Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρεπιπτοντως θα αλλαξει αλλο τοσο

Αλλα για τα μακρινα ο μεσος ορος του τζιφου εχει φτιαξει πολυ

Και αφηνει ελπιδες, για μεσημβρινη κυκλοφορια  για την περιοδο των χριστουγεννων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά όποιος μπορεί ας βάλει το διάγραμμα χιοινιού, να το ψάξω όταν είναι έτοιμο το 18αρι, θέλω να δω πόσα Cm μην πω μέτρο βάζει το 26.

 

animcig4.gifanimvjr6.gifanimwkr0.gif

snow depth!

image.png.b8396b1750ece1accc823e483d7776e1.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

παιδιά όποιος μπορεί ας βάλει το διάγραμμα χιοινιού, να το ψάξω όταν είναι έτοιμο το 18αρι, θέλω να δω πόσα Cm μην πω μέτρο βάζει το 26.

50cm χοντρικά για Λάρισα δίνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενθαρρυντικά σημάδια από τα μοντέλα ως προς την συμβατότητα των θερμοκρασιών με το κλίμα των εορτών, όσο πλησιάζουμε προς αυτές. Ο μέσος όρος προσεγγίζει σε αδρές γραμμές τα κλιματικά. Είναι μια αρχή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, south coast said:

Πρωινό καταπλακώμα.

ΚΑΤΑΠΙΟΝΑΣ ΤΑΦΟΠΛΑΚΙΔΗΣ απο παιο και καναδο.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Πω πάλι βιταμίνες και Ρεντ Μπουλ...πολλές μέρες...

Καλημερα βαγγελη δε θα χρειαστεί προς το παρων ,, από Γενάρη και βλέπουμε τα ρεντ μπουλ σε κανενα σοβαρό κρυο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 μερες κατω απο τα κλιματικά και μετα ξανα επάνω απιστευτα πραγματα έναν άχρηστο χειμωνα τον ακολουθεί ξανα ενας άχρηστος χειμωνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, south coast είπε:

Αντώνη καλοφόρετες 😂

Ευχαριστώ πολύ, τωρα βεβαια ειδα ότι είναι και οι 2 αριστερές χαχαχαχ...Αλλά δε βαριέσαι καλοκαίρι εχουμε 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 hours ago, Antrious Antrious said:

μια χαρα ειναι ετσι πρεπει να ειναι το πεταλο και απο την πορτα απο την απ εξω μερια και με τα ακρα  κατω

Να το! Μας πλακώνει ο αντικυκλωνας τώρα. Τα έλεγα για το πέταλο, δεν τα έλεγα???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικό δεν είναι ρε παιδιά; Ο κάθε άσχετος, όπως είμαι εγώ, λίγο αν παρακολουθήσει χάρτες θα δει πως πέραν των 100 ωρών δεν υφίσταται καν η σκέψη να εκλάβουμε σοβαρά ότι μας παρουσιάζουν Κινέζοι, τζίφοι και γιουκμα!

Εμείς συνέχεια σε κάθε εικονικό ξεκινάμε να φορτώνουμε την ψυχούλα μας με ελπίδες και στον τέλος οι μόνες ελπίδες είναι οι σβερκιες στους ήδη κόκκινους από προηγούμενες απογοητεύσεις σβερκους μας!

Φταίμε πως να το κάνουμε αν παρότι την έχουμε πατήσει εμείς συνεχίζουμε στην ίδια λογική...Βέβαια ο κάθε καιροφιλος ήταν είναι και θα έχει αυτή τη λογική αλλά δεν φταίνε μετά τα μοντέλα αλλά εμείς!

Επίσης παραδέχομαι τον συνδαιτυμόνα από Ημαθία, τον Κώστα νομίζω, τη λογική φωνή της ομάδας μας που ανέφερε πως ανησυχεί μήπως όλος αυτός ο Καταπιονας επεκταθεί σε όλη την Ευρώπη με όλα αυτά τα ισχυρά γεωδυναμικα.ππυ διαθέτει....Δεν είχε άδικο!! 

