Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ψυχρής εισβολής 15-18/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες! Με συννεφιά ξεκινήσαμε κι εδώ στην δυτική πεδινή Ημαθία την ημέρα μας και πολύ λίγη βροχουλα ως τώρα σε σχέση με τα προβλεπόμενα μόλις 0,4 χιλιοστά ....δεν έχιε κλείσει ακόμα πολύ ο καιρός.... στους 9,4 η θερμοκρασία 

http://www.stravon.gr/makrochori/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Πολύ ψηλή θερμοκρασία έχω..δύσκολα τα πράγματα 

Θα πέσει Αντώνη τελευταία στιγμή όταν θα μπει παραπάνω κρύο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Θα πέσει Αντώνη τελευταία στιγμή όταν θα μπει παραπάνω κρύο. 

Μακάρι αλλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στη θερμοκρασία,  άμα είχα μείον 3 εντάξει αλλά τώρα...υπομονή πιστεύω κατά τις 11 το βράδυ να το γυρίσει μήπως προλάβω λίγο υετο γιατί βλέπω όλο τον μαζεύει νωρίτερα σε κάθε ραν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Galanto said:

Μακάρι αλλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στη θερμοκρασία,  άμα είχα μείον 3 εντάξει αλλά τώρα...υπομονή πιστεύω κατά τις 11 το βράδυ να το γυρίσει μήπως προλάβω λίγο υετο γιατί βλέπω όλο τον μαζεύει νωρίτερα σε κάθε ραν

Όταν μέχρι και ο τζίφος δίνει ελάχιστη 2 βαθμούς για αύριο, και ο Ελβετός πάνω από 3, δε νομίζω πως πρέπει να περιμένουμε κάτι. Και για Καστοριά πολύ δύσκολη η χιονόπτωση αυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πολύ ψηλή θερμοκρασία έχω..δύσκολα τα πράγματα 

Πάντως και για εδώ εγώ βλέπεω αρκετά έως πολύ διαφοροποιημένα τα πράγματα.....περίμενα σύμφωνα με τα μοντέλα βροχούλα όλο το ξημέρωμα και δεν έριξε τίποτα σχεδόν ενώ τώρα περίμενα πολύ συμπαγή καιρό με ποτιστική βροχή έντονη όσο περνά η ώρα και αντί αυτού δεν είναι συμπαγής και κλειστός ο καιρός λίγο ακόμα και στο νότιο ορίζοντα θα βγει ο ήλιος και δεν βρέχει καθόλου ούτε ψιχάλα....χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Καλημέρα, 10 βαθμούς και συννεφιά στο Πλατύ Ημαθίας, ναι μεν δεν περιμένω τίποτα αλλά, δεν αντέχω να μην κοιτάω αύριο μπας και γίνει καμιά έκπληξη τελευταία στιγμή 😁

Καλημερα φιλε θανο. Εχουμε να φαμε πονο τα δυο μασ και οχι μονο που θα παει συννεφο.ΠΩς ΕΙΧΕ ΠΕΙ εκεινος ο πα@ΠΑ@ΡΙΑΝ ,καλο κουραγιο

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πάντως και για εδώ εγώ βλέπεω αρκετά έως πολύ διαφοροποιημένα τα πράγματα.....περίμενα σύμφωνα με τα μοντέλα βροχούλα όλο το ξημέρωμα και δεν έριξε τίποτα σχεδόν ενώ τώρα περίμενα πολύ συμπαγή καιρό με ποτιστική βροχή έντονη όσο περνά η ώρα και αντί αυτού δεν είναι συμπαγής και κλειστός ο καιρός λίγο ακόμα και στο νότιο ορίζοντα θα βγει ο ήλιος και δεν βρέχει καθόλου ούτε ψιχάλα....χαχα

ο τζιφος δεν εδειχνε κατι για το πρωι απο μεσημερι κ μετα εχει τις βροχες! ο παιος δεν το εχει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Yata είπε:

Όταν μέχρι και ο τζίφος δίνει ελάχιστη 2 βαθμούς για αύριο, και ο Ελβετός πάνω από 3, δε νομίζω πως πρέπει να περιμένουμε κάτι. Και για Καστοριά πολύ δύσκολη η χιονόπτωση αυριο

1βαθμο έχει στο διάγραμμα ο τζιφος και 1,2 ο ευρωπαίος από τις 12 το βράδυ και μετά το ίδιο εχει και σε εσενα απλα ο ευρωπαιος σε εχει στο 1,6 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακρως ανοιξιατικη μερα...αφου ο ηλιος εχει κανει την εμφανιση του και τωρα συννεφιαζει σιγα σιγα.....15β αυτην την ωρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβγαλε και ήλιο στο Πλατύ... Χαχαχ κατάλαβα θερμοκρασία θα εκτοξευτεί! Ξεκίνησε και Βαρδάρης ελαφρύς όμως. 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 Δεκέμβρη και συζητάμε για το αν θα καταφέρει να χιονίσει Καστοριά... Κλάμα...

20 βαθμοί Αθήνα τώρα, να δούμε αν θα προλάβει να στρώσει τίποτα Πάρνηθα αύριο απόγευμα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετο nowcast μόνο τζίφο, αν αλλάξει κάτι στο μέλλον το βλέπουμε αλλά στην παρούσα φάση στην πρόγνωση 24ωρου ο τζίφος είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Εδώ στο Καλοχώρι δεν έχει πέσει σταγόνα ακόμη, μόνο συννεφιά και βοριάς μέτριος με πιο δυνατές ριπές. Αν πίστευα τον ευρωπαίο θα έπρεπε ήδη να βρέχει εδώ από τις 7 το πρωί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεωρητικά ενδεχόμενη καθυστέρηση έλευσης του χαμηλού δεν είναι καλύτερα να συνδυαστεί και με την πτώση της θερμοκρασίας?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκλεισε ο καιρός πάλι και φυσάει ελαφρύς βαρδάρης στους 10.8 η θερμοκρασία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Θεωρητικά ενδεχόμενη καθυστέρηση έλευσης του χαμηλού δεν είναι καλύτερα να συνδυαστεί και με την πτώση της θερμοκρασίας?

Οχι απαραιτητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωωω τι πέφτει στο Πισοδέρι ρε

Το γυρνάει και Μέτσοβο 

Επεξεργάστηκε από galatsioths
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κέντρο Αθήνας ακόμα καμία αλλαγή στον καιρό. Τα ίδια χάλια με χθες και προχθές, κοντά στους 20 βαθμούς με αίσθηση υγρασίας.

Ελπίζω απόγευμα προς βράδυ να αλλάξει αυτό το καιρικό αισχος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από τα Τρίκαλα Θεσσαλίας με βροχή μέτριας έντασης εδώ και μισή ώρα και διάσπαρτα μπουμπουνητα στα δυτικά πεδινά πέριξ της πόλης και πολλά περισσότερα στην Πίνδο προς περτουλι και Ελάτη μεριά.  10 βαθμοί Κελσίου και δυνατός βοριάς κατά διαστήματα! Καλές αναφορές και καλά χιόνια όπου το ρίξει το τιμημένο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...