Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

αν δεν γινει τιποτα ουτε 14 με 18 παμε για τελη γεναρη η μηπως αρχες φλεβαρη

Εκει ειπα οτι πιθανον θα υπαρξει παυση ανασυγκροτηση οπως θες πες το

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ο δεκεμβρης περασε και κριθηκε ως ενα θερμος μηνας ισως ο θερμοτερος τα τελευταια 40 χρονια...ο γεναρης θα κριθει στο τελος του και σιγουρα οχι απο τα ενς του ευρωπαιου η του τζιφου και οχι και απο την πιθανη παυση του που εχει αναφερθει εδω και μερες κιολας στο 14-18 οτι ειναι το πιο πιθανο να συμβει

εννοαίται εδώ θα μαστε να κρίνουμε τι και πως....αλλά αν τελικά δεν κάνει τίποτα μέχρι τις 14 και μετά πάμε σε παύση μέχρι τις 18-20....ε συγνωμη για να πούμε ότι θα βγει καλός ο Γενάρης μετά τις 20 πρέπει να κάνει ιστορικά πράγματα....όχι πάλι ψεευτοκακοκαιρίες και 3-4 μέρες κάτω από τα κανονικά.....και δεν λέω για ιστορικά μιας περιοχής μόνο σε όλη τη χώρα μιλάω για το σύνολο της χώρας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το κακο ειναι πως καποια στιγμη θα ερθει και θα ειναι ακραιο... οσο περναν τα χρονια αυτο γινεται... λιγοτερα αλλα χειροτερα καιρικα φαινομενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Soto Weather είπε:

το κακο ειναι πως καποια στιγμη θα ερθει και θα ειναι ακραιο... οσο περναν τα χρονια αυτο γινεται... λιγοτερα αλλα χειροτερα καιρικα φαινομενα

Συμφωνώ είδαμε τι έγινε και το Σεπτέμβρη με τις βροχές μετά από 2 μήνες χωρίς ούτε ψιχάλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Μου κανει παντως πολυ εντυπωση πως γινεται στη Γροιλανδια να υπαρχουν τετοιες πιεσεις (1070hPa). Ειναι πραγματικα κατι ακραιο, δεν νομιζω οτι το εχω δει ποτέ....

gfsnh-0-252.png?18

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, leonidasdasos said:

Συμφωνώ είδαμε τι έγινε και το Σεπτέμβρη με τις βροχές μετά από 2 μήνες χωρίς ούτε ψιχάλα 

2 μηνες;;; συγκεκριμενα ο βολος δεν ειχε δει αξιολογη βροχη ( 10-15 μμ σε μια μερα ) απο τον μαιο... και εγω γιαυτο φοβαμαι και τωρα... εχει να βρεξει απο τον νοεμβρη μπορει και οκτωβρη... και κρυο πουθενα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά μην μιλάτε από τώρα για τέλη Γενάρη κι αρχές Φλεβάρη... προς Θεού δεν αναφέρερομαι σε κανέναν προσωπικά αλλά είναι αυτό ακριβώς που λέγαμε. Μιλάμε για τέλη Γενάρη ενώ προηγουμένως είχαμε πει για αρχές Ιανουαρίου, τέλη Δεκεμβρίου, μέσα Δεκεμβρίου, τέλη Νοεμβρίου και ούτε ξέρω εγώ τι άλλο.. μαζί και εγώ. Μπορεί όντως να μην αλλάξει η κυκλοφορία αλλά έχουμε κάψει ήδη τα 2/3 του χειμώνα. Και πάλι δεν μιλάω για κάποιον από εσάς μιλάω για όλους μας που η ψυχολογία σε ότι αφορά τον καιρό είναι στα τάρταρα..

Πολύ κούρασα... Μίρλα μιρλα μιρλα κι εγώ .

Το πήρα απόφαση: ΘΑ ΤΑΧΘΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑΤΕΊΟ ΤΩΝ ΚΑΥΣΩΝΑΚΙΔΩΝ. @South καυσωνάκιας ετοίμασε τα κάρβουνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

εννοαίται εδώ θα μαστε να κρίνουμε τι και πως....αλλά αν τελικά δεν κάνει τίποτα μέχρι τις 14 και μετά πάμε σε παύση μέχρι τις 18-20....ε συγνωμη για να πούμε ότι θα βγει καλός ο Γενάρης μετά τις 20 πρέπει να κάνει ιστορικά πράγματα....όχι πάλι ψεευτοκακοκαιρίες και 3-4 μέρες κάτω από τα κανονικά.....και δεν λέω για ιστορικά μιας περιοχής μόνο σε όλη τη χώρα μιλάω για το σύνολο της χώρας....

Μεχρι τις 14 θα κανει δυο ψυχρες εισβολες σχετικα ρηχες βεβαια..υετο θα εχουμε το σκ σε ενα κομματι της χωρας θα δουμε και πιο μετα..ουτως η αλλος ο γεναρης ειναι ο πιο ψυχρος μηνας του ετους και ο πιο ξηρος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Soto Weather είπε:

2 μηνες;;; συγκεκριμενα ο βολος δεν ειχε δει αξιολογη βροχη ( 10-15 μμ σε μια μερα ) απο τον μαιο... 

