Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Αντε με το καλό να μας πάει ο μήνας μοντελικα. Μήτσο είμαι σίγουρος ότι θα είσαι γουρλής. Να δούμε για ποιους ....

Ας βγω γουρλής για ΚΒ χώρα και θα είμαι ευτυχισμένος, μη με βρίζετε ομαδικά φοβάμαι στο τέλος...🤣

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ηθελα να διακοψω τη ροη των 12αριων..Χαιρομαι που ανοιξε τον σχολιασμο χαρτων ο καλος φιλος Δημητρης...Ελπιζω να ειναι γουρλης...Ομως υπαρχει ενας δευτερος υποψηφιος που ηθελε να το ανοιξει...

Ενδεικτικα να πω οτι οταν ο Γραχαμ Μπελ ανακαλυψε το τηλεφωνο,βρηκε μια αναπαντητη του Τσακ Νορις..Ετσι και στον καιρο.Οταν η Ε.Μ.Υ μπηκε στα αρχεια της να βρει ποια μερα εξεδωσε την πρωτη της προγνωση,βρηκε ενα εκτακτο του Τσακ Νορις...

Μητσακο το νου σου..Σε ψαχνει...🤣

chucknorris.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Δεν Μ αρέσουν τα ανσμπλ του τζιφου

Κοιτώντας τα σεναρξα εχω παντως μια ιδέα ότι είναι  καλυτερα με την έννοια ότι θα χει περισσότερα σεναρια καλα απο πριν απλα καπιια τράβηξαν τον αυλωνα στην Αμέρικα γι αυτό ίσως φαινονται χαλασμένα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Κοιτώντας τα σεναρξα εχω παντως μια ιδέα ότι είναι  καλυτερα με την έννοια ότι θα χει περισσότερα σεναρια καλα απο πριν απλα καπιια τράβηξαν τον αυλωνα στην Αμέρικα γι αυτό ίσως φαινονται χαλασμένα 

Ναι μπορεί δεν τα είδα...για να φτάσω να δω ανσμπλ ένα ένα πρέπει να έχουμε μπει στην τελική ευθεία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ναι μπορεί δεν τα είδα...για να φτάσω να δω ανσμπλ ένα ένα πρέπει να έχουμε μπει στην τελική ευθεία...

Τα βλέπω ολα μαζι στο πάνελ βαγγελη ειναι πιο ευκολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τα βλέπω ολα μαζι στο πάνελ βαγγελη ειναι πιο ευκολο

Με μπερδεύει ρε συ το πάνελ...χαωτικο είναι...όταν τα βλέπω ένα ένα τα βλέπω σε κίνηση όχι και στατική εικόνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι ολοκληρωμένο το διάγραμμα αλλά για 6-7/12 φαίνονται κάποια καλά σενάρια, όσο πλησιάζουμε χρονικά αυτά πρέπει να αυξάνονται...😉

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=12&date=2023-11-27&model=gfs&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ναι μπορεί δεν τα είδα...για να φτάσω να δω ανσμπλ ένα ένα πρέπει να έχουμε μπει στην τελική ευθεία...

Δεν εχει νοημα να κοιτας τα ενς τζιφου απο τη στιγμη που και σε διαταξη ειναι εκτος προς το παρον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βέβαια αναμένω τα ανσάμπλ του ευρωπαίου που θεωρώ ότι είναι το καλύτερο εργαλείο που έχουμε στα χέρια μας πέρα των 120 ωρών και ας έκαναν γκέλα στην κακοκαιρία που μόλις πέρασε.

Υ.Γ. το κύριο τρέξιμο του ευρωπαίου το θεωρώ ισοδύναμο με άλλα (ukmo, icon, gfs)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Ρε σεις ο Αρναούτογλου μου δίνει χιόνι για τα ξημερώματα απόψε στα 200 μέτρα. Ισχύει η λέει μπαρουφες?

Ισχυει αλλα για λιγο ιλθα ανεβουν γρηγορα τα υψομετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ισχυει αλλα για λιγο ιλθα ανεβουν γρηγορα τα υψομετρα

Δηλαδή πόσο θα κρατήσει η χιονόπτωση εδώ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Gary είπε:

Δηλαδή πόσο θα κρατήσει η χιονόπτωση εδώ?

Αναλογα αν θα υπαρξει εγλωβισμος κλπ οχι κατι τρομερο μην τρελενεσαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ανσμπλ του Τζεμ αντίθετα με αυτά του τζιφου προσπαθούν να διορθωθούν πάντα στον μέσο όρο διάταξης...βασικά βελτιώνονται αρκετά έως πολύ θα ελεγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αναλογα αν θα υπαρξει εγλωβισμος κλπ οχι κατι τρομερο μην τρελενεσαι

Μια ώρα χιονόπτωσης μου αρκεί. Και λίγο πέτσα ίσα να πιάσει στα αμάξια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Gary είπε:

Δηλαδή πόσο θα κρατήσει η χιονόπτωση εδώ?

Υπάρχει περίπτωση ούτε μισή ώρα και αυτό ΑΝ καταφέρει να κάνει εγλοβισμο και αν είναι έστω και λιγο αξιόλογα τα φαινόμενα αρα γκαρυ εσυ σκέψου ότι το πιο πιθανό είναι να μην κάνει τίποτα …

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πιο σημαντικό και πιθανός επικυνδινο για αύριο το ξημέρωμα πιστεύω πως δεν είναι το χιονι σε χαμηλά υψόμετρα όσο η έστω και υπαρκτή μικρή πιθανότητα για παγωμένη βροχή και αυτό πρέπει να προσέξει ο κόσμος να το έχει στο νου του οποίος μετακινηθεί το ξημέρωμα 3-7 περίπου ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θέλουν δουλειά ακόμη, ελπίζω στα επόμενα τρεξίματα σενάρια με το "στήσιμο" του κοντρολ να εμφανίζονται σιγα σιγα στις οθόνες μας!

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=12&date=2023-11-27&model=gem&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

λίγο ήθελε το κοντρόλ του καναδού για ένα πανέμορφο σενάριο...

gens-0-1-228.png

gens-0-1-240.png

και έτσι καλό είναι...

gens-0-0-240.png

gens-0-2-240.png

Αυτό το σενάριο με θάβει η κάνω λάθος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νομίζω ότι είναι καλύτερο όλων στις 96 ώρες

ECE1-96.GIF?27-0

οι διαφορές του με τον Άγγλο είναι εμφανείς

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...