Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, nikolasxm είπε:

Νομίζω σήμερα ή αύριο στα 12αρια είναι η ώρα που θα έρθει το χτύπημα της κόμπρας.... 100-120 ώρες...💣

Εγώ το είχα πει,αν εμφανιζόταν χιονιάς θα ήταν πολύ κοντά(όπως πχ στην Μπάρμπαρα) και όχι με μέσους όρους στις 300 ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο ενισχυμένος αντικυκλωνας, μακρια ωστόσο από τη λογική του πρωινού ukmo το icon

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα έχουμε δει όλα αυτά τα χρόνια πραγματικά... τα πάντα ώστε να αποφευχθει ο προιστορικός. Το τι πετσόκομα έχουμε δει δε λέγεται. Αφού λες ότι δε μένει κατι αλλο να δούμε πέρα από το επιθυμητό. Έλεος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Spyros Snowstorm said:

Οπωτε με λιγα λογια μιλαμε για καθημερινη μεταβλητοτητα στους δεικτες

Οπωτε μακροπροθεσμα ειναι φουλ αναξιοπιστοι σωστα?

Αν καταλαβαινω λαθος γιωργο συγχωραμε αλλα με τους δεικτες δεν πολυασχολουμε

Δεν υπάρχει καθημερινή μεταβλητοτητα στους δείκτες, υπάρχει μέσο και μακροπροθεσμη τάση αυτών που όπως έγραψε και ο Γιώργος λαμβάνονται υπόψη στα μοντέλα. Αν κάποιος βλέπει μόνο 850αρια και 500αρια ανά τρέξιμο κάθε 6 ώρες θα αποτρελαθει. Εκεί πρέπει να διαβάσεις τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ που είτε έχουν περισσότερες γνώσεις στο αντικείμενο είτε έχουν περισσότερο χρόνο να ασχοληθούν με λεπτομέρειες. 

Εγώ 2 δεκαετίες και βάλε μετά από λίγο καιρό έμαθα να ακούω, να διαβάζω, δεν είμαι ούτε φυσικός ούτε μετεωρολογος, θεωρητικής παιδείας είμαι. Στην τελική όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε, μιλάμε για χαοτικά συστήματα. Όσο μπορεί ο καθένας συνεισφέρει και το ίδιο ισχύει για τους επίσημους μετεωρολογους του ΜΕΤΟ στην Αγγλία που θα σου πουν ακριβώς αυτά που έγραψα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στόχος μας για μετά θα πρεπει να είναι να πάμε κοντρα στα περισσότερα και σαν ήρωες να κρατήσουμε πάνω από τη κεντροδυτική Ευρώπη τον εμποδισμό! Εαν αποφύγουμε τον Γροιλανδικό, δεν είναι απαγορευτικά τα πράγματα αλλά θα χρειαστούμε χρόνο... εφόσον επίσης και πιθανότατα δε πάμε σε αναδίπλωση σαν του πρωινού ουκμο (που θυμιζει αρκετά εκείνη του Τηλέμαχου το 2019)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο αντικυκλωνας είναι τόσο καλός που απλά δεν δέχομαι να μη κατεβάσει τίποτα της προκοπής. 

Εγώ έχω ακόμα ελπίδες για αποκοπες και τέτοια, αλλά μάλλον δεν μας θέλει 😥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Ο αντικυκλωνας είναι τόσο καλός που απλά δεν δέχομαι να μη κατεβάσει τίποτα της προκοπής. 

Εγώ έχω ακόμα ελπίδες για αποκοπες και τέτοια, αλλά μάλλον δεν μας θέλει 😥

Υπομονή παιος και ουκμο θα δείξουν προς τα που πορευόμαστε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Τι να τα παραλεω βαλε θεσσαλονικη βολο λαρισα σερρες πχ και μαζεψε 20ποντα μετα το 90 .υπαρχει δεδομενη ταση υπερβολης απο καποιους κβ οσο αφορα το καθαρα πεδινο χιονι στα τελευταια 30 χρονια ας πουμε που ειναι μια καλη περιοδος δεδομενων

μην τα αλλαζεις απο το 80 ειπες😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...