Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς ... ευρωπαίο το 6αρι του ευρωπαικού, δεν είδα κάποια σημαντική αλλαγή. Μόνο ο μ.ο. θα μας δείξει με σιγουριά που φτάνει έως τις 144

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

Πάμε γερά για χιονιά ημειορεινων το επόμενο πσκ... τίποτα δεν έχει χαθεί...

Ημιορεινά το έχουμε ημιπεδινα είναι το στοίχημα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Αυτο θα ηθελες εσυ Μιχαλάκη αλλά ερχεται πικρο ποτηρι αχαχαχαχαχαχα

To κατσικάκι και το αρνάκι ετοιμάζονται!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, icestorm είπε:

Ημιορεινά το έχουμε ημιπεδινα είναι το στοίχημα. 

Τίποτα δεν έχουμε ακόμα, μέχρι Δευτέρα θα ήμαστε στη ασαφεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, gthomasandros said:

Πάμε γερά για χιονιά ημειορεινων το επόμενο πσκ... τίποτα δεν έχει χαθεί...

Αδερφε εχεις βαλει ψηλα τον πήχη 😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Προς ... ευρωπαίο το 6αρι του ευρωπαικού, δεν είδα κάποια σημαντική αλλαγή. Μόνο ο μ.ο. θα μας δείξει με σιγουριά που φτάνει έως τις 144

Εγώ κάποιες μικρές αλλαγές τις είδα (είμαι από κινητό βέβαια) αλλά συμφωνώ ότι στα σενάρια θα φανεί αν κάτι άλλαξε στο 6αρι του παιου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Βλέπω σβήσηκε το αστείο μου! Κρίμα!

Μιχαλιό, ήταν καλό αστείο, δεν έπρεπε να σβηστεί κατ' εμε. Την πλάκα μας κάνουμε και καλώς την κάνουμε. Πέρα από την πλάκα, εγώ θα σου ευχηθώ απο καρδιάς να ζήσεις τους χιονάδες που πρόλαβα-στάθηκα τυχερός να ζήσω εγώ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Παραθέτω μόνο τους πολύ σημαντικούς (25cm και πλέον)

Μάρτης 87, 1992, 2002, 2004, 2006, 2008, 2021, 2022, 2023

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Δε ξέρω τι άλλο βουντού να κάνω προκειμένου να βγεί από τη μια στρώσιμο Θεσσαλονίκη αλλά από την άλλη να μη στρωθεί ο Πειραιάς αλλά να θαφτούν τα υπερβόρεια προάστια και ταυτόχρονα η Μονεμβασιά να μην πέσει κάτω από 5.8 βαθμούς. 

Κάπου εδώ και τα καλύτερα μυαλά σηκώνουν τα χέρια ψηλά. 

Το προσπάθησα φίλοι καρντάσια και φίλοι αθηνέζοι αλλά δε μου βγαίνει.

Μήπως αν με ανταμείβατε με ένα 35άρι τέλη Γενάρη να τα βρίσκαμε? 😇

Για να γίνουν αυτά καυσωνάκια πρέπει να κάνεις μια θυσία...να σε στείλουμε Ιούνιο - Αύγουστο διακοπές στο Σβάλμπαρντ (ευγενική χορηγία του φόρουμ) να μετράς χιονούρες τη στιγμή που το Θριάσιο θα γράφει ιστορία σπάζοντας το φράγμα των 50 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις άλλες φορές ξεκινήσαμε προσηνεμα κεντροβορειοι τις ωραίες ατάκες και τα πειράγματα με πραγματικους αυλωνες....ειναι τετοια η καιρικη κατάντια που αρχίσαμε τα πειράγματα για ένα υποτιθέμενο αυλωνα  με 90 τοις εκατο πιθανότητα το καζακσταν και αντε οι προσηνεμοι έχουν ένα 10 15% τοις εκατο,...εμεις οι κεντροβορειοι με το 0% γιατί ακριβώς τους πειράζουμε χαχχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Προς ... ευρωπαίο το 6αρι του ευρωπαικού, δεν είδα κάποια σημαντική αλλαγή. Μόνο ο μ.ο. θα μας δείξει με σιγουριά που φτάνει έως τις 144

Να κάνω μία ψιλοάσχετη ερώτηση;

Στο estofex αυτές οι προγνώσεις βγαίνουν με βάση κάποιο μοντέλο ή τις βγάζουν μετά από επεξεργασία συγκεκριμένα άτομα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

Πάμε γερά για χιονιά ημειορεινων το επόμενο πσκ... τίποτα δεν έχει χαθεί...

Το ποιο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Βλέπω σβήσηκε το αστείο μου! Κρίμα!

Μιχαήλ μου εγώ το έσβησα...διάβασε τι έγραψες βρε...ακόμη και το χιούμορ όταν είναι κατά ριπάς πολλές φορές γράφουμε χοντράδες...είπες χοντράδα ρε Μάικλ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Προς ... ευρωπαίο το 6αρι του ευρωπαικού, δεν είδα κάποια σημαντική αλλαγή. Μόνο ο μ.ο. θα μας δείξει με σιγουριά που φτάνει έως τις 144

Δεν αποκοπτει τα πρασινα γεωδυναμικα στην ιταλια που δημιουργει αυτονομη λιμνη στην ισπανια παιζει ρολο για ολη την περιοδο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν αποκοπτει τα πρασινα γεωδυναμικα στην ιταλια που δημιουργει αυτονομη λιμνη στην ισπανια παιζει ρολο για ολη την περιοδο

Κώστα πες μου ότι πιστεύεις και εσυ ότι έχουμε κάποια πίθανουητά το 13,14 εκπμεις οι κβ να πεθάνω τωρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγήκαν τα μαχαίρια και ακονίζονται βλέπω... των εκχιονιστικών μηχανημάτων φυσικά. Δεν θα μπορούσα να σκεφτω κάτι άλλο φυσικά διαβάζοντας τις τελευταίες σελιδες του τρυφερού μας Forum.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Εγώ κάποιες μικρές αλλαγές τις είδα (είμαι από κινητό βέβαια) αλλά συμφωνώ ότι στα σενάρια θα φανεί αν κάτι άλλαξε στο 6αρι του παιου.

