Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 minutes ago, Canadathens13 said:

Σε 10 λεπτά θα βλέπουμε άλλο χάρτη 

insuldorικό!!!

Να πώ την αμαρτία μου....μου λείπει αυτός και τα επιτελεία του με τα λαπτοπ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ ελπιδοφορος ο σκουπιδαιος. Η εικονα που βλεπαμε στις 350 ωρες, πλησιαζει στις 200 εστω του χειροτερου μοντελου. 

image.png.9440ede0f2a3bec9023c9bcb582e71ac.png

O βασιλιας στο μεσο ορο του μοιαζει κι αυτος, με πιο αποδυναμωμενο ωστοσο το κομματι ενωσης γροιλανδοικου-αζορικου. 

Το θετικο και στα 2 ειναι οτι η θεση του αντικυκλωνα ειναι ιδανικη, χωρις να κιτρινιζει η ευρωπη. Αν κατεβει τετοιος αυλωνας γιγας, ειναι απαραιτητο ο αντικυκλωνας να ειναι οσο πιο δυτικα γινεται. Αν στην πορεια παμε σε κατι πιο αδυνατισμενο, το συζηταμε ξανα και θα υπαρχει περιθωριο να κιτρινισει εστω η βρετανια

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ακόμα πιο μακριά ο τζίφος από το ούκμο. Να δούμε την αναδίπλωση μετά..

Μάλλον το 12-13 δυστηχως δεν το βλέπω ούτε σαν ιδέα να μας πιάνει αλλά νομίζω ότι είναι για καλό γιατί εφ όσον δεν εκτονωθεί τότε ένα μέρος του ψύχους θεωρώ όσο πιο ανατολικά πάει το πρώτο τόσο πιο καλοήθης και ανατολικά θα βγει ο γίγαντας που ακολουθεί...να αποφύγουμε τον Ατλαντικό σε πρώτη φάση και βλέπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

αντε γεια και το 6ρι. @@@@

 

Το χειροτερο σεναριο εβγαλε τη τρελα μου μεσα .Αν ειναι δυνατον πια

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μάλλον το 12-13 δυστηχως δεν το βλέπω ούτε σαν ιδέα να μας πιάνει αλλά νομίζω ότι είναι για καλό γιατί εφ όσον δεν εκτονωθεί τότε ένα μέρος του ψύχους θεωρώ όσο πιο ανατολικά πάει το πρώτο τόσο πιο καλοήθης και ανατολικά θα βγει ο γίγαντας που ακολουθεί...να αποφύγουμε τον Ατλαντικό σε πρώτη φάση και βλέπουμε.

Μωρέ ναι, αλλά πες ότι σου ερχόταν σενάριο σαν το ούκμο, και μάπα να ήταν η συνέχεια, δεν θα με ένοιαζε καν, ας πήγαινε όλο το κρύο στον ατλαντικό μετά , έτσι και αλλιώς θα είχαμε χιόνι και ζέστη=ομίχλες. Περιμένουμε 12αρια να δούμε, ποιος θα είναι εν τέλη ο στόχος...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Gary είπε:

Έχουμε ελπίδες για κβ συντοπίτη?

Γκαρυ μιλώντας γιαυτο γύρω στις 13 παντα, εχουμε καποιες ελπιδες αλλα μετα τα πρωινα τρεξιματα είναι πολύ λίγες.Εν ολίγοις άρχισε να ετοιμάζεις τα φασόλια😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Χάλασαν τα ραν για τα προσηνεμα?

Για 13-15 ναι, που σημαίνει για εμάς τους κβ ακόμα περισσότερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Δεν είχαν φτιάξει ποτε για κανένα μας γκαρυ 

με βαση χθεσινα 12ρια και 18ρια ειχαμε περασμα κανονικο στα προσηνεμα. Με τα τωρινα ας μη πω τι θα παρουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανωμαλη προσγειωση σημερα...Και η καθετη πτωση συνεχιζεται απο ραν σε ραν...Αλλα σιγα μην τα βαψω μαυρα...Ας κανει οτι θελει..Εχω καλυτερους χαρτες να δω...🤣

GR-102.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γκάρυ επειδή είμαστε τζογαδόροι οι ΔΚΒ είπαμε να πάμε για το μεγάλο τζάκ που και πάμε στα δύσκολα και από στργκ πάμε να αρπάξουμε φουστανέλα....🤣🤣😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τιποτα δεν χαλασε..μονο τα πρωινα ραν σε ωρες δυσκολες ουτως η αλλως..εδω εφτιαξε το 9-11 και μπορει να φτιαξει και αλλο..η περιοδος που χουμε μπροστα μας εχει ενδιαφερον και ισως φετος να μην ξαναχουμε αλλες ευκαιριες..γροιλανδικος το μονο αγκαθι για τα,πεδινα παντα

Ξεκιναμε απο αυριο βουνα..ορεινα..ημιορεινα..ημιπεδινα..πεδινα ολοι κατι θα δουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πολύ καλύτερο λογικά θα βγει το σαν για μετα αφού έκλεισε με πιο σκούρα γεωδυβαμικα η Γροιλανδία αρα οαμε για καΛοήθη 

κάτσε να στο διορθώσω (αν και ξέρω ότι ήθελες να το γράψεις έτσι)

 

Τζίφος τάζει 900 μέτρα παγοποιήσης και πρόσκαιρο χιόνι στα Γιάννενα στις 144

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...