Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Καιρος του Π = απεξω η Αττικη"

Απτα μετεωρολογικα moto που ειχα μαθει εμπειρικα απο παιδακι, εφηβος, το μακρινο 2003 στο παλιο φορουμ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζεται η ζωνικη με βάση το 12αρι του τζιφου και  μάλιστα χειροτέρεψε σε σχέση με το 6αρι τουλάχιστον στην πρώτη καρτέλα.για την δεύτερη δεν θα σχολιάσω μιας και είναι στην σφαίρα της φαντασίας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Χαχαχα ε τι να πω, για την περιοχή μου μιλάω. Στα δυτικά και βόρεια αλλουνού παππά Ευαγγέλιο.

Μα και πάλι ρε συ, τώρα που έχω ανταποκριτή τον μπαμπά μου, ο οποίος σε αντίθεση με εμένα είναι πολύ δυνατός στα κρύα, και μενει άνω Κυψέλη, το κλιματιστικό έχει να το ανάψει από τον Ντάνιελ. Και σου λέω για άνθρωπο που ζεσταίνεται πολύ πιο εύκολα από εμένα και κυκλοφορούσε στα -20 του 2001 όπου μοίραζε εφημερίδες με το μηχανάκι!

Εκτός και αν τα άνω Κυψέλη είναι θα δεύτερη incognito Ιπποκράτειος Πολιτεία!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μα και πάλι ρε συ, τώρα που έχω ανταποκριτή τον μπαμπά μου, ο οποίος σε αντίθεση με εμένα είναι πολύ δυνατός στα κρύα, και μενει άνω Κυψέλη, το κλιματιστικό έχει να το ανάψει από τον Ντάνιελ. Και σου λέω για άνθρωπο που ζεσταίνεται πολύ πιο εύκολα από εμένα και κυκλοφορούσε στα -20 του 2001 όπου μοίραζε εφημερίδες με το μηχανάκι!

Εκτός και αν τα άνω Κυψέλη είναι θα δεύτερη incognito Ιπποκράτειος Πολιτεία!

Για να καταλάβεις διαφορά, μπορεί να το στρώνει Άνω Κυψέλη στα 200-250 μ. και εδώ να βρέχει. Δεν ξέρεις καλά την Αττική.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Για να καταλάβεις διαφορά, μπορεί να το στρώνει Άνω Κυψέλη στα 200-250 μ. και εδώ να βρέχει. Δεν ξέρεις καλά την Αττική.

Αυτό γίνεται και με 2 βαθμούς διαφορά όμως, όχι 10 για να εξηγήσει το.... Σωβρακο.

Btw, ίσως να την ξέρω καλύτερα γεωγραφικά από όσο νομίζεις!

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος βγάζει συρτοχαμηλο στις 300h.  Αυτο που ψαχνει η Αθήναγια ιστορικη καταιγίδα (Μπαλος 14/10/21 - παρασκευιατικη 22/2/13 κτλ) 

image.png.c62663db9d4db7b996b4e445e6f59cb2.png

Επεξεργάστηκε από galatsioths
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτό γίνεται και με 2 βαθμούς διαφορά όμως, όχι 10 για να εξηγήσει το.... Σωβρακο.

Btw, ίσως να την ξέρω καλύτερα γεωγραφικά από όσο νομίζεις!

 

Εγώ τους 28 βαθμούς τους θεωρώ ζέστη. Γενικώς οτιδήποτε πάνω από 25 με κάνει να βγάζω την πέτσα μου, σαν να είμαι Σουηδός χαχα

Έχω κάποιους φίλους εδώ στην Αθήνα που την παλεύουν με τα 38αρια και ανάβουν μόνο καναν ανεμιστήρα το πολύ. Στον άνθρωπο είναι.

.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Berdon είπε:

Μπορείτε να μου το τυλίξετε για το σπίτι;;;

animgxa2.gif

Και φαντάσου εμπειρικά με τέτοιο χαμηλο η Αττική έχει σίγουρα ένα 6ωρο στα πορτοκαλοκόκκινα χρώματα απλά δεν το απεικόνισε ο τζίφος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Μπορείτε να μου το τυλίξετε για το σπίτι;;;

animgxa2.gif

Στο στελνω τωρα σπιτι..Στειλε διευθυνση...Το μονο σιγουρο που μπορω να σου τυλιξω για το σπιτι....🤣Θες και τζατζικι??

αρχείο λήψης.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω όρεξη να σχολιάσω τίποτα με τέτοια διαγράμματα/προοπτική, πάω να παίξω μπασκετάκι με φιλαράκια να ξεχαστώ...τα λέμε αύριο, καλό βράδυ!

Diagramme GEFS

Υ.Γ. δε θέλω να δω ευρωπαίο και μπορεί να μη δω χάρτες τις επόμενες μέρες, μόνο ότι γράφετε εσείς εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

ΑΧΧΧΧΧ....ΤΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️😋😋😋😋😋

Και εγώ εκτός μάχης για δύο χρόνια λόγω δουλειάς στην Πελοπόννησο. Πάμε φέτος για ιστορικό κεντροβόρειο χιόνια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Καλα μιλαμε δεν ειναι να την κοιτας την δευτερη καρτελα πια

Καθε τρεξιμο και διαφορετικο σεναριο βλεπεις

Για μένα ποτέ δεν είχε κάποια ουσία να κοιτάς τη δεύτερη καρτέλα παρά μόνο για να έχουμε κάτι να συζητάμε χαλαρά να περνάει η ώρα κυρίως σε περιόδους βαρετοκαιρίας όπως συμβαίνει το τελευταίο διάστημα.

Επεξεργάστηκε από weatherfan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, galatsioths είπε:

Και φαντάσου εμπειρικά με τέτοιο χαμηλο η Αττική έχει σίγουρα ένα 6ωρο στα πορτοκαλοκόκκινα χρώματα απλά δεν το απεικόνισε ο τζίφος.

Θα ξεπερνούσε άραγε Μπάλλο; Πιστεύω πως ναι αλλά όχι παντού. Πάντως και ο Daniel έδωσε διάφορα ρεκόρ για την Αττική... Εδώ γράψαμε 100+ ενώ το 2021 είχαμε από την κακοκαιρία 75+

Σαν κακοκαιρία μου άρεσε νομίζω περισσότερο ο Μπάλλος... Πιο κλειστός καιρός και συνεχή φαινόμενα. Βέβαια άλλη διαταραχή η μία και άλλο η άλλη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημαντικό χαρακτηριστικό της επερχόμενης κακοκαιρίας θα είναι και οι ισχυροί άνεμοι... Στην Αττική τα μοντέλα βγάζουν 9 bf και λογικά κατά τη διάρκεια του όποιου περάσματος θα ενισχυθούν σε μεγάλο βαθμό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τι να τη κάνουμε τη μονοήμερη βροχή;

Η θερμοκρασία έχει κολλήσει στους 24-26 εδώ και καιρό λες και είμαστε Ιούνιο μήνα.

Ο άλλος στην μηνιαία εκτίμηση πιο πάνω γράφει ότι όλος ο μήνας θα πάει με θερμοκρασίες πάνω από τα φυσιολογικά.

Μια λασποβροχη που θα πέσει το Σάββατο δεν αλλάζει τίποτα.

Η δε Αττική πάει καιρικά από το κακό στο χειρότερο από το 2019 και μετά με εξαίρεση το 21/22.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο θετικό το ευρωπαϊκό αν και καθόλου σταθερό και αυτό γενικά εκεί που φενεται κάτι και πάντα από την μέση και προς το τέλος του διαγράμματος πάλι μας πηγενει προς τα πίσω δηλαδή η ζέστη τώρα που θα φάμε μια μέρα μέχρι προχθές λέγαμε η τελευταία και τώρα μετά το πέρασμα του Σαββάτου πάλι θα ανεβεί όχι τόσο αλλά θα ανεβεί για δυο τρης μέρες 13-14 μπορεί και 15 στα 850 για Μέτα πολύ μακριά αλλά οποία βροχή φενεται την βλέπουμε μόνο στις 3 τελευταίες μέρες του διαγράμματος εύχομαι το δεύτερο μισό Νοέμβρη να μην χαθεί έτσι και ειδικά ο δεκεμβρης με ρωτάνε φίλοι κτλπ ποτέ θα αλλάξει καιρός επειδή ξέρουν ότι ψηλό ασχολουμε και τους απαντάω με μια ξένερααα απλά υπομονή παιδιά εχουμε ακόμα !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Στο στελνω τωρα σπιτι..Στειλε διευθυνση...Το μονο σιγουρο που μπορω να σου τυλιξω για το σπιτι....🤣Θες και τζατζικι??

αρχείο λήψης.jpeg

Να κορναρει το παιδι🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...