Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα ...χρόνια πολλά στους Νικολες του φόρουμ και αν υπάρχει και καμιά Νικολέτα ...ότι επιθυμείτε παιδιά με υγεία !! 

Μοντελικα με τα πρωινά ακόμα είμαστε σε φάση παρατήρησης ...δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα αναμονή ... Την ζεστουλα θα την φάμε από εκεί και πέρα όλα ανοιχτά για κατεβασιες ανάλογα πως θα έχει στηθεί η ατμόσφαιρα. Περιμένω και από τα σενάρια σιγα σιγά να γίνονται τα ψυχρά περισσότερα και να συνεχίζουν στα ραν  να βρούμε μια ταση για μετά τις 17-18...  

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανσαμπλ μηδειας και σοφίας απο τα ανσαμπλ τζιφου  για 19 του μηνα με μέσο όρο μςιον3 τοσο ήταν και τοτε να θυμάμαι καλά για τόσες μέρες..περιμένω και του ευρωαπιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ανσαμπλ μηδειας και σοφίας απο τα ανσαμπλ τζιφου  για 19 του μηνα με μέσο όρο μςιον3 τοσο ήταν και τοτε να θυμάμαι καλά για τόσες μέρες..περιμένω και του ευρωαπιου

Ο Ευρωπαίος όμως στις 240 ωρες κάνει ότι πιο ανάποδο μπορεί....και εβγαλε την σβήστρα....!!!.....πατριώτη μην ανησυχείς ο αμερικάνος  μας χιονίζει επιτέλους από την πρώτη καρτέλα.....14 πιανω καραούλι....δόθηκαν εντολές να μου βρουν δαδί για την σόμπα(δεν κανω πλάκα)....20 30 εκατοστά μια χαρά είμαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bardaris είπε:

Ο Ευρωπαίος όμως στις 240 ωρες κάνει ότι πιο ανάποδο μπορεί....και εβγαλε την σβήστρα....!!!.....πατριώτη μην ανησυχείς ο αμερικάνος  μας χιονίζει επιτέλους από την πρώτη καρτέλα.....14 πιανω καραούλι....δόθηκαν εντολές να μου βρουν δαδί για την σόμπα(δεν κανω πλάκα)....20 30 εκατοστά μια χαρά είμαι.

Για αρχή ει να τελεια και γω κανενα 10 ποντο θελω ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη φορά εστω μονφελικα και τοσο μακρια τοσα χρονια εχουμε ευκαιρια για λευκά Χριστούγεννα γιατι αν ρίξει χιονι 19 με 22 εδω σιγουρα λευκοί θα μαστε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Για αρχή ει να τελεια και γω κανενα 10 ποντο θελω ...

Το περίεργο είναι οτι ο Ευρωπαίος πάνω που το χαμηλό είναι ετοιμο να κατέβει νότια ο αντικυκλώνας από πάνω μεσα σε 24 ωρες αλλάζει τελείως διάταξη και το σπρώχνει Ιταλία και όχι μονο αυτό εκτείνεται στα Βαλκάνια σε μηδενικό χρόνο και αποκλείει την σύγκλιση ...νομίζω είναι υπερβολικός,δεν μπορεί να γίνουν και τα δύο.Από την άλλη έιναι ιδιος με τον Αμεικάνο χθές ...επομένως κάτι δεν πάει καλά.

  Αν βγεί ο Αμερικάνος...θα σου πώ εγώ...για λευκά Χριστούγεννα θα φάμε κάτι ξεγυρισμένα -10 και -12.....αλλά δεν πειράζει...."μόνος στο χωριό vol 1"

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Το περίεργο είναι οτι ο Ευρωπαίος πάνω που το χαμηλό είναι ετοιμο να κατέβει νότια ο αντικυκλώνας από πάνω μεσα σε 24 ωρες αλλάζει τελείως διάταξη και το σπρώχνει Ιταλία και όχι μονο αυτό εκτείνεται στα Βαλκάνια σε μηδενικό χρόνο και αποκλείει την σύγκλιση ...νομίζω είναι υπερβολικός,δεν μπορεί να γίνουν και τα δύο.Από την άλλη έιναι ιδιος με τον Αμεικάνο χθές ...επομένως κάτι δεν πάει καλά.

Ίσως μα ς κάτσει και το 9ρωτο αλλα το μετα έχει ενδείξεις που είναι πολύ καλές για δεκεμβρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε ολους! Σχετική νικη ανσαμπλ Ευρωπαίου χθες καθώς έπεσε μερες άκρες ένα 10αρι mm στην Αθήνα (θυμιζω μ.ο. Τζίφου στο 2.5 ενώ Ευρωπαίου κοντά στο 10). Για τα μακρινά ίσως στήνεται κάτι ενδιαφερον για να δούμε.. 

