Jump to content
sakis13

Αναφορές κακοκαιρίας ''Elias" - "Aγγελος'' 24-28/9/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ αν ήθελε ο καιρός να μας τρολαρει άσχημα στη Λαρισα θα συνέβαινε το εξής: να βρέχει το πρωί αύριο που ειναι οι Αγιασμοί ενω τις προηγούμενες μέρες που ειχε ηλιοφάνεια ήταν κλειστά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλησιάζει την Λάρισα η σύγκλιση, αλλά μην ανησυχείτε, αφού είμαι νότια της πόλης και έρχεται από τα νότια η πόλη θα γλυτώσει. Λολ.

Α και η βροχοκουρτινα τελικά με έφτυσε. Χαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και η πιο καλα οχυρωμενη πολη του κοσμου,μπροστα σε τετοιο φαινομενο δεν μπορει να αντισταθει..Η φυση ειναι πιο μπροστα απο τον ανθρωπο..Οσο δεν τη σεβομαστε θα μας τιμωρει...Μεσα σε 15 μερες δυο ακραιοι ημερησιοι υετοι στον Βολο...Σε μια παραλιακη πολη...Αδιανοητο αλλα εγινε μεσα σε 2 βδομαδες...Μπειτε στο greekweather και δειτε βιντεο..Δεν εχω ορεξη να τα ανεβασω...Ασυλληπτα δραματικη η κατασταση στον Βολο...Αλλα εξισου τραγικη και η πολιτεια..Ειχαν χρονο με καλοκαιρια,δυο εβδομαδες και εγιναν πολυ λιγοτερα του αναμενομενου...Ακραιο το φαινομενο αλλα δεν μπορει να καθομαστε με σταυρωμενα χερια και να κρυβομαστε πισω απο την δικαιολογια της κλιματικης αλλαγης..

Πρεπει να αλλαξουν ολα!!Σε θεμα προληψης αλλα και καταστολης...

Οργανωνεται και δυναμωνει ο πυρηνας στον Αργολικο..Αττικαριοι το νου σας!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο Αττικη διακρίνονται οι λαμψεις στον Αργολικο.Ο πυρηνας ειναι δυνατος αλλα να δουμε αν θα καταφέρει να ανηφορίσει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε σεις ειναι.ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ αυτο που γινεται στο Βολο....παλι.επικεντρο παλι.200αρα.κοντευει 1000 μμ μηνιαιο.υετο!!!!! Απιστευτα ανηκουστα.πραγματα τι υποδομες.συζηταμε.κ.τι.αναχωματα...

Σιωπηλη υπερδυναμη κ.Φθιωτιδα.κ ειδικα Δυτικη 800+++ μηνιαιο.η Μακρακωμη κ ανετα 900-1000αριζουν οι περιξ.ορεινοτερες.περιοχες.οποτε.καταλαβαινετε.τι νερο.θα κατεβαζει ο Σπερχειος...

Ευχη αφου εγινε.ετσι η κατασταση με.την κλιματικη αλλαγη 2 μετρα.χιονι.Ζωγραφου εκει τελη Γεναρη....ανετα το εχουμε.πιστευω μην.πει κανεις.αυτα δεν γινονται, ειδατε.το Βολο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κάτι πάρα πολύ σημαντικό που ξέχασα να αναφέρω. Ενώ οι καταιγίδες είναι νότιο και ανατολικά μου, εγώ έχω συνέχεια έντονους ανέμους από δυτικές διευθύνσεις. Αυτο ποτέ δεν γίνεται σε καταιγίδα εκτός αν έρχεται ανεμοστρόβιλος, η φυσικά αν η καταιγίδα είναι προϊόν σύγκλισης. Άρα εδώ έχουμε ξεκάθαρα πάλι μια σύγκλιση τύπου Ντάνιελ σε μικρότερη έκταση.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αττική πιθανότατα να αναμένει πέρασμα και πάλι τα ξημερώματα... Ίσως όχι σαν το χθεσινό... Ίδωμεν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, sakis13 said:

