Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

130mm+ Λαμία και έρχεται πολύ πράμα από Αμφίκλεια!!!!Σε 4 ώρες σχεδόν!!Τον πατήσαμε τον Ιανό,πάμε να σπάσουμε το 95!!

Αττική θα έχει μεγάλη διάρκεια δυστυχώς,δείτε τι ανεβαίνει 

Αυτό έβλεπα και εγω .Πάρα πολυ νερο στην πόλη! 150mm στον σταθμό ενός φίλου και ρίχνει με 30αρα ραγδαιοτητα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ότι ρίξει τώρα ας είναι με ποτιστικό ρυθμό και χαλαρά. 23,2mm εδώ πριν 14 λεπτά υπολογίζω 25-30mm στην επόμενη ανανέωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Θεωρω πως θα προλαβουμε να δουμε ηλιο πριν βραδιασει

έχω να τον δω από το σούρουπο της Κυριακής ....δε μου έλειψε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

έχω να τον δω από το σούρουπο της Κυριακής ....δε μου έλειψε 

Σε κανεναν δεν ελειψε, αλλα η σατ ειναι αμειλικτη…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52mm το βροχομετρο μου..Το Χαροκοπειο 30mm και συνεχιζει να γραφει..Εκει που ειναι μεσα στα δεντρα χανει ολες τις ραγδαιοτητες...Μολις 36mm/h εγραψε...Ενω βασει βιντεο που ανεβασα ειδατε και σεις..200αρες βαραγε!!Απο τις πιο μουσωνικες καταιγιδες που θυμαμαι..Ειχε και πρασινα νεφη..Στην δευτερη μπουκα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαλαντι Αργολίδας. Η παραλία "μας" 5 χλμ από το σπιτι μου. Δεν μπορώ να χωνέψω την φώτο! 

Screenshot_20230906_172201_Facebook.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σταθμός στο δημαρχείο Ηλιούπολης λεει 58.6mm. 

Δν παιζει τοσο τρελη τοπικότητα. 

Εγω εχω 52.4 και ειμαι διπλα σχεδον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Νότιος Ευβοϊκός φέρνει πράμα και έχω την εντύπωση ότι σε λίγο θα έρθει και το δυνατό (που είναι στην Πάρνηθα τώρα)

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44,6 σημερινος υετος θησειο και 43,2 γκαζι ως 5μιση...χωρις να ξερουμε τι εχει κανει στον επισημο ηδη η μερα ειναι η 7η πιο βροχερη απο 1900 και μετα Σεπτεμβριο, ενω αν περασει τα 53μμ γινεται 3η....για πρωτο δεκαημερο ειναι ηδη η 3η καλυτερη επιδοση!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βόλος 104 χιλιοστά, Τρίκαλα 200 Καρδίτσα 285 και η Λάρισα μόνη χαμένη με 20 χιλιοστά. Με τρολλαρει άσχημα ο καιρός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Παιδιά, τι βλέπετε από εδώ και πέρα; Σφυρίξαμε λήξη ή να περιμένουμε τίποτα προς βραδάκι;

Υπαρχουν μικροι πυρήνες εκ νεου . Μενει να δουμε που θα σκασουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Ο σταθμός στο δημαρχείο Ηλιούπολης λεει 58.6mm. 

Δν παιζει τοσο τρελη τοπικότητα. 

Εγω εχω 52.4 και ειμαι διπλα σχεδον

Εδω χαιδαρι ο ενας σταθμος 70 και ο αλλος 45..δεν ξερω τι να πω μου φαινετε ακραιο..θα μας πει ο @ChristosPapasoulis που νε δικος του ο σταθμος στο λοφο..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

150 περίπου. Αλλά τα περισσότερα χωρίς ραγδαιοτητες. Εμένα αν μου φέρεις μια σφοδρή καταιγίδα ηλεκτρικά αέρηδες χαλαζία και ας είναι 20 χιλιοστά. Τα 150 με ραγδαιοτητες τύπου 30-40 Μαξ χοντρικά δεν μου λένε τιποτα

Θα στο πω τελείως καλοπροαίρετα αλλά αυτό λέγεται μεγάλη αχαριστία. Μετά από αμέτρητα παράπονα (δικαιολογημένα ή όχι, δεν έχει σημασία) σου χαρίζει ο καιρός μια από τις πιο ιστορικές βροχοκακοκαιρίες στον Νομό σου (και στην πόλη φυσικά γτ αν δεν απατώμαι, 150mm κακοκαιρίας στη Λάρισα είναι πιο δύσκολο κι από το να δει ένα 30ποντο) και πάλι είσαι (ή το παίζεις) ανικανοποίητος επειδή δεν έχει τα πολλά μπαμ μπουμ.

Αυτό που βιώνει τώρα η Λάρισα (και όλη η Θεσσαλία) έχει γίνει άλλες 3 φορές (?) τα τελευταία 40-50 χρόνια και (μάλλον) δεν σε συγκινεί μία.

Μόνο με απανωτές μούφες (και σε βροχές και σε χιόνια), θα γίνεις σωστός καιρόφιλος. Με αγάπη.

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ότι φαίνεται δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα για την Αττική 

Το Μυρτώο φλέγεται και από ότι φαίνεται βγάζει συνεχώς πυρήνες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...