Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειμαι Αττικη, ωστοσο την τελευταια ωρα εχω 10 αναφορες για καπνιλα απιθανη και να ριχνει σταχτες μεχρι Ζωγραφου-Ιλισσια περιοχη Χιλτον.....τοσο χαλια ρε παιδια??? καλα δεν εχει ριξει σταγονα ακομα ουτε στα υπερβορεια ??? πως στο καλο εξαπλωθηκε παλι τοσο μεγαλη πυρκαγια////

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, kouvanos said:

Δεν ειμαι Αττικη, ωστοσο την τελευταια ωρα εχω 10 αναφορες για καπνιλα απιθανη και να ριχνει σταχτες μεχρι Ζωγραφου-Ιλισσια περιοχη Χιλτον.....τοσο χαλια ρε παιδια??? καλα δεν εχει ριξει σταγονα ακομα ουτε στα υπερβορεια ??? πως στο καλο εξαπλωθηκε παλι τοσο μεγαλη πυρκαγια////

Εχει πολυ αερα οποτε δεν θα ηταν και δυσκολο δυστυχως! Ο αερας εφερε την κάπνα καρφί Λεκανοπέδιο εν τω μεταξυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλύτερα δείχνουν τα πράγματα οσο αφορα την Πυρκαγιά. Δείχνει να την πρόλαβαν παρα τις δύσκολες συνθήκες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαταιγιδαρα με κεραυνους σε μενα πριν κανα μισαωρο με χαμηλη ορατοτητα. 

185.8 mm/h κοντα στο αεροδρομιο στον σταθμο Ε.Α.Α 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έναρξη βροχής στον ποταμό Κέρκυρας ....κοίτα που θα βρεξεινσε όλη την Ελλάδα εκτως από τον καταραμένο τόπο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αταλαντη νωριτερα..Χαμος!!

371483590_724558642803060_1681875068655447037_n.jpg

Καλαματα..Καταιγιδα που επεκτεινεται!!

taygeti.jpg

Κορομηλια Μεσσηνιας χαμος..

375334171_803740061753526_8842470902699080166_n.jpg

Καναλι Πρεβεζας..Καταιγιδαρα!!

1253710704.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία η πρωινή καταιγίδα στην Πάτρα με χαιλαιτ τα πολλά ηλεκτρικά. 7,5μμ η γειτονιά μου, 5,8μμ ΕΑΑ προσφυγικά, 3μμ Ρίο και 15μμ προς βραχναιικα από wunder. Πιστεύω άλλη μια καταιγίδα θα την δούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις έλαβα ενημέρωση για τους 2 σταθμούς του Βόλου (λιμάνι και πεδίο άρεως). Κουτσουλίστηκαν και βούλωσαν τα βροχόμετρα. Το λες και γκαντεμιά.

Μου είπανε ότι του λιμανιού θα ξεβουλώσει εντός της ημέρας. Για τον άλλο παίζεται καθώς είναι σε πιο δύσκολο σημείο.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα από το κέντρο της Θεσσαλονίκης με σταθερή ποτιστική βροχή. Στο Φίλυρο νωρίτερα βροχή με το θερμόμετρο στους 16β.Τελος στο μποροβετς στα2486 το θερμόμετρο φλερτάρει με τους 2 βαθμούς και αραιές νιφάδες εμφανίζονται στην κάμερα. Καλή εβδομάδα σε όλους και προσοχή σ αυτούς που θα βρεθούν στην καρδιά των φαινομένων. Καλό φθινόπωρο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι φοβερές τοπικότητες ε!

Ωρεοι 55mm και Ιστιαια στα 5χλμ απόσταση 25mm!

Και επιβεβαιώνει συγγενικό μου πρόσωπο τη διαφορα στην ένταση της καταιγίδας, κόντεψε να τον πάρει ο χείμαρρος πηγαίνοντας στο χωριό «Ταξιάρχης» ακριβώς πάνω από τους Ωρεους……τρελό νερό με μέγιστη ραγδαιοτητα 185mm/hr!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα το ιδιαίτερο για Μακεδονία, στις 10 Αυγούστου είχαμε ίδιες θερμοκρασίες και είχε ρίξει πολύ περισσότερο νερό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...