Jump to content
sakis13

Αναφορές κακοκαιρίας ''Elias" - "Aγγελος'' 24-28/9/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν θυμαστε στη διαταραχη του Daniel ανεβασα καποια βιντεακια απο εναν υπεροχο υδροστροβιλο στην Ευβοια..Ειχε ανεβασει καποιες φωτο και ο συγχωρεμενος ο Αγγελος...Ειχαμε μιλησει εκεινη την μερα..Ηταν εκστασιασμενος απο την οψη του..Τους λατρευε τους υδροστροβιλους...Σημερα δημοσιευτηκε αλλη μια τρομερη ληψη,με πιο κοντινα πλανα που δειχνει το τρομερο landfall του υδροστροβιλου...

Επιτρεψτε μου να το ανεβασω εδω για να το δει περισσοτερος κοσμος..Και να αφιερωσω την ληψη αυτη στον Αγγελο μας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Στο μεταξύ, στο Ιόνιο σχηματίστηκε κάτι σαν μάτι

 

IMG_20230927_165537.jpg

Το είδα και εγώ αυτό, τελείως τυχαίος σχηματισμός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει κόψει τελείως.

Βαριά συννεφιά.

Ωραία αίσθηση!

18β

Ο Μεσσαπός ποταμός που περνάει μέσα από τα Ψαχνά φουσκωμένος αρκετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Πώς προέκυψε όμως αυτό;

Όπως κάθε σύννεφο έχει ένα σχήμα. Έτσι έχει και αυτό το δικό του, στην κυριολεξία απλά έτυχε!

Τώρα έμοιαζε σαν να αναπτύχθηκαν νέφη ίσως και μπόρες που απλά έκαναν αυτό το σχήμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 20.4 mm η Χρυσούπολη Περιστερίου.... χαμηλότερη των προσδοκιών μου (για εδώ!) μέχρι στιγμής η κακοκαιρία, μιας και μας πήγε με ποτιστικούς ρυθμούς κατά βάση εδώ.   (ειμαι κι εγώ σαν το Μιχαήλ κι ας δείχνω μερικές φορές πως αρκούμε με λιγοτερα.. η αλήθεια είναι πως ψάχνω ΤΟΝ "ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ" για μερικά λεπτα για να πω πως είμαι 100% ικανοποιήμενος!). Παρ' όλα αυτά το υπερθέαμα όλη τη νύχτα, σίγουρα ήταν εντυπωσιακό και πολύ σπάνιο, οπότε θα μας μείνει κάτι από αυτή τη κακοκαιρία! Τράβηξα και βιντεάκια που θα τα ετοιμάσω και θα τα ανεβάσω τις αμέσως επόμενες ημέρες... Φοβερή ήταν και η ανατολή και η μαύριλα σε όλο σχεδόν το βόρειο ορίζοντα...

Άλλο ένα θετικό πως ε-πι-τε-λους (!) έπεσε η Τ και η εσωτερική... στη περιοχή 17.9 - 26.1°C σήμερα !

Δε πιστεύω πως τελειώσαμε βέβαια και σίγουρα πολλοί φίλοι μας καταιγιδάκηδες της Αττικής, είδαν και τρομερό νερό απόψε και μια κατάσταση ανώτερη αυτών του Daniel. Πόσο πιο δίκαιος θα μπορούσε να είναι άραγε ο μήνας, στη κατομη υετού στην Αττική.... (δε μιλάω σε επίπεδο χώρας, διότι είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα!)

Daniel:

noa_Attica_rain.png.e666d57222667ee6740b4b0e4dc4e361.png

Elias:

110361171_noa_Attica_rain(1).png.84fe13e9e4b3951de1f0bb54c81534c0.png

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Στα 20.4 mm η Χρυσούπολη Περιστερίου.... χαμηλότερη των προσδοκιών μου μέχρι στιγμής η κακοκαιρία, μιας και μας πήγε με ποτιστικούς ρυθμούς κατά βάση εδώ.   (ειμαι κι εγώ σαν το Μιχαήλ κι ας δείχνω μερικές φορές πως αρκούμε με λιγοτερα.. η αλήθεια είναι πως ψάχνω ΤΟΝ "ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ" για μερικά λεπτα για να πω πως είμαι 100% ικανοποιήμενος!). Παρ' όλα αυτά το υπερθέαμα όλη τη νύχτα, σίγουρα ήταν εντυπωσιακό και πολύ σπάνιο, οπότε θα μας μείνει κάτι από αυτή τη κακοκαιρία! Τράβηξα και βιντεάκια που θα τα ετοιμάσω και θα τα ανεβάσω τις αμέσως επόμενες ημέρες... Φοβερή ήταν και η ανατολή και η μαύριλα σε όλο σχεδόν το βόρειο ορίζοντα...

