Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Απόλυτη καταστροφή τα πρωινά. Έχει μωβισει ο  αυχένας πόσες ακόμα να αντέξουμε;

Επεξεργάστηκε από Snowaddict
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

ο κοντινοτερος χιονιας που εχει φανει στα Βορεια απο το 2021 ειναι στις 200 ωρες (χωρις τις περσινες μπουρδες του τζιφου) οποτε η ζωνη των 200- 300 ωρων ειναι ιδανικη για να στηθουν πανηγυρια στα ΚΒ! οταν παψουν κ αυτα τοτε θα χαιρομαστε κ με τα μερομηνια... ΚΑΤΑΝΤΙΑ!

υγ μιας κ τελικα φαινεται να  ριτζαρει αρκετα ανατολικοτερα ο Αζοροσκ..... μπορει να μας ευνοησει στην επομενη καταβαση μετα τις 15!

Είτε αυτό που το δείχνει ο παιος κατά κάποιο τρόπο που μετατρέπει τον εμποδισμο σε καλοήθη, είτε αν πάμε στην άλλη άκρη το γιουκμο που δείχνει πως μπορεί να μας απασχολήσει ο πρώτος από τους δύο διαφσινομενους μεγάλους συλωνες...στα πιο κοντινά πιστεύω τα μοντέλα ότι είχαν να πουν το είπαν και επειδή είναι τέτοια η διάταξη ελπίζουμε να έχει τόσο Κύρο όσο χρειάζεται οπότε να δούμε τουλάχιστον καμία νιφαδα ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά ειναι να απορεί κανεις χθες τι επαθε gfs ,ecmwf,gem,... και άρχισαν να δείχνουν ολα μαζι αυτο το σεναριο που θέλει τόση τύχη. Τρολάρισμα κανονικό .

Εντάξει,  το θεμα δεν ειναι αν χάσουμε μια κατάβαση αυλώνα στα Ανατολικα ,το θέμα είναι η συνέχεια. 

Λιγες οι ελπίδες αλλά επειδή ειναι ρευστή η κατάσταση και ακόμη είμαστε στις λεπτομέρεια που εχει χαλάσει η ολη φαση ας δούμε λίγο μεχρι αύριο πως θα πάμε. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω και ο Ευρωπαίος γιοκ. Εξαρχής η αναδίπλωση ήταν το ζήτημα μιας και αυτός ο Αυλώνας εμφανίστηκε πιο κοντά σαν την Αριάδνη σχεδόν, ωστόσο η δεδομένη αναδίπλωση τον κάνει δύσκολο. Μόνο το ούκμο και με χαμηλό από τα δυτικά θα μπορούσε να βγάλει καλό αποτέλεσμα.  Να δούμε αν συνεχίσουμε πάλι σε αυτή την λογική και να μην πάει η αναδίπλωση μέσα στον Ατλαντικό και τελειώσει ο Ιανουάριος έτσι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ απαισιοδοξία ρε παιδια. Εχουμε ακομα 190+ ωρες πολλά αλλάζουν. 'Οπως και στα ανς του τζιφ υπάρχουν και καλά σενάρια για μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψυχραιμία το έχουμε ξαναδεί το έργο 200 φορές...είναι νωρίς ακόμα για κλάματα και πανηγύρια...αν μέχρι Κυριακή Δευτέρα δεν έχει αλλάξει τίποτα το ναι...Να πάμε για αλλά.

Μέσα στο ΣΚ θα ξεκαθαρίσει το τοπίο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι είχαμε, τι χάσαμε. Ποτέ δεν έδειξε κανένα μοντέλο σοβαρό χιόνι στα προσήνεμα ή στα κεντροβόρεια. Φανταστείτε να μας πρίζωνε όπως παλιά με τίποτα -12 και 30 μμ χιονοϋετού και να τα μάζευε όλα.

