Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

144 ώρες για σύγκιση

ECE1-144.GIF?28-12

gfseu-0-144.png?0

ukmoeu-0-144.png?0

gemeu-0-144.png?0

μπορεί το κύριο του παιου να έκανε αλλαγές αλλά παραμένει καλό (για μετά), το θέμα είναι τι θα δείχνει το βράδυ...😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποιοι μπορεί να θέλετε χιόνια στην πόρτα σας αύριο αλλά δεν πάει έτσι ο καιρός. Λέμε, εδω και 1-2 μερες, ότι για δυνατή χειμωνιάτικη κακοκαιρία μετά τις 8/12 και σήμερα έχουμε 28/11, οπότε μην βιάζεστε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Δημήτρη σε αυτή την περίπτωση και τα ανσμπλ του όμως έφαγαν άκυρο εάν πάμε σε σενάριο όλων των άλλων μοντέλων...

Ναι συμφωνώ αλλά και το σεναριο των άλλων μοντέλων θα αλλάξει στα επόμενα τρεξίματα, είναι δεδομένο. Μπορεί να μην έχουμε χιόνια στις 4-8/12 γιατί δεν θα υπάρχει ικανό ψύχος στη χώρα μας αλλά τι στήσιμο θα γίνει μετά δεν θα στο δείξει κανένα ακόμη μοντέλο. Εγώ λέω υπομονή και άσχετα τι δείχνουν σήμερα θα περιμένου ακόμη 1-2 μέρες για το πρώτο δεκαήμερο του Δεκέμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ για φέτος πάντως μετά και την τρίτη κατά σειρά φαπα του παιου το έβγαλα...ο τζιφος είναι σε πολύ καλό φεγγάρι το γιουκμο επίσης ο παιος είναι σε κάκιστο ταιμιγκ ενώ από τα μικρότερα λίγο το σικον νομίζω τα πάει καλουτσικα...το Τζεμ δεν το συζητώ είναι στα ίδια χάλια με το ευρωπαικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Ναι συμφωνώ αλλά και το σεναριο των άλλων μοντέλων θα αλλάξει στα επόμενα τρεξίματα, είναι δεδομένο. Μπορεί να μην έχουμε χιόνια στις 4-8/12 γιατί δεν θα υπάρχει ικανό ψύχος στη χώρα μας αλλά τι στήσιμο θα γίνει μετά δεν θα στο δείξει κανένα ακόμη μοντέλο. Εγώ λέω υπομονή και άσχετα τι δείχνουν σήμερα θα περιμένου ακόμη 1-2 μέρες για το πρώτο δεκαήμερο του Δεκέμβρη.

Το ίδιο λέμε...ο παιος έδειχνε συσωμος ότι μέχρι τις 8 θα είχαμε χαμηλαρα με πιθανότητες για πεδινό χιόνι...αυτό πάει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ σιγά σιγά πάντως ξανακοιταω με άλλο μάτι τον τζιφο μαζί με γιουκμο...δεν έχω καμία εμπιστοσύνη πλέον στο ευρωπαϊκό και αν είχα σελίδα ομάδα η οτιδήποτε άλλο και έβγαζα πρόβλεψη η εκτίμηση μεσοπροθεσμα στηριζόμενος στον όσιο θα αναθεωρουσα φέτος πολύ τον τρόπο που θα το έκανα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εγώ για φέτος πάντως μετά και την τρίτη κατά σειρά φαπα του παιου το έβγαλα...ο τζιφος είναι σε πολύ καλό φεγγάρι το γιουκμο επίσης ο παιος είναι σε κάκιστο ταιμιγκ ενώ από τα μικρότερα λίγο το σικον νομίζω τα πάει καλουτσικα...το Τζεμ δεν το συζητώ είναι στα ίδια χάλια με το ευρωπαικο

Συμφωνα απολυτα..απλα θα συμπληρωσω με αυτα που βλεπω εδω και χρονια οτι οποιο μοντελο εχει το χειροτερο σεναριο για μας βγαινει....δεν νομιζω να ειναι θεμα τυχης....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως για το κύριο τρέξιμο του παιου έγραψα όταν ήταν στις 144 ώρες ότι θα βγει καλό μετά. Βλέπουμε  πως είναι στις 216 ώρες και μαντεύουμε το μετά...

