Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ίδια χάλια θα έχουμε θα δείτε. Όπως είπε και ο φίλος από πάνω, όλα είναι τέντα. Και με 100 χιλιοστά πλημμυρίζουν άνετα οι χείμαρροι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

περίπου 150, αλλά χωρίς να το πάρεις χαμπάρι, καθώς δυστυχώς όλες οι decent ραγδαιότητες εγιναν στον ύπνο μας. Σε καθε περίπτωση, αντλάσσω τον ντανιελ με αυτο που ερχεται, αν μιλάμε για το ούκμο. Θέλω επιτελους κατι ενδιαφερον και όχι πριτσ πριτς ολη μερα

Δεν πειράζει Μιχαήλ, ετοιμάσου για lake effect από την Κάρλα το χειμώνα 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, isnow είπε:

αν γινει κ αυτο τι να πω..ριπ.. 

Για καρδίτσα τι δίνει και ο παιος ρε..νταξει δεν παιζει να βγουν αυτα

image.png.144b8f333a0b29390ed5ac8095b2f8b9.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Δεν πειράζει Μιχαήλ, ετοιμάσου για lake effect από την Κάρλα το χειμώνα 😅

Αν και και η κάρλα είναι μια κλ@νιά σε σχέση με το ΑΙγαίο, έχει πέσει τόσο λίγο χιόνι τα τελευταία 2 χρόνια, που η Κάρλα θα μπορρούσε να δώσει μεγαλύτερης ένταση νιφαδόπτωση😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Μαμούθ είπε:

Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη σύμφωνα με την ΕΜΥ...Δεν πρέπει να βγει με τίποτε.

225410225.png

Φοβερό κεντραρει τις ίδιες περιοχές και ειδικά τον Βόλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν και και η κάρλα είναι μια κλ@νιά σε σχέση με το ΑΙγαίο, έχει πέσει τόσο λίγο χιόνι τα τελευταία 2 χρόνια, που η Κάρλα θα μπορρούσε να δώσει μεγαλύτερης ένταση νιφαδόπτωση😀

Χαχα ναι εδω ο  Θερμαϊκός και δεν είχε δυναμική να δώσει πούδρα στη Σαλονίκη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, larissa_mare είπε:

Χαχα ναι εδω ο  Θερμαϊκός και δεν είχε δυναμική να δώσει πούδρα στη Σαλονίκη 

Καλά στη Θεσσαλονίκη για να χιονίσει πρέπει να είναι  ανάδρομος Ερμής παρέα και με τον Δία😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Χαχα ναι εδω ο  Θερμαϊκός και δεν είχε δυναμική να δώσει πούδρα στη Σαλονίκη 

Ναι βρε πλάκα κάνω. Βέβαια θα μπορούσε αν είχε νότιο/νοτιοανατολικό ρεύμα, αλλά σε συνδυασμό με το υπόλοιπο ΑΙγαίο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τωρα είδα το ευρωπαικό, με έπιασε απελπισία. Ρε είμαι με 3 ώρες ύπνο πάλι για εσένα χαζοκακοκαιρία, μην τα χαλάσεις στο τέλος! Όπως και με τον daniel έμενα τζάμπα εν τέλη αύπνος μέσα από το νοσοκομείο! Που θα πάει όμως κάποτε θα έρθει... 

Είδα τον υετό. Δεν έχω ιδέα γιατί βγάζει τόσο πολύ! με χάλια διάταξη, ίδια με τζίφο

Είχα πει μέσα στο μυαλό μου κάποια στιγμή, ότι μόνο για ένα καλοκαίρι θυσιάζω τις καταιγίδες προκειμένου να δω ιστορικό χιονιά, παρόλο που προτιμώ τις καταιγίδες εν γένη. Ελπίζω μιας και ήρθε η φρίκη της ανυπαρξίας αστάθειας να έρθει και ο ιστορικός.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομάξαμε λιγάκι στα τέλη της προηγούμενης εβδομάδας με αυτά που βλέπαμε στα μοντελα, αλλά ποτέ δε πρέπει να βγάζουμε βιαστικά συμπερασμάτα.. το λέω και για εμένα!

Τελικά μια χαρά! Η οριστική πτώση της θερμοκρασίας στα πλαίσια του φθινοπώρου έρχεται κανονικά στην ώρα της... και μαζί με αυτή θα 'ρθουν και μερικά καλούδια!

Ισημερία αύριο! Το φθινόπωρο μπαίνει κι επίσημα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ ένα έχω να πω.εχει πάει 22 Σεπτεμβρίου και έξω έχει 35.5.Εχει καταντήσει αηδία πλέον.Αντε να δούμε αν θα αλλάξει κάτι τον Οκτώβριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Φοβερό κεντραρει τις ίδιες περιοχές και ειδικά τον Βόλο...

