Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, Gary είπε:

Μάγκες μόλις άνοιξα μια Μαλαματίνα για πάρτυ σας και για το νέο 2001 που έρχεται 

Στην υγεία, σου βρε! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οσο να ναι κανει εντυπωση η συμφωνια τους 10 μερες πριν στη δημιουργια Χ.Ας μπουνε στη βδομαδα προγνωστικα και το ξανακοιταμε.

ECM1-240.GIF?26-0

gfs-0-240.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έλα σιβηρηκε στην αγκαλιά μας ένα 20ημερο από το πρώτο πενθήμερο του Δεκέμβρη και μετά να θυμηθούμε πως είναι να έχουμε χειμώνα μετα από χρόνια!!!!

Θα σου κεράσουμε μελομακάρονα και κουραμπιέδες 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 με 15 εκατοστα δινει το ευρωπαϊκο εδω, ο τζιφος δινει πολλα χιλιοστα κι αυτος, αλλα υπαρχει κινδυνος θετικων στα 850 την πεμπτη ενω και αυριο οριακα ειμαστε. Πιστευω δεν θα κανει τιποτα τελικα με.βροχη θα τη βγαλουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερινά ενς 12αριου τζίφου και παιου, συνεχίζουν να είναι ενθαρρυντικά… Εγώ είμαι αισιόδοξος, μέχρι ενός βαθμού εννοείται, πως κάτι θα προκύψει κοντά στου Αγίου Νικολάου. Προσωπικά, πρώτος στόχος μου είναι να βγει μια παλιακή 2-3ημερη κακοκαιρία εκεί στις 4-8/12 να θαφτούν ολα τα ορεινά-ημιορεινά και ειδικά η Δυτ.Μακεδονία, άφθονες βροχές στα πεδινά και τις πρώτες μονοψήφιες μέγιστες όπως γινόταν σε αρκετές χρονιές παλαιότερα. Και στην συνέχεια έναν μεγάλο ΚΒ χιονιά στις  διαχρονικά γνωστές, ύποπτες ημερομηνίες μεταξύ 13-18/12 χεχεχε.

IMG_4435.png.46b52427cc9030acab9561176e2e6ebb.png
IMG_4436.png.7c48badf69763fab98f6f6353a130c25.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως στα ensembles (κυριως του παιου) φαινεται για το διάστημα 8-10 ότι τα κρυα σενάρια είναι πιο πολλά από τα πιο θερμά ( αγνωστο βεβαια αν συνδιαζονται με υετο γιατί δεν τα έχω δει ένα ένα) παρα την αβεβαιότητα επειδή είναι πολύ μακρια 

ο τζίφος παλι θέλει πιο πολύ δουλεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.6363d0e15c7a12a51d8afa24c0e51f2f.png

Μια χαρά είναι, μια βδομαδουλα έμεινε και αυτή σκαρτη. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να τρελενόμαστε για πεδινά χιόνια από αρχές Δεκέμβρη, ποτέ δεν γίνεται αυτό. Ας πάει στα κλιματικά αρχικά, ώστε να μην έχουμε ανωμαλίες που μας σπάνε τα νεύρα και τα υπόλοιπα θα έρθουν. 

Για το πρώτο μισό του Δεκέμβρη εγώ βάζω στόχο να είμαστε στα κλιματικά και να έρθει και μια κακοκαιρία με -2 -3 και σοβαρό υετο. Κάτι χαμηλά Κεντέρης των 6 ωρών με αφήνουν παγερά αδιάφορο ακόμα και αν έχουν 950 hPa και 150km/h αερα.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με στεναχωρεί η μεγάλη άνοδος της θερμοκρασίας στις αρχές Δεκεμβρίου, αλλά ελπίζω μετά σε κάτι πολύ δυνατό, όπως εξάλλου μας ψιθυρίζει και ο Ευρωπαίος ο οποίος πράγματι είναι εντυπωσιακός... Η Ρωσία έχει κέφια για εκπληξεις στη συνέχεια μετά το πρώτο δεκαήμερο του Δεκέμβρη... Και μετά μακάρι να πουμε αντίο στο καλοκαίρι μια για πάντα! 

Ensembles Μόσχας... Υπάρχουν περιθώρια για βελτιώσεις😁

 

 

ens_image (10).png

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Συμφωνώ απόλυτα.. Αυτό λέω από το πρωί.. Νερόβραστα τρεξιματα

Νερο ναι βραστα οχι😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλουτσικα τα ενσεμπλς του ευρωπαϊκού, μάπα τα ενσεμπλς του τζιφου..

Για να δούμε το 18αρι φαίνεται να διορθώνει μια σημαντική μεταβλητή που χαλάσει ας πούμε την αρχή για κάτι καλό στον τζιφο .

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλουτσικα τα ενσεμπλς του ευρωπαϊκού, μάπα τα ενσεμπλς του τζιφου..

Για να δούμε το 18αρι φαίνεται να διορθώνει μια σημαντική μεταβλητή που χαλάσει ας πούμε την αρχή για κάτι καλό στον τζιφο .

Αυτό το μπλε τρενάκι Ε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αυτό το μπλε τρενάκι Ε?

Ναι ο Τόμας το τραίνο χεχε. Έχει δουλειά ακόμα, αλλά ήταν σημαντική θετική κίνηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...