Επεξεργάστηκε από Axilleas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πεδινά με τον πρώτο διαφαινόμενο Αυλώνα 14-16 πιστεύω είναι πολύ δύσκολο να δουν γενικευμένο χιόνι ...τώρα ημιορεινες περιοχές δυτική Μακεδονία κτλ οκ αν κάτσει σωστά θα το έχουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

animxcc5.gif

 

σημαντικές αλλαγές στον μέσο όρο του ευρωπαίου. Καλές θεωρώ μιας και βάζουν αποκοπή στο παιχνίδι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Τα πεδινά με τον πρώτο διαφαινόμενο Αυλώνα 14-16 πιστεύω είναι πολύ δύσκολο να δουν γενικευμένο χιόνι ...τώρα ημιορεινες περιοχές δυτική Μακεδονία κτλ οκ αν κάτσει σωστά θα το έχουν.

Φέτος μου έχει κολλήσει ότι θα κάνει χειμώνα 2001-2002. Στη μνήμη του Άγγελου ρε ******

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήδη 35 σεναρια του ευρωαπιου κατω απο το 0 16 με 17 εδω..φάνηκε η τεράστια βελτιωση του μέσου όρου αντε να δουμε και το μετα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Φέτος μου έχει κολλήσει ότι θα κάνει χειμώνα 2001-2002. Στη μνήμη του Άγγελου ρε ******

τότε όσες κακοκαιρίες έκανε το Δεκέμβρη ήταν με βοριαδοκαιρο...γενικά φώναζε η κυκλοφορία από πολύ νωρίς...περισσότερο σε 2009-10 μου κάνει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Της αναδίπλωσης το κάγκελο ο μο του ευρωπαϊκού, προσωπικά εστιάζω στην αναδίπλωση μετά τις 16 του μήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ποπο κατι σεναριαρες στον ευρωαπιο ,,,αιντε να δουμε 

https://youtu.be/jAMdqfTuIIU?si=pKjTSxWXGF3v9YIG

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Της αναδίπλωσης το κάγκελο ο μο του ευρωπαϊκού, προσωπικά εστιάζω στην αναδίπλωση μετά τις 16 του μήνα.

Κι εγώ Μιχαήλ προς τα εκεί το πάω να κεντραρω επιτέλους ένα διάστημα κραυγαλέο όμως και όχι τραβηγμένο από τα μαλλιά ...θα έλεγα ίσως και λίγο αργότερα απο τις 18-19 και μετά.Ο Αντουάν μπορεί ελεύθερα να ασχοληθεί με την πόρτα του και πιο πριν😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρασκευή ξημερώματα μέχρι νωρίς το πρωί, ευκαιρία για κεντρική Μακεδονία για σύντομο χιόνι πάνω απτά 200-300 μέτρα, πεδινά δυστυχώς πάλι βροχή με 3-4 βαθμούς θα έχουμε .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ensembles Ευρωπαίου για την περιοχή μου και για διάφορες περιοχές της Ευρώπης…

IMG_5508.png.f912b785c7fec838668ec9a67eae3ed9.png

Λονδίνο

IMG_5509.png.4bd32e5ff21e1df126ffeb08609bb8e3.png

Όσλο 

IMG_5513.png.f04d9166dca49602584b01617ebe88a5.png

Βελιγράδι

IMG_5507.png.b41c7f056a1814e70dabbc25835e7cf8.png

Κωνσταντινούπολη

IMG_5510.png.2576cfae70dd2d0c72f31f3c3765fe0d.png

Ρώμη 

IMG_5511.png.cc24ed0ac82f0df3feb0412b855b8e84.png
 

Είναι ξεκάθαρο το τι υπονοεί ο ευρωπαίος χαχαχα. Το θέμα είναι ότι φέτος είναι για τα σκουπίδια και δεν μπορείς να τον εμπιστευτείς. Ωστόσο, την ίδια τάση πάει να δειξει και ο τζίφος οπότε…

 

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Παρασκευή ξημερώματα μέχρι νωρίς το πρωί, ευκαιρία για κεντρική Μακεδονία για σύντομο χιόνι πάνω απτά 200-300 μέτρα, πεδινά δυστυχώς πάλι βροχή με 3-4 βαθμούς θα έχουμε .

Ούτε στα 200-300 θα μπορέσει να χιονίσει αυτό κατά τη γνώμη μου. 500-600 ίσως..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...