Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξιόλογη ποτιστικη, και έχω όλα τα παράθυρα κλειστά για να μην χρειαστώ πετρέλαιο από Σεπτεμβριο.!

 

IMG_20230904_235543.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επος ο αριθμός και η συχνότητα των κεραυνων στην βόρεια Εύβοια. 

Ειμαι νεα μακρη για διακοπές, εχω αραξει θαλασσα και βλεπω στα βορεια . Καθε 2 δευτερα σχεδον κεραυνος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53.4mm είναι το ημερήσιο ρεκόρ για Σεπτέμβρη από το 2007 που υπάρχει ο σταθμός. Λογικά αύριο θα σπάσει. Πάντως είδα ότι και πέρυσι 5 του μήνα είχαμε αρκετά χιλιοστά, 33.2. Τι είχε πέρυσι; Καταιγίδες ίσως;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβρεξε αξιόλογα στην Πολίχνη. 17-24 η θερμοκρασιακή διακύμανση ενώ το μεσημέρι όχι πάνω από 21-22. Τώρα στους 17. Αύριο εν τω μεταξύ δίνω στις 11 και θα θέλω να είμαι σπίτι έως τις 2 το πολύ διότι μετά θα έχει ακραίες καταιγίδες και δε θέλω να είμαι εκτός σπιτιού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειδα λιγο μοντέλα. Ευρωπαϊκό, τζίφος, ούκμο πνίγουν την Λαμία μέχρι το πρωί ενω στο nowcast πιστεύω ότι φαίνεται η φάση να έφυγε εντελώς ανατολικά και ισως να μην επηρεάσει αξιόλογα ουτε καν την βόρεια Εύβοια .

Τέλοσπαντων ,αντε καλό βράδυ .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ειδα λιγο μοντέλα. Ευρωπαϊκό, τζίφος, ούκμο πνίγουν την Λαμία μέχρι το πρωί ενω στο nowcast πιστεύω ότι φαίνεται η φάση να έφυγε εντελώς ανατολικά και ισως να μην επηρεάσει αξιόλογα ουτε καν την βόρεια Εύβοια .

Τέλοσπαντων ,αντε καλό βράδυ .

Εμένα πάντως μου φάνηκε ότι βγήκε και πιο νωρίς και πιο βόρεια.Ανατολικά δεν έχει λόγο να πάει, ούτε το στριμ δείχνει κάτι τέτοιο, ούτε η κίνηση της λίμνης, και ήδη πλέον τα πρώτα ηλεκτρικά γλείφουνν την Θεσσαλία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι το ψιλόβροχο έγινε δυνατό πότισμα... ακόμα και για την βροχερή Πάτρα μια τέτοια μέρα είναι σπάνια 4 μέρες μετά το φεύγα του Αυγούστου. Φαντάζομαι έτσι θα πάει μέχρι το ξημέρωμα. Οπου να ναι έρχεται και η σειρα των φαβορί και των αδικημένων εννοείται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, oldboy332 said:

Ειδα λιγο μοντέλα. Ευρωπαϊκό, τζίφος, ούκμο πνίγουν την Λαμία μέχρι το πρωί ενω στο nowcast πιστεύω ότι φαίνεται η φάση να έφυγε εντελώς ανατολικά και ισως να μην επηρεάσει αξιόλογα ουτε καν την βόρεια Εύβοια .

Τέλοσπαντων ,αντε καλό βράδυ .

 

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

Εμένα πάντως μου φάνηκε ότι βγήκε και πιο νωρίς και πιο βόρεια.Ανατολικά δεν έχει λόγο να πάει, ούτε το στριμ δείχνει κάτι τέτοιο, ούτε η κίνηση της λίμνης, και ήδη πλέον τα πρώτα ηλεκτρικά γλείφουνν την Θεσσαλία.

Στο ανατολικό πηλιο θα ειχαμε φαινομενα απο το βραδυ  και ας μην ηταν ξεκαθαρο απο τα μοντελα . Παντως ενω θα περιμενα να ειναι η γραμμη των καταιγιδων στα συνορα Αιγαιο με Ευβοια δειχνει να εχουν μεινει μεταξυ Σποραδων και Ευβοιας. Στο ποσειδων που μολις κοιταξα παντως το δειχνει αρκετα σωστα. ισως ενα κλικ πιο νοτια απο οτι ειναι .Screenshot_13.png.cd3f10659acfc533247b149f5d5c63c0.pngScreenshot_14.png.775de559d326b98ef70dd7acec3651c3.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πιο έντονη βροχόπτωση της κακοκαιρίας (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) αυτή την ώρα.

Εντωμεταξύ κάθομαι εδώ και 10 λεπτά και χαζεύω το υπερθέαμα στις κάμερες των Σποράδων, μακάρι να έρθει ατόφιο εδώ…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απόλυτη ησυχία εδώ!!! Κιχ δεν ακούγεται!! Στήνω αυτί μπας και ακουστεί καμία ψιχαλα!! Τίποτα όμως. 

Κάτσε να μπω στο estofex να δω αν μας έχει μέσα στο κυκλάκι για να χαρώ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Απόλυτη ησυχία εδώ!!! Κιχ δεν ακούγεται!! Στήνω αυτί μπας και ακουστεί καμία ψιχαλα!! Τίποτα όμως. 

Κάτσε να μπω στο estofex να δω αν μας έχει μέσα στο κυκλάκι για να χαρώ!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ αυτό είμαι ακριβώς εγώ σε μούφες. Ειδικά το 2ο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαααα. Τίποτα. Ώρα για ύπνο.

Προς στιγμήν χάρηκα. Άκουσα κάτι μπουμ και έντονη ροή υδάτων αλλά δεν ήταν βροχή.  Ηταν το καζανάκι των γονιών μου στο πάνω σπίτι. Είχε φάει κάτι σύκα το βράδυ και μάλλον τον έπιασαν νυχτιατικα. 

Klaniel φάση.

Άντε. Καληνύχτα σε όλες και όλους. Μακάρι να βρέξει σε όσες περισσότερες περιοχές γίνεται!   Η δική μας , η αττική μπόρα είναι κάπως έτσι. Γεια σου ρε Κούλα με τα ωραία σου!!

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Είναι ικανή η Αττική να βρεξει στους 51 νομούς εκτως από εδώ ...τα νεύρα μου

Κάτσε ρε συ. Ύδρα δεν έβρεξε;;;; Μη γίνεσαι άδικος!!! 

Πάντως έχει συννεφιασει καλά. 

Ασχέτως γκρίνιας, πιστεύω ότι μέσα στη νύχτα θα ξεκινήσει βροχή!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...