Να παρακαλάμε να παραμείνει στα επόμενα τρεξίματα όπως είναι στις 120-144 ώρες αν θέλουμε να έχουμε ελπίδες για 8/12 και έπειτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Συμφωνα απολυτα..απλα θα συμπληρωσω με αυτα που βλεπω εδω και χρονια οτι οποιο μοντελο εχει το χειροτερο σεναριο για μας βγαινει....δεν νομιζω να ειναι θεμα τυχης....

Δεν έχεις άδικο σ αυτό που λες...αλλά μόνο ως θέμα τύχης μπορώ να το δικαιολογήσω ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πλεον για να αλλαξει κατι κ να εχουμε αξιολογη κακοκαιρια μεχρι 10 θα πρεπει ο αζορ να σηκωθει εκει στις 120 δλδ ωρες πολυ κοντα κ κανενα μοντελο δεν το υποστηριζει! μετα ψυχρομπαλα παπαλα! θα γινω κ γω οτι με ενοχλουσε κ θα πω πως για πεδινα δεν φαινεται κατι μεχρι 15 Δεκεμβρη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα τα μακρινά καθόλου δεν τα κοιτάω πλέον γιαυτό δεν γράφω και πολύ στο forum , στα κοντινά τώρα μέχρι το τέλος της βδομάδας εκτός από σήμερα που θα έχουμε κρύο και συννεφιά στην βόρεια Ελλάδα, τις επόμενες μέρες θα μαλακώσει ο καιρός και τα μεσημέρια θα φτάνουμε και τους 13-16 βαθμούς με ήλιο και λίγα σύννεφα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

πλεον για να αλλαξει κατι κ να εχουμε αξιολογη κακοκαιρια μεχρι 10 θα πρεπει ο αζορ να σηκωθει εκει στις 120 δλδ ωρες πολυ κοντα κ κανενα μοντελο δεν το υποστηριζει! μετα ψυχρομπαλα παπαλα! θα γινω κ γω οτι με ενοχλουσε κ θα πω πως για πεδινα δεν φαινεται κατι μεχρι 15 Δεκεμβρη!

Ε είπα να μην γίνω υπερβολικός αλλά ναι άπαξ και δεν γινόταν αυτό που έλεγε ο παιος με σήκωμα δηλαδή του αζορ και κυριαρχούσε ένα χαμηλό στην περιοχή αυτή τότε πηγαίναμε σε άλλο πατερν που δύσκολα σπάει πριν περάσουν τουλάχιστον δέκα μέρες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το θεμα ειναι οτι μπαινουμε στην αγαπημενη μας εποχη και ειδε φαινοντε να χανοντε πολλες μερες...αισθηση μου τελος το 1ο 15μερο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ένα σενάριο σαν και τις 240 ώρες του παιου έχω στο μυαλό μου για 8-10/12 και είδαμε με τις 120/144 ώρες το συγκεκριμένου τρεξίματος πως βγήκε, ας δουμε και ανσάμπλ καλυτερα

ECE1-240.GIF?28-12

ECE0-240.GIF?28-12

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πω πω κόλαφος τα πρωινά… Δεν νομίζω υπάρχει γυρισμός σε σενάρια ευρωπαϊκού πλέον. Όποτε για 2η συνεχόμενη φορά έχουμε νίκη(;;;) τζίφου-ουκμο (πράγμα ασύλληπτο, αν σκεφτεί κανείς ποσό χάλια τα πηγαινε ο τζίφος τους προηγούμενους χειμώνες).

