Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να σχολιάσω πολλά άλλα δε θα μιλήσω γιατί φοβάμαι μην τα ρουφήξουν όλα για πλάκα πάλι. Θα περιμένω άλλο λίγο. 

Κάποιος πρέπει να ανοίξει χάρτες Νοέμβρη αφού προς τα εκεί μεραφερετε ολο το ενδιαφέρον. Σκεφτείτε ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑ ποιος θα είναι😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Απλά πρέπει να πάρω απόφαση οτι αυτά που θυμάμαι Σαλονίκη αρχες 00ς να φοραω μπουφάν παρέλαση είναι παρελθόν!

Οκτώβρη του 21 νομίζω είχε σχετικό κρυο στην 28η

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Θέλω να σχολιάσω πολλά άλλα δε θα μιλήσω γιατί φοβάμαι μην τα ρουφήξουν όλα για πλάκα πάλι. Θα περιμένω άλλο λίγο. 

Κάποιος πρέπει να ανοίξει χάρτες Νοέμβρη αφού προς τα εκεί μεραφερετε ολο το ενδιαφέρον. Σκεφτείτε ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑ ποιος θα είναι😆

Εγω παντως δεν ξανανοιγω σχολιασμο χαρτων γιατι μας βλεπω Νοεμβρη με 30αρια και Χριστουγεννα να πινουμε γρανιτες μαζι με τα μελομακαρονα..Και να χτυπαμε παγωτο στα καπακια για ν αλλαξουμε γευση...

Με τετοια φατσα μονο Ιουλη θ ανοιξω θεμα ξανα...Σακαρ Αλ καυσωνι...

IMG-4b49b153918a8d487e49b1213fb201f3-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Θέλω να σχολιάσω πολλά άλλα δε θα μιλήσω γιατί φοβάμαι μην τα ρουφήξουν όλα για πλάκα πάλι. Θα περιμένω άλλο λίγο. 

Κάποιος πρέπει να ανοίξει χάρτες Νοέμβρη αφού προς τα εκεί μεραφερετε ολο το ενδιαφέρον. Σκεφτείτε ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑ ποιος θα είναι😆

Εγώ πρέπει παιδιά, πλέον δεν σας έχω εμπιστοσύνη. Πολλοί έχετε τάσεις καυσωνακιδων χαχαχα

Σκεφτείτε το... Νέο μέλος είμαι ας δούμε αν είμαι γουρλης χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, larissa_mare είπε:

Απλά πρέπει να πάρω απόφαση οτι αυτά που θυμάμαι Σαλονίκη αρχες 00ς να φοραω μπουφάν παρέλαση είναι παρελθόν!

Ναι αυτά λέγαμε και με συναδέρφους στη δουλειά... Πριν 20χρονια του Αγίου Δημητρίου αναβαμε καλοριφερ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εγω παντως δεν ξανανοιγω σχολιασμο χαρτων γιατι μας βλεπω Νοεμβρη με 30αρια και Χριστουγεννα να πινουμε γρανιτες μαζι με τα μελομακαρονα..Και να χτυπαμε παγωτο στα καπακια για ν αλλαξουμε γευση...

Με τετοια φατσα μονο Ιουλη θ ανοιξω θεμα ξανα...Σακαρ Αλ καυσωνι...

IMG-4b49b153918a8d487e49b1213fb201f3-V.jpg

Ο Λωρενς της Α... χιονίας😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, Πελοποννήσιος είπε:

Οκτώβρη του 21 νομίζω είχε σχετικό κρυο στην 28η

Ναι.. Και μετά μπήκε ο Νοέμβρης με 30αρια...απ όπου και να το πιάσεις τα τελευταία χρόνια πάντα θα υπάρχει μια, ανωμαλια... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Ναι αυτά λέγαμε και με συναδέρφους στη δουλειά... Πριν 20χρονια του Αγίου Δημητρίου αναβαμε καλοριφερ

Βέβαια δεν θέλω να αναψω θέρμανση αλλα πως αλλάζουν οι καιροί 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 12 αρι του τζιφου σημερα κατ εμε ειναι αρκετα σημαντικο...Να δουμε εαν για τριτο σερι τρεξιμο θα βγαλει κατεβασμα αυλων και χαμηλαρα προς την περιοχη μας..Δε ψαχνω απο τις 240 ωρες φυσικα να μαντεψω την καιρικη εξελιξη...Αλλα θελω να δω εαν υπαρχει η δυνατοτητα να διαμορφωθει μια ταση προς το καλυτερο για την περιοχη μας...Και μη ξεχναμε και το ευρωπαικο εαν ετρεχε πανω απο τις 240 ωρες κατι αναλογο θα εβγαζε...

