Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Εχει χαμηλές νεφώσεις  ,φωτίζονται απο τις αστραπες,εχω πιάσει και τα τσίπουρα στην πλατεία....Δεν πάει να μην ριξει σταγονα !

Τελικά δεν ειμαι σίγουρος ότι είμαι καιρόφιλος.😄

Τσιπουροφιλος εισαι Μητσο.Τα καιρικα φαινομενα τα θες για ντεκορ οταν πινεις 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Κώστας. είπε:

Υπάρχουν άτομα απο Βόλο να μας πουν αν σταμάτησε η βροχή ή αν συνεχίζει;

Συνεχίζει πιο ήρεμα...μίλησα με φίλο μου τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, sakis13 said:

Η Παλικη Κεφαλονιας ειχε το ημερησιο ρεκορ υετου με 644.7mm αππ το 2006..Σημερα η Ζαγορα το εσπασε κατα 100mm και βαλε!!!Συμφωνα με το μετεο..Μερα που θα γραφτει στην καιρικη ιστορια της χωρας αλλα και της Ευρωπης!!!

Και αλλη μια ληψη απο τον απιστευτο σε ομορφια υδροστροβιλο στον Λιμνιωνα...

79fe34d45c871c8db426b778e51873ae.jpg

Δεν ήταν του 2006. Ήταν του Ιανού. Εκτός αν εννοείς άλλη κακοκαιρία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Εδώ κολλάει αυτό που λέει ο Ζιακόπουλος ότι τα συστήματα από εδώ και πέρα θα γεννιούνται σε όλο και πιο θερμό περιβάλλον με ό,τι αυτό συνεπάγεται ως προς την ένταση και τις συνέπειες.

επισης να πω και το εξης μιας και το εψαξα λιγο

ο σταθμος του βολου ΕΜΥ 1958-1983 εχει μεσο ετησιο 428,8mm

ο σταθμος του ΥΠΕΧΩΔΕ στον βολο 1954-1982 485,7mm

ο σταθμος του ΕΑΑ βολου εχει απο το 2010-2020 635,5mm, σημαντικη αυξηση που δειχνει πολλα γενικοτερα

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τι νέα έχουμε απο Αργολικό κόλπο Σπύρο??😂

 

Κατι σουπιές και κάτι γοπες, μέχρι στιγμής 

Λίγα πράγματα 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Τσιπουροφιλος εισαι Μητσο.Τα καιρικα φαινομενα τα θες για ντεκορ οταν πινεις 😇

Εκεί κατέληξα και εγω Θοδωρή! Δεν ξέρω γιατί μου πήρε τόσο χρόνο .😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15χλμ ανατολικά μου γίνεται της τρελής! Από Πήλι έως Λιμνιώνα πρέπει να τους πνίγει τώρα.

Έχει μια ελαφριά τάση να έρθει αυτό πεις τα εδώ νομίζω...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, g_ar είπε:

Η μεγαλύτερη ένταση της βροχής όλης της κακοκαιρίας εδώ αυτή τη στιγμή, Πανικός!!

Φίλε μου έχετε κάποιο σταθμό εκεί κοντα?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

15χλμ ανατολικά μου γίνεται της τρελής! Από Πήλι έως Λιμνιώνα πρέπει να τους πνίγει τώρα.

Έχει μια ελαφριά τάση να έρθει αυτό πεις τα εδώ νομίζω...

 

Το στριμ είναι χάλια δυστυχώς, έχουν κάτσει στο ίδιο σημείο οι καταιγίδες.

Καλά για να έρθει κάτι πρέπει να έρθει απο την Αττική άρα κατάλαβες.. δεν θα έρθει τίποτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, isnow είπε:

Φίλε μου έχετε κάποιο σταθμό εκεί κοντα?

 

Έχουμε 2 ιδιωτικους στον Αλμυρό αλλά για κάποιο λόγο κανένας από τους δυοδεν καταγράφει σωστά σήμερα…

Μόνο του Πλάτανου λίγο νοτιοανατολικότερα φαίνεται καταγράφει πιο σωστά…

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IPLATA9

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μη με πάρετε στο ψιλό αλλά νομίζω ότι τώρα πραγματικά κάτι πάει να γίνει. Ο καιρός φαίνεται κλειστός!!

Οκ...το έχω πει περισσότερες φορές και από τις σχέσεις του Σπαλιαρα (το γνωστό μοντέλο)

Αλλά ελπίζω ότι θα ρίξει κάτι!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μη με πάρετε στο ψιλό αλλά νομίζω ότι τώρα πραγματικά κάτι πάει να γίνει. Ο καιρός φαίνεται κλειστός!!

