Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 minutes ago, agnostos said:

Μετά τις 16/12 μια χαρά κινούνται οι θερμοκρασίες μέχρι και 26/12.

Φυσιολογικές για την εποχή και σενάρια ακόμα και για πολύ ψύχος.

Αλλού είναι το point άγνωστε,καιρικο ενδιαφέρον ψάχνουμε ,βροχές και χιόνια στα βουνά,ακόμα και ο νότιας καλοδεχούμενος από τον καταπιονα..νωρίς ακόμα βέβαια για συμπεράσματα αλλά τα διαγράμματα το πρωί ήταν αμείλικτα..ας δούμε και τα 12 άρια μηπως αποκτήσει ενδιαφέρον το άλλο σκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα ομαδαρα κι απο μενα...κοιταω κισσαβο κι ας μην ειναι ασπρισμενα.....χιονιας μουφιτσα φενεται και φετο....θεσσαλονιλη λαρισα μενουν στην απεξω....ειχα αναγκη να εκφραστω να βγαλω λιγο πονο....μεχρι να τραβηξει ο αζορ προς τον σωστο τον δρομο....δεν ειμαι ποιητης ουτε και συγγραφεας.....ειμαι ακομη ενας αχιονος φιλος της παρεας!ευχες για πολικο ψυχος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως και η δορυφορική δεν πείθει μέχρι στιγμής για κάτι δυνατό στην αττικη το βράδυ 

Για αυτό τον λόγο παίζει στο 12αρι του ο παίος, να πάει κατευθείαν στα χιλιοστά του τζιφου. Πάντως θεωρώ απαράδεκτο αυτή την αστοχία από τα πολυδιαφημισμενα μοντέλα. Δηλαδή στο τέλος θα κοιτάμε μόνο ουρανό για να δούμε πόσο θα βρεξει, η θα χιονίσει? 

 

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Αλλού είναι το point άγνωστε,καιρικο ενδιαφέρον ψάχνουμε ,βροχές και χιόνια στα βουνά,ακόμα και ο νότιας καλοδεχούμενος από τον καταπιονα..νωρίς ακόμα βέβαια για συμπεράσματα αλλά τα διαγράμματα το πρωί ήταν αμείλικτα..ας δούμε και τα 12 άρια μηπως αποκτήσει ενδιαφέρον το άλλο σκ

Εγώ φίλε μου, στο κέντρο της Αθήνας μένω και όπως έχω πει πολλές φορές χιόνια δεν ψάχνω διότι αυτά είναι σπάνια φαινόμενα σε εμάς τέτοια εποχή.

Πτώση θερμοκρασίας σε φυσιολογικά επίπεδα ή και πιο κάτω με περισσότερο κρύο είναι μια χαρά για την εποχή.

Τα ενσαμπλς προς τα εκεί κινούνται, απ'οσο βλέπω, για την περίοδο αμέσως μετά την πρόσκαιρη άνοδο της θερμοκρασίας και μέχρι 26/12.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χειμωνας είπε:

Χιόνια στο καμπαναριό το άλλο ΣΚ;Για να δούμε...

Παίζουν και τέτοια σενάρια όντως.

Το θέμα είναι να δούμε χιόνια το μεθεπόμενο σ/κ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μάπα το αικον για σκ.

Καλησπέρα, για το Σκ υπάρχουν σενάρια πιθανά για κάτι οριακό για τα βόρεια πεδινά; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Καλησπέρα, για το Σκ υπάρχουν σενάρια πιθανά για κάτι οριακό για τα βόρεια πεδινά; 

Προσωπικά θεωρώ ότι πλέον υπάρχουν ναι. Μένει να δούμε και τα υπόλοιπα 12αρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Καλησπέρα, για το Σκ υπάρχουν σενάρια πιθανά για κάτι οριακό για τα βόρεια πεδινά; 