Άλλο ένα θετικό πως ε-πι-τε-λους (!) έπεσε η Τ και η εσωτερική... στη περιοχή 17.9 - 26.1°C σήμερα !

Δε πιστεύω πως τελειώσαμε βέβαια και σίγουρα πολλοί φίλοι μας καταιγιδάκηδες της Αττικής, είδαν και τρομερό νερό απόψε και μια κατάσταση ανώτερη αυτών του Daniel. Πόσο πιο δίκαιος θα μπορούσε να είναι άραγε ο μήνας, στη κατομη υετού στην Αττική.... (δε μιλάω σε επίπεδο χώρας, διότι είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα!)

Daniel:

 

Elias:

1572460657_noa_Attica_rain(1).png.4f0c72f3f5559572412118e08941e6f5.png

καλά μόνο και μόνο το ότι μέχρι τώρα έχω 115μμ μηνιαίο υετό με κάνει διπλά χαρούμενο... και μάλιστα τι μήνα.. Σεπτέμβριο! Πέρσι εδώ είχαμε.........................22μμ 😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Berdon είπε:

καλά μόνο και μόνο το ότι μέχρι τώρα έχω 115μμ μηνιαίο υετό με κάνει διπλά χαρούμενο... και μάλιστα τι μήνα.. Σεπτέμβριο! Πέρσι εδώ είχαμε.........................22μμ 😂 

Εννοείται... αυτό δε το συζητάμε καθόλου.. εγώ έχω 131.6 mm ημερήσιο και ο φετινός Σεπτέμβρης, μάζι με τον Ντάνιελ και το αποψινό υπερθέαμα θα μείνουν στην ιστορία ως μεγάλο ΕΠΟΣ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

117 τώρα και τα 150 τα φτάνουμε άνετα, και αν βγουν αυτά που φαίνονται, πάμε και για 200αρα. Πως τα καταφέρνουμε έτσι κάθε φορά, δεν καταλαβαίνω. Και πλάκα θα έχει να ρίξει και κάνα μισό μετρο το Χειμώνα, χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

117 τώρα και τα 150 τα φτάνουμε άνετα, και αν βγουν αυτά που φαίνονται, πάμε και για 200αρα. Πως τα καταφέρνουμε έτσι κάθε φορά, δεν καταλαβαίνω. Και πλάκα θα έχει να ρίξει και κάνα μισό μετρο το Χειμώνα, χαχα

Δώσε κάτι και από εδώ ρεεε, εγώ μένω άυπνος στους χάρτες άλλοι παίρνουν υετό!

Παίζει μέσα στον Σεπτέμβριο να έχω χάσει τουλάχιστον 50 ώρες από τον ύπνο μου για να δω όλες τις ανανεώσεις των μοντέλων για Ντάνιελ και Ηλία, και πήρα μουτζα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Βόλος βιώνει ιστορική καταιγίδα ΜΟΛΙΣ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ μετά την ιστορικότερη υπερκαταιγίδα των καταγραφών του. Η λέξη έπος είναι λίγη για εκείνη την περιοχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

117 τώρα και τα 150 τα φτάνουμε άνετα, και αν βγουν αυτά που φαίνονται, πάμε και για 200αρα. Πως τα καταφέρνουμε έτσι κάθε φορά, δεν καταλαβαίνω.

Ε καλά εντάξει δεν θα πιάνει και κάθε χρόνο 1000mm ετήσιο ο Βόλος. Σε 20 χρόνια πάλι.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει μια μπούκα που πιάνει από Άλιμο και βοριο-δυτικοτερα..δεν ξέρω πόσο θα αντέξει να μπει μέσα, όμως φαίνεται εντυπωσιακή από άνω Γλυφάδα!

20230927_173308.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...