Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, leonidasdasos είπε:

Στοιχηματικά εδώ η ομάδα τι απόδοση θα δίνατε για φέτος να χιονίσει Αθήνα ; 
Με τα μέχρι τώρα δεδομένα και τη διαίσθηση του καθενός; Χαχαχ

1.05

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημαντικό επίσης να κρατήσουμε τα καλά τρεξίματα για μετά, ωστε να έχουμε με κάτι να ασχολούμαστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

έκτρωμα. Διαλυμένη η πολική δίνη, σε τελείως, μα τελείως λάθος μέρος.

ECH1-192.GIF?05-0

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλησπέρα σε όλους

 Ο Αρναούτογλου δίνει πασπαλισμα σε μένα από το πρωί της Τετάρτης 

Screenshot_2024-01-05-20-32-32-532_com.facebook.katana.jpg

Kαλησπέρα! Από θερμοκρασίες εκείνη την ώρα θα είσαι αρκετά καλά ( ικανοποιητικές για κανονική χιονόπτωση ) απλώς το θέμα ίσως να είναι ο υετός. Μέχρι τότε μπορεί να αλλάξει και μάλιστα εάν τα φαινόμενα παραταθούν ίσως να δεις πάσπαλο +. 

Να εδώ υψόμετρα παγοποίησης και θερμοκρασίες που πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα. Κοίτα και τον υετό... θα πρέπει να διαρκέσει λίγο περισσότερο.

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Και ο ευρωπαίος οριακά σε έχει αλλά ας δούμε και τη νέα ανανέωση

ecmwfgr-2-126.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

γιατι ομως φευγουν ολα τοσο ανατολικα με τετοιους δεικτες; τι αλλο φταιει; ασθ δεν εχουμε  οι ζωνικοι ειναι καλοι τι στο καλο ρε παιδι μου... να που θα βοηθουσε ο σιβηρικος που ειχαμε τον δεκεμβρη... πολυ λαθος ταιμινγκ

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

έκτρωμα. Διαλυμένη η πολική δίνη, σε τελείως, μα τελείως λάθος μέρος.

ECH1-192.GIF?05-0

 

Σιγα το σπασιμο που εχει κανει μιχαηλ...

Δεν εχει αλλαξει κατι....ολαβορεια ευρωπη καθοντε......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

γιατι ομως φευγουν ολα τοσο ανατολικα με τετοιους δεικτες; τι αλλο φταιει; ασθ δεν εχουμε  οι ζωνικοι ειναι καλοι τι στο καλο ρε παιδι μου

Πιστεύω πως στον Ατλαντικό που αδειάζει έτσι είναι το πρόβλημα και στον Γροιλανδικό, που ''κλεβει'' ενέργεια από τον αντικυκλώνα και στο τέλος τον τραβά με το μέρος του. Ετσι δε γίνεται σωστά η καταβασιά και ο αυλώνας γλιστράει στην ουσία γρήγορα ανατολικά. Όσο για τον Ατλαντικό, αν τα χαμηλά επέμεναν εκεί που είναι περισσότερο θα ήταν καλύτερα πιστεύω, διότι θα ωθούσαν τον αντικυκλώνα πολύ περισσότερο στο κάνει το επιθυμητο και γρηγορότερα.. όπως συμβαίνει στο ukmo.

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Kαλησπέρα! Από θερμοκρασίες εκείνη την ώρα θα είσαι αρκετά καλά ( ικανοποιητικές για κανονική χιονόπτωση ) απλώς το θέμα ίσως να είναι ο υετός. Μέχρι τότε μπορεί να αλλάξει και μάλιστα εάν τα φαινόμενα παραταθούν ίσως να δεις πάσπαλο +. 

Να εδώ υψόμετρα παγοποίησης και θερμοκρασίες που πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα. Κοίτα και τον υετό... θα πρέπει να διαρκέσει λίγο περισσότερο.

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Και ο ευρωπαίος οριακά σε έχει αλλά ας δούμε και τη νέα ανανέωση

ecmwfgr-2-126.png?0

Ευχαριστώ. Βλέπω ότι τα υψόμετρα είναι 100 με 200 ότι πρέπει για μένα. Αλλά δε μου αρέσει ο χάρτης υετού. Ποιος ξέρει ίσως αλλάξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Φαντάζεστε να επιμένει και αύριο ο Άγγλος και να αρχίσουν όλα να παίζουν με το σενάριό του;.. μη σας βάζω ιδέες τώρα.. θα πέσει τρελό γέλιο και θα είναι για καλό.

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ολα αρχιζουν απο την ψυχρη αποκοπη της αμερικης... σκαβει νεο αντικυκλωνα στα ανατολικα των ΗΠΑ και κοβει στο χαμηλο που πιεζει σε εμας τον αντικυκλωνα και κανει αποκοπη το χαμηλακι μεσα του

gfsnh-0-96.png.4e48ad34e1b83385347c1c388552459c.png

gfsnh-0-132.png.f760685f3ec6427a0c4d043a61908fa5.png

αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην πιεστει προς τα πανω ο Α και αντιθετα να πεφτει... ο τεραστιος πολος ψυχους στη ρωσσιας στροβιλίζεται αλλα δεν πιεζεται για να κατεβει αρκετα και να ενωθει με το χαμηλο της ισπανιας... αν δεν ενισχύονταν τοσο ανατολικα και ο πρωτος χαμενος αυλωνας ( 9/1 ) και πίεζε τον σιβηρικο Α θα κατέβαινε και χωρις τη βοηθεια του αζορικου και θα μιλουσαμε για αποκοπες τυπου αριαδνη... παμε να παρουμε το μεγιστο των κακοκαιριων αυτων... αν δε χαλασει η κυκλοφορια μετα τις 15 πονταρω για κανονικο χιονια στο τριτο δεκαημερο του γεναρη, μπορει και νωριτερα βεβαια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

χαχαχα. όχι ρε. ένας average παίχτης. Στο σχολείο τα πήγαινα καλύτερα.

 

Ευρωπαίος μοιάζει με το ούκμο πολύ περισσότερο σε σχέση με πριν.

 

120, παρόμοιος με τζίφο ο ευρωπαίος.

Εγω κανω κανα 150αρι..εχω κανει και 180..αλλα παιζω μια φορα τα 5 χρονια..εδω ο τελευταιος ενας συναδελφος απ τη δουλεια κατεβαινει σε τουρνουα

received_355431820580036.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο το σιχαμα, αυτος ο εμετος ο αγγλος, τοσα χρονια μας εχει τρελανει στην φαπα, αυτες τις μερες που εχει τα καλα σεναρια για εμας, εχει γινει το μεγαλυτερο ρεντικολο. Μακαρι ολα τα μακαρι, ευχομαι στην επομενη αξιολογηση κατω και απο το κορεατικο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Καταστροφή παιος για ολες τις φάσεις 

Τα ειπες ολα αδερφε..Αν αλλαζες και το "αι"με "ε",θα ειχες πιασει πληρως το νοημα...🤣

Δε μασαμε...Καλη συνεχεια φιλαρακια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Εγω κανω κανα 150αρι..εχω κανει και 180..αλλα παιζω μια φορα τα 5 χρονια..εδω ο τελευταιος ενας συναδελφος απ τη δουλεια κατεβαινει σε τουρνουα

received_355431820580036.jpeg

Τρελό! χαχα Εγώ χλιαρά πράγματα κυμαίνομαι στα 100-130

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...