Επίσης κάπου εκεί βλέπω τον συμπαθητικό μετεωρολόγο του Όπεν Μαρουσακη να χαμογελάει για την πρόβλεψη!

( Πόσο τον μισώ😂😂😂)

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δείτε και ανσάμπλ παιου, όλα δίνουν βροχή απόψε, άλλα λίγο άλλα πολύ αλλά όλα δίνουν, θα γελάσουμε απόψε με κάποιον αλλά δεν ξέρω με ποιον...

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2023-12-10&model=ecm&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Antipathitikos είπε:

Λογικό δεν είναι ρε παιδιά; Ο κάθε άσχετος, όπως είμαι εγώ, λίγο αν παρακολουθήσει χάρτες θα δει πως πέραν των 100 ωρών δεν υφίσταται καν η σκέψη να εκλάβουμε σοβαρά ότι μας παρουσιάζουν Κινέζοι, τζίφοι και γιουκμα!

Εμείς συνέχεια σε κάθε εικονικό ξεκινάμε να φορτώνουμε την ψυχούλα μας με ελπίδες και στον τέλος οι μόνες ελπίδες είναι οι σβερκιες στους ήδη κόκκινους από προηγούμενες απογοητεύσεις σβερκους μας!

Φταίμε πως να το κάνουμε αν παρότι την έχουμε πατήσει εμείς συνεχίζουμε στην ίδια λογική...Βέβαια ο κάθε καιροφιλος ήταν είναι και θα έχει αυτή τη λογική αλλά δεν φταίνε μετά τα μοντέλα αλλά εμείς!

Επίσης παραδέχομαι τον συνδαιτυμόνα από Ημαθία, τον Κώστα νομίζω, τη λογική φωνή της ομάδας μας που ανέφερε πως ανησυχεί μήπως όλος αυτός ο Καταπιονας επεκταθεί σε όλη την Ευρώπη με όλα αυτά τα ισχυρά γεωδυναμικα.ππυ διαθέτει....Δεν είχε άδικο!! 

Επίσης κάπου εκεί βλέπω τον συμπαθητικό μετεωρολόγο του Όπεν Μαρουσακη να χαμογελάει για την πρόβλεψη!

( Πόσο τον μισώ😂😂😂)

 

 

 

Σωτήρη τον λένε οχι Κώστα....Αλλά όπως και να τον λένε βγηκεε αληθινός 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Σωτήρη τον λένε οχι Κώστα....Αλλά όπως και να τον λένε βγηκεε αληθινός 😂

Ναι ναι ο Σωτήρης σωστά! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστεύω ότι αφού το φαινόμενο Ελ Νίνιο είναι σε ισχύ μπορεί να έχουμε ακόμα πιο έντονες καιρικές διακυμάνσεις και μεταστροφες απ'αυτές που είχαμε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια. Μπορεί δηλαδή να αλλάζουν δεδομένα ακόμα και 12 ώρες πριν, και εκεί που έλεγες πως όλα πάνε κατ' ευχήν να σ'τα φέρνει τουμπα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακομα εχουμε μελλον,κανεις δεν πανηγηριζει Απλα σχολιάζουμε την ταση.Απο την στιγμη που κλείδωσε ο αζορικος αυτόματα μπαινουμε στην πριζα για κατάβαση αυλωνα καπου….Οσο αγνοείτε το ριτζ του αντικυκλωνα  ομως τοσο πηγαινουμε πισω χρονικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θα επαναλάβω ότι η προγνωσιμότητα είναι πολύ χαμηλή και ότι και να δείχνουν πέρα των 100 ωρών προσωπικά τα βλέπω και γελάω πλέον. Φτάνει να δείτε πόσο πολύ αλλάζουν τα ανσάμπλ των μοντέλων ανα τρεξιμο μετά τις 100 ώρες. Ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει τι θα γίνει το επόμενο σ/κ, οπότε μην έχετε δεδομένο το μετά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...