Μάλλον ξεχνάς τον ελιάς και ντανιελ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να σας παρηγορήσω...

Αύριο θα επιμείνει ο ουκμαρος και θα τα τραβήξει όλα με το μέρος του!

Απόδοση 500🤣! Ότι έχω και δεν έχω εκεί!

Καληνύχτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Γροιλανδίκος σε αυτές τις ώρες που δείξατε είναι επιφανειακός , δηλαδή δεν λειτουργεί σαν θερμός αντικυκλωνας άρα δεν εμποδίζει την κυκλοφορία, γι'αυτό και οι υψηλότερες πιέσεις βρίσκονται στην ξηρά και όχι στην θαλλασα . Φαίνεται ιδιαίτερα στα 500αρια

gfseu-0-222.png

gfseu-13-222.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Πολλά από τα μέλη του 18αριου θα βελτιωθούν αρκετά για 13/1, όσο σημασία έχει αυτό...

Εγώ το πιστεύω αύριο θα ξεκινήσει μερική η ολική τούμπα από τζιφο και ευρωπαϊκό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, snow_evia said:

Μάλλον ξεχνάς τον ελιάς και ντανιελ

ναι εννοω ποσο καιρο ειχε να βρεξει πριν απο αυτα τα δυο επεισοδια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Berdon said:

Παιδιά μην μιλάτε από τώρα για τέλη Γενάρη κι αρχές Φλεβάρη... προς Θεού δεν αναφέρερομαι σε κανέναν προσωπικά αλλά είναι αυτό ακριβώς που λέγαμε. Μιλάμε για τέλη Γενάρη ενώ προηγουμένως είχαμε πει για αρχές Ιανουαρίου, τέλη Δεκεμβρίου, μέσα Δεκεμβρίου, τέλη Νοεμβρίου και ούτε ξέρω εγώ τι άλλο.. μαζί και εγώ. Μπορεί όντως να μην αλλάξει η κυκλοφορία αλλά έχουμε κάψει ήδη τα 2/3 του χειμώνα. Και πάλι δεν μιλάω για κάποιον από εσάς μιλάω για όλους μας που η ψυχολογία σε ότι αφορά τον καιρό είναι στα τάρταρα..

Πολύ κούρασα... Μίρλα μιρλα μιρλα κι εγώ .

Το πήρα απόφαση: ΘΑ ΤΑΧΘΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑΤΕΊΟ ΤΩΝ ΚΑΥΣΩΝΑΚΙΔΩΝ. @South καυσωνάκιας ετοίμασε τα κάρβουνα.

image.png.1d8d7d212820cb6c2dabf08d7404da10.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Soto Weather είπε:

ναι εννοω ποσο καιρο ειχε να βρεξει πριν απο αυτα τα δυο επεισοδια

Καλά αυτό σίγουρα εκτός από αυτών των δύο κακοκαιριων και μετά από τέτοιο εκτρωματικο φθινόπωρο και καλοκαίρι (πλην Ιουνίου) λογικό ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο θα ναι τούμπα όλα παιδιά καληνύχτα 

μας ελπίσουμε ο Άγγλος να τους δείξει το δρόμο γιατί τρέχουν σενάρια για καιρό Πάσχα στην Ελλάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μεχρι τις 14 θα κανει δυο ψυχρες εισβολες σχετικα ρηχες βεβαια..υετο θα εχουμε το σκ σε ενα κομματι της χωρας θα δουμε και πιο μετα..ουτως η αλλος ο γεναρης ειναι ο πιο ψυχρος μηνας του ετους και ο πιο ξηρος 

O Γενάρης είναι ο πιο ψυχρός και πιο ξερός από Δεκέμβρη υπό κανονικές προυποθέσεις αλλά έχει ήδη προηγηθεί ένας θερμότατος και ξερός Δεκέμβρης......και γενικά ένα θερμότατο και ξερό τρίμηνο..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

ναι, και μαλιστα η παρενθεση του πλην ιουνιου σε εμας δεν υπαρχει... στην ασταθειοκαιρια θυμαμαι οταν ηταν η εξεταστικη λογω ανατολικου ρευματος χασαμε γυρω στις 6-7 καταιγιδες οι οποιες ηταν 20 χλμ δυτικοτερα! τετοια ανομβρια ουτε η γιαγια μου στην παρο δεν ειχε

@snow_evia

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μεχρι τις 14 θα κανει δυο ψυχρες εισβολες σχετικα ρηχες βεβαια..υετο θα εχουμε το σκ σε ενα κομματι της χωρας θα δουμε και πιο μετα..ουτως η αλλος ο γεναρης ειναι ο πιο ψυχρος μηνας του ετους και ο πιο ξηρος 

Ρε.. Μη χρυσών εις το χάπι συνεχεια... Ο χειμώνας φέτος είναι για τον που.... Απορώ πως κρατιέσαι.. Και δεν ρίχνεις κάνα μπινελίκι... Στο συνιστά ο γιατρός.. Ας είμαι ρεαλιστές... Ποιες ρηχές εισβολες.. Και τρίχες κατσαρές.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...