Jump to content
Berdon

Αναφορές Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ο Αυλώνας, η αναστροφική υπερδύναμη της πεδινής Αττικής μόλις στα 100 μέτρα υψόμετρο έπεσε σε μονοψήφια Τ

Στους 9.8 τώρα 

Με συννεφιά μάλιστα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snow_evia said:

Με συννεφιά μάλιστα 

Αυτό σκεφτόμουν και γω. Αν είχαμε ξαστεριά τώρα θα ήταν στους 2 βαθμούς άνετα. Δε καταλαβαίνει χριστό ο Αυλώνας. Ούτε στις ελάχιστες ούτε στις μέγιστες με Ν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ έχει πολυ δυνατό βοριά αλλά παρόλα αυτά η θερμοκρασία είναι στους 11.7β

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παγωνιά πλέον σε Καρπενήσι, Χόχλια και λοιπές Ευρυτανικές δυνάμεις, με 0οC....στους -0,5οC στην Ποταμιά!!

Μελίσσια τώρα 8,3οC με την αίσθηση 3οC χαμηλότερα....ντυμένοι εντός σπιτιού με βαριά ρούχα....βοριάς καθαρός έξω!! Πάρνηθα ακριβώς 0οC (πριν λίγο και -0,1οC), με την αίσθηση κοντά στο -9oC!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11,6 η Τ στα Πατήσια και επιτέλους ένα βράδυ που μας θυμίζει ότι βρισκόμαστε στην Ευρώπη και όχι στο Τελ Αβίβ...Επιστροφή στο σπίτι μετά από αναζωογονητική βόλτα στο Κέντρο με ζακέτα. Όνειρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στόλισα νωρίτερα από κάθε άλλη χρονιά φέτος αυτό το Σάββατο που μας άφησε, παρέα και με την αδερφή μου που ανέλαβε τις μπάλες στο δικό τους δέντρο και η αίσθηση είναι τρομερή, αναλογιζόμενοι και τη ξαφνική αυτή αλλαγή του καιρού!!!!!! Απότομο πέρασμα στο χειμώνα και σε τελείως άλλη ατμόσφαιρα (και πιο Χριστουγεννιάτικη για εμένα και τους δικούς μου!) τη πιο κατάλληλη στιγμή, ενώ λίγες ημέρες πριν ακόμη ζεσταινόμασταν!!! Κι εμένα ΠΟΣΟΟ μου είχε λήψει όλοο αυτό!!!! Η μαγεία σε όλοο της το μεγαλείο! Εναρμονίστηκε ο καιρός έστω και καθυστερημένα. Να βγαίνεις κι έξω να μυρίζεις τη τζακίλα (ε τώρα μάλιστα!) και να νιώθεις για πρώτη φόρα φέτος αυτή τη παγωνιά!!

Χουχούλισμα τώρα και ύπναρος σαν από παραμύθι (ναι έτσι μου φαίνεται σήμερα εμένα με όλο αυτό χαχαχα)...

Έξω αυτή την ώρα (02:35) φυσάει δυνατός και παγερός βορειοδυτικός στη Χρυσούπολη Περιστερίου, με τη θερμ. στους 10.3℃ και τη πτωτική της τάση να συνεχίζεται! Είμαι περίεργος να δω πόσο θα δείξει το πρωί!

Καληνύχτα και καλά μας Χριστούγεννα.... ελπίζω OXI καιρικά, διότι οι χάρτες τις τελευταίες ημέρες παρουσιάζουν μεγάλο ενδιαφέρον!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ω ρε Κωστα, εχω καλυτερο !!!!!!!

-11,6 η Λιακουρα με αισθηση -17,5  !!!!!!!!!!! https://temperature.gr/details/Λιάκουρα 2457μ

Δωσε ρε χειμωναρεεεεεεεεεεεεεε 

Και στην Αττικη, ΑΠΙΘΑΝΗ ΒΡΑΔΙΑ, κρυο γερο εξω, οχι αστεια

Ηδη μονοψηφιες σχεδον παντου, και στην ευρυτερη γειτονια, εχει πεσει μεν ο ΒΒΔ αρκετα, αλλα εχει ενα ρευμα, ΜΟΥΡΛΙΑ!!!!

9,6 στο βορινο μπαλκονι, αλλα αισθηση χαλαρα 8αρακι, ισως και χαμηλοτερα.....

