Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Πάντως ο ιαπωνας δεν έχει καμία σχέση με του ουκμο κι ας βγήκαν παρόμοια,,,σαν τον ευρωαπαιο ειναι αλλα πιο δυτικα 

Δεν έχω δει Ιάπωνα, πάντως το ούκμο ήταν ολομόναχο το πρωί σε μεταβλητή, στην οποία τουμπιασε τελειως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Πω!!!ρε σωτο πως μου ξέφυγε ο Γιαπωνέζος...🤪🤪

Σε αυτές τις ώρες όλα έχουν την αξία τους αυτές τις ώρες αξίζει να βλέπεις όχι 300+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δεν έχω δει Ιάπωνα, πάντως το ούκμο ήταν ολομόναχο το πρωί σε μεταβλητή, στην οποία τουμπιασε τελειως

α για μεταβητή μιλάς ; χαχαχα κι εγω λέω που έτρεξε..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Για τον Γενάρη τι θερμοκρασιακέ αποκλίσεις δίνει έχουμε χάρτη;

Σε δυο μερες θα τον εχω λογικα δεν ανανεωσε ακομα αλλα χοντρικα απο τον χαρτη χιονιου μπορεις να καταλαβεις τι θα δωσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

α για μεταβητή μιλάς ; χαχαχα κι εγω λέω που έτρεξε..... 

Ναι, ήταν ακριβώς όσο χρειαζομουν οι 66 ώρες για να δω την τούμπα του στις 66 ώρες ακριβώς κάτω από την Γροιλανδία. Είμαι έξω οπότε δεν μπορώ να το δείξω τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Σε δυο μερες θα τον εχω λογικα δεν ανανεωσε ακομα αλλα χοντρικα απο τον χαρτη χιονιου μπορεις να καταλαβεις τι θα δωσει

ωραία! άντε να δούμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ναι, ήταν ακριβώς όσο χρειαζομουν οι 66 ώρες για να δω την τούμπα του στις 66 ώρες ακριβώς κάτω από την Γροιλανδία. Είμαι έξω οπότε δεν μπορώ να το δείξω τώρα. 

δεν χρειάζεται να μου δείξεις δεν ασχολούμε με μεταβλητές.....χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

ωραία! άντε να δούμε

Βασικα κατσε να σου βαλω των 30 ημερων για να καταλαβεις καλυτερα γιατι στο φλεβαρη μαλλον εχει την μεγαλι αποκλιση στις πρωτες 15 μερες του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που δείχνει ο τζίφος στις 300+ είναι χιονιάς Β. Ελλάδος. Όχι οι 5 νιφάδες που καταλήξαμε άλλη μια φορά να κυνηγάμε και στο ναουκαστ να μην έρχονται ούτε αυτές…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναμενώμενο για εμένα να τουμπάρει ο Άγγλος στο επόμενο τρέξιμο δεδομένου ότι ήταν ολομόναχος στα πρωινά. Μετά την επιτυχία του το Νοέμβριο δεν είναι σε καλό φεγγάρι και αυτός οπότε κάτι κουλά τρεξιματα μετά τις 120 ώρες τα κάνει.

Το θέμα είναι να βελτιωθούν (λίγο ή πολύ) τα άλλα μοντέλα στα 12αρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

ωραία! άντε να δούμε

Το κατωω ειναι τι προεβλεπε 4 δεκεμβρη για το μηνα το πανω ειναι για γεναρη  θα ανανεωσει σε 3 μερεςeps_snow_by30_m01_europe_720-1.png.e90b986a0be495500cc01e732a340bf8.png

eps_snow_by30_m01_europe_720-2.png

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το ζήτημα δεν είναι αν θα τουμπαρει το ουκμο αλλα να μείνει ετσι ο ευρωαπικς και να πάει πικ δυτικα 

Ο Γιαπωνέζος δεν έχει καμία σχέση με το γιουκμο πχ...το γιουκμο βγάζει μια σφήνα δύσκολα να βγει ενώ ο Γιαπωνέζος κάνει αυτό που λες που είναι πολύ πιο εφικτό να γίνει και θα οδηγούσε σε μεγάλο χιόνια στην πορεία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&

Το 3ο ψυχρότερο σενάριο είναι το κύριο (και σιγά το κρύο δηλαδή, -7) άρα το πιθανότερο στο nowcast να πάμε γύρω στο -5 σαν ελάχιστη τιμή στα 850 και υετικά σαν να πεθαίνει σιγά σιγά σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες. Μια μπούρδα πάλι. Πάει ο μισός Γενάρης, περαστικά μας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ο Γιαπωνέζος δεν έχει καμία σχέση με το γιουκμο πχ...το γιουκμο βγάζει μια σφήνα δύσκολα να βγει ενώ ο Γιαπωνέζος κάνει αυτό που λες που είναι πολύ πιο εφικτό να γίνει και θα οδηγούσε σε μεγάλο χιόνια στην πορεία...

Ναι το γραψα και πιο πάνω στον ευρωαπιο μαοιζει αλλα παει πιο δυτικα ...άνετα το απόγευμα πανε ολα σ αυτο εκτός από το τζιφο που είναι μέχρι τέλος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικα η θερμοκρασιακη αναβαση μετα το κρυο στις 10 φαινεται στους χαρτες γιατι υπαρχουν αναδιπλωσεις αντικυκλωνα προς τη γροιλανδια... ας εκπισουνε να γινει ενας στιβαρος αζορογροιλανδικος και οχι κατι σαπιο σαν αυτο

gens-12-1-276.png.404c2046f981b0c83d67f75a35868c4f.png

Για τωρα πρεπει να σωσουμε οτι σωνεται... κυριως να πεσουν λιγο οι θερμοκρασιες νωριτερα οταν υπαρχει υετος να δουν και τα βορεια πεδινα κατι, μπορει εν μερη και η κεντρικη ελλαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ο ευρωαπιο θα φυεγε πικ δυτικα απ το πρωί αν συνεχιζε φαινεται ξεκαθαρα σαν τον Ιάπωνα θα ταν

Βαση δεικτων πρεπει να δυτικισουν στις επομενες μερες λιγο ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Τουλαχιστον προσπαθει να χειμωνιασει λιγο

Πολυ θερμο φθινοπωρο,θερμος δεκεμβρης

Πρεπει ο ιανουαριος πασει θυσια  να σωσει λιγο τα προσχηματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Βαση δεικτων πρεπει να δυτικισουν στις επομενες μερες λιγο ακομα

Αυτο με τους δεικτες τι φαση?

Δεν βαρεθηκατε να τους αναλυεται συνεχως  εδω μεσα?

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν πάρουμε ως βάση τον πρωινό παιο και πούμε ότι μπορεί να βελτιωθεί ίσως να περάσουμε λεβελ από πέτσα γίγας που είναι τώρα σε άλλες κατςστςσεις 

Screenshot_2024-01-03-15-22-06-001_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ο ευρωαπιο θα φυεγε πικ δυτικα απ το πρωί αν συνεχιζε φαινεται ξεκαθαρα σαν τον Ιάπωνα θα ταν

Καινουργιο μοντελο αυτο?(ευρωαπιο)🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αυτο με τους δεικτες τι φαση?

Δεν βαρεθηκατε να τους αναλυεται συνεχως  εδω μεσα?

Και ευχαριστώ να λέμε που έχουμε τα παιδιά από Λάρισα ,τον καπέλο και άλλα τέτοια διαμάντια ...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...