Ο τζίφος ο αλήτης τώρα αρχίζει να κλείνει το μάτι για μετά τις 20/1 χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Απολυτη καταστροφη τα πρωινα.Τουλαχιστον θα χαρουν καποια πσυχουλινια με αυτην την εξελιξη.Τα βλεπω να χαμογελανε χαιρεκακα πισω απο τις οθονες.🤣🤣🤣

Περιμένουμε με αγωνία να μάθουμε ποιες είναι οι ψυχές που γελάνε χαιρεκακα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 minute ago, [weathermaniac] said:

Περιμένουμε με αγωνία να μάθουμε ποιες είναι οι χαιρεκακες ψυχές.

μαλλον τον ερντογαν θα λεει😂

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Περιμένουμε με αγωνία να μάθουμε ποιες είναι οι χαιρεκακες ψυχές.

Μιχαηλ εχασες στο bowling φιλε ..χαλασαν και τα μοντελα....

Πρεπει να πας για ρεβανς σημερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυπ παρατηρήσεις γιατί σας βλέπω πέσατε....εγώ έτσι και αλλιώς είμαι απαισιόδοξος για αυτά που έρχονται.

α)Η διάταξη της μεταβολής της 10 από μόνη της μπορούσε να χιονίσει όλη την Βόρεια Ελλάδα....με χαμηλό 1010-1015 να περνάει και ψύχος από πάνω...περίμενα χιόνια τουλάχιστον μεχρι τα ημειορεινά..αλλά ο υετός που βγάζει είναι γελοίος

β)14 με 15 άγνωστο τι θα κάνει.Στις 20 όμως επιτέλους εχουμε νότι ρεύμα στην νότια Γροιλανδία...εκεί θα πέσουν κορμιά στα Βαλκάνια.Μάλλον ομως βλέπω προσήνεμα αλλά δυνατά....(μιλάω για αρκετές ημέρες προσηνεμων...με αρκετά φαινόμενα Κρήτη κλπ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, GEORGE SNOWMAN said:

Απολυτη καταστροφη τα πρωινα.Τουλαχιστον θα χαρουν καποια πσυχουλινια με αυτην την εξελιξη.Τα βλεπω να χαμογελανε χαιρεκακα πισω απο τις οθονες.🤣🤣🤣

Εγώ δεν χάρηκα πάντως αλήθεια λέω πρόεδρε.

Θέλω ειδικά Θεσσαλονίκη να την δούμε άσπρη από άκρη σε άκρη. Γενικά ΚΒ που έχουν φουλ αδικηθεί.

Αλλά να πούμε την αλήθεια ανακουφίστηκα οτι δεν θα χάσει την ζώνη Μαϊάμι η Μονεμβασιά. Έτερον εκάτερον 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Εγώ δεν χάρηκα πάντως αλήθεια λέω πρόεδρε.

Θέλω ειδικά Θεσσαλονίκη να την δούμε άσπρη από άκρη σε άκρη. Γενικά ΚΒ που έχουν φουλ αδικηθεί.

Αλλά να πούμε την αλήθεια ανακουφίστηκα οτι δεν θα χάσει την ζώνη Μαϊάμι η Μονεμβασιά. Έτερον εκάτερον 😇

Ο ιδανικός χιονο-Αρμαγεδδών στην Θεσ/νίκη θέλει 20αρια στην Μονεμβασιά και διψήφια μέγιστη στο Κέντρο της Αθήνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Χιονοσκεπής said:

Ο ιδανικός χιονο-Αρμαγεδδών στην Θεσ/νίκη θέλει 20αρια στην Μονεμβασιά και διψήφια μέγιστη στο Κέντρο της Αθήνας

Το ξέρω. Εμπειρικά η Αθήνα κ νότια Ελλάδα πρέπει να είναι στο θερμό τομέα της χώρας για να παρτάρει σωστά η Σαλόνικα. 

Αλλά είναι μεγάλη γκαντεμιά για την Θεσσαλονίκη αυτό το πράγμα. Μου την σπάει φουλ φουλ και το έχω δηλώσει καιρό τώρα που εμείς με Ελπίδες και Μήδειες θαβόμασταν και η Θεσσαλονίκη ήταν με ήλιο. Η Θεσσαλονίκη να πούμε...η πάλαι ποτέ χιονομάνα 

Προσωπικά μόνο και μόνο για τα παιδιά από ΚΒ θυσιάζω όλες τις θερμές εισβολές του 2024. Είπα και ελάλησα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...