Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Με αυτό θαβομαι στην κυριολεξία 

Γκαρυ για την ψυχικη σου υγεια παρτο αποφαση οτι δεν εχει κατι....

Βλεπεις εξω ειναι καλοκαιρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Με αυτό θαβομαι στην κυριολεξία 

Καλή θέση χαμηλού αλλά θα έπρεπε να έχεις καλύτερες θερμοκρασίες... Και τότε... Θα γινόταν χαμός χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμπειρικά θα καταθέσω την άποψη μου, γιατί όντος αυτό που μας έρχεται σε γενικές γραμμές,θα θυμίζει παλιές, καλές, χειμωνιάτικες καταστάσεις..Θα προηγηθεί ψυχρή εισβολή από τρίτη και μετέπειτα, όπου η ατμόσφαιρα θα παγώσει,θα προηγηθεί μια πρόσκαιρη άνοδο όπου δεν θα μας αγγίξει καθόλου, γιατί θα είναι της τάξεως των2-3 βαθμών στα 850 για πολύ λίγο,και από 16 θα μας ερθει σχεδον σίγουρα το κυρίως πιάτο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Τι ακριβώς αυτό κτλπ εδώ ξαφνικά εξαφάνισαν όλα τα μοντέλα αυλωνα στης 192

Μα δεν ειπα ότι θα βγει, απλά λέω τι ψάχνουμε ως σενάριο… Εδώ δεν έχουμε ιδέα τι θα βγει πέρα των 120 ωρών!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Λέγε @yiannis_volos τι του έκανες πάλι του τζιφου🤣

 

288-779GR.gif

Με αυτά και με αυτά που έχουμε δει δεν θα ήταν άσχημα...

 

300-780GR (1).gif

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια η ταση ειναι οτι θα κατεβασει κατι. Μας προιδεαζει μερες τωρα. Ασ ειμαστε με θετικη σκεψη και θα ερθει απο 14 και μετα κατι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύγκριση ΜΟ 0αριου-6αριου, μικρές αλλά αισθητές διάφορες… Ακόμη δεν θα δώσω σημασία στην αναδίπλωση μετά τις 13/1, αν και χρονικά δεν είναι όσο μακριά όσο πιστεύουμε. Στην ουσία οι μεταβλητές/σκηνικο αρχίζουν να στήνονται γύρω στις 160-180 ώρες. Από αύριο/μεθαυριο ίσως χρειάζεται μεγαλύτερη προσοχή. Για την ώρα απλά παρακολουθούμε…

IMG_6805.gif.6495c688439286e7073d5d822ab3eab9.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Steliosnow said:

το αγοραζω οπως ειναι και ας μη ριξει μιση νιφαδα στη πορτα μου. Θελουμε επιτελους χειμωνα διαρκειας 

Τουλάχιστον να κάνει κρύο. 

Αυτή τη στιγμή έχω 17.2 βαθμούς ήμαρτον. Και αυτό συμβαίνει πολλες μέρες τώρα. Οπότε και μόνο κρύο να κατεβάσει θα το χαρώ σίγουρα. 

Φαίνεται πάντως ότι έχουμε πιθανότητες για ένα 10ημερο να βρισκόμαστε στα κλιματικά και πιο κάτω. Μακάρι δηλαδή γιατί δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση. 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν βελεπετε συνεχεια σεναρια με αυλωνες και κρυο σημαινει οτι η κυκλοφορια ειναι ευννοικη μια δυο τρεις θα το ριξει το χιονια...δεν υπαρχει λογος να λεμε θα το παρει πισω δεκεμβρη δεν ειδαμε ποτε τιποτα στους χαρτες εδω βλεπουμε το αυτονοητο μεσημβρινη κυκλοφορια μετα τις 7 του μηνα και αν παρουμε βαση το ευρωπαικι που και τον δεκεμβρη επεσε μεσα στο μεσοπροθεσμο μιλαμε σχεδον μεχρι 15 φλεβαρη με τετοια κυκλοφορια επιτελους θα εχουμε χειμωνα δηλαδη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

το αγοραζω οπως ειναι και ας μη ριξει μιση νιφαδα στη πορτα μου. Θελουμε επιτελους χειμωνα διαρκειας 

Eγω τωρα το αντιθετο.

Αν δεν μου ριξει φετος στην πορτα μου και 20 μετρα να ριξει στα βουνα επι 2 μηνες συνεχομενους θα ελεγα του καιρου που να τα βαλει αυτα τα 20 μετρα χιονιου....αλλα δεν πρεπει να λεμε τετοιες λεξεις στο forum.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...