Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακαρι να σταματησει να βρεχει στα παραλια της Μαγνησιας..Να κατσουν τα νερα..Εχουν παρασυρθει πολλα αυτοκινητα στη θαλασσα στον Αι Γιαννη...Πρεπει να σταματησει..Και ευτυχως που εκοψε..Αλλιως τα νερα δε μαζευονται..Το θεμα δεν ειναι τα ρεκορ εδω που φτασαμε..Αλλα να μην εχουμε νεο Εβρο απο την αναποδη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμός στη Μαγνησια όπως αναμενόταν.... 

εδώ από την αντίθετη έχουμε ανοίγματα με διαστήματα ηλιοφάνειας  πίσω από τις μαυρίλες πάντως η βροχή σταμάτησε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Δεν νομίζω γιατί η ραγδαιότητα έπεσε πάρα πολύ απότομα στο διάγραμμα, ενώ Πορταριά και Βόλος αυτή τη στιγμή δέχονται απίστευτες ραγδαιότητες. Αλλά υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο

Σε λιγο θα πεσουν και εκει οι ραγδαιότητες. Ετσι πιστεύω, ότι βγηκε εκτός φαινομένων .

Μια εικόνα με θέα την Αιδηψό αυτή την ώρα που αντιστάθηκε και αυτή στα έντονα φαινόμενα .

20230905_122338.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, korfalonas είπε:

Μια χαρα ο σταθμος γραφει παλι δεν ειχε θεμα τελικα

Ναι,προφανως ειχε χαλαρωσει προσκαιρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα έντονα φαινόμενα κάπως έχουν περιοριστεί, μέσα στη Θεσσαλία τα ηλεκτρικά είναι μειωμένα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πιστεύω ότι χάθηκαν σίγουρα μμ την ώρα που μηδένισε για 30 ολόκληρα λεπτά, δεν βγάζει νόημα. Έχει ενδιαφέρον αλλά είναι και επικίνδυνο. Αθήνα μέγα φόλα προς το παρόν αλλά όταν δεν βρέχει ούτε Εύβοια σοβαρά τι να περιμένεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ολα αυτα ενω εμεις παρακαλαμε για λιγο νερακι.Δεν θα αρχισω τα καντηλια,μην χαλασω το θεμα.

 

johndaw890-ola_einai_dromos.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3mm στον ποταμό Κέρκυρας από το πουθενά .....ριξτα εδώ ρε να ξεπλύνουμε την μπιχλα τις στάχτες και τα αποκαιδια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ολα αυτα ενω εμεις παρακαλαμε για λιγο νερακι.Δεν θα αρχισω τα καντηλια,μην χαλασω το θεμα.

Δυσκοίλια τελικά και σήμερα η Αττική. Ίσως βάλει γκολ στο 90 αλλα όλο πισω πιο πισω πάει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, KapelosG said:

Εγώ πιστεύω ότι χάθηκαν σίγουρα μμ την ώρα που μηδένισε για 30 ολόκληρα λεπτά, δεν βγάζει νόημα. Έχει ενδιαφέρον αλλά είναι και επικίνδυνο. Αθήνα μέγα φόλα προς το παρόν αλλά όταν δεν βρέχει ούτε Εύβοια σοβαρά τι να περιμένεις 

Δυσκολα πιστευω να βουλωσε το βροχομετρο και να ξεβουλωσε απο μονο του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Δυσκοίλια τελικά και σήμερα η Αττική. Ίσως βάλει γκολ στο 90 αλλα όλο πισω πιο πισω πάει. 

Για πολλα νευρα.Τωρα δειχνει να προσπαθει κατι.Για να δουμε.Εδω που φτασαμε και ενα 15αρι να ριξει θα πω ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Για πολλα νευρα.Τωρα δειχνει να προσπαθει κατι.Για να δουμε.Εδω που φτασαμε και ενα 15αρι να ριξει θα πω ευχαριστω.

Εγω γτ βλέπω μονο υπερνοτια να βρέχονται... 

Σιχαθηκα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικα απορια, μεσα στην γενικοτερη στεναχωρια....

Πως γινεται να μην εχει ριξει ΣΤΑΛΑ στην Αττικη (διορθωση, εχει ψιχαλισει κατα τοπους)

Αληθεια, φταιει το στριμ, οι επιφανειακοι ανεμοι που λεει ο Ζερικιος, τι ?

Μου φαινεται πραγματικα αδιανοητο με τετοια εικονα ουρανου και τετοια δορυφορικη, να μην μπορει κανενα νεφικο συμπλεγμα να περασει και απο τον καταραμενο Νομο μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Δυσκολα πιστευω να βουλωσε το βροχομετρο και να ξεβουλωσε απο μονο του.

Μπορεί να χεις δίκιο δεν ξέρω, απλά είναι στο πικ των φαινομένων των άλλων σταθμών. Θα δούμε στην αναφορά του μέτεο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτικη Φθιωτιδα, ηρεμη βροχη με αυξομειωσεις....πρεπει να πλησιαζει τοπικα τα 100αρια mm, αναβλυζει ο τοπος νερακι μαθαινω, χωρις ακροτητες και χωρις καταστροφες...ισως η εντυπωσιακοτερη εισοδος φθινοπωρου εδω και χρονια, εχω την απορια εαν μπορει μετα απο αυτο το 3-4ημερο να ξαναγραψει 33αρια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, geornik είπε:

στη δορυφορική φαίνονται καταιγιδοφόρα νέφη στο Μυρτώο να ανηφορίζουν...θέλω να δω αν η Αττική θα τα αποκρούσει με επιτυχία...

Δεν ξέρω αν και με τί τρόπο θα τα αποκρούσει, αλλά ήδη επιτίθενται στη νότια Αττική και τη Λαυρεωτική απ'ότι βλέπω στη δορυφορική.  Και τα νησιά του Αργοσαρωνικού βρέχονται καλά αυτή τη στιγμή.   Νομίζω ήρθε και η σειρά σιγά σιγά της Attica!😉  Τρομερές καταστάσεις πάντως στο Βόλο και νομίζω πως τόσο μεγάλα ύψη βροχής εντός αστικών ιστών είναι απεφευκτέα.  Είναι άλλο να ρίχνει 500 χιλιοστά σε μία ημέρα στα Θεοδώριανα ή στη Ζαγορά (ή δεν ξέρω που αλλού), που εδαφολογικά και τοπογραφικά έχουν τους μηχανισμούς να 'απορροφήσουν' αυτά τα νερά όπως πρέπει, και άλλο σε πόλεις όπως η Αθήνα ή ο Βόλος.  Μακάρι να μην έχουμε άλλα θύματα...

Όσο για εδώ τη Ρόδο που είμαι η χθεσινοβραδινή καταιγίδα μας έκανε συγκομιδή 20 χιλιοαστά που για τα δεδομένα της εποχής

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...