Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Τεράστια τούμπα προς τα χθεσινά από το 12άρι του τζίφου κατ'εμέ, αφήνει ενδεχόμενο ΚΟΓΚΑ ορθάνοιχτο. 

Ο ΜΟ είναι απατηλός καθώς υπάρχουν σενάρια που ολόκληρη η Χ καλύπτεται από Υ πιέσεις. Δεν είναι σε καμία περίπτωση αντιπροσωπευτικός σε αυτό το στάδιο.

Αντιπροσωπευτικοτατος ειναι ..το ουκμο τρεχει με τελειως αλλο τροπο ...πολυ χειροτερος μεσοος ορος απο τα πρωινα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στόχος μου από προχτές που άρχισα να το κυνηγάω είναι ένα χιόνι Στενής το άλλο σ/κ, θα το κυνηγήσω μέχρι τέλους...περιμένω και ανσάμπλ ευρωπαίου αργότερα αλλά είμαι σίγουρος για μεγάλες αλλαγές ακόμη στα επόμενα τρεξίματα.

image.png.a73790e28aec0d25181f09db3d2d5443.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Galanto said:

Αντιπροσωπευτικοτατος ειναι ..το ουκμο τρεχει με τελειως αλλο τροπο ...πολυ χειροτερος μεσοος ορος απο τα πρωινα 

τι ειναι αντιπροσωπευτικό Αντουάν μου? Οι χάρτες με Υ πιέσεις σε όλη την Ελλάδα με τους Χάρτες με αυλώνα (μικρότερο ή μεγαλύτερο? 2-3 άκυρα σενάρια αλλοιώνουν τον ΜΟ. Απλά πραγματάκια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

να και οι δεικτες 

ναο

1152507256_nao_gefs.sprd2(3).png.1508fc07e08bc3cc0916a7d61585dc20.png

αο

1055752708_ao_gefs.sprd2(2).png.475bb453961cf0a6d455fdfde17bbfd2.png

θυμιστε μου, ποιοι ειναι οι ιδανικοι για εδω; 0 και -0; ξερω πως χιονιχομαστε και αλλιως αλλα το καλυτερο ποιο ειναι;

Ναο απο -1 εως +1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

για ποτε ειναι αυτη οι δεικτες εναι καλοι για τα κεντροβορια η για τα προσυνεμα

Για την ελλαδα γενικα και την τουρκια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

3 καρπούζια σε μια μασχάλη...πρώτη φορά θα το κάνω...τα κρατάω ολα Σάκη...😋...παίζουμε μπαλλα σε 3 μετωπα

The Urban Farm & Garden - In Calabria, ITALY, the biggest Watermelons in  the World 😳 | Facebook

Νομίζω το ένα έσπασε. Πάμε για τα άλλα 2 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

τρομερο!!!

gens-13-1-204.png

gens-13-0-204.png

gens-13-2-204.png

τρελός χιονουετός πάνω από την κ.Εύβοια, η Στενή θα έβαζε πάνω από μέτρο σ' ένα βράδυ!

image.png.482000ba9dea9c50de334457b530adea.png

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως όσο προχωράνε οι ώρες ολοένα και το καλοήθεις σενάριο εμποδισμου κερδίζει έδαφος και απομακρύνεται ο αλαντιν...μιλώντας για τον μεγάλο αυλωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χμμμμ...🤔Εβγαλα πορισμα απο τα γραφομενα σας σχετικα με τα 12αρια..Σαφεστατοι..🤣

800px-Vassily_Kandinsky_1913_-_Composition_7-1024x1024.jpg

Ανατρεχοντας στις σελιδες για να διαβασω για τις καιρικες εξελιξεις επεσα πανω σε αυτο το εργο τεχνης που ποσταρε ο "προσεχως daddy" sakis  που δεν ξερω αν το εκανε τυχαια και με κρυμμενο μηνυμα  περι επερχόμενης ρωσικης αρκουδας διοτι αυτος ο πινακας ανηκει σε ρωσο ζωγραφο!!!  

Η αρκουδα θα ερθει θα ειναι πολικη για ολους μας με πιθανη ημερομηνια αφιξης 20-21/1 και 12/2

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Θαψιμο Αλμπαθέτε το συμπέρασμα από τα δωδεκαρια. 

Θα φωταγωγηθεί το Ταιναρο,Δευτερα πας σφαιρα για συντήρηση του φάρου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

τρομερο!!!

gens-13-1-204.png

gens-13-0-204.png

gens-13-2-204.png

τρελός χιονουετός πάνω από την κ.Εύβοια, η Στενή θα έβαζε πάνω από μέτρο σ' ένα βράδυ!

image.png.482000ba9dea9c50de334457b530adea.png

Και εμείς δεν θα πηγαίναμε πίσω😁

Πάει να κάνει και άλλη πιο λάιτ ψυχρή εισβολή 

gens-13-0-240.png

gens-13-1-240.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ανέβηκε ο μέσος όρος κατά 4 βαθμούς σε περιοχές της Ουκρανίας, οπότεε.. περιμένουμε και ευρωπαίο.

 

 

Άσχετο, στις διατάξεις που ελένχω και μου έστειλε ο KapelosG Για τα Γιάννενα έχω κοιτάξει τα χρόνια 1950-1956 και βρήκα 60 μέρες χιονόπτωσης. Για να βρούμε 60 μέρες χιονόπτωσης στα Γιάννενα τώρα δεν ξέρω αν φτάνει όλη η φάση μετά το 2000. Αλλά θα το βγάλω και θα το δούμε. Λογικά θα σας στείλω τα αποτελέσματα αύριο. 

Να δούμε μαζί @heavy snow την ΚΑΤΑΝΤΙΑ του χειμώνα. Βλέπω διαταξάρες του παρελθόντος και δεν μπορεί να βγει μια τόσα χρόνια.

Εξαιρετικααα!!! Περιμενω περιμενω Μιχαηλ!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειροτερο το 12αρι του τζιφου, βελτιωμενα τα ανσαμπλ του. Παραμενουν χειροτερα απο του σκουπιδαιου ωστοσο. Μιλαω για το διαστημα που απασχολει τη βορεια ελλαδα, δηλαδη μετα τις 16 γεναρη, μιας και πιο πριν περα απο λιγες βροχες τη δευτερα δεν εχει τιποτα αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

image.png.2e00cfe54a9ef3e1674040ec09e2aecf.png

 

μαύρος χιονουετός από ακραίο χιονοχαμηλό ανοικτά της νέας Γης. Με ένα τέτοιο στα κβ, καλά θα είμαστε.!

 

Και η δορυφορική του τέρατος

jpeg&WIDTH=1669&HEIGHT=1655&ts=1704476543764

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, south coast said:

Φανταστικα νέα απο Ουκρανία δλδ,Αντε μπας και ερθει κανα 20ρι και ζεσταθούμε λιγο απο την βαρυχειμωνιά 

Mα δεν είναι λίγο 5-6 μέρες χωρίς 20άρι Ιανουάριο στην Ελλάδα πλέον. 😂

Ευτυχώς ο μ.ο της Ουκρανίας δείχνει τον δρόμο για τη νέα κανονικότητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...