Ισως ειμαστε στην αρχη μιας καιρικης αλλαγης για την Ελλαδα..Και ο τζιφος αυτον τον μηνα σαρωσε ολα τα μοντελα..Μενει να δουμε στην πραξη το οτιδηποτε...Προεχει να φυγει η Αφρικη απο την κεφαλα μας...

Αντε καλα 12αρια σε καμια ωρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο θερμό το 12αρι του τζίφου, αλλά διατηρείται η καλή λογική στην δεύτερη καρτέλα του μοντέλου.

τζεμ έκτρωμα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος. 28άρια φαίνονται για αρχές Νοεμβρίου. Όχι 30αρια. Είμαι με πλερέζες. 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο ζεστος ο τζιφος αλλα στην ιδια λογικη...Ο υποτροπικος επιτελους,los poulos..Ψυχροτερες αεριες μαζες κινουνται προς Μεσογειο...Και δημιουργειται χαμηλο δυτικα...Οπως οριζει και προσταζει η εποχη...Διαφορες θα υπαρχουν αλιμονο...Η ταση με απασχολει και μονο...Αρχικα να τελειωσουμε με τα κοκκινα χρωματα στη χωρα μας και μετεπειτα ολα θα παρουν τον δρομο τους!!Σαν αποτελεσμα μπορουσε και καλυτερα...Αλλα σε τετοιες ωρες μονο την διαταξη κρατω και την οποια ταση!!!Τριτο σερι τρεξιμο που ο τζιφος κατεβαζει ψυχρες μαζες στην περιοχη μας με την δημιουργια χαμηλου...Αυτο για την ωρα μου αρκει...Απο καπου να πιαστουμε...

gfs-0-240 (1).png

Και επειδη δεν μπορω να περιμενω,το αναβω στο μπαλκονι...Καθε αλλαγη συνοδευεται με χρωμα πρασινο...Αλλωστε ειναι το χρωμα της ελπιδας..🤣

large_20221221105547_balloon_kapnogono_prasino_tsm_22g.jpeg

Και ετσι για το ματι στις ωρες ανευ ουσιας...

gfs-0-294.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακρυά ακόμα στις ώρες αλλά κάτι γίνεται ... Εξάλλου κοιτάξτε διάφορες από ραν σε ραν. Θα δούμε τι θα γίνει αλλά δημιουργείται τάση για κάτι άλλο πέρα από μόνιμο αντικυκλωνα...

1811835263_gfs-0-258(1).png.0d7098505e2a83d4b8dd3a7c0f70ba69.png1850215171_gfs-0-252(3).png.3a712095d12b28253dfa7c15726704d9.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν 15 μέρες ο τζίφος έδειχνε ζέστες και μετά πτώση της θερμοκρασίας στις άπειρες ώρες, τελικά μετέτρεψε την πτώση σε νέες ζέστες και πάει λέγοντας. Αυτό το έργο βλέπουμε εδώ και ένα μήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ούκμο καίειι.

Να καει στη κολαση...✌️

Και θα το γραψω οπως το γραψες και συ...Να καειι στη κολαση...😜

Πανω απο το 60% των ανσαμπλ του τζιφου φερνουν και διαταραχη και ψυχροτερες μαζες...

Παραθετω 3 εξ αυτων  για διαφορετικους λογους.

gens-23-1-240.png

gens-7-1-252.png

gens-28-1-252.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Το 12 αρι του τζιφου σημερα κατ εμε ειναι αρκετα σημαντικο...Να δουμε εαν για τριτο σερι τρεξιμο θα βγαλει κατεβασμα αυλων και χαμηλαρα προς την περιοχη μας..Δε ψαχνω απο τις 240 ωρες φυσικα να μαντεψω την καιρικη εξελιξη...Αλλα θελω να δω εαν υπαρχει η δυνατοτητα να διαμορφωθει μια ταση προς το καλυτερο για την περιοχη μας...Και μη ξεχναμε και το ευρωπαικο εαν ετρεχε πανω απο τις 240 ωρες κατι αναλογο θα εβγαζε...

Ισως ειμαστε στην αρχη μιας καιρικης αλλαγης για την Ελλαδα..Και ο τζιφος αυτον τον μηνα σαρωσε ολα τα μοντελα..Μενει να δουμε στην πραξη το οτιδηποτε...Προεχει να φυγει η Αφρικη απο την κεφαλα μας...

Αντε καλα 12αρια σε καμια ωρα!!!

Ψωμι και ελια και ΤΖΙΦΟ βασιλια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...