Jump to content
g_ar

Αναφορές Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα 

6.6 ελάχιστη σήμερα στην ταράτσα μου 

-5.8 ελάχιστη στα Καλάβρυτα 

0.3 ελάχιστη στον Ποταμό Κέρκυρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει καλά από τη νύχτα και ιδιαίτερα το ξημέρωμα, στη Σέττα Ευβοίας  (Αμπουδιώτισσα 900μ.), ενώ στο χωριό έφτασαν κι εκεί νιφάδες μαζί με χιονόνερο!!! Στρωσιδια έχουμε στην κεντρική Εύβοια, όπως ενημερώνομαι, μέχρι τα 900μ. υψόμετρο και χιονοπτώσεις ως τα 800μ. και σε περιοχές πισω απο την Δίρφυ ως και 750μ.!!!
 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά το χιονάκι χθες το ξημέρωμα στη Χόχλια Ευρυτανίας, η θερμοκρασία έπεσε σήμερα νωρίς το πρωί, στους -2οC και δεν θ' ανέβει ιδιαίτερα, παρά την μικρή βελτίωση που θα παρουσιάσει ο καιρός!! Στο χιονισμένο Βελούχι, η θερμοκρασία έφτασε τους -6,5οC....

Μπορεί να είναι εικόνα ομίχλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Gary είπε:

Μπορεί κάποιος να βάλει χάρτη θερμοκρασιών στη περιοχή μου?

2-3 βαθμούς θα έχεις..πιο μαλακός σε σχέση με σήμερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, 9 βαθμοί τώρα εδώ και συννεφιά! Άλλη μια όμορφη καθαρά χειμωνιάτικη ημέρα. Στους 3,4 η ελάχιστη σήμερα στο αεροδρόμιο, δεν κατάφερε να μηδενίσει λόγω αέρα…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

125mm συνολικά από χθες η Σέττα Ευβοίας.....Φανταστείτε τι χιόνι έχει πέσει πάνω στη Δίρφυ, αλλά και το Ξεροβούνι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3.7 βαθμοί εδώ η ελάχιστη, και πολύ ψυχρό μεσημέρι, με ήλιο.. ήλιος με δόντια..

Κατά τα άλλα σε συνέχεια του ασχετου προχθές δείτε πόσες πολυκατοικίες χτίζονται ταυτόχρονα.. να ήταν σπίτια οκ, αλλά τώρα έχω χάσει την θέα μου στον Όλυμπο και αναμένεται αυτό το καλοκαίρι να χάσω την θέα μου νοτιοδυτικά, δυτικά και βορειοδυτικά.. μεγάλη δυστυχία.... Θέλω να φύγω από εδώ να μείνω σε κανένα χωριό της Λάρισας ειλικρινά.. δεν μπορώ άλλο αυτό το πράγμα.

Εδώ όλες οι πολυκατοικίες που χτίζονται... Η μία δεν φαίνεται καλά, ακριβώς δυτικά μου την κρύβει το σπίτι.

Και σαν να μην φτάνει αυτό, έχουμε και πονοκέφαλο με τις εργασίες που γίνονται ταυτόχρονα..

IMG_20231209_131508.jpg

IMG_20231209_131518.jpg

IMG_20231209_131525.jpg

IMG_20231209_131537.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολικό κλείσιμο χιονιά ο καιρός και άφαντη η Πεντέλη....Απίθανο σκηνικό!!! Το εκκρεμές ξεκίνησε, Ελλάδα ετοιμάσου.....

IMG_20231209_140035.jpg

IMG_20231209_140052.jpg

IMG_20231209_140137.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ωραία μαυρίλα τώρα με θερμοκρασία 9.8 και αίσθηση 7

Μέγιστη θερμοκρασία 10.1 και ελάχιστη 6.6

Υπέροχη χειμωνιάτικη ημέρα 

 

 

Μέγιστες σήμερα 

Καλάβρυτα 8.2

Πάος Καλαβρύτων 9.2

Ζωγράφου 10.1

Ποταμός Κέρκυρας 14.4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Ηλιοφανεια τωρα στα Γιαννενα και η θερμοκρασια τωρα στις 11:00 στους 2,5 βαυμους πανω απο το μηδεν.

Ελαχιστες - 3,4 -3,9

Άσε ήμουν χτες το βράδυ πάνω και το αμάξι 2 η ώρα έδειχνε - 2και περίμενα να ξεπαγωσω το αμάξι.. Είναι αυτό το ψιλό κρύο με την υγρασία που δεν παλεύεται.. Η αισθητή Τ είναι πιο χαμηλή... Ενώ αν πας Μέτσοβο ρε παιδί μου το κρύο είναι χοντρό... Ντυνεναι μια χαρά και δεν καταλαβαίνεις τίποτα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσιολογική χειμερινή μέρα στα Πατήσια με 12-13 βαθμούς καταμεσήμερο. Μακάρι να άντεχε κανα 10ημερο σερί έτσι και να μην μας πλάκωναν οι κ***ζεστες πάλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ οι πρωτες 2 αληθινες ημερες του φετινου χειμωνα και στην Αττικη μας !!!!!!

Χθες ξεκινησαμε χαλαρα, δεν σου γεμιζε το ματι το πρωι, ομως σταδιακα μες στην ημερα, επικρατησε ενα απιθανο ΒΒΔ ρευμα, επεσε κατακορυφα η θερμοκρασια, πραγματικη και αισθητη, εριξε ψεκαδουλες....

8,5 χθεσινη ελαχιστη ημερας καποια στιγμη το απογευμα και πραγματικα ισως το μεγαλυτερο διαστημα του 24ωρου μονοψηφια ΑΙΣΘΗΣΗ....

Πολυ ομορφο κρυο πρωινο και σημερα, παρα την ξενερωτικη λιακαδα το πρωι, αργοτερα συννεφιασε και μεχρι τωρα, χιονοκουρτινες κανονικες ειναι αυτες παιδια σε Παρνηθα - Πεντελη....

6,8 η ελαχιστη στο μπαλκονι, με τιποτα πανω απο 4-5 βαθμους η αισθηση το πρωι και μολις 10,5 η μεγιστη, 9,7 ηδη σε πτωση και μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ ημερα χειμωνα, τοσο σπανια, που τοσο μας ειχε λειψει !!!!!

1η νυχτα με πιτζαμα στον υπνο !!!!! 1η ημερα με μακρυμανικα εντος σπιτιου !!!!!!!!!! 1η ημερα που επεσε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η εσωτερικη 20-20,5αρια ανθρωπινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά όμορφος περίπατος σήμερα με μπόλικη δροσιά στο Τροπικό Χωριό. Μου ανοίγει η όρεξη με την εικόνα στα ΝΑ μου, για να δούμε...

1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σέττα συνεχίζει απτόητη από χθες....135mm σχεδόν τα συνολικά....2,5οC τωρα και στο χωριο λιγο πιο πανω.,..βρεγμενα ολα και κρύοοοο (φωτό)....

Κουβανέ από αρχες Σεπτεμβρη εδω με κουβερτα και μακρυμανικο σταδιακα κι αφου κρυωσε το σπιτι αντε ψαχνε μετα!!!!

IMG_20231209_145348.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...