λίμνης. Υπάρχει ένα γενικότερο κομφουζιο...

Την μια βρίζουμε τον Ευρωπαίο για τα φαινόμενα την άλλη ζητωκραυγαζουμε... το ίδιο κάνουμε με τον τζίφο και τα άλλα μοντέλα που πλέον έχουν κατασταλάξει τα περισσότερα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι η τροχιά της λιμνης δεν επιτρέπει να έχουμε φαινόμενα ίδια με του Ντάνιελ... ευτυχώς 

Υ.γ. θέλω να είμαι αισιόδοξος 

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την δυτική Θεσσαλία πνίγει ο ευρωπαίος πάλι. Έλα 100 χλμ ανατολικότερα καλό μου! Αμ όχι να πλημμυρίσω όπως στον Ντάνιελ χωρίς καμιά ραγδαιότητα!

ecmwfgr-25-150.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύξησε τα φαινόμενα ο Ευρωπαίος 

Τζεμ: Τσεκ

Ευρωπαίος: Τσεκ (;)

Τζίφος: Θέλω περισσότερα

Αϊκον: Τσεκ

Τζεμ: Τσεκ

Ουκμο: Τσεκ!

Weather club: Στις επάλξεις!!

 

ecmwfgr-25-123.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμα ειναι να βρεχει καθε 20 μερες ...καλα καλαμποκια που λενε...

Χειμωνα ξηρασια..αλλα τι να περιμενεις οταν εισαι διπλα στην αφρικη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος του ευρωπαίου είναι πιο δυτικά από τζίφο, αλλά είναι πλουσιοπάροχος σε υετό...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Την δυτική Θεσσαλία πνίγει ο ευρωπαίος πάλι. Έλα 100 χλμ ανατολικότερα καλό μου! Αμ όχι να πλημμυρίσω όπως στον Ντάνιελ χωρίς καμιά ραγδαιότητα!

ecmwfgr-25-150.png?12

Πραγματικά εύχομαι δυτική Θεσσαλία να ρίξει όσο το δυνατόν λιγότερο και να ρίξει σε άλλες περιοχές χωρίς τις ακραιοτητες του Ντάνι.Καρδιτσα Τρίκαλα θα έχουμε θέμα θεωρώ,βασικά όλη η Θεσσαλία θα έχει θέμα και με λιγότερα χιλιοστά σε σχέση με την προηγούμενη κακοκαιρία.δεν ξέρω αν έχουν γίνει τα αναχώματα που έχουν σπάσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ο μέσος όρος του ευρωπαίου είναι πιο δυτικά από τζίφο, αλλά είναι πλουσιοπάροχος σε υετό...

Έχει πολύ καλά σενάρια όπως και τόσες μέρες άλλωστε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Έχει πολύ καλά σενάρια όπως και τόσες μέρες άλλωστε 

Άρα σαν μπουσουλα φέτος κοιτάμε ανσμπλ παιου και όχι τόσο κύριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χειρότερο το 18αρι αικον για εδώ.. Μια καταιγίδα καλή θέλω, γιατί μας πήγε από μούφα σε μούφα εδώ φέτος [και πέρσι!!]

απόλυτη καταστροφή το αικον.. Ωχχ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Άρα σαν μπουσουλα φέτος κοιτάμε ανσμπλ παιου και όχι τόσο κύριο...

Ναι τα ανσάμπλ το έδειξαν πάλι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Άρα σαν μπουσουλα φέτος κοιτάμε ανσμπλ παιου και όχι τόσο κύριο...

Παντα ενς κοιταμε πρωτα παιουλα κυριο στις 96 ωρες και μετα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Severe_Lover είπε:

Σάκηηηηη τις καμπάνες στο κωριοοο ☢️⛈️🚨 Κυριακή εξομολόγηση λιτανεία ψεκασμός ΜΕΤαΝΟιαααα.....❗

Screenshot_2023-09-22-00-00-03-188.jpg

Αυτα τι ειναι εκατοστα σε χιονι????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

"Αγριεύουν" τα ανσάμπλ του ευρωπάιου

Λίγο έξω από τη Βέροια(Μακροχώρι)

ens_image.php?geoid=52949&var=201&run=12&date=2023-09-21&model=ecm&member=ENS&bw=1

Καρδίτσα!!!!!

ens_image.php?geoid=52545&var=201&run=12&date=2023-09-21&model=ecm&member=ENS&bw=1

Τρίκαλα!!!!!

ens_image.php?geoid=52167&var=201&run=12&date=2023-09-21&model=ecm&member=ENS&bw=1

Λάρισα

ens_image.php?geoid=52453&var=201&run=12&date=2023-09-21&model=ecm&member=ENS&bw=1

Βολος

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12&date=2023-09-21&model=ecm&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτική Θεσσαλία πάλι στο επίκεντρο ΑΝ επιβεβαιωθούν .... που δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν στον Ντάνιελ.... φυσικά καμία σχέση υετικά με τότε ΑΛΛΑ το έδαφος είναι κορεσμένο και το νερό που μπορεί να ρίξει ΑΝ επιβεβαιωθεί αρκετό έως(πάρα) πολύ και πάλι ..... θέλει προσοχή και ΠΡΟΛΗΨΗ από το κράτος.. και ας μη ριξει σταγόνα...............

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ σημαντικό και πάλι ότι θα έχουμε κατά πάσα πιθανότητα ΑΝ επιβεβαιωθούν τα μοντέλα και διάρκεια τουλάχιστον 2 ημερών......!!!! Αν αύριο επιμείνουν τα μοντέλα πρέπει το κράτος να το πάρει στα σοβαρά πριν είναι αργά και το ξαναλέω.... και ας μη ρίξει σταγόνα..................................

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Της Καρδίτσας μου αρέσουν πολύ τα ενσεμπλς..φοβερά πράγματα και συνάμα επικίνδυνα εάν επαληθευτούν... πολύ καλή βελτίωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νομίζω ότι με βάση τα 18αρια και του τζίφου που βλέπω ότι χαλάει και άλλο, αύριο θα δούμε άλλους χάρτες αλλά για κακό

προς αικον ο τζίφος, αλλά στο 18αρι του όχι στο 12αρι. Αύριο αναμένω τουμπάρα ούκμο....

 

ΕΚΤΟς αν γίνει το πρωινό θαύμα σαν σήμερα.. Αλλά δεν είναι κάθε μέρα κυριακή!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Sakis78 είπε:

Χελμε θα εχει απνοια με ταση να γυρισει νοτια, χαζουψισυνεφια και ζεστη (για δρομικα δεδομενα). Για να βγαλεις τα 30+ χιλιομετρα που σκοπευεις, θα χρειαστεις πολυ νερο και σιγουεα τζελακια, ηλεκτρολυτες ή οτι εχεις προγραμματισει. Υποθετοντας πως ειναι long run προετοιμασιας μαραθωνιου, θα σου προτεινα να χργσιμοποιησεις τις ζωνες και τα παγουρια που θα εχεις και στον αγωνα για να τα συνηθισεις αλλα να σταματησεις και σε 1-2 περιπτερα για μπουκαλακι νερο. Δεν πας για χρονο, για αντοχη πας

Κατάλαβα θα λιώσω ....

Σ' ευχαριστώ Σάκη !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος μέχρι αύριο προλαβαίνει να μην κατεβασει λίμνη ....

Ukmo 18αρι ολοιοδιο, τι να πω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και όμως το ούκμο στο 18αρι πιο ανατολικά τον αυλώνα, και αργεί να κατέβει περισσότερο.. Δηάδή μεγαλωσαν τα ΄άκρα...

GFSOPEU18_54_1.pngUKMHDOPEU18_54_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...