Ωστόσο, επειδή φέτος είμαι πιο αισιόδοξος από ποτέ θα το παλέψουμε και θα το φέρουμε γιατί μας ανήκει. Ο τζίφος δεν είναι τραγικός στο 00αρι, με λίγες αλλαγές εύκολα βγαίνει νέο σενάριο… Λίγο πιο γρήγορα να περάσει το χαμηλάκι στο κέντρο του ατλαντικού στην ευρωπαϊκή κυκλοφορία και να ενωθούν και να σηκώσουν τον αζορικο τα δυο χαμηλά στον Καναδά και θα δούμε άλλους χάρτες. Βέβαια δεν ξέρω αν θα το δούμε αυτό να γίνεται πράξη, αλλά γενικά έχουμε κι αλλά σενάρια να δούμε στα επόμενα τρεξίματα…

IMG_4762.jpeg.dd6b9013f6d2c2a2d96514fca8ecaab2.jpeg
 

Επίσης τα ενς του τζίφου για κάποιο λόγο σήμερα που χάλασε, είναι κάπως καλύτερα από χθες που υποτίθεται βελτιωνόταν και πηγαινε προς το ευρωπαϊκό…

IMG_4763.gif.dc107373ed9d81597ca0bf895b2655ab.gif
 

Εκτός από τον τζίφο έχουμε και το ουκμο το οποίο θεωρώ αρκετά πιο δύσκολο να φτιάξει, αλλά επειδή μιλάμε για τις 120+ ώρες, εύκολα αλλάζει σενάριο ακόμα και το ουκμο. Και μετά υπάρχει και ένα τζεμ το οποίο φέτος έχει την ίδια αξία με τον κινέζο, καθώς δεν μπορεί να πετύχει ελέφαντα στα 2 μέτρα…

Το ευρωπαϊκό συνεχίζει στα δικά του μονοπάτια…

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την κατάληξη παντως όλης της φάσης στις 200+ ωρες οσο αφορα τα προσηνεμα καθολου ασχημα τα πρωινα τρεξιματα (Καναδος,ευρωπαιος).Για μεγαλο διάστημα ειμασταν απλοί παρατηρητές εδω κατω και ειναι η πρωτη μερα που παιρνουμε σηματα…

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ωραίος ευρωαπιος,, το ειπα και πιο πριν  τα σεναρια του τζιφου που δίνουν χιονι ειναι στημένα οπως Ο ευρωπαιος ....τίποτα δεν χάθηκε αν τα χαμηλα είναι σκόρπια ο αζορικος έχει διάθεση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Snowparty said:

Κωστα η αποψη μου ειναι οτι θα εχουμε ενα πολυ θερμο δεκεμβρη....ζωνικη φουλ και σιγουρα θα μας επηρεασει ενας αντικυκλωνας μπαστακας....

Έλα ρε φίλε κουρασες...είτε το κανεις από τρόλ είτε είσαι τέρμα απογοητευμενος αλλά κουρασες...

Δεν έχει καμμια σχέση ο καιρός με περσυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά το ότι κάνουμε και πλακιτσα ενίοτε μεταξύ μας δεν σημαίνει ότι έχουμε ασυδωσια.Οποτε για να μπει μια τάξη λίγο γιατί ίσως χρειάζεται τέλος  το πολύ χαβαλε με εικόνες και φανφάρες ειδικά όταν υπάρχει ενδιαφέρον και ειδικότερα όταν υπάρχουν τρεξίματα σημαντικά ,παν μέτρον άριστον, επίσης ο καθένας μπορεί να είναι ότι γουστάρει είτε αισιόδοξος είτε απαισιόδοξος και αν σας χαλάει κάποιος το μουντ της αισιοδοξιας ότι όλα είναι οκ κάντε τον ιγκνορ.επισης σαν φόρουμ και σαν διαχειριστές από την αρχή είπαμε ότι εάν κάποιος όσο δημοφιλείς και αν είναι εδώ μέσα παραβεί κανόνες και δεν σέβεται τον χώρο που τον φιλοξενεί είτε θα φύγει είτε θα τον φύγουμε .Στα πιο πάνω είμαστε κάθετοι από την αρχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Έλα ρε φίλε κουρασες...είτε το κανεις από τρόλ είτε είσαι τέρμα απογοητευμενος αλλά κουρασες...

Δεν έχει καμμια σχέση ο καιρός με περσυ

Την γνωμη μου λεω..αν ερθει καποια ψυχρη εισβολη και τρολαρω τοτε πες μου οτι θες....οσο θα βλεπω να χανοντε 10μερα+...μπορω να το λεω....εκτος και αν ειμαι λαθος......εξαλλου δεν εγραψα κατι σε σενα ...αμα θες μην με διαβαζεις....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...