Φασόλια ο Γκάρυ,μπριζόλες εγω και ο Καβλάντο με την μεζούρα και το χρονόμετρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βορειότερα ο τζίφος τα φαινόμενα για σήμερα, οπότε μάλλον πάμε σε μια μέση λύση, στην οποία όμως ο ευρωπαίος υποχώρησε περισσότερο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Γάλλος άλλαξε κάποια πράγματα στο 12αρι, και προς το καλό και προς το κακό, αλλά, για εμένα είναι δυνατό τρέξιμο, κανονικού αυλώνα:

arpegeeur-0-114.png?12

 

και μια σύγκριση στο 6αρι τζίφου

gfs-0-120.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οι κακοκαιριες της τελευταιας στιγμης ειναι για τα βορεια ευχομαι να βλεπουμε συνεχεις βελτιωσεις για το ερχομενο σκ! παμε για τσ λοιπα 12αρια! το μετα πολυυυυ μακρια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 7/12/2023 at 6:54 ΜΜ, ICELARISSA είπε:

Εγω θα πω οτι σημερα ειναι 7 δεκεμβρη την ψυχρη διαταραχη την συντομη κανεις μας δεν την εδωσε σημασια αλλα σε λιγες μερες δευτερη φορα χιονιζει φλωρινα που ακομα και εκει τα τελευταια χρονια δυσκολευοταν να δουνε χιονια νοεμβρη δεκεμβρη ειναι ενας καλο οιωνος και αυτο

Το ίδιο ισχύει και για το βόρειο Έβρο όπου ήδη το έστρωσε μια φορά σε σχεδόν πεδινές περιοχές Όντως πολύ καλός οιωνός για φέτος 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χμμμμ δεν με πείθει ο ειρηνικός στον τζίφο, ελπίζω να μην χαλάσει πολύ το αποτέλεσμα.

Τώρα όσο αφορά το ΣΚ, ο τζίφος βελτιώθηκε, αλλά σίγουρα, δεν έχει καμία σχέση με το γάλλο. Το ίδιο ισχύει και για το ούκμο. Με τον γάλλο μπορεί να βγει κανονικός κεντροβόρειος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Άρα πιο νότια τα φαινόμενα... Και με λιγότερη ενταση

Όντως πιο νότια και εδώ για Ρόδο που είμαι φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα βραδιά με βάση τη δορυφορική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χμμμμ δεν με πείθει ο ειρηνικός στον τζίφο, ελπίζω να μην χαλάσει πολύ το αποτέλεσμα.

Η τελευταία μεταβλητή είναι αυτή Μιχαήλ?η οποία έχει πολύ δρόμο ακόμη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εκανε οτι μπορουσε το 12αρι να μην δειξει χιονια δυτικη μακεδονια...τελικα υπεκυψε !!!

gfs-2-144.png?12

υπουλος πλαγιαστος αυλωνας ...και χαμουλης !!!!

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Η τελευταία μεταβλητή είναι αυτή Μιχαήλ?η οποία έχει πολύ δρόμο ακόμη...

όχι η δεύτερη😕

 

στο ούκμο πάντως δεν μου αρέσει τίποτα σχεδόν, ούτε για το ΣΚ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kosmas34 είπε:

Ερώτηση, αυτό στις 150 ώρες έχει ελπίδα να γίνει πεδινος χιονιάς στη βόρεια Ελλάδα κι αν ναι πως; 

ετσι βρε κοσμα...ετσι !!!

gfs-2-156.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χμμμμ δεν με πείθει ο ειρηνικός στον τζίφο, ελπίζω να μην χαλάσει πολύ το αποτέλεσμα.

Τώρα όσο αφορά το ΣΚ, ο τζίφος βελτιώθηκε, αλλά σίγουρα, δεν έχει καμία σχέση με το γάλλο. Το ίδιο ισχύει και για το ούκμο. Με τον γάλλο μπορεί να βγει κανονικός κεντροβόρειος.

Είμαστε ολοι Γάλλοι:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...