Δημήτρη, επειδή είμαι στον υπολοιστή κα κάνω σύγκριση δεν νομίζω πως είναι στην σωστή κατεύθυνση.  Η ακόμα και να είναι θα είναι της τάξης του 5%

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Μιχαλιό, ήταν καλό αστείο, δεν έπρεπε να σβηστεί κατ' εμε. Την πλάκα μας κάνουμε και καλώς την κάνουμε. Πέρα από την πλάκα, εγώ θα σου ευχηθώ απο καρδιάς να ζήσεις τους χιονάδες που πρόλαβα-στάθηκα τυχερός να ζήσω εγώ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Παραθέτω μόνο τους πολύ σημαντικούς (25cm και πλέον)

Μάρτης 87, 1992, 2002, 2004, 2006, 2008, 2021, 2022, 2023

 

χαχαχ αν βάλω τέτοια εκατοστά  + των αριθμό επεισοδίων τέτοιων εκατοστών, που έχουν συμβεί, η στατιστική μου λέει ότι θα έχω γίνει πόσο χρονών? 120 μάλλον. χαχαμε με τίποτα.  Ας έρθει ΕΝΑ αξιοπρεπές χιόνι και βλέπουμε!

Υ.Γ. Ευχαριστώ! ϊσως ήταν λίγο πιο ακραίο από ότι έπρεπε . Έτσι και αλλιώς φέτος όλοι στρωθήκαμε δυστυχώς το καλοκαίρι λόγω Έβρου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

τουλάχιστον εγώ δεν πίνω το πικρό ποτήρι 9 μήνες, αλλά 3😎

Ναι αλλά πληρώνεις τζάμπα πετρέλαιο και έχεις κανει χρυσοχόους τους οπτικούς σε Λάρισα και Γιάννενα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Εγώ μαζί σου ότι θα χιονίσει πεδινά αλλά ακόμα δεν ξέρουμε με σιγουριά 

Το άκου που σου λέω πήγαινε για το σιγουρακι που είναι τα ημιορεινά. Μιλάμε δλδ για πάνω από 500μ. Αυτό θεωρώ ότι έχει κλειδώσει από τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, vorios_polos said:

Μιχαήλ μου εγώ το έσβησα...διάβασε τι έγραψες βρε...ακόμη και το χιούμορ όταν είναι κατά ριπάς πολλές φορές γράφουμε χοντράδες...είπες χοντράδα ρε Μάικλ 

Ρε συ Βάγγο, πλάκα κάνουμε ρε συ με το Μιχάλη. Μην τα σβήνετε, γνωριζόμαστε με το παιδί., δεν υπάρχει θέμα τώρα. Άντε πες την "αιχμηρή πλάκα". Ε και? Έκλεισε κανένας φούρνος δηλαδή? 

Φιλικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κώστα πες μου ότι πιστεύεις και εσυ ότι έχουμε κάποια πίθανουητά το 13,14 εκπμεις οι κβ να πεθάνω τωρα...

Με βαση τα πρωινα ναι και το τοσες μερες μπροστα δηλαδη πχ αν βγει κατι σαν το αικον η σαν τον τζιφο πιο δυτικα με αποκοπει που μεσα στο παιχνιδι ειναι..γενικα και προσηνεμα να ειναι θελω να βγει πιο δυτικα το 12 και για μετα 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Δημήτρη, επειδή είμαι στον υπολοιστή κα κάνω σύγκριση δεν νομίζω πως είναι στην σωστή κατεύθυνση.  Η ακόμα και να είναι θα είναι της τάξης του 5%

χαχαχ αν βάλω τέτοια εκατοστά  + των αριθμό επεισοδίων τέτοιων εκατοστών, που έχουν συμβεί, η στατιστική μου λέει ότι θα έχω γίνει πόσο χρονών? 120 μάλλον. χαχαμε με τίποτα.  Ας έρθει ΕΝΑ αξιοπρεπές χιόνι και βλέπουμε!

Υ.Γ. Ευχαριστώ! ϊσως ήταν λίγο πιο ακραίο από ότι έπρεπε . Έτσι και αλλιώς φέτος όλοι στρωθήκαμε δυστυχώς το καλοκαίρι λόγω Έβρου...

ρε δεν υπάρχει θέμα λέμεεεεεεε!!!!! πλακίτσα κάνουμε, χαβαλέ! έλεος κανένα πρόβλημα ρε παλιόσαυρα 😍 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, icestorm είπε:

Το άκου που σου λέω πήγαινε για το σιγουρακι που είναι τα ημιορεινά. Μιλάμε δλδ για πάνω από 500μ. Αυτό θεωρώ ότι έχει κλειδώσει από τώρα. 

Ο μέσος όρος του τζίφου που είναι -3.3 δεν αρκεί για χιόνι στα ημιορεινά γι'αυτό το λέω ούτε αυτό είναι κλειδωμένο, δηλαδή αν έβγαινε αυτούσιος ο μέσος όρος χιόνι θα βλέπαμε από τα 750μ και πάνω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...