Και η πιο καλα οχυρωμενη πολη του κοσμου,μπροστα σε τετοιο φαινομενο δεν μπορει να αντισταθει..Η φυση ειναι πιο μπροστα απο τον ανθρωπο..Οσο δεν τη σεβομαστε θα μας τιμωρει...Μεσα σε 15 μερες δυο ακραιοι ημερησιοι υετοι στον Βολο...Σε μια παραλιακη πολη...Αδιανοητο αλλα εγινε μεσα σε 2 βδομαδες...Μπειτε στο greekweather και δειτε βιντεο..Δεν εχω ορεξη να τα ανεβασω...Ασυλληπτα δραματικη η κατασταση στον Βολο...Αλλα εξισου τραγικη και η πολιτεια..Ειχαν χρονο με καλοκαιρια,δυο εβδομαδες και εγιναν πολυ λιγοτερα του αναμενομενου...Ακραιο το φαινομενο αλλα δεν μπορει να καθομαστε με σταυρωμενα χερια και να κρυβομαστε πισω απο την δικαιολογια της κλιματικης αλλαγης..

Πρεπει να αλλαξουν ολα!!Σε θεμα προληψης αλλα και καταστολης...

Οργανωνεται και δυναμωνει ο πυρηνας στον Αργολικο..Αττικαριοι το νου σας!!!

Πάλι ξενύχτι δλδ;; Άντε άντε ας είναι 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεος!!!Αυτο το ανεβαζω απο την ομορφη πλευρα του καιρου....Και μονο αυτο...Τα δυσαρεστα βιντεο δε μου παει η καρδια... 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπιασε και η κάμερα της Ιστιαιας τις λάμψεις προς Μαγνήσια! 
 

Για να δούμε θα χει συνέχεια στην Εύβοια;;;

IMG_4713.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και φυσικά έγινε αυτό που όλοι ευχόμασταν να μην γίνει... κανείς δεν μπορεί να τα βάλει με τη δύναμη της φύσης είναι ένα εντυπωσιακό ον, ναι όπως τα λέω ειναι κάτι ζωντανό και ανεπανάληπτο... φοβερά πράγματα, η σύγκλιση στον Βόλο σαν ταινία θρίλερ... δεν θα δώσουμε όμως την προσοχή μας μόνο εκεί αλλά και στα υπόλοιπα χωριά και τις κατοίκους που υποφέρουν... @@@@@ έχω στεναχωρηθεί δεν γίνεται πάλι αυτο...

250++ χιλιοστά ακραία πράγματα... πέρασε ο Ντάνιελ και ο Ηλίας  μας φαίνεται γατάκι μπροστά του... αλλά ας θυμηθούμε πως παλαιότερα κάτι τέτοιο ήταν... τέλος πάντων. Απλές βροχουλες θέλαμε ήρθαν και οι πιο ισχυρές τι να κάνουμε ας το απολαύσουν όσοι μπορούν χωρίς άλλα πεοβληματα... 

Και μην ξεχνάμε οι ανθρώπινες ζωές ( και των ζώων )μετρανε αλλά τι να κάνει αυτός που έχασε το σπιτακι του και το χωραφακι του; θα ζήσει άραγε σαν να μη συνέβη τίποτα;;;

Αυτά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έντονα φαινόμενα τωρα Λάρισα, έκλεισε ο δρόμος απο Νίκαια έως Φάρσαλα, στην πιο δεινή κατάσταση σε Σωτήριο Αρμένιο που ισα ισα που είχαν βγάλει τα νερα τους και ηρθαν και αλλα ..ας ελπίσουμε να μην έχουμε περαιτέρω θέματα σε χωριά . Η ωρα του Μιχαήλ θα έλεγα 

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Βασει προβλεψης οι ανεμοι στα 850hpa ειναι ΒΑ και στα 700 Α,oποτε απο αυτον τον πυρηνα πολυ δυσκολα θα δουμε κατι.

Είναι στάσιμος εδώ και ωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Η Αττική πιθανότατα να αναμένει πέρασμα και πάλι τα ξημερώματα... Ίσως όχι σαν το χθεσινό... Ίδωμεν..

Άντε πάλι ξενύχτια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...