Αυτή η θέση της λίμνης/χαμηλού είναι ιδανική για εδώ. Και κοίτα να δεις τον Χειμώνα που θα το θέλουμε εκεί θα το ψάχνουμε στο γάμο του Καραγκιόζη 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, Snow Junky said:

Λάθος 38 έφτασε το σιχαμα 

Συγγνώμη ρε φίλε, στον ήλιο το έχεις το θερμόμετρο; Σιγά μην έχει και 40, έλεος με τις υπερβολές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, snow_attica είπε:

Συγγνώμη ρε φίλε, στον ήλιο το έχεις το θερμόμετρο; Σιγά μην έχει και 40, έλεος με τις υπερβολές.

Το θερμόμετρο του αυτοκίνητου και το είχα και στον ίσκιο.τι να σου πω αν πάει λάθος αυτό λέω και γω μα....ίες τότε.νορμαλ καιρό παντός δεν το λές για τέλος Σεπτεμβρίου.εγω έφτασα σε σημείο να ανοίξω την αρκούδα πάλι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι να μαλλιοτραβιεστε Θεσσαλοί και Αθηναίοι για την βροχή...χάρισμα σας!!!θα αρπάξουμε όλα τα cm εμείς και πάρτε τα mm...😋😋🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι δυνατόν να είσαι Θεσσαλός και να παρακαλάς να ρίξει πάλι τόση βροχή; Μάλλον κάποιοι ή λόγω ηλικίας ή λόγω ότι ζούνε στο δικό τους κόσμο δε ξέρουν τι έχει συμβεί το τελευταίο διάστημα. Ελπίζω να μην έχουμε τα ίδια διότι θα είναι η χαριστική βολή για τη Θεσσαλία και τους κατοίκους της 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Είναι δυνατόν να είσαι Θεσσαλός και να παρακαλάς να ρίξει πάλι τόση βροχή; Μάλλον κάποιοι ή λόγω ηλικίας ή λόγω ότι ζούνε στο δικό τους κόσμο δε ξέρουν τι έχει συμβεί το τελευταίο διάστημα. Ελπίζω να μην έχουμε τα ίδια διότι θα είναι η χαριστική βολή για τη Θεσσαλία και τους κατοίκους της 

Συμφωνώ και μακάρι να κεντραρει άλλου...το ίδιο θα έλεγα εάν αντί για την Θεσσαλία είχε πληγεί η κεντρική Μακεδονία από τον Ντάνιελ,ναι δεν θα ήθελα στο καπάκι κάτι έντονο στην περιοχή μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O τζιφος κεντραρει β. ευβοια παντως στο τελευταιο του τρεξιμο. Δεν μπορουμε να ξερουμε ακομα με βεβαιοτητα, αλλα ειναι ακραιο που η λιμνη παει να παρει σχεδον ακριβως ιδια θεση με τον ντανιελ με αργη κινηση στη συνεχεια! μπακ του μπακ μεσα στον ιδιο μηνα!

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, Snow Junky είπε:

Το θερμόμετρο του αυτοκίνητου και το είχα και στον ίσκιο.τι να σου πω αν πάει λάθος αυτό λέω και γω μα....ίες τότε.νορμαλ καιρό παντός δεν το λές για τέλος Σεπτεμβρίου.εγω έφτασα σε σημείο να ανοίξω την αρκούδα πάλι 

33 εφτασε στην  καρδίτσα ρε συ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 minutes ago, Snow Junky said:

Το θερμόμετρο του αυτοκίνητου και το είχα και στον ίσκιο.τι να σου πω αν πάει λάθος αυτό λέω και γω μα....ίες τότε.νορμαλ καιρό παντός δεν το λές για τέλος Σεπτεμβρίου.εγω έφτασα σε σημείο να ανοίξω την αρκούδα πάλι 

Έτσι εξηγείται, είπα κι εγώ. Ποτέ μα ποτέ δεν ποστάρουμε θερμοκρασίες αυτοκινήτου, είναι ότι να ναι. Μέγιστη 33 είχε η Καρδίτσα και οι γύρω περιόχες, μια ματιά να ρίξεις στους live σταθμούς στο meteo και θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Έτσι να μαλλιοτραβιεστε Θεσσαλοί και Αθηναίοι για την βροχή...χάρισμα σας!!!θα αρπάξουμε όλα τα cm εμείς και πάρτε τα mm...😋😋🤣🤣

Ψυχουλα μου εσυΚουβαρντα μου🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αικον βορειοδυτικότερα με μεγαλύτερη ακόμα λίμνη. θετικό, και δεν το περιμενα. καπως καπου πρεπει να συγκλίνουμε...

 

τζίφος και αικον στις ιδιες ωρες

gfs-13-54.png?6icon-6-48.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...