7αρι ο Παπαγος στα 300 μ!!!!!

5αρι η Ιπποκρατειος !!!!! (λογικα εχει συννεφια, αλλιως θα ειχε ηδη κανα -4 εκει περα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάλημερα...Σαν ονειρο μου φαινεται η μονοψηφια!!!

Αλλος θεος στην Κρητη με καιρο βορειου ρευματος...Ηρακλειο χθες το βραδυ...Και Φαλακρο Δραμας..Το παρθενικο χιονι..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 10,1 σταμάτησε το κοντέρ εδώ. Όπως είχα προβλέψει, τα μπετά του Κέντρου δυσκολεύονται πάρα πολύ να πιάσουν μονοψήφια μετά από 6 μήνες ανελέητο βράσιμο. Παρ'όλα αυτά, η αίσθηση έξω είναι ακριβώς η υγιής και η φυσιολογική για τέλη Νοεμβρίου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, kouvanos said:

Ω ρε Κωστα, εχω καλυτερο !!!!!!!

-11,6 η Λιακουρα με αισθηση -17,5  !!!!!!!!!!! https://temperature.gr/details/Λιάκουρα 2457μ

Δωσε ρε χειμωναρεεεεεεεεεεεεεε 

Και στην Αττικη, ΑΠΙΘΑΝΗ ΒΡΑΔΙΑ, κρυο γερο εξω, οχι αστεια

Ηδη μονοψηφιες σχεδον παντου, και στην ευρυτερη γειτονια, εχει πεσει μεν ο ΒΒΔ αρκετα, αλλα εχει ενα ρευμα, ΜΟΥΡΛΙΑ!!!!

9,6 στο βορινο μπαλκονι, αλλα αισθηση χαλαρα 8αρακι, ισως και χαμηλοτερα.....

7αρι ο Παπαγος στα 300 μ!!!!!

5αρι η Ιπποκρατειος !!!!! (λογικα εχει συννεφια, αλλιως θα ειχε ηδη κανα -4 εκει περα)

η Λιακουρα έπεσε μέχρι -12.3

Επίσης μπορείς να την κοιτάς από το Αστεροσκοπείο κατευθείαν.

https://penteli.meteo.gr/stations/liakoura/

Ο Αυλώνας με απογοήτευσε. Μόλις 7.7 με συννεφιά. Τον περίμενα για πιο κάτω σήμερα έστω και με συννεφιά. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καιμακτσαλαν σημερα το πρωι..

402031492_6873647182710900_8982442466432764582_n.jpg

Και Νυμφαιο το βραδυ.

403723436_2729260157224999_3036318645932843537_n.jpg

Και σημερα το πρωι..Απλα παραμυθι..

403709902_2729575310526817_958205820562326643_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Να μας ελεγες κσι την περιοχη!!!

Που αλλου στο ροβανιεμι καρδια της κεντρικης ηπειρωτικης στερεας ελλαδας...

Μακρακωμη.....

Επεξεργάστηκε από Snowparty
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακές οι ελάχιστες θερμοκρασίες των βουνών μας, όπως και οι αντίστοιχες θερμοκρασίες της αίσθησης, μέσα σε παρένθεση!!

IMG_20231119_104512.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψοφοκρυο σημερα σε εμας εδω στα βορεια και κατω απο το μηδεν οι θερμοκρασιες στα παγωμενα Γιαννενα και σε εναν σταθμο της Φλωρινας

Σταθμοι Ε.Α.Α

Γιαννενα -0,7 εως - 1,1

Φλωρινα - 0,4 εως 0,3

Γρεβενα 0,2

Κοζανη 0,8

Καστορια 2,0

Πτολεμαιδα 1,6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4,2 η ελάχιστη στο αεροδρόμιο της Νέας Αγχιάλου, επίσης με αέρα όλη τη νύχτα. Ακόμη και τώρα συνεχίζει να φυσάει με μέτρια ένταση από δυτικές διευθύνσεις, η Τ μόλις στους 12 βαθμούς, κανονικό χειμωνιάτικο κρύο έξω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7,9β έφθασε τα ξημερώματα με ισχυρές ριπές αέρα το πρωί... Τώρα παρόλο που έχει ήλιο κάνει κρυουλάκι.. Η Παρνηθάρα -1,3β το πρωί! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...