Οκ...το έχω πει περισσότερες φορές και από τις σχέσεις του Σπαλιαρα (το γνωστό μοντέλο)

Αλλά ελπίζω ότι θα ρίξει κάτι!! 

Απλά νύχτωσε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Μη με πάρετε στο ψιλό αλλά νομίζω ότι τώρα πραγματικά κάτι πάει να γίνει

Προς Θεου Θανασαρα.Εξαλλου οι αναφορες σου "κατι παει να γινει" ειναι πιο πολλες απο τις σταγονες που εχουν πεσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Προς Θεου Θανασαρα.Εξαλλου οι αναφορες σου "κατι παει να γινει" ειναι πιο πολλες απο τις σταγονες που εχουν πεσει 

Κλαιωωωωωωωωωωωωω χαχα

Ισχύει. Πιο πιθανό είναι να υπάρχει σε μαγαζί, πίτσα με φυστικοβουτυρο ( φαντάζομαι ότι ξέρεις τι λέω....από τις γνωστές φάρσες) παρά να βρέξει Αττική!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 minutes ago, Κώστας. said:

Και ο Ιησούς Χριστός να ήταν κυβέρνηση πάλι τα ίδια θα γίνονταν. Ακριβώς τα ίδια. 

Μπροστά σε 500mm απλά βγάζουμε το σκασμό και τελείωσε η υπόθεση. Δεν υπάρχει κριτικη για τίποτα μπροστά σε 500μμ σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ χώρα, σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κυβέρνηση. 

 

Απλά το βουλωνουμε και υποκλινόμαστε στη φύση . Αυτό εμείς εδώ στο φορουμ που ξέρουμε τι σημαίνει 500 χιλιοστά μπορούμε να το καταλάβουμε. 

Άσχετοι με το καιρό δεν μπορούν να καταλαβουν τι θα πει 500 χιλιοστά και λενε εβρεξε .

Δεν υπάρχει κανένα σχέδιο, καμία δράση μπροστά σε 500mm. 

Και ΚΑΜΙΑ απαίτηση .

Φυσικά και συμφωνω μαζι σου πως τέτοιας εντασης φαινόμενα ειναι ανεξέλεγκτα.  Αρκετες φορες απλά  περιμενεις να περασει και μαζευεις μετα τα κομματια της καταστροφής. Όμως εγω δεν σχολίασα αυτό αλλά  το γεγονός οτι το κλείσιμο σχολείων και παιδικών σταθμών,η  αναστολή λειτουργίας δημόσιων υπηρεσιών (πχ  εφορία) η  αναβολή εξετασεων οδηγησης, νοσοκομεια σε εφημερία κτλ κτλ θα έπρεπε να γίνονται να τα απαιτούμε και εαν καποιος δεν τα κανει να λογοδοτεί για να βλέπουμε τελικά εαν όντως έπραξε τα δέοντα ή οχι. Ο Βολος κοιμήθηκε τη δευτέρα χαρούμενος και το πρωι ολοι σηκώθηκαν να ακολουθήσουν την ρουτινα τους  και μεχρι τις 10.00 κανεις δεν τους σταμάτησε ενω η πρόβλεψη υπήρχε και ολο το βραδυ αδειαζε κουβαδες. Εδω εγω θεωρω πως υπάρχουν σοβαρές ευθύνες από την πολιτεία και πως δεν είναι όπως το χαρακτήρισες υπερβολές και γρίνιες δίχως αιτια. Κανένα σχέδιο, και καμία δράση μόνο στον πυρηνικό πόλεμο (που και εκει υπαρχει αλλά τεσπα). 

@marios_angelosΣε αλλά νεα στην βορειοανατολική ευβοια εχουμε σχετική ύφεση με τους παπαδες να φτανουν 147mm το τελευταιο 24ωρο αλλά χωρις ζημιες καθως επεσαν οσο ποτιστικά μπορει να πεσουν 150 mm ενω η Ιστιαια σε μολις μια ωρα εχει προσθεσει αλλα 50 mm (συνολο 137) !!! Παραλια παπαδων 0-02-05-46321281d5ce7794299da8e56a5d5a85f8fb3b5cc6241217b4654904f8e7fc06_57b59ee63aed71db.jpg.065409088aae2c01b6721c1c8e2e1bc4.jpg

Επεξεργάστηκε από Kibo
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει παύση βροχής.

Πλέον έχουμε αρκετό αέρα

Τεράστιο μέρος της πόλης κ όλο το Πήλιο είναι βυθισμένο στο σκοτάδι. Την βγάζουμε με battery bank για την ώρα.

ΥΓ: μέχρι να γράψω το μήνυμα άρχισε να ρίχνει ξανά τρελή βροχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...