Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Χαχα αυτό θα ανεβαζα τώρα. Μόνο που θα έβαζα κάτω από αυτήν την εικόνα και αυτό... Ή άστρα όπως το πάρει κανείς...

 

sun.png

Αν έβγαινε ωραίο το πρώτο χαμηλό με χιόνια μέχρι τα πεδινά της υπόλοιπης χώρας, τότε εντάξει ας τους έκανε ξαστεριά μετά για να χιονιστουμε και εμείς 😝🤪🤪

Για ήλιος της Βεργίνας μοιάζει πάντως!!!

μπορει να είναι σημάδι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Ξερει καποιος να μου πει αν με αυτο εδω επιβιωνει η νιφαδα μεχρι τη Θαλασσα;; 😂😂

IMG_9597.png

Με αυτό η νιφαδα επιπλέει στην θάλασσα😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πολλά μείον θα βγούνε με χιονοσκεπες έδαφος,για παράδειγμα στο τρέξιμο που ανέβηκε οι εκ αριστερά του Αξιού έχουν -8,-9, ενώ οι δεξιά του Αξιού έχουν -15,-18.

Τα πεδινά της κεντρικής Μακεδονίας μπορούν θεωρητικά να δώσουν και κάτω από -20 βαθμούς,αν έχουν χιονοσκεπες έδαφος και πολλά μείον ψηλά όπως τώρα,πχ Αριάδνη που σιγά το χιόνι που έριξε Γιαννιτσά,μια νύχτα ξαστερωσε και έπεσε -12,5 με λίγο χιόνι...

Απλά έχουμε ξεχάσει τι εστί χειμώνας τα τελευταία χρόνια και η κανονικότητα είναι άλλη πλέον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

@Γιαννιώτης Γ.

 

gens-20-1-324.pnggens-20-1-336.pnggens-20-0-324.pnggens-20-0-336.pnggens-20-2-324.pnggens-20-2-336.png

 

ωραίο χαλαρό χιονάκι (που ΄θσως να μην είναι χαλαρο) με τέλειες Τ

Θα εσπαγε η αχιονια της Πατρας με αυτο Μιχαηλ…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Θα εσπαγε η αχιονια της Πατρας με αυτο Μιχαηλ…

Δεν νομίζω να φτάνουν οι θερμοκρασίες για τόσο νότια πεδινά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Θα εσπαγε η αχιονια της Πατρας με αυτο Μιχαηλ…

¨Όντως παίζει να στρωνόταν λιγο χιόνι και εκεί!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Χαχα αυτό θα ανεβαζα τώρα. Μόνο που θα έβαζα κάτω από αυτήν την εικόνα και αυτό... Ή άστρα όπως το πάρει κανείς...

 

sun.png

Ετσι γινεται στο αψε σβησε πλεον ο καιρος στα κεντροβορεια πεδινα μολις μπει η ψυχρη εισβολη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλάνε τα κοντινά σενάρια, χαλάνε τα σενάρια σε νορμάλ ώρες, και κλασικά πετάει το τυράκι με προϊστορικούς στις 250+ ώρες, για να τα εξαφανίσει κι αυτά όσο πλησιάζουμε. Καρότο και μαστίγιο εν ολίγοις.

Έχει κουράσει πια αυτό το πράγμα, ευτυχώς φέτος κοιτάω ρανς 1 φορά τη μέρα και αν, κι έχω σώσει κάπως την ψυχική μου κατάσταση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχως τα χιονια στους χαρτες μεταφερθηκαν 100 ωρες μετα... που θα παει... μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και τον τσακωσανε... τουλαχιστον εχουμε ευνοικη κυκλοφορια και θα εχουμε ευκαιριες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Ξερει καποιος να μου πει αν με αυτο εδω επιβιωνει η νιφαδα μεχρι τη Θαλασσα;; 😂😂

IMG_9597.png

Ποια θάλασσα, μέχρι τον βυθό θα επιβίωνε με τέτοιο ψύχος. Χαχαχαχ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Χαλάνε τα κοντινά σενάρια, χαλάνε τα σενάρια σε νορμάλ ώρες, και κλασικά πετάει το τυράκι με προϊστορικούς στις 250+ ώρες, για να τα εξαφανίσει κι αυτά όσο πλησιάζουμε. Καρότο και μαστίγιο εν ολίγοις.

Έχει κουράσει πια αυτό το πράγμα, ευτυχώς φέτος κοιτάω ρανς 1 φορά τη μέρα και αν, κι έχω σώσει κάπως την ψυχική μου κατάσταση.

Ενα ραν την ημερα και βρηκες το 06; Χαθηκε να δεις το 12αρι ας πουμε; 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Αριάδνη που σιγά το χιόνι που έριξε Γιαννιτσά,μια νύχτα ξαστερωσε και έπεσε -12,5 με λίγο χιόνι...

Ποσο χιονι εριξε εκει στην Αριαδνη??

Πιο νοτια στην κεντρικη Ελλαδα - θεσσαλια ειχε γινει της χιονομουρλης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Δεν νομίζω να φτάνουν οι θερμοκρασίες για τόσο νότια πεδινά 

Με -7 και με τον τροπο που ερχεται το ψυχος ακομα και στη Ζακυνθο θα χιονιζε.Σπανιος χαρτης εστω και εικονικα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Ενα ραν την ημερα και βρηκες το 06; Χαθηκε να δεις το 12αρι ας πουμε; 😂😂

Είναι όποτε μου έρθει όρεξη χαχα, άλλωστε δεν έχει και μεγάλη σημασία πιο ραν είναι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχω γλιτώσει ώρες από τη ζωή μου και πολλές απογοητεύσεις 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Με -7 και με τον τροπο που ερχεται το ψυχος ακομα και στη Ζακυνθο θα χιονιζε.Σπανιος χαρτης εστω και εικονικα!

Πάντως στην Κύμη με -7 δεν χιονίζει ποτέ(για παραλία εννοώ), υγρασία θα είχε 99%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως ειλικρινά ελπίζω να αρχίσουν βελτιώσεις στα απογευματινα γιαυτο που φανηκε χθες γυρω στις 13 του μήνα.Κουραστηκα να πηγαίνουμε συνέχεια πισω χρονικά και οτι φαίνεται να εξανεμιζεται σα να μην υπήρχε ποτέ.

Χίλιες φορές προτιμώ το ουκμο που θα βγαίνε πολύ καλο για πιο κοντινές ημερομηνίες παρα το 6αρι τζιφου που στις τοσες ώρες θα βρισκε 1002 τροπους να χαλάσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν πετάξει την παπάτζα του ο τζίφος για 15 μέρες μετά, δεν θα αντέξει. Αν ήταν καμιά καμήλα με +15 στα 850, θα είχαν μπει ήδη οι κλειδαριές, τραίνο θα πήγαινε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Όταν βλέπω αχιονια Πάτρας είναι σαν να βλέπω αχιονια Ρόδου. Η μήπως στην Ρόδο είναι πιο πιθανό να χιονίσει άραγε;

Η Ρόδος το έχει δει σε ορισμένες περιοχές ως και την θαλλασα, καμία Κάσο Καστελόριζο εκεί είναι πολύ σπάνιο να χιονίσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την ιστορία πάντως, στο τέλος του το 6αρι, μαζί και με τη θεωρητική συνέχεια του, θα έδινε ιστορικό χιονιά στο Λεκανοπέδιο και πιθανότατα ύψη χιονιού 2002 στα Υπερβόρεια με 3 + ημέρες χιονόπτωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Όταν βλέπω αχιονια Πάτρας είναι σαν να βλέπω αχιονια Ρόδου. Η μήπως στην Ρόδο είναι πιο πιθανό να χιονίσει άραγε;

Οι πόλεις είναι σχεδόν στα ίδια χάλια. Στο κέντρο της Πάτρας το έχει στρώσει επιβεβαιωμένα δεκαετία του '60, για κέντρο Ρόδου δεν υπάρχουν σχετικά τεκμήρια. Παραθαλάσσια Ρόδου εκτός πόλης έχουν στρωθεί κανονικότατα στην Ελπίδα και παραθαλάσσια Αχαΐας, επίσης εκτός πόλης, στην Αριάδνη και το 1987.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως για το 13-15 υπάρχει το γαλλικό που αν και δεν είμαι 100% σίγορυςο τι θα έβγαζε, είναι πολύ διαφορετικό από τζίφο και ίσως είναι πιο ακραίο από ούκμο, εκτός αν